Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Scudo
Su tchibonun sattigi hiz gostergesinden alip takan varmi. Aldim taktim ama calistiramadim. Insanlik namina biri resim paylassada gorsem. Tekerlektekini okutamiyorum galiba...

@niyazi akarken
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/19/2089e5a66c7aff173bff3d3cba5be6f6.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/04/19/2fd87071ecd898e341b4bd3ff296f307.jpg

Tchibonun değil ama benimkide kablolu belki yardımcı olabilir diye düşündüm.

• Beğen
Tepkiler: niyazi akarken
Yeni gelicek yol bisikletleri ile ilgili bilgisi olan var mi ? Ne zaman satisa cikicak ?

@Sinan Ş hocam lastik demek istemiştim.

Bu arada decathlondan aldığım pompa ile bu lastikleri sisiremedim ucu uymadı sanki. Gerçi bu pompayi kullandığını söyleyenler vardi ama.

@erencaner pompanın siboba gelen kısmındaki gri parçayı açıp içindeki siyah plastik parçayı tersine çevirmeniz gerek. 2 sibop türüne de uyumlu olduğu için öyle bir şey yapmışlar.

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Brandium mağzada bu gün gördüm Triban 500 ama üstünde microshift sistem vardı

Sormak istediğim, cs 40'ın kadro boyu 20", seleyi de yüksek kullanıyorum. Sizce triban için hangi kadroyu tercih etmeliyim. 54 cm en uygun olucak gibi geliyor ama siz ne dersiniz ?

Boy : 1,778
Bacak Boyu : 80

@Ozan Cansel
Dostum ben 186 ama 57 kadro bacak ic boyu 83 cm

ilk haftamı geçirdim triban 3 ile vites ayarı dısında sorun yasamadım sanırım diğer vites gruplarında olan dişliye geciş mesafe ayarı yapmayı sağlayan L VE H yerıne tek bir tane gevşetme sıkma vidası gördüm ben ''yada diğerlerini ellemedim değildir diye'' burdaki durum nedir acaba???
ilk haftama bakarsak ilk 2 gün çıkamadığım yokusu 3. gün çok rahat aldım bisiklete ve yola alısınca karşına geleceği bildikçe olay değişiyor.
bir haftada anladığım sanırım düz yol bana göre değil ritim tutmam zor oluyor açıkçası düz yolda uzun yokuşları daha çok sevdim seleden kalmadan''toplasan 10-15 sn toplam tırmanıştA'' bitirebiliyorum yolu ve daha çok zevk alıyorum ve zorlandığım anda sadece ön tekere bakmak baya işe yarıyo sanki ''bunu bir forumda okumuştum'' zamanla yokusu ve mesafesini arttırıcam bilenlerbilir izmir bornova atatürk mahallesi evka yokuşlarında sürüyorum '' daha evkanın son yokuşunu denemedim tabi''
herkese iyi gunler
şu vites ayar olayınıda bizahmet unutmadan aktarsanız ;););)

• Beğen
Tepkiler: lealtad
Vitesler kademelidir belki ayari bozuk degildir ornegin on aktarici en altta iken arka aktari en altta ise surtme yapar tam aciklamasi daha once yapilmisti galiba

• Beğen
Tepkiler: cemekan
@baykus54
Anladım, bana 54 uygundur o zaman, teşekkür ettim :)

@cemekan L ve H ayrı ayrı, ikiside var. Önde aktarıcıda da arka aktarıcıda da..

• Beğen
Tepkiler: cemekan
triban 3 ümden haftasonu taktığım kilitli pedaldan dolayı düştüm. ve oturup 2 saat kendi halime güldüm. düşüşüm çok komikti ilk defa kilitli pedal kullanıyordum ve bisikleti durdurdum ama pedaldan ayakkabıyı çıkartmayı unuttugum için yana devriliverdim. allahtan yakında kimse yoktu da sadece halime gulen ben oldum.

• Beğen
Tepkiler: lealtad
@niyazi akarken

aaa aynı ben :D
Kurbanlık dana gibi piskletle beraber yana devrildim panik halinde ayağımı çıkartamamaktan dolayı.

@Ozan Cansel
Hocam deneyerek almaniz en guzeli ama alamiyorsunuz en azindan boyunuza yakin kişilerden yardim alin bence size 57 de olur

@niyazi akarken ilk zamanlar bende öyle çok düştüm ya:D Genelde de rampada biri önüne fırlayınca ani fren yapıyorsun o sıra düşüyorsun. Ya pedal çıkmıyor yada vites küçültemiyorsun rampa yukarı:

trıban 5 ı olan arkadas varsa veya 3 un ustune para verebılecek varsa rockrıder 8.1 ıle takas yappmak ıstıyorum bursa ıcı

Geri