Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Bayilere çok güvenmeyin zamanında bana 2016 diye 2014 satmışlardı. Carraronun sayfasında bisiklet nasılsa 2020 modeli o'dur.

• Beğen
Tepkiler: AyPars2626
Scudo
Arkadaşlar 2020 olan model bu değil mi? Bana 2020 diye turuncu maşalı olanı gösterdiler ama 2020 2019 nasıl ayırtedebileceğim

Sizin resimdeki 2020 model.size gösterilen 2018 olabilir.2018 model de arkaya giden fren ve vites kabloları gövdenin dışından gidiyor ve maşa rengi turuncu.
Screenshot_2020-07-16-13-34-07.png

• Beğen
Sizin resimdeki 2020 model.size gösterilen 2018 olabilir.2018 model de arkaya giden fren ve vites kabloları gövdenin dışından gidiyor ve maşa rengi turuncu.
234174 dosyayı görüntüle
2020 olanı başka nasıl anlarım. fren telleri içerden gidecek gözükmeyecek. Bunların kağıdında felan yazıyor mu acaba üretim tarihi vs. Dikkat etmem gereken ne var

Merhabalar gelecek yıl için çok uzun kilometreler sürecek turlar planlıyorum. Uzunlukları 300-1000 kilometre arasında değişen çeşitli rotalarda sürmek gibi bir hedefim var. Bunun içinde sağlam bir bisiklet gerekiyor malumunuz. Ancak tur için tasarlanan Fuji, Trek, Giant, Specilazed ve türevi bisikletler Türkiye standartlarındaki bir öğrenci için hayalin ötesine geçemiyor. Carraro Sportive 327 veya 330 alarak bir kaç değişiklik (sele, kelebek gidon vs.) ile tur bisikleti haline getirmeyi düşünüyorum. Fiyat/Performans/Donanım açışısından dediğim modeller uygun gibi geldi bana. Sizce dediğim gibi uzun turları bu bisikletler ve donanımları kaldırır mı? Kullanıcılar varsa dediğim modeller hakkında yorumlarını paylaşabilir mi?

• Beğen
Herkese merhabalar.Forumu 1 hafta kadar önce keşfettim.Alacağım bisiklet için fikirlerim belirmeye başladığında bisiklet satıcılarından çok bu forumdaki bilgiler gerçekten çok işime yaradı.

Üniversiteye başlama ile bisiklet hayatım bitmişti.Yaş 40 oldu tekrardan 22 yıl sonra CARRARO 330 SPORTİVE modeli ile aranıza katıldım sayılır.Bursa'da sanırım son kalan bisikleti 2019 model olarak satın aldım.

Arka led far ve zil ufak bir hediyeleri oldu sağolsunlar.

Ancak arka sele-lümen gücü yüksek bir ön far ve dijital hız-zaman-yapılan kilometreleri gösteren bir dijital ekrana ihtiyacım var şu anda.Wifi veya bluetooth olanlarda kopma problemini sık okudum.

Sizlerin bir önerisi olursa çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Boraberki
Merhabalar gelecek yıl için çok uzun kilometreler sürecek turlar planlıyorum. Uzunlukları 300-1000 kilometre arasında değişen çeşitli rotalarda sürmek gibi bir hedefim var. Bunun içinde sağlam bir bisiklet gerekiyor malumunuz. Ancak tur için tasarlanan Fuji, Trek, Giant, Specilazed ve türevi bisikletler Türkiye standartlarındaki bir öğrenci için hayalin ötesine geçemiyor. Carraro Sportive 327 veya 330 alarak bir kaç değişiklik (sele, kelebek gidon vs.) ile tur bisikleti haline getirmeyi düşünüyorum. Fiyat/Performans/Donanım açışısından dediğim modeller uygun gibi geldi bana. Sizce dediğim gibi uzun turları bu bisikletler ve donanımları kaldırır mı? Kullanıcılar varsa dediğim modeller hakkında yorumlarını paylaşabilir mi?
Işıklar içinde uyusun Ara Güler'in bir sözü vardı:
"Ben fotoğrafı dikiş makinesiyle bile çekerim"
Bahsettiğiniz bisikletlerle gerekli düzenlemeyi yaparak gayet güzel turlar yapılabilir.

Merhaba alacağım carraro sportive 230 modelini carraro sitesinde gözüken yetkili servise götürmem gerekiyor değil mi ? Montaj ve ilk ayarlar için yoksa garanti başalamaz geçersiz olur hatta. Birde yetkili servisler bu durum için ücret alıyor mu?

Merhaba alacağım carraro sportive 230 modelini carraro sitesinde gözüken yetkili servise götürmem gerekiyor değil mi ? Montaj ve ilk ayarlar için yoksa garanti başalamaz geçersiz olur hatta. Birde yetkili servisler bu durum için ücret alıyor mu?

İlk kuruluma ücret almıyorlar. Zaten bisikletin garanti belgesi içince ücretsiz kurulum kuponu var. Onu veriyorsunuz bayiye.

• Beğen
Işıklar içinde uyusun Ara Güler'in bir sözü vardı:
"Ben fotoğrafı dikiş makinesiyle bile çekerim"
Bahsettiğiniz bisikletlerle gerekli düzenlemeyi yaparak gayet güzel turlar yapılabilir.
Eyvallah hocam. Gereken mesaj alınmıştır.

