Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

@teocuitEger butcenizi biraz zorlayabilirseniz Carraro 227 alabilirsiniz, nakitte 1850 tlye kadar fiyat iniyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
Arkadaşlar sahil turları ve hafif arazi için giriş seviyesi bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum fakat şu iki arkadaş arasında kararsız kaldım

Carraro sportive 224 : (link)

Mosso Legarda 1824 MSM V : (link)

Sizce hangisini seçmeliyim +/- yönleri nelerdir. Mosso'da Altus, Carraro'da ise Tourney ön arka vites sistemi var performansa önemli bir etkisi olur mu teşekkürler.

merhaba arkadaşlar

Siz bisiklet severlere bir kaç sorum olacaktı.

Son zamanlarda beni bisiklet merakı sardı.

Bir bisiklet almayı düşünüyorum kendim spor yapıyorum günlük koşu vs. koşudan sonra spor olsun diye bisiklet almayı düşünüyorum.

Görüntü olarak dağ bisikleti biraz daha karizmatik duruyor ama hangi bisikleti alacağımı bilmiyorum.

Bütçem 2000 tl bu fiyata iyi bir dağ bisikleti önerebilceğiniz bir marka varmı ?

Garanti bakımından yarı yolda bırakmıyacak bir firma'da varmı. ?

Ayrıca boyum 1.78 kilom 78 bisiklet alırken hangi ölçüde ebatda almam gerek ?

Bilgileriniz paylaşımlarınız için her birinize teşekkür ederim.

merhaba arkadaşlar

Siz bisiklet severlere bir kaç sorum olacaktı.

Son zamanlarda beni bisiklet merakı sardı.

Bir bisiklet almayı düşünüyorum kendim spor yapıyorum günlük koşu vs. koşudan sonra spor olsun diye bisiklet almayı düşünüyorum.

Görüntü olarak dağ bisikleti biraz daha karizmatik duruyor ama hangi bisikleti alacağımı bilmiyorum.

Bütçem 2000 tl bu fiyata iyi bir dağ bisikleti önerebilceğiniz bir marka varmı ?

Garanti bakımından yarı yolda bırakmıyacak bir firma'da varmı. ?

Ayrıca boyum 1.78 kilom 78 bisiklet alırken hangi ölçüde ebatda almam gerek ?

Bilgileriniz paylaşımlarınız için her birinize teşekkür ederim.

@zfrgnc merhaba
Aynı şartlarda mtb ile başlamış biri olarak mtb çok hantal kalıcaktır her ne kadar görünüşü seni cezbetsede benim naçizane tavsiyem şehir bisikletlerine bakmandır. Dağ bisikleti ile görünüşleri aşagı yukarı aynı olur genellikle sadece lastik ve kadro geometrisi biraz daha ivme üstüne kuruludur. Tavsiye olarak carraro 225 , 227 , manifesto önerebilirim. Tek markayı savunuyor gibi olmak istemem ama f/p olarak en güzel seçenekleri sunuyor . İkinci el dağ bisikleti bulabilirsen xc1000 tavsiye ederim Çanakkale turunda kullanmıştım gayet akıcı bir bisiklet onun dışında çok fazla kron markasını tasvir etmem. Mosso larda da güzel seçenekler var ama pek bilgim yok diğer arkadaşlar da mutlaka yardımcı olur.

@Kayaemre

Fiyatı çok iyi bunun sanırım bunu alacağım ancak kadro boyu hakkında bi tavsiyen var mı? Boyum 190, 85 kiloyum

@uussff

Kredi kartıyla almam gerekiyor, n11'de bu model 2100'lerden başlıyor biraz fazla zorluyor açıkçası. Carraro sportive 225 ile arasındaki fark nedir? Bana herşeyi aynı geliyor anlamadığımdan :D

Uzun araştırmamdan sonra Carraro 330, Triban 520, Whistle Nakoda ve Merida Speeder 100 arasından bisikletime kavuştum.

Merida Speeder mükemmel geometrisi beni cezbetti. Carraro 330 üzerinde o hissi alamadım. Denedikten sonra bas pedala ben uçarım der gibi duruyorsunuz Merida da.

