Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Scudo
@baykus54
tesekkur ederim ayarlari yaptirdim.yalniz vites kullanimini anlatti gorevli ama tam anlayamadim.dislileri nasil kullansam daha saglikli olur.

@sargon çapraz kullanımdan kaçın. Çapraz kullanımı araştır anlarsın zaten. Özetle ön dişli en büyük te iken arka 6-7-8 de olsun, ön ortada iken arka 4-5-6 olsun, ön en küçükte iken arka 1-2-3 de olsun

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL
arkadaşlar zeytinburnu çırpıcı şehir parkı açıldı. bilginize içinde güzel bir bisiklet yolu var eski yol sizlere ömür. kapalı olan kapıyıda marmara foruma bakan tarafta açıp bakırköye sahile giden kısım birleştirilmiş. yalnız parkın içinde yayalar yine bisiklet yolunun içindeler haberiniz olsun şu an için güvenlikler sadece kapıları açıp kapatıyormuş izlenimi verdiler bana. bide acayip köpek sürüleri var içerde gelen arkadaşlar dikkat etsin. apaçi kılıklılardanda bolca mevcut. çocukluklarını yaşayamadıklarından olsa gerek. oyun alanlarından çıkmıyorlar. ne yazıkki engelliler için yapılan oyun alanındaki tahterevalli. ortasından ikiye ayrılmış bir vaziyette idi.belediye olaya hakim olmazsa yakında kurtarılmış bölge ilan ederbilirler:(

@sargon hayırlı olsun kadro boyu nedir hocam?

• Beğen
Tepkiler: sargon
Eveet. Bugün gittim Marmara forumdaki decathlona. Bisikletime bakım yaptırayım dedim ama atölyede çalışan arkadaş izinliymiş, bisikletsiz olarak geri döndüm :( :D

@baykus54 Hocam senin istediğin iç lastiklerden kalmamış. Haftaya falan gelir dediler.

Fit700 diye bir bisiklet vardı mat siyah bir kadrosu varsı ve kadrosuna hasta oldum. 2014 model ama yeni geldi dedi :D. 3500 TL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Gördüğüm kadarıyla ellerinde fazla fazla Triban 3 ve 300 var. Kadro boylarına bakmadım ama. Bir de Triban 5 gördüm ya da 500dü emin değilim. :)

Formalarda ve taytlarda indirim vardı. Bir forma tayt takımı gösterdi. Ayrı ayrı indirim yapmışlar. Takım olarak alırsan bir indirim daha oluyor 165 TL oluyor. Şimdilik hatırladıklarım bunlar.

1-2 güne bakımdan çıkar bisikletim. Sormak istedikleriniz varsa gittiğimde sorarım ya da bakarım vs :)

Bu arada @Sinan Ş arka rubleyi de sordum. Arka vites bacağının (arka aktarıcı oluyor sanırım) kaldırabileceği bir dişli sayısı var 12-32 kurtarmayabilir falan dedi. Nette falan bir araştırmak lazım aslında :)

• Beğen
Tepkiler: baykus54
@Samet Arslan
Valla ben 2 hafta önce bisikletin ön aktarıcısı arızalı diye bırakmıştım. Pazartesi bıraktım çarşamba biter dediler. Çarşamba bi arkadaşım gitti sormuş ayak üstü atölye elemanı izinliymiş. Bende aldım bisikleti geri. Sonra zaten aktarıcıya dellenip dişli ve aktarıcıyı söküp 8 vites yaptım. Kısaca o atölyede bişeyler var. Aynı eleman bu kadar uzun süre izinli olmaz. Bir adet teknik elemanları olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bu geciştirme amaçlı söylenmiş bişey olabilir konuyu aksatma ve üzerine düşüp kontrolünü yap sık sık;)

