Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Scudo
@erencaner hiç sormayın hocam 0 km'den bisiklet hobisine başladım, soğuttu biraz beni ama oğsun. forumdaki arkadaşların bisikleti bırakma nasihati bana iyi geldi.

Arkadaşlar benim lastikler evde durmaktan indi biraz. Hafta sonu bir tur düşünüyoruz şehir içi. Simdi benzinlige gidip makinedeki ayarda 8 bari mi seçip sisirecegim? Psi olarak karşılığını bilen var mi? Daha önce sormustum da tam net içime sinmemisti.:)

Bu arada @Sinan Ş hocam cumartesi ya da pazar yuksek ihtimal C.tesi beykozdan başlayıp sizin oralardan uskudara veya kadikoye inip karsiya geçip garipçe civarına gideceğiz (garipçeye tam gider miyiz yolda netlesir.) musaitsen seni de bekleriz.

@NedensizPostalar hocam biz de arabaya sifir bridgestone lastik aldık 2. ayında geçenlerde gumledi. Binlerce km yapan da var. Yama yaptırdık aynen devam. Hic kafaniza takmayin. Yolda dikkat edin yeter. Gerisi sans hakikaten.

@erencaner / bar 116 psi ediyor. 100 civarı bassanız yeterli olur, 110 maksimum değeri. 100 psi=6.9 bar ediyor. Yalnız benzincilerdeki uç bizim tekerlere olmuyor, dönüştürücü lazım

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Şöyle bi bakıyorum hem bütçeme hem kafamdaki tasarıma uyan tek bisiklet b'Twin Triban 3. Daha önceden hiç yol bisikleti sürmediğimden dolayı sürüş pozisyonu hakkında düşüncelerim var. Acaba adapte olabilirmiyim ? Oram buram ağrırmı :D
Kısa sürede alışabilir miyim acaba ?

@Eren D. Devathlondaki adam 10bar basın dedi burada ilk sorduğumda onlara givenmeyin 8 bar basın dedi. Siz 6.7 diyorsunuz. :) çok tesekkur ederim bu arada. Bende max6 barlik var o da akmasa da damlar herhalde :)

@vraptor sorun olmaz kısa sürede alışırsın ona takılmana gerek yok:)

@lealtad Bu mesaja sevindim :hhhhhh: Aldıktan sonra boyun omuz ağrısı yaşamayalımda :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: lealtad
@erencaner

tşk davet için,özelden dönerim sana.
Bu arada lastiklerin yanağında hem bar hem psi değerleri yazması lazım,yazmıyor mu?

dün akşam ilk sürüsümü yaptım triban 3ile özkanlardan atatürk mahallesine tırmanmayı tercih ettim beklediğimden iyi gittim son yokuşta yaya cıksamda fazla zorlamak istemedim.bir kez zincir attırdım ondada hata bendeydi sanırım.iniş olayı 10 numara gece olmasına ragmen güzel adrenalin oldu frenleri gayet iyidi.
yalnız teksorun popo kemiklerindeki ağrı buraya sürülebilecek bir şey varmı yoksa bu ağrı olayı can sıkacak gibi.decatlondan aldığım pedli taytı da giydim ama fena yani.kadro sele boyu felan gayet iyi ama bu ağrı beni düşündürmüyo değil.ofisteki sandalyeye zor oturdum walla:)))

@cemekan

Bisiklet dünyasının şu atasözünü hatırlatayım o zaman size.
Yumuşak sele yoktur,alışmış kıç vardır. :)

Zamanla alışır,alışmıyor ağrı sızı devam ediyor ise kemik yapsına göre sele seçimi yapmanız lazım,sonuçta hiçbir sele size koltuk konforunu vermez :D:D

bu arada dun karşılatığım olayı yazayım.
yokuş aşağı hızımı pozisyonumu almış iniyorum önde 2 tane yaya karşıya geçecek gerçi yaya demicem hayvan diyecem,beni görünce söyle bi duraksadılar ve ben tam önlerinden son sürat gecerken el kol hareketleriyle birlikte böğğğğğğğğğğğğ diye bir ses.
acaba bu yaptığının yol acacağı sonuçları biliyonmu yoksa gerçektende bilmeden mi yapıyon gerçi her iki durumdada insan olmadığı gerçeğini değiştirmez

Alışmalısın buna @cemekan Ben geçen gün galatadan aşağı o parke taşlardan inerken insanlar yüzünden papuçları bitirdim resmen. En son 2-3 kez 'kaldırımlar sağda ve soldadır' diye bağırdım. Tüm sokak inledi herkes garip garip bana baktı: D Başka çare bırakmıyorlar adama:D

:) Bende grup halinde sürüş yaparken kıçıma tekme yedim. Önde gidenlere ayakkabı fırlattı apaçiler.:mad:

@tufan tekmen
O nasıl grup öyle ya. Sele borusuna gerek kalmaz o hırsla bisikletin üzerinden bile atlar insan:D

• Beğen
Tepkiler: tufan tekmen
Decathlonun sitesinde bir arkadaşın Triban 5 hakkında yazdığı yoruma cevap yazan mağaza temsilcisi bu modelin bir daha Türkiye'ye gelmeyeceğini söylemiş. (link) Bekleyen arkadaşlar boşuna beklemesin anlayacağınız :(

Geri