Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Ankamall macfite gidiyorum. Genelde 2 gidişimin birinde mutlaka uğruyorum decathlona. Şu bisiklete bakıp bakıp duruyorum. Yalnız kafama takılan bişi var. Görevli ya yok ya da 1 kişi var o da hep meşgul oluyor. Bu beni korkuttu açıkcası. Eğer kadro boyunu bulabilirsem mossonun cyclocrossunu alıcam. Ama aklım da bi yandan triban 500'de...

Scudo
@Thranduil Benim aklım Triban 520'de ama dediğiniz gibi çok yakın bir zamanda bu kadar önce uygun fiyatta olduğunu bilince şuanki fiyatı yüksek geliyor :)

@K. Aydın Decathlon'a yakın oturuyor. Artık hergün Decathlon'a gidip Tribanlara bakmaktan aklımı kaybedeceğim :D

• Beğen
Tepkiler: Tortiyum
Eğer aceleniz yoksa bekleyin belki yine seri sonunda triban 520lerde indirim olur, 520 fb lerde şuan var mesela

@ASAP Rocky Ben de öyle düşünüyorum. Eylül-Ekim gibi fiyatların durumuna göre birini seçeceğim.

Merhaba,
Triban 520 kullanıcısıyım. Bisikletin kadrosundan ve vites setinden (shimano sora) memnunum. Şuan daha üst model bisiklet almak yerine jant setini yükseltmek istiyorum. Tercihim Mavic Aksium olacak gibi. Bu değişikliği aranızda yapan var mı? veya muadil bir jant seti modelinde değişikliğe giden var mı? Çok farkettirdi mi performansta? Bu değişiklik değer mi değmez mi onu düşünüyorum şuanda. Fikirlerinizi ve tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2017 model triban 500 kırmızı için sorunuz olursa alıntılayabilirsiniz.

@bariss.t Bisikletin yokuş performansı nasıl? Uzun tırmanışlarda çok zorlar mı?

@Yelda

Screenshot_2017-07-25-00-09-07-1.png

Bisikleti yeni aldım, henüz 22 km yaptım. Tırmandığım bu yokuş için 45 derecelik Antalya sıcağında öğlen saat 2 de ciddi bir zorlanma hissetmedim.

3. Ve 4. Viteslerde rahatlıkla tırmandım. Eski Slick lastikli MTB bisikletim ile kıyaslarsam bariz rahat tırmanıyor. Daha uzun yokuşlarda ne olur bilmiyorum.

Yokuşun fazla olduğu bir alanda kullanacaksanız rubleyi 11-34 değiştirebilirseniz 50/39/30 aynakol ile çok rahat edersiniz.

Arkadaşlar geçen haftasonu bisikleti sonunda uzun bir tura sokabildim(bana göre uzun yani :D ) 520 ile ilgili sorularınızı cevaplamaya hazırım.
Gittiğim yolların %70'i arazi,toprak yoldu. Buna rağmen bisiklet 25c lastikleri ile hiç patlamadan turu tamamladı. Turun sonunda bisikletin lastiklerini incelerken arka lastikte ufak bir metal parçası buldum. Dış lastiğin içine girmiş ama patlatamamış. Ön lastikte ise 2 tane küçük diken olmasına rağmen patlamamıştı(yanlışlıkla dikenin üstüne bastırınca patlattım o ayrı tabi :D ) Zincir, vitesler, frenler toprak ve çamura rağmen rahat bir şekilde çalıştı. Düz yolda droplardan tuttuğunuzda eğer karşınızdan rüzgar vurmuyorsa 40 km hız ile zorlanmadan gidebiliyorsunuz. Yokuş aşağı bisikleti saldığınızda ise bisiklet çok hızlı bir şekilde ivmeleniyor. Rampaları rahat çıkmamı sağlayan en önemli şey ise aynakol. 50/39/30 aynakol iyi ki konulmuş dediğim şeyler arasında. Sora vitesler beni aldığımdan beri hiç üzmedi. Frenler ise tozu toprağı yedikten sonra biraz tutuşu azaldı ama çokta zorlayacak duruma getirmedi. Yoldan seken taş-toprak kadroda veya maşada iz bırakmadı. Sele özellikle bozuk yollarda çok rahatsız edici. Seleyi kesinlikle uzun yola çıkacaksanız değiştirmenizi ŞİDDETLE tavsiye ediyorum. Akordu hafif bozuk olan jantlar biraz daha bozuldu. Triban 520'nin beğenmediğim yanlarından biri ise jantlarının ağır olması. Ön ve arka jant lastikleri ile 4 kilo civarında(yanlış hatırlamıyorsam). Tahminimce o jantlar bisiklet yüklü bir halde kullanılabilsin diye konulmuş ama bagaj olmadan, yüksüz bir şekilde sürerken bence bisikleti her yönden ağırlaştırıyor. Ön jant uzun uzun dönebilirken arka jant kısa sürede duruyor. Uzun ve bozuk yollarda kullanımdan sonra titreşimden dolayı eliniz ve bileğiniz ağrıyor. Bozuk yollarda her ne kadar karbon maşa titreşimi biraz alsa bile insan basit bile olsa bir amortisör arıyor.