Dosyalar

• IMG_20180526_182836.jpg
    IMG_20180526_182836.jpg
    172,5 KB · Okunma: 30
@teocuit googleye girip bisiklet kadro boyu hesaplama yazın orda bacak uzunluğunuzu yazın ve şehir bisikleti olarak seçin size uygun kadroyı söyleyecektir .
227 ile arasında set farkı var en bariz gözle görülen 227 : 27 vites
225 :24 vites ama pişman etmez sizi carraro 225

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
merhaba arkadaşlar yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum şuanki bisikletim bu artık küçük gelmeye başladı:(link)

almak istediğim bisiklet ise bu: (link)

sizce salcano ng 444 iyi midir kullananlar memnun mu ve fiyatına değer mi gelecek tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler

@teocuit

Hepsiburadadada 56,51 kadro 1840 ve 46 kadro 1870tl ye kredi kartı fiyati. 50tl de worldpuan veriyor eger yapıkredi kartsa.

Özellikleri biraz daha iyi 225 ten

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Kayaemre

dostum şehir bisikleti hoşuma gitmiyor nedense

(link) bunu öneriyormusun ? bunu alsam nakit'de indirim yaparlarmı

ve boyum 1.78 kilom 78 hangi ölçüde bisiklet almalıyım kaç vites olmalı vs özelikleri ne olmalıdır ?

tşk'ler paylaşımın için

@zfrgnc
peki nerede kullanacaksınız ağırlıklı olarak? asfalt mı şehir içi mi ?

@esenturk

ben samsunda yaşıyorum genelde asfalt'da kullanacam ve ayda 2 - 3 kere ilçelere köylere gitmeyi düşünüyorum

@zfrgnc
yol bisikleti şehir bisikleti konularına bakarsanız genelde "mtb ile boşuna hammallık etmişim, keşke daha önce yol bisikletine geçseymişim, bu resmen yolda akıyor, mtb tam çileymiş" gibi mesajları bisiklet önerileri başlıklarında da "yolda kullanacaksanız mtb gereksiz şekilde eforunuzu emecek ve yorucu olacak bu sizi daha başta bisikletten soğutabilir" gibi mesajları sık sık görebilirsiniz ki bunlar gerçek tecrübeler ile söylenmiş sözler. Yani mtb alıp bu ne ya çok yorucu gitmiyor bile diyerek bisikletten soğumak varken neden mtb de ısrar ediyorsunuz? Yanlış anlamayın akıl vermek falan haddime değil de gerçekten merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: uslsy
@esenturk beni sadece şekli cezbediyor inan ilk defa bisiklet alacağım ama şekli dikkat çekiyor.

yani tasarımı diyebilirim

@zfrgnc

ama işte öyle olmuyor ki. Sonuçta kas gücüyle hareket ettirilen birşey bu bisiklt. Motosiklet olsa tamam haklısın diyeceğim. Şekli çok güzelmiş diye beğenip alacaksın sonra çok yorucu bu diye kullanmayacaksın belki de bisikletten soğuyacaksın. Bence sen söylenenlere kulak ver pişman olmazsın. Ama karar yine de senin tabi..

@esenturk unutmadan haftanın 5 günü spor yaptığım için spor olsun diyede düşünüyorum bacak kası için

@esenturk hocam tşk ederim paylaşımın için son sorum olcak sana hangi ölçüde bisiklet almalıyım boy 1.78 kilo 78

@zfrgnc
hocam iç bacak boyunu ölçmelisin. internette ve burada bununla ilgili birşeyler bulabilirsin. Ama tavsiyem bir bisikletçiye gidip denemen. Yanlış bilmiyorsam deneme de şu şekilde oluyor. Ayakların yere basacak şekilde bisikleti bacaklarının arasına alıyorsun, selede oturmayacaksın ama kadronun orada olacaksın. Üst kadro demiri ile amiyane tabir ile billurların arasında 2 parmak kadar mesafe olacak.

Geri