Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklete ayna gerekli midir?

yeni başladığınız dönemlerde sizi oldukça rahatlatıyor. ilerleyen zamanlarda çok ihtiyaç duymuyorsunuz ama bence kaska takılan ayna en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Aynasız bisiklet kullanabileceğimi düşünemiyorum. Trafikte arkadan gelen bir aracın, size ne kadar yaklaştığını ve sizin ne kadar yakınınızdan geçeceğini ancak ayna ile görerek tahmin edebilirsiniz. Ona göre tedbir alırsınız. Hayat bizim hayatımız. Ayna çok olumsuzluğun önüne geçer...

Aynasız bisiklet kullanabileceğimi düşünemiyorum. Trafikte arkadan gelen bir aracın, size ne kadar yaklaştığını ve sizin ne kadar yakınınızdan geçeceğini ancak ayna ile görerek tahmin edebilirsiniz. Ona göre tedbir alırsınız. Hayat bizim hayatımız. Ayna çok olumsuzluğun önüne geçer...
Gitmen gereken yerde gidiyorsan gerek yok. Aracın geldiğini görmek ne işe yarayacak. 5 den 3 mı alacağız. Bazısı gereksiz panik bile yapabilir ayna ile.

Gitmen gereken yerde gidiyorsan gerek yok. Aracın geldiğini görmek ne işe yarayacak. 5 den 3 mı alacağız. Bazısı gereksiz panik bile yapabilir ayna ile.

Arkada araç var mı yok mu, araç var ise yan yana gelip senin sürüşünü rahatsız edermi, sen
sıyırıp geçer mi, yoksa tek araç gelip zaten yol boş olup o sol şeride geçer de sizi rahatsız etmez mi gibi durumları için bunu her an bilmek gitmen gereken yeri daha geniş tutar. O nedenle gitmemiz gereken yeri arkadan gelen araçlar belirler bence. Örneğin caddede ilerliyorsunuz. Sağda bir sürü araba parketmiş. O araçlara yakın sürüp kapı açılma riski ile karşı karşıya kalacağıma, aynadan bakıyorum arkadan gelen yok, tüm yolun istediğin yerinde bisiklet sürüyorum. Sonra aynaya bakıyorum, arkadan araba geliyor. Geçiyorum yine sağdan sürmeye. Ayna alışıldığında kasktan bile önemlidir bence.

Arkada araç var mı yok mu, araç var ise yan yana gelip senin sürüşünü rahatsız edermi, sen
sıyırıp geçer mi, yoksa tek araç gelip zaten yol boş olup o sol şeride geçer de sizi rahatsız etmez mi gibi durumları için bunu her an bilmek gitmen gereken yeri daha geniş tutar. O nedenle gitmemiz gereken yeri arkadan gelen araçlar belirler bence. Örneğin caddede ilerliyorsunuz. Sağda bir sürü araba parketmiş. O araçlara yakın sürüp kapı açılma riski ile karşı karşıya kalacağıma, aynadan bakıyorum arkadan gelen yok, tüm yolun istediğin yerinde bisiklet sürüyorum. Sonra aynaya bakıyorum, arkadan araba geliyor. Geçiyorum yine sağdan sürmeye. Ayna alışıldığında kasktan bile önemlidir bence.
Ben açılan kapıya çarpma riskimin olduğu yerde arabanın gelmesini umursamıyorum şeridimi gereken şekilde kullanıyorum, size de öneririm.

• Beğen
Tepkiler: karamanyusufahmet
Ben açılan kapıya çarpma riskimin olduğu yerde arabanın gelmesini umursamıyorum şeridimi gereken şekilde kullanıyorum, size de öneririm.
Şu an şansa yaşıyorsunuz bence. Hiç solunuzdan araba, motorsiklet, kamyon yada otobüs gibi araçlar geçerken sizde ki etkisi aynı ise zaten diyecek bir şey yok. Umursamayın gitsin.

Ben kullanıyorum çok rahat. Diğer türlü sürekli kafayı çevirmek gerekiyor. Ama ayna olunca özellikle uzun yol yaparken arkadan gelen araçların sana olan yakınlığına göre sürüşü devam ettiriyorsun. Kafan rahat oluyor sürekli başını çevirmekle uğraşmıyorsun. Sol tarafa ayna şart bence. Hele ki uzun yollar yapıyorsanız ve E5 gibi trafiğin yoğun olduğu yerlerde de sürüyorsanız.

@osmancan71 Bu gün bisikletçide o aynanın benzerinden 40tl ye buldum. Bana sorarsanız 40 tl de aslında cam bile olmayan plastik ve kauçuk parçalardan oluşan aynaya fazla ama internet fiyatının yarısının da altında. Monte etmesi pratik ve yol gidonu için de bir çok pozisyon sunuyor.

Ben bu şekilde takmıştım. Yerinde oldukça sağlam duruyor. Sallantılardan etkilenmiyor. Fotogaftan bile yolun arkasını net bir şekilde görebiliyoruz.

IMG_20210309_183011.jpg

İlk önce maşaya takıp denedim. O da gayet güzel bir görüş açısı sağlıyor ama gidon pozisyonu daha iyi geldi bana.

Önceki mesajımda paylaştığım gidonun ucuna tıpa misali takılan kapak boyutundaki aynadan almayı düşünen varsa önermem. Az daha geniş bir aynayla benzer bir pozisyonda kullanmaya çalıştım kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten yurtdışından getiriliyomuş fiyatı 70-80tl civarına geliyor.

Son düzenleme:
Aynaları bir süredir kullanmıyorum. Eskiden yol bisikletinde dahi kullanırdım gidon ucuna takılanlardan. Çok da faydasını gördüm, tavsiye ederim. Yol bisikletini satınca sabit yerine sökülebilir olanlardan kullanmaya başlamıştım. Ama her seferinde söküp takmaya üşendiğimden ve son zamanlarda kısa kullanımlar yaptığımdan, pek kullanmaz oldum. Uzun turlara başlayınca tekrar takarım artık. Bence çok faydalı bir aksesuar.

@osmancan71 Bu gün bisikletçide o aynanın benzerinden 40tl ye buldum. Bana sorarsanız 40 tl de aslında cam bile olmayan plastik ve kauçuk parçalardan oluşan aynaya fazla ama internet fiyatının yarısının da altında. Monte etmesi pratik ve yol gidonu için de bir çok pozisyon sunuyor.

Ben bu şekilde takmıştım. Yerinde oldukça sağlam duruyor. Sallantılardan etkilenmiyor. Fotogaftan bile yolun arkasını net bir şekilde görebiliyoruz.

258217 dosyayı görüntüle

İlk önce maşaya takıp denedim. O da gayet güzel bir görüş açısı sağlıyor ama gidon pozisyonu daha iyi geldi bana.

Önceki mesajımda paylaştığım gidonun ucuna tıpa misali takılan kapak boyutundaki aynadan almayı düşünen varsa önermem. Az daha geniş bir aynayla benzer bir pozisyonda kullanmaya çalıştım kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten yurtdışından getiriliyomuş fiyatı 70-80tl civarına geliyor.
kargo yapıyorsa alayım bundan 40 tl iyiymiş

İnternetten satışları var. (link) @osmancan71

Birkaç sene önceki yorumları okudum aynı tip ayna için aynı yorumlar yapılmış biz tekar etmişiz.

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Tepkiler: osmancan71
Almanya veya Hollanda 'da yaşamadığımız için gitmen gereken yerde gitmek asla yeterli değil bence. İşe düzenli bisikletle gidip gelen biri olarak ayna beni Çok rahatlatıyor. Çok memnunum.

Almanya veya Hollanda 'da yaşamadığımız için gitmen gereken yerde gitmek asla yeterli değil bence. İşe düzenli bisikletle gidip gelen biri olarak ayna beni Çok rahatlatıyor. Çok memnunum.
Saygı duyarım. Çok iyide anlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: tasdelen
@osmancan71
Ben de o tip aynadan kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Dışbükey olanları gayet iyi bir görüş açısı sunuyor bence. Bu konuda da sele gibi kişisel farklar oluyor anladığım kadarıyla.

@Anonim Sizin bahsettiğiniz (link)ayna mı? Yoksa (link) ya da (link) benzer bir ayna mı? çünkü aralarında fark var. Lixada görüş açısı ayarlaması çok kısıtlı gibi görünüyor. Kaldı ki ben açıyı nispeten daha iyi ayarlayabildiğim bir ayna ile kullanmama ramen yine de boyutlarından ve zaten küçük olan görüntünün çoğunluğunu bacağımın kaplamasından dolayı hiç verimli kullanamadım.(Ayna da düşmüş bu arada fotografta bağlı olduğu plasitk parça görünüyor kendisi yok.) Eğer ayna attığım ikinci linktekine benziyorsa işlevsel olabilir.

Not: Lixada alıp kullanmadım. Biraz daha büyükçe kask aynasından bozma bir düzenek kurmuştum aynı bölgeye. İşin içine aynalardaki odaklama farkı da giriyordur muhtemelen.

Son düzenleme:
Harley Davidson motorlardaki gibi düz gidonda elciğin altına gelebilecek bir ayna var mı piyasada? Yukarıda olmasındansa, aşağıda ve gidonun yanından çıkacağına, gidonun bittiği yerde kalacak şekilde olması daha çok hoşuma gider. Şöyle bir şey;
image.jpg

Zefal spin modelini tavsiye ederim. Özellikle son zamlardan sonra boyutuna göre fiyatı yüksek ama çok kullanışlı ve kiba. İlk başta göze küçük geliyor ancak alışınca arkayı çok net ve geniş şekilde görebiliyorsunuz. Trafikte çok faydası oluyor. Dikkat edilmesi gereken nokta ise ayna açıkken bisikletin sola devrilmemesi, kırılabiliyor.

Ekran Alıntısı.JPG

@Anonim Sizin bahsettiğiniz (link)ayna mı? Yoksa (link) ya da (link) benzer bir ayna mı? çünkü aralarında fark var. Lixada görüş açısı ayarlaması çok kısıtlı gibi görünüyor. Kaldı ki ben açıyı nispeten daha iyi ayarlayabildiğim bir ayna ile kullanmama ramen yine de boyutlarından ve zaten küçük olan görüntünün çoğunluğunu bacağımın kaplamasından dolayı hiç verimli kullanamadım.(Ayna da düşmüş bu arada fotografta bağlı olduğu plasitk parça görünüyor.) Eğer ayna ikinci attığım linktekine benziyorsa işlevsel olabilir.

Not: Lixada alıp kullanmadım. Biraz daha büyükçe kask aynasından bozma bir düzenek kurmuştum aynı bölgeye. İşin içine aynalardaki odaklama farkı da giriyordur muhtemelen.
Üçüncü linkteki aynaya benziyordu, ama geniş açılı ayna olduğundan trafiği yoklama yönünde faydalı oluyordu

Geri