Bunlarda Strava verileri (10 kilometreyi ölçememiş telefon sıcaktan kapanmış :( )
Screenshot_13.pngScreenshot_15.png

Ruble değiştirmeyi düşünenler için yazıyorum.

520'nin üstündeki Sora 3500 ancak 41 diş aralığına izin veriyor. Orijinal kombinasyonda bunun 33'ü kullanımda, 50-30=20 ve 25-12=13, 20+13=33. Bir Kelime Bir İşlem gibi oldu :)

(link)

Kendi bisikletimle ilgili açtığım Az Yakar, Çok Kaçar! konusunda da yazdığım gibi, ben 11-32 ruble taktım. Shimano'nun sitesindeki tabloya bakarsanız "34 takamazsın" diyor.

Takan varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

500'ün üstündeki Microshift set için de bu hesabı ayrıca yapmak gerek.

• Beğen
Tepkiler: ghate ve Tortiyum
Triban500'e 200, Ultra900 AF'ye 500 tl zam gelmiş bu nedir anlamıyorum, bu nasıl bir şeydir... Buyrun :

(link)

Sezon sonunda belki indirim olur diye beklerken zam gelmiş. Ağlamak istiyorum :agla::agla:

@Kaan.Özçelik Hocam vites konusu açılmışken sorayım dedim. Ben de sizin gibi rubleyi 32 yapmıştım zamanında ancak arka aktarıcının üst makarası rublenin en büyük dişlisine sürtme yapıyordu ilk viteste. Bu nedenle de Sora'nın yeni modeli olan RD-R3000 GS aldım ve sorunu çözdüm. Bu yeni model aktarıcının kapasitesi 34 diş ama toplam kapasite olan 41'i aşıyor.

Birincisi toplam kapasiteyi aşması yani 43 olması ne gibi bir dezavantaj oluşturur?

İkinci sorum ise siz arka aktarıcı ile 32 dişli rubleyle hiç sorun yaşamadınız mı?

Teşekkür ederim.

@Joseph CavalcantiAnlamayacak bir sey yok, Turkiye ekonomisi cokuste ve euro yukseliste. Dolayisiyla adamlar zararina satis yapmiyor.

@sirreddot Valla ben zaten memleketteki (bg) decathlon'dan alıp kendim getirmeyi planlıyordum; artık bu planım daha net oldu. euro düşerken kaşıkla indirim, artarken kepçeyle bindirim... askerden dönüp ilk fırsatta bu planımı gerçekleştireceğim.

@Thranduil Ben Sram PG950 ruble taktım, hatta kızım da 520FB bisikletinde de aynı rubleye geçti, hiçbir sorun yok. Turlarda yokuş çıktığım için (Bkz. Yalova-Orhangazi arası Süpürgelik Rampası) 30/32 kombinasyonu da kullanıyorum. Çok da memnunum.

"Diş Kapasitesi" hesabının aşılması halinde ne olabileceğini tam bilmiyorum, bu nedenle katalogdaki kapasite içinde kalmayı tercih ettim ;)

• Beğen
Tepkiler: Tortiyum
Triban 500 e kaç ruble atkılıyor arkaya en fazla ben 11 25 cök fazla geliyor uzun yokuşlarda fazla yoruyor rubleyi en fazala kaça lasar büyütebiliriz bilgisi olan varsa yazabilirmi yada yapmış olan 11 32 gibi

Triban 500 1900 tl oldu Ve Triban 100 de 1250 tl oldu. 40 tl lik aktarıcı koy , kıçıkırık bi karbon maşa var diye 1900 tl fiyat çek bu nedir abi ya. Yok abi yol bisikleti alamayacağım ben

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061
@eodr

İkinci elde karbon olmayanlar 900₺

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

@Emreyasir22

Microshift 12-32 rubleyi kurtarıyor. Triban 300'de kullanıyorum sikintisiz.

Geri