Sportive modelleri genel olarak diğer marka modellere oranla ağır olarak nitelendiriliyor.
Bunun en önemli nedeni ise bisikletin üzerinde gelen zırhlı lastikler.
Şu an sportive serisinde baz olarak sunulan lastikler Schwalbe Delta Cruiser Plus 700x38. Bu lastiklerin tanesi 890 gr.
Lastikler 700x35 Schwalbe Kojak ile değiştirildiği an Bisiklet 1120 gram hafifliyor.
Bu da örneğin benim kullandığım 328 modeli için ağırlığın 13 kg seviyesine inmesi demek.
Örneğin piyasada hafif olarak nitelendirilen ve benzer fiyat bandındaki Legardada aynı vites sayısına sahip bir modelden (2027 msm h) 800 gram daha hafif. Tabi buradaki en önemli unsur sabit ön maşa.
Maşa farkını göz ardı edince ağırlıklar eşitleniyor.

• Beğen
Tepkiler: altiner
Arkadaşlar sorum acil.
2017 veya 2018 model carraro sportive 224 bisiklet buldum ikinci el ve gayet temiz totalde 10 15 kere anca kullanılmış ve üzerinde nokta kadar bile boya aşınması yok yani satan arkadaş muhtemelen doğru söyluyor.
Bisiklet mevzularında zaten yeniyim mosso legarda lar konusunda biraz bilgim olmakla beraber carraroral hakkinda malesef bir bilgim yok. Acaba bu modelim kronik sorunları veya tavsiye etmeyeceğiniz bir durumu var mı?
Çabuk cevaplarsanız sevinirim bisiklet satılmadan bir fikir sahibi olmak istiyorum.

Bu arada fiyat 1690 olarak yazılmış ona göre de değerlendirirseniz sevinirim

Teşekkürler

Merhaba iyi günler, forumda yeniyim bu da ilk paylaşımım olacak bir hatam olursa affola :)
9 haziran itibariyle ben de artık carraro sportive 223 kullanıcısıyım. Bisikletimi 0 olarak bir ticaret mağazasından kurulu bir şekilde aldım. Bisikletiminin ilk bakımını carraronun sitesinde de yer alan servislerinden birinde garanti belgesinin altında yer alan (montaj kuponu yazıyor) kupon ile ücretsiz yaptırabilir miyim? Son olarak bisikletimin parçalarının oturmasını beklemek adına bir aydan fazla süredir herhangi bir servise götürmeyerek hata mı yaptım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

@firatkrky
Bahsettiğiniz bisiklet gayet kullanılabilir bir model. Kronik sorun çıkartacak bir şeyi olduğunu pek zannetmiyorum. Belki bir parça ağır olabilir.
Ama ben fiyata biraz takıldım. Şimdi sportive 224'ün sıfır liste fiyatı 2200 lira. Bayide nakite sıkı pazarlıkla rahatlıkla 2000 liraya indirilir. Hatta elinde 2019 model olan bayi bulursanız 1900 liralar dahi söz konusu olabilir.
Dolayısıyla 2. eline 1700 vermek biraz mantıksız hale geliyor.
Pazarlık edip fiyatı aşağılara çektiyseniz bir şey diyemem tabi.

@everhard teşekkür ediyorum fiyat konusunu konuşmadık bisiklet çok temiz lastiklerindeki fabrikasyon fazlalıklar bile erimemiş daha resmen sıfır sayılır ama 3 yıl önceki bir model için bana da fazla geldi açikçası.

Arkadaşlar biraz acil bir sorum var.
Resimlerinden ve kullanilan parçalarından anladığım kadarıyla 2016 veya 2017 model sportive 225 bisiklet buldum. fiyatı 1750 tl belki biraz düşürtebilirim. Bu sahibi 6 aydir kullanıyormuş bisikletten pek anlamıyor çok da konuşkan birisi değil cımbızla laf alıyorum.
Gidip baktığımda temiz olduğunu görürsem bu fiyat bu bisiklet için iyi midir?
Teşekkürler

Merhabalar

Boyum 190 cm 103 kg yim.

Bana sıkıntı çıkarmayacak bisiklet tavsiyesi istiyorum. Tercihim şehir bisikleti.
Daha önce Carraro kullandım, o zamanlar yüksek kilom yüzünden ve sağlık nedeni ile satmak zorunda kaldım.
Tekrar bisiklet kullanmak istiyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Sahibinden.com ilan no: 844603457
2020 Carraro sportive 224

Merhaba, iki kez bindim fakat katlanır bisiklet ihtiyacım olduğu için satışa koydum kenarda bekliyor bisiklet şu an piyasada yok kalmadi, ben cok araştırıp severek aldim 23 ay garantili belgesi mevcut 2020 carraro Sportive 224 İstanbul

Son düzenleme:
Öncelikle herkese selamlar 2017 model carraro sportive 227 bisikletime tam boy çamurluk taktırmak istiyorum ama sanırım ön maşadan kaynaklı sportive serilerinde sorun olabiliyormuş. Tam boy çamurluk taktırmış bir arkadaş var mı acaba? Varsa hangi çamurluğu nerde taktırdı? Şimdiden teşekkürler

Geri