Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

@baykus54

Tamamdır. Zaten Ankara veya Bursa içi takas bulabilirsem mutlaka denerim.

Scudo
Triban 500 boyle geldiyse, 520 ve ultra 700 icin hayirli isler.

Tam montajlanmamisti ama bir fotograf cektim, triban 3'e gore gidon ve sele degismis sadece, kadro renkleri bence daha guzel duruyor. Yine de bu fiyattan satmayi dusunuyorlarsa tum Triban 3 alanlarin ici rahat olmali.
image.jpgimage.jpg

(link)

fiyat bilgisi olan bisiklet bu. Anladığım kadarıyla Triban 3a olarak bilinen beyaz tribanın yerini alacak.

@Recep-Şahin

Evet, bu şekilde olacak diye biliyorum ben de. Açıkcası üzüldüm, fiyatın bir miktar artacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.

Triban 520 olarak geçen model 1500'den aşağı gelmez artık. Ultra 700'de en az 3000 olur. Turşu kurarlar sonra.

Btwin sitesine girince tl olarak fiyatlar çıkıyor. Alur 700 3069 tl mesela. Ama bu triban 500 cik sacma fiyatlandirilmis. microshift vites çelik masa (ne amacla çelik koydular çözemedim) ve sacma bir fiyat.

@mergin hangi site o? Link verebilir misiniz?

@mergin Yahu Hocam, bende çıkmıyor ki sizden rica ettim.

(link) var fiyatlar Pound cinsinden çıkıyor. Sadece "btwin" olarak arama yapınca (link) sayfasının önce şehir, sonra dağ bisikletleri linki çıkıyor.

Kısacası, yeni yol bisikletlerinin olduğu herhangi bir sayfayı Türk Lirası fiyatlar ile göremiyorum. Yazdığım mesajda da link verebilir misiniz diye rica etmişim halbuki ama, siz bana "balık tutmayı öğren" demişsiniz cevap olarak.

Ekran Resmi 2015-04-21 12.31.27.png

• Beğen
Tepkiler: lealtad
@VeyselKobal
Hocam cep telefonundan girdigim icin link veremedim. Kusura bakma.

@mergin estağfurullah. Kusurluk bir durum yok elbet Hocam, ancak telefondan girdiğinizi ilk mesajda belirtseniz, ben de size bu çıkışı yapmazdım. Kırdıysam siz de kusura bakmayın.

@VeyselKobal yok kirilmadim. Haklisiniz ilk mesajda belirtsem iyi olurdu.

@Sinan Ş imzayı beğendim :) kim ne derse desin doğru bu :) geçen bir arkadaş ben tribana bisiklet diye binmem demişti sanki 30 milyarlık bisikleti var egoya bak :) Bende haftaya alacağım her gün stokları kontrol ediyorum dekatlondan delirdim iyice :)

@Sabih Bağcı İkinci ele yonelırsen , yaptıgın yukseltmelerle sıfır fıyatının bır tık üzerınde daha guzel bır bisiklet sahıbı olabilirsin.
Somut ornek vermek gerekırse;
Bisiklete ayırabılecegın toplam butcenın 1000tl oldugunu farzedelım. Eger sıfır almıs olsan, kargo ve aksesuar olarak km saatı almıs olsan, sana 1000 lıra cıvarına malolur.
Ikıncı el 600 lıra cıvarına denk getırıp almıs olsan; 150 lıra cıvarı karbon masa alıp ,elındekı jant setını de 100 lıra cıvarında satmıs olsan 350 tl ya alıcagın jant setı ıle uzun sure keyıfle kullanırsın. Bunlara ek olarak da pedalları degıstırırsen 9- 10 kg arasında bir bisikletın olur. Fakat bır oncekı attıgın mesajı dıkkate alıp kadro ıscılıgı ,kaynak vs. bunları dıkkate alırsak Salcano XRS 040 alman daha mantıklı olur. Klıksada ındırım olduguna daır konu forumda mevcut. Yazdıklarım kişiseldir.Dıledıgını secmek sana kalmıs.Fakat; aklında soru ısaretlerının kalmaması adına ıyıce arastırmanda fayda goruyorum.Selametle...

@Sabih Bağcı
@Ebubekir
Bir triban kullanıcısı olarak iyi bir çözüm...Benim tribanım ilk serilerden kırmızı sora2400 setli ve karbon-maşa olanından. 105 jant seti var şuanda üzerinde ve inanılmaz memnunum... Ebubekire katılmadığım tek yer kadro kalitesi konusu; ömür boyu garanti veriyor adamlar daha napsınlar...

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı
@Ebubekir sen bisikleti parçalara ayırmıştın. Kadronu tarttıysan ağırlığını yazabilir misin?

Parçaları 105, Ultegra karışımı 60 kadro Fit 3 11 kilo geliyordu. Üzerindeki tüm parçaları 57 numara Triban 3 kadrosuna aktardım. Bisiklet 12 kilo geldi. Triban 3'ün kadrosu ağır mı ne? Kafamda soru işareti kaldı.

@Onur DOĞRU Tartısma fıtılı ateslenmeden kişisel görüşümü izah ediyim.Sonrasında gerekırse ,kacıyım. :)
Fikrinize saygı duymakla bırlıkte ; sizi ,bır de şu sorularla daha farklı dusunmeye davet etsem nasıl olur ? :okyrm:
*Ömür boyu kadro garantisinin olması sızce kadroyu daha kalıtelı mı kılar? :rolleyes:
*Yoksa fırmanın pazarlama taktıklerınden bırı olabılır mı? :rolleyes:
Bahsetmeye calıstıgım nokta; bisiklet secımınde ,kadronun onemlı olduguydu. :krnz: Kadro secımı yaparken ;kadronun geometrısi , esnemezlıgı gıbı surusumuzu etkıleyecek faktorlere baktıktan sonra , kaynak ıscılıgıne de bakmazsak olmaz dımı? :krsn: .Gunumuzde karbon gorunumlu veya gırıs sevıyesı karbon kadro agırlıgında , alu kadroların üretildiği asıkar.
*BTWIN fırması ıcın konusucak olursak, gırıs sevıyesı yol bisikletlerınde maalesef kadro ıscılıgı f/p ıle orantılı.Alur 700 vs modellerine bakıldıgında, kaynak ıscılıgı farkını rahatlıkla gorebılırız.
@Uğur S. Uğur abi parcaların bazılarının agırlıgına su lınkten bakabılırsın. ;) (link)
Yakında olcersem kaba taslak bılgılerını kısmetse buraya aktarırım.
Karbon kadroya mı gecıyorsun yoksa Abı ?:D

Yok abi ya. Fit 3 kadrosunu Triban 3 ile değiştirdim :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Triban 3'un kirmizisinin uretimi durdu mu? Decathlon un sitesinde stokta yok yaziyor. bi konuda da durduruldugunu yazmislar.

Geri