Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

Triban arkadaşın dediği gibi olumsuz 2.seçenek bisan grand tour var alternatif olarak ama ondanda pek emin değilim.

Scudo
Merhaba arkadaşlar
mevcut bisikletim bianchi slr 500 yol bisikleti bununla haftada 100-150 km kullanıyordum zayıflama amaçlı genelde düz yol ama bazen 10 km kadar hafif yokuş olan bir köye tırmanıyordum.Bu sene yollara mıcırlı soguk asfalt döktükleri için artık rotam mevcut bisiklet için işkence gibi olmaya başladı ve bisikletten soğudum.Yeni bir bisiklet arayışındayım.Tur trekking tarzına yöneldim.Gravele bütçem yetmeyecek.

bütçem max 6500

v fren yeterli
amortisöre gerek yok bence zaten konforsuzluga alıskınım.
olabildiğince hafif olmalı

lastikler yollar kötü kaplama olduğu için dayanıklı olmalı (700x35 diye düşünüyorum ebatları tavsiyelere açığım)

yokuşlara rahat çıkabileceğim.Düz yoldada yeterince hızlı gidebileceğim bir bisiklete ihtiyacım var.
Yardımcı olmanızı rica ederim.Fİyatlar dahada yukarıya gitmeden almam gerekiyor.
şimdiden teşekür ederim

Merhaba arkadaşlar
mevcut bisikletim bianchi slr 500 yol bisikleti bununla haftada 100-150 km kullanıyordum zayıflama amaçlı genelde düz yol ama bazen 10 km kadar hafif yokuş olan bir köye tırmanıyordum.Bu sene yollara mıcırlı soguk asfalt döktükleri için artık rotam mevcut bisiklet için işkence gibi olmaya başladı ve bisikletten soğudum.Yeni bir bisiklet arayışındayım.Tur trekking tarzına yöneldim.Gravele bütçem yetmeyecek.

bütçem max 6500

v fren yeterli

lastikler yollar kötü kaplama olduğu için dayanıklı olmalı (700x35 diye düşünüyorum ebatları tavsiyelere açığım)

yokuşlara rahat çıkabileceğim.Düz yoldada yeterince hızlı gidebileceğim bir bisiklete ihtiyacım var.
Yardımcı olmanızı rica ederim.Fİyatlar dahada yukarıya gitmeden almam gerekiyor.
şimdiden teşekür ederim
Hocam amotisorlu dusunurseniz Carraro Spotive 227 HD hibrit onerebilirim 48-36-26 aynakol 11-34 ruble oraniyla saglam rampaları cikabilirsiniz. Amortisor olmasin derseniz peugeot T11 var agirlik olarak birbirine yakin seviyelerde. . Teoride nodel cok ama reelde olan urun sayisi oldukca az maalesef

• Beğen
Tepkiler: ramkar
Merhaba arkadaşlar

bütçem max 6500

v fren yeterli

şimdiden teşekür ederim

Arka dişlisi 14-28 ya da 14-34 olmayan (21 viteslilerin neredeyse tamamında arkada 14-28 ya da 14-34 vidalı ruble olduğu için - önde en fazla 48 diş, arkada en az 14 diş ile yol bisikleti kullanmış birine yeterli gelmez diye düşünüyorum), nispeten hafif olması nedeniyle bu bütçeyle Mosso Legarda'lar ya da benzerleri bu amaçla kullanılabilir. Çoğu model 11-34 rubleyle geliyor ki bence ideal.

Önceki yıllarda çoğu trekking bisikleti 700x35 lastikle geliyordu, şimdi 700x38 ve 700x40'lar çoğunlukta. 35-40 arası bence o yol şartlarında ideal.

Hem düz maşa hem V fren pek bulamadım ki zaten çoğu model bulunmuyor bu aralar ama şu var mesela, 6290TL: (link)

Hidrolik fren ama düz maşa olarak Peugeot T11, Mosso Legarda 2124 MDM H ve 2127 MDM H gibi modeller var.

@ramkar ilk olarak şu an sizin istediğiniz gibi en uygun fiyat performans ürünü mosso 2121 Mdm h
(link)

sonra Bisan trx 8600 ve 8400 serileri, mosso legarda Mdm kodlu modeller, carraro sportive serisinin 300 lü modelleri

sonra asfaltta hız yapmakta isterseniz Bisan rx 9100 fitness ve sonrasında Corelli Fitbike 2

bunların hepsi uzun yıllar sizi mutlu eder

• Beğen
Tepkiler: ramkar
Arkadaşlar merhaba, forumda ve bisiklet konusunda yeniyim. Bisiklet konusunda hiçbir tecrübem yok. Normalde günlük olarak motosiklet kullanıyordum ancak benzin fiyatları artık can sıkıcı bir hale geldi. Ayrıca kilo verme açısından da faydası olur diye düşünüyorum.
Günlük hayatta kullanabileceğim, şehir içinde günde maksimum 13-14 km sürebileceğim bir bisiklet alma niyetindeyim. Gidiş yolunun neredeyse tamamını pedal çevirmeden gidebilecek durumdayım. Dönüş yolunda da bir o kadar pedal çevirmem gerek. Kilom 83, Boyum 1.78
İnternette kendi çabalarım ile bulduğum modeller Ümit 2890 28 Quebec ve Kron Nomad 3.0 bütçe olarak 2500 ü geçmeme niyetindeyim. Başka öneri ve tavsiyeleriniz varsa lütfen söyleyin.

Arkadaşlar merhaba, forumda ve bisiklet konusunda yeniyim. Bisiklet konusunda hiçbir tecrübem yok. Normalde günlük olarak motosiklet kullanıyordum ancak benzin fiyatları artık can sıkıcı bir hale geldi. Ayrıca kilo verme açısından da faydası olur diye düşünüyorum.
Günlük hayatta kullanabileceğim, şehir içinde günde maksimum 13-14 km sürebileceğim bir bisiklet alma niyetindeyim. Gidiş yolunun neredeyse tamamını pedal çevirmeden gidebilecek durumdayım. Dönüş yolunda da bir o kadar pedal çevirmem gerek. Kilom 83, Boyum 1.78
İnternette kendi çabalarım ile bulduğum modeller Ümit 2890 28 Quebec ve Kron Nomad 3.0 bütçe olarak 2500 ü geçmeme niyetindeyim. Başka öneri ve tavsiyeleriniz varsa lütfen söyleyin.
Ben bütçe için yorum yapmak istiyorum. Şehir içinde kullanacağınızı söylediniz. Bu bütçeye ekipmanlar dahil mi? Motor kullanıcısı olduğunuz için öneminin farkındasınızdır. Kask eldiven gözlük bisiklet için önemli güvenlik ekipmanları. Ayrıca farkedilmenizi sağlayacak ışıklandırma vs de gerekecek.
Bütçeyi belirlerken bunları es geçmeyin derim.

Ben bütçe için yorum yapmak istiyorum. Şehir içinde kullanacağınızı söylediniz. Bu bütçeye ekipmanlar dahil mi? Motor kullanıcısı olduğunuz için öneminin farkındasınızdır. Kask eldiven gözlük bisiklet için önemli güvenlik ekipmanları. Ayrıca farkedilmenizi sağlayacak ışıklandırma vs de gerekecek.
Bütçeyi belirlerken bunları es geçmeyin derim.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu fiyat sadece bisiklet için ayırdığım bütçe. Kask ve eldiven hali hazırda hediye olarak gelecek. Ancak ışıklandırma ve gözlük işi aklıma gelmemişti daha önce. Tecrübesizliğimden olsa gerek.

Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım yeni üyelerin yazması gereken farklı bir yer var ise beni uyarın zira çok bilmiyorum forumun kurallarını
ben yozgat ilinde yaşıyorum ve işe bisikletle gidip gelme gibi bir fikrim var toplam mesafe 9 km kadar ve 1-2 km lik kısım ciddi rampalardan oluşuyor
ve benim kondüsyonum 0 sayılır 180 cm boy ve 100 kg civarındayım bana önerebileceğiniz bisiklet türü markası ne olur araziye cıkmak gibi bir niyetim yok sadece asfalt yolda kullanmayı düşünüyorum düz yolda çok zorlanmam ancak yokuşta beni en az zorlayacak bir bisiklet arayışındayım kıymetli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Yenikasiyer
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım yeni üyelerin yazması gereken farklı bir yer var ise beni uyarın zira çok bilmiyorum forumun kurallarını
ben yozgat ilinde yaşıyorum ve işe bisikletle gidip gelme gibi bir fikrim var toplam mesafe 9 km kadar ve 1-2 km lik kısım ciddi rampalardan oluşuyor
ve benim kondüsyonum 0 sayılır 180 cm boy ve 100 kg civarındayım bana önerebileceğiniz bisiklet türü markası ne olur araziye cıkmak gibi bir niyetim yok sadece asfalt yolda kullanmayı düşünüyorum düz yolda çok zorlanmam ancak yokuşta beni en az zorlayacak bir bisiklet arayışındayım kıymetli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum
ÖN MAŞASI DÜZ OLAN, HAFİF BİR TANE BİSİKLET ALABİLİRSİN , BULABİLİRSEN SEDONA 410 - 420 TAVSİYE EDERİM. BEN SEDONA 410 KULLANIYORUM OLDUKÇA MEMNUNUM .

Sorunun yerinde sıkıntı yok ama şu konuyu biraz eskiye doğru okuyarak bazı fikirler edinebilirsiniz: Şehir/tur bisikleti seçim rehberi
Giriş seviyesinden başlayarak tüm yerli markaların trekking/şehir bisikletleri bu ihtiyacı karşılar. Mosso Legarda'lar, Carraro, Sedona, Corelli, Kron, Bisan markalarının modellerine bakılabilir. Mosso'lar ağırlık konusunda diğerlerinden, özellikle Carraro'lardan biraz önde. Tabii bütçeyi epey yükseltip Trek gibi markaların şehir bisikletlerine yönelince ağırlık daha da düşüyor.
Yokuşlarda sorun yaşamamak için arkadaki büyük dişlisi 30-34 diş olan bir bisiklet seçmekte ya da dişliyi sonra değiştirmekte fayda var. Neyse ki yeni bisikletlerin ezici çoğunluğu 14-34 ya da 11-34 dişliyle geliyor.
Kilo konusuyla tekerleklerin baş edebilmesi için jantların 36 telli olmasında fayda var ama zaten trekking/şehir bisikletleri genelde 36 telli jantla geliyor.

Herkese merhaba.

Eşime bir bisiklet bakıyorum. Şehir içinde kullanacak, sadece kısa turlar yapacak. Hafif ve basit olması en önemli önceliğim. Kendisi sadece rengine ve tipine bakıyor :)
Şöyle birkaç model bakındım ama bir bilene danışmak daha iyi dedim. Bütçemiz 3 bin liraya kadar. Eğer kaçmaz dediğiniz bir şey olursa 4 bin liraya kadar da çıkabiliriz.

Ben şöyle bir model buldum:
(link)

Ama ağırlığı hakkında bir bilgi bulamadım. Sizce bu bisiklet alınır mı? Bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz bisiklet varsa onu da değerlendirmek isterim. Teşekkürler.

Herkese merhaba.

Eşime bir bisiklet bakıyorum. Şehir içinde kullanacak, sadece kısa turlar yapacak. Hafif ve basit olması en önemli önceliğim. Kendisi sadece rengine ve tipine bakıyor :)
Şöyle birkaç model bakındım ama bir bilene danışmak daha iyi dedim. Bütçemiz 3 bin liraya kadar. Eğer kaçmaz dediğiniz bir şey olursa 4 bin liraya kadar da çıkabiliriz.