• Beğen
Tepkiler: Samet Arslan
samet bey baktığınız model fit 700 benimde çok dikkatimi çekti kadrosu carbon üzerinde 105 set var ben gördüğümde 3 tane vardı 10 gün önce falan pazar günü gittiğimde sadece 1 tanesi kalmıştı millet havayımı kokluyor ne 3.500 de çok düşük bir rakam değil gibi geldi https://www.bisikletforum.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.decathlon.com.tr%2Fmedia%2F829%2F8290154%2Fbig_ddef42548600477bb2cdfbc72e4e01b4.jpg&hash=9e12edb57a2404696b69767ad93bc617

@Sinan Ş @Ebubekir yetişememiş bu sefer :D

@bayram37 Evet bu kadro. Harika değil mi? Ben çok beğendim, canlı canlı daha güzel duruyor da kalan kadro çok küçüktü sanırım. Bir tur atsa mıydım acaba. Bir de ismi Fit 700 olmasına rağmen kendisinin yol bisikleti olması garip geldi bana :) Fiyat konusunda yorum yapamayacağım, benzerlerine bakmak lazım. Bir de kullanıcı adınızdaki 37, yaşın 37si mi yoksa Kastamonu'nun 37si mi? :D

@Tolga Günsezer
2300 sora degil seri disidir. Soraya yakindir. 2300la apexten ayni performansi aldiysaniz grupsetinizde problem vardi. 2300 ve microshift 8 vites, apex 10 vites. Ayrica apex performans olarak 105in cok az alti olsa da yeni seri (5800) setlerden de 300 gram hafif. Ayari yapilmis her sistem duzgun calismasi icin uretiliyor zaten. Sanildiklari kadar hassas degiller. Ama hic bilmeyen kullanici 3unu 1er hafta kullansan dahi aradaki farki söyleyebilir bence.

• Beğen
Tepkiler: lealtad
@Ahmet Onur Çakmak , 2300 ile apexten aynı performansı aldığımı söylemedim. Tabiki arada hemen herkesin algılayacağı bir fark var. Ben sadece günlük / hobi kullanıcısı için bu farkların abartılmaması gerektiğini söyledim.

Eğer yarışlara hazırlanan ve günlük olarak antrenman yapan birisi değilseniz üzerindeki vites sistemi rahatlıkla yeter, 2200 de yeter, claris de yeter. Hatta 3lü ön vites olmasına rağmen vites ayarlarını kullandığım diğer sistemlerin hepsinden daha iyi koruyor.(2300, apex, acera. Sadece XT daha iyiydi ayarları koruma konusunda.)

@lealtad Tekrar okudum da cevap yazayım dedim. Çarşamba günleri elemanın izin günü sanırım. :) 15-20 tane de bisiklet vardı açıkçası. Bakalım ne zaman bitecek.

20150401_182920[1].jpg

önceleri ilk resimde görülen salcano ng 650 kullanıyordum ve artık yetmemeye başladığı ve milletten özendiğim için yol bisikleti almaya karar verdim. ne alayım diye düşünürken yolumun düşmesi sonucu decathlondaki triban 3 leri gördüm beyazları. fiyatıda güzel geldi almaya karar verdim. sonra internette biraz araştırma yapınca karşıma resimdeki kırmızı çıktı satıcı 100 km bile yapmadığını söyleyince özelleklerine de bakıp balıklama atladım ve artık benimde bir triban 3 üm var.

• Beğen
Tepkiler: lealtad
@Samet Arslan ben bisikleti bırakırken bana söylenen şu 'çarşambaya falan halledilir arasız telefonla'. Çarşamba arkadaşım gidiyor bikaç parça yedek paça için ayak üstü benim kini sormuş herkes bihaber. Sonra eleman izinde diyorlar. Ben bunun üzerine telefonla aradım telefona bakanlar bihaber, atölyeleri karma karışık. Akşama bisikleti almaya gittim hafta sonu tur var diye, kimse yok. Bunların üzerine aktarıcıya da deli oldum en son bende bu hale çevirdim:D Aktarıcı kalmayınca sorunda kalmadı:harika:
IMG-20150323-WA0024.jpeg IMG-20150323-WA0022.jpeg

Geri