Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Piyasanın dikey yönlü uçuşa geçtiği dönemde mtb arayışında biri olarak 5.000 bandında tavsiyelerinize açığım. Bunun üzerine çıkmak istemiyorum zira hatırı sayılır bir ekipman masrafım olacak. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. İlk etapta İstanbul'daki parkurlarda kullanmayı düşünüyorum. Ardından yaz dönemi kaz dağları genel kullanım alanım olur. Nasıl başlamalı nereden başlamalı acaba

• Muhteşem
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Piyasanın dikey yönlü uçuşa geçtiği dönemde mtb arayışında biri olarak 5.000 bandında tavsiyelerinize açığım. Bunun üzerine çıkmak istemiyorum zira hatırı sayılır bir ekipman masrafım olacak. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. İlk etapta İstanbul'daki parkurlarda kullanmayı düşünüyorum. Ardından yaz dönemi kaz dağları genel kullanım alanım olur. Nasıl başlamalı nereden başlamalı acaba
Dostum peşin paran varsa 2. El de bir dünya bisiklet var. Yoldan hiç anlamam. Dağa gelince olay kadro da başlar, maşa, jant ve grup sete doğru gider.
Zaten bisiklet işinden anlıyorsun. Piyasa araştırması yap biraz. İstediğin özelliklerde yada düşündüğün bisiklet üstüne bizde bakalım .

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
@necmeddin abi mesele kadrodan başlar dersen trek scott tan başlayacağım bakmaya. Merak ettiğim mevcut Bisan-Peugeot modelleri ne derece tatminkar olur acaba. İthal bisikletlerin başlangıç modeli fiyatında yerliden tatminkar bir bisiklet çıkabiliyor gibi

• Beğen
Bisanın ,olsun peogeutun olsun ideal iş görür modelleri var. Kaç jant , kaç kadro, nasıl bir grup set ve hangi özellikte fren arıyorsun. Kafanda netleştirirsen 5000 liraya güzel bisikletler var.
İkinci el iş görecek ve sağlam kadro ve ekipmana sahip bisikletler 3000-5000 bandında sahibinden bir dünya var. Kafanda netleştirirsen bakarız.

Mesela bir örnek. Tam teknik detaya bakmadım.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
(link)
Bu bisiklet de çok tatlı.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Samet M.
  • Beğen
Herkese selamlar. Rockrider 540 veya 560 önerir misiniz ya da 2500-3000tl seviyesine başka önerisi olan varsa söyleyebilir mi? Dağ bisikleti tercihimdir

Herkese selamlar. Rockrider 540 veya 560 önerir misiniz ya da 2500-3000tl seviyesine başka önerisi olan varsa söyleyebilir mi? Dağ bisikleti tercihimdir
Rockrider 540 kullanıyorum, 4 yıl falan oldu alalı. Giriş seviyesi için yeterde artar bile.

Bisan MTX 7100'den uzak durulmasını tavsiye ederim.
Ürün özelliklerinde yazan parçalar ile bisiklette kullanılanlar farklı.
Bisana attığım mail sonucu(telefonları çalışmıyor) gelen cevap bu;
"Bisan, web sitesinde yer alan ürünlerin özelliklerinde önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir."IMG_20210203_114808.jpg

Bisiklet geldiği gibi orta göbekte boşluk ve ses problemi ile geldi ve çarklar da yamuk, yalpa yapıyor. Orta göbek görsellerde siyah renkte ama gelen saydam. Xunghuan gibi bir markası var. Aynakol sitesinde shimano yazıyor ama öyle bir şey ben göremedim.

Kaplamalı ne kadar civata varsa hepsi 1 haftada paslanmaya başladı.
Bianchi meta pro kullandım senelerce, 20 senelik bisiklette bir haftalık Bisan'daki kadar pas yoktur.

Paraya yazık.

Edit:
Bisan bölge sorumlusu tarafından telefon ile arandım. Bana satılan bisikletin 2020 model olduğunu, websitesinde yazan özelliklerin 2021 modellere ait olduğunu, 2021 modellerin ise henüz piyasaya dağıtımının yapılmadığını söyledi.
İnternet üzerinde satılan Bisan Mtx 7100 bisikletlerin görselleri 2021 modellere ait ancak piyasada yoklar. 2021 alacaksanız 2022 senesini beklemekte fayda var. Diğer modellerde aynı şekilde farklı olabilir.

Son düzenleme:
]@isa7747 Teşekkürler.Yani Mosso Legarda 2021 MSM V yi herkes öneriyor.Bahsettiğim gibi 1500tl den fazla uzaklaşamam ancak pazarlıkla falan halledersem onu alırım büyük ihtimalle. Bende Salcano'yu pek sevmem ama bu aralar Salcano City Fun S 70 V R modeli dikkatimi çekti.Kron xc100 dağ bisikleti olduğu için pek istemedim.Peki 1500tl civarı önerebileceğiniz başka bisiklet var mı?
@laliu Teşekkür ederim Peki sizin 1500 tl civarına tavsiyeniz var mı?

Şehirde sürecekseniz şehir bisikletleri Türkiye şartları için biraz fazla "ince lastikli" onu belirteyim :) Bende Mosso Legarda 2021 vardı, lastiği yol bisikletinden biraz daha kalındı. Kaldırıma çıkıp inerken sıkıntı yaşatıyor. En ufak bazı yol oyuklarında içinde kalacak gibi oluyor ya da düşme tehlikesi yaşadım. Yanlış anlaşılmasın Legarda f/p oranı en iyi şehir bisikletlerindendir fakat Türkiye'deki şehiriçi yollar maalesef istenilen seviyelerde değil ve her zaman asfaltten sürmek imkansız. Şehirde sürmek için ben MTB almayı düşünüyorum. Performans ve hız gibi dertleriniz yoksa MTB konforlu bir ulaşım sağlar kanaatindeyim.

• Beğen
@necmeddin abi mesele kadrodan başlar dersen trek scott tan başlayacağım bakmaya. Merak ettiğim mevcut Bisan-Peugeot modelleri ne derece tatminkar olur acaba. İthal bisikletlerin başlangıç modeli fiyatında yerliden tatminkar bir bisiklet çıkabiliyor gibi
Peugeot M11 kullanıyorum, 1x12 Shimano XT vites e sahip çok memnunum, tavsiye ederimIMG_20201117_135634_1.jpg

Bir bisiklet alacağım
Boyum 174 cm kilom 61 kg.

İstediğim özellikler 29" ve hidrolik disk olması.

Carraro Force 900
Mosso Wildfire H
Peugeot M18

sizce hangisi?

Bir bisiklet alacağım
Boyum 174 cm kilom 61 kg.

İstediğim özellikler 29" ve hidrolik disk olması.

Carraro Force 900
Mosso Wildfire H
Peugeot M18

sizce hangisi?

Dostum Carraro'yu bilmiyorum ama Peugeot'un tiplerini ben beğenmiyorum. Mosso kullandım daha önce çok kaliteli kadroları var ve tam f/p canavarı ürünler satıyorlar. Ben de bir dağ bisikleti alacağım ve Wildfire radarımda şu aralar. Bisiklet işinde bir de çok fazla markanın önemi de yok bana göre. Zaten hepsi toplama parçalar ile üretiliyor ve standartlar çok bariz. Tipini beğendiğin bir modeli fiyatı da uygunsa alabilirsin. Bir de bütçen ne kadar o önemli, tüm markaların premium kategoride ürünleri var. Öyle Ghost, Cube falan olmuyorsa zaten gerisi benzer ürünler ufak farklarla ve işini fazlasıyla görür diye tahmin ediyorum çok özel bir amaca sahip değilsen :)

Dostum Carraro'yu bilmiyorum ama Peugeot'un tiplerini ben beğenmiyorum. Mosso kullandım daha önce çok kaliteli kadroları var ve tam f/p canavarı ürünler satıyorlar. Ben de bir dağ bisikleti alacağım ve Wildfire radarımda şu aralar. Bisiklet işinde bir de çok fazla markanın önemi de yok bana göre. Zaten hepsi toplama parçalar ile üretiliyor ve standartlar çok bariz. Tipini beğendiğin bir modeli fiyatı da uygunsa alabilirsin. Bir de bütçen ne kadar o önemli, tüm markaların premium kategoride ürünleri var. Öyle Ghost, Cube falan olmuyorsa zaten gerisi benzer ürünler ufak farklarla ve işini fazlasıyla görür diye tahmin ediyorum çok özel bir amaca sahip değilsen :)
Tipe göre ürün seçmemeye özen gösterin, sonuçta bir ürün kullanacaksınız ve rahatlık ve performans önemli. Ghost tarzı çok fazla gelir bana. bütçe -3000

Tipe göre ürün seçmemeye özen gösterin, sonuçta bir ürün kullanacaksınız ve rahatlık ve performans önemli. Ghost tarzı çok fazla gelir bana. bütçe -3000

Ben bisikletin tipine de önem gösteriyorum, size kalmış. 3000 segmentinde Ümit Bisikletin de bazı modelleri fena değil, kadrolarını zaten Mosso'dan alıyor diye biliyorum. Salcano, Bisan, Sedona modellerine de göz atabilirsiniz bu kategoride. Mosso Wildfire bir adım önde gözüküyor diğerlerine göre ama

Paranız varsa 4500 tl verin taksitle şöyle bişey alabilirsiniz :) Ben bayıldım, Carraro Big 2918 :)

1612701837829.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hidalgo71
Merhaba memnun olmama sebepleri nelerdir ? Problem yaşadıkları konular ?

2.el Salcano impetus kullanıyorum şu sıralar. Carraro big'lere de çok baktım ama alamamıştım. 3500 liraya SLX fren vitesli impetus aldım .

(link)

Geri