(link)

Ama ağırlığı hakkında bir bilgi bulamadım. Sizce bu bisiklet alınır mı? Bu fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz bisiklet varsa onu da değerlendirmek isterim. Teşekkürler.
Sarı sitede şöyle bir ilan var,ilan no 982112775 bir bakın isterseniz .

• Beğen
Tepkiler: Yeşil Mavi
Herkese merhaba.

(link)

Merhaba yer probleminiz varsa, çok yokuş çıkılmayacaksa, eşinizin ilk bisikleti olmayacaksa (önceden bisiklet tecrübesi varsa) katlanır bisiklet öneririm.

Herkese merhaba.

(link)

Hafif olması önceliklerden biriyse çelik kadrolu Active 282 28 yerine o fiyatlarda ya da az daha yukarıda alınabilecek alüminyum kadrolu Carraro, Ümit, Corelli bisikletler var.
Modelleri bulabilmek için N11'de şöyle bir arama yaptım: (link)
Burada gördüğünüz modelleri başka yerlerde daha hesaplı fiyata da bulabilirsiniz.

Sarı sitede şöyle bir ilan var,ilan no 982112775 bir bakın isterseniz .

Bisiklet çok hoş ancak biz Adana'dayız şu an hocam.

Merhaba yer probleminiz varsa, çok yokuş çıkılmayacaksa, eşinizin ilk bisikleti olmayacaksa (önceden bisiklet tecrübesi varsa) katlanır bisiklet öneririm.

Merhaba. Yer problemi yok denebilir. Şu an Adana'dayız ama bu sonbaharda Antalya'ya döneceğiz. İki şehirde de çok bir yokuş yok. Değerlendirilebilir. Ama marka model bulamadım pek. Decathlondan bakmıştık sadece.

Hafif olması önceliklerden biriyse çelik kadrolu Active 282 28 yerine o fiyatlarda ya da az daha yukarıda alınabilecek alüminyum kadrolu Carraro, Ümit, Corelli bisikletler var.
Modelleri bulabilmek için N11'de şöyle bir arama yaptım: (link)
Burada gördüğünüz modelleri başka yerlerde daha hesaplı fiyata da bulabilirsiniz.

Merhaba, inceleyeceğim teşekkür ederim.

Herkese merhaba.

(link)

Bu tarz bisikletler çelikse hafif olması beklenemez. Oldukça ağır olduklarından düz yolda kullanılacaksa ihtiyacı karşılar ama yokuş çıkacaksa alüminyum bir modele yönelin, yoksa eşiniz bisikletten soğur. Sonra kullanılmadan bir kenarda bekler satmaya uğraşırsınız.
Fiyat kısıtınız olmasa renk ve tasarım açısından Trek Türkiyedeki electra modelleri ilgi çekici ama fiyatları çok yükselmiş.
(link)
Katlanır bisiklet önermem. Pratik sanılsa da bir çok derdi olur, sürüşü de kötü. Eğer spesifik bir ihtiyaç için almadıysanız bisikletten soğutabilir.
@Spartiat ın yorumlarını destekliyorum. Alüminyum ve ucuz bir model bulmaya çalışın.
Decathlondaki şu modeli bir deneyebilirsiniz:
(link)
Ağırlık önemli değil derseniz elops modellerine bakın, onlar daha şık. Fiyatı da daha uygun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Merhaba
Carraro flexi katlanır bisiklet
Mosso marina katlanır bisiklet hangisini almalıyım.Hangisinin kullanımı kolay

Foeum ikinci el bölümünü takip ederseniz bütçeniz dahilinde cok güzel seçenekler denk gelecektir, sadece sabır diyorum ;)

Geri