Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

189 cm 100 kiloyum önceden bisiklet sürmüilüğüm var fakat daha çok kendi bisikletim değil arkadaşlarımın bisikletlerini 1-2 haftalığına kullandım küçükken de çok kullandım.Dağ bisikleti almak istiyorum 2500 tl gibi bir bütcem var.3000 e fazla yanaşmamasıyla birlikte biraz aşabilirim bütçemi.Arazilere girme isteğim oldukça fazla ve kaldırım in çık vs bir sorun yaşamamak için türü seçtim önereceğiniz bir model var mı? Ben Mosso Wildfire isimli bisikleti beğendim fakat bir videosunda kadro kırıldı diyince şüpheli yaklaştım.Yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Cotyoran52
Scudo
189 cm 100 kiloyum önceden bisiklet sürmüilüğüm var fakat daha çok kendi bisikletim değil arkadaşlarımın bisikletlerini 1-2 haftalığına kullandım küçükken de çok kullandım.Dağ bisikleti almak istiyorum 2500 tl gibi bir bütcem var.3000 e fazla yanaşmamasıyