Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklete ayna gerekli midir?

Bisikletlerde sol aynanın kanunen zorunlu olması lazım bence varlığı güvenlik açısından büyük fark oluşturuyor.

Scudo
Ayna meselesi sürülen yere göre değişiyor tabii ki . MTB ile dağda gezerken gerekmez elbette ancak iş özellikle yoldan uzun tur , şehirlerarası tur v.s. yapılıyorsa ayna olması çok fayda sağlayacaktır. Ancak ayna işinde de birçok alternatif olduğundan iyi seçmek gerekli. Ben kask aynasından çok memnunum , titreşim olmuyor , kafamı istediğim yöne çevirdiğimde istediğim açıda görüyorum arkamdaki trafiği.

Kapişonlu gibi sağ ve solumuzu görmeyi engelleyen kıyafet varsa ayna daha çok gerekli. Ayna yoksa sürekli boyun çevirip sola bakmak gerekiyor ki olsa da bazen boyun çevirip bakmak gerekir her zaman ayna yeterli olmaz

• Beğen
Tepkiler: Cozgun
Daha önce hiç ayna kullanmadım ve ayna almayı düşünüyorum. Kask veya gidon emin değilim, ikisini de deneyebilirim. Yol bisikleti sürüyorum. Tavsiye edebileceğiniz modeller var mı? Bolca model var fiyatlar da uygun, ama hemen hemen hepsinin altında "sakın almayın" gibi yorumlar var, o yüzden karar veremedim.

1 aydan biraz daha fazladır sürüyorum. Tamamen şehir içinde.
İlk başlarda kesinlikle olmazsa olmaz gibi geliyordu, sonradan sonrada yavaş yavaş alıştım.
Ama trafikte halen arkaya dönüp bakarken tedirgin olmuyor değilim.

Kullandığınız yere göre ihtiyaç durumu değişmekle birlikte, özellikle şehir içinde kullanılmasının yararı olduğunu düşünüyorum.
Özellikle daha geniş açıyı gösterip, gidona takılanlar yararlı olur diye düşünüyorum.

zozo-bisiklet-gidon-aynasi-8-7293-jpg[1].jpeg

dağ bisikleti ve katlanır bisiklet için çeşitli aynalar kullandım. Ayna kesinlikle çok faydalı benim tek tavsiyem, tümsek olan aynalardan almayın. Arabanın mesafesini kestiremiyorsunuz. Bir üstte arkadaşın önerdiği ayna kullandıklarımdan en efektifi.

Yol bisikletine geçtim. Düz bisiklet aynası tavsiyelerinize açığım.

Kask ya da gözlük aynası öneririm.
Kask ya da gözlük aynası, kafanızın hatta gözünüzün minicik hareketiyle istediğiniz açıyla istediğiniz alanı görüş alanınıza sokabiliyorsunuz. Gözün yakın ya da uzağı görmesinin bir sorun olduğunu düşünenler var ama onların yanıldığı nokta aynaya değil, aynanın içinden uzaktaki cisme bakıldığı. ;)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Kask ya da gözlük aynası öneririm.
Kask ya da gözlük aynası, kafanızın hatta gözünüzün minicik hareketiyle istediğiniz açıyla istediğiniz alanı görüş alanınıza sokabiliyorsunuz. Gözün yakın ya da uzağı görmesinin bir sorun olduğunu düşünenler var ama onların yanıldığı nokta aynaya değil, aynanın içinden uzaktaki cisme bakıldığı. ;)
He abi bazen uzaktaki cisme değilde aynaya bakıyorum. Şaşı kalacağım bu gidişle. :koptum: Şaka maka bir yana aynaya alışınca insan gözü arıyor aynayı , kask olmadan dahi. Gidona, gözlüğe veya kaska olsun , bir ayna olmalı.:harika:

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
1 aydan biraz daha fazladır sürüyorum. Tamamen şehir içinde.
İlk başlarda kesinlikle olmazsa olmaz gibi geliyordu, sonradan sonrada yavaş yavaş alıştım.
Ama trafikte halen arkaya dönüp bakarken tedirgin olmuyor değilim.

Kullandığınız yere göre ihtiyaç durumu değişmekle birlikte, özellikle şehir içinde kullanılmasının yararı olduğunu düşünüyorum.
Özellikle daha geniş açıyı gösterip, gidona takılanlar yararlı olur diye düşünüyorum.

265645 dosyayı görüntüle
Bu ürünü şahsen kullandım oynar yerleri plastik olduğu için bir müddet sonra ayar tutmaz oluyor ve işlevini yitiriyor. Tavsiye etmem.

Bu ürünü şahsen kullandım oynar yerleri plastik olduğu için bir müddet sonra ayar tutmaz oluyor ve işlevini yitiriyor. Tavsiye etmem.

Nasıl bişey almamızı önerirsin? Var mı şimdi kullandığın bi ayna?

Nasıl bişey almamızı önerirsin? Var mı şimdi kullandığın bi ayna?
İnanın bu aynadan sonra 2 tane ayna aldım ve yine aynı problemi yaşadım. Bisikletim katlanır olduğu için her katladığımda aç kapa yaptığımdan dolayı aynalar deforme oluyor. Tavsiyem plastik aksamı olmayan bir ayna olur :) Eğer gidon üzerine takacaksanız (link) Daha önce bu ürünü kullanmadım fakat plastik aksam olmadığından dolayı pek sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Şimdilik benden bu kadar sizlere iyi günler :) Umarım aklınızda az çok bir şey oluşmuştur.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Ben kask aynasını tavsiye ederim.. Kullanmadım ama mantıklı olanı o.. Gözler ve kafa, trafikte, özellikle de aynaya bakma ihtiyacı duyulan anlarda, her zaman ön tarafı gözetmeli.. Aynaya bakmak için kafa ya da gözlerin tam aşağıya inmesi, 1-2 saniye zaman harcanacağı mecbur bu pozisyonda ve o anda her şey olabilir.. Seyir halinde iken, arkanızı görmek istiyorsanız bence kask aynası kullanın.. Göz pozisyonunun bozulmaması için otomobillerden örnek verilirse eğer bu anlattığıma, head UP display, aynalardaki kör nokta yazı ve uyarıları, navigasyon ya da multimedia ekranlarının zamanında klima panelinin bile altında iken şimdi km saati, orta dashport yol bilgisayarı ekranı üstünde ya da ona entegre konumlandırılıyor.. Aslında mesele gözlerin konumu.. Emin olun aynanın da netice vermediği durumlarla karşılaşılıyor.. images (9).jpeg

Bu akşam oğlum la bir Decathlon yapalım dedik geçen arkadaşları ile grup halinde bisikletle gitmişler güvenlik içeri almamış 18 yaş altı ailesiyle gelebilir diye, bizde çok bisey alacak değiliz tabii canım öyle bir bakacağız
Screenshot_20210708_010019.jpg
Derken ayna yı istedi ihtiyacı var kullanacak lazım demek ki, iyi de oldu montajını yaptım kullanırken arkadaki arabanın takip mesafesini görebiliyorum

Dağ bisikletimde kullanmıyorum fakat trafikte kullandığım katlanır bisikletim için şunu aldım, ilk izlenimlerim oldukça olumlu. (link)

79DE3CF7-3422-4B7B-BF05-44DFD0AFF2CB.jpeg

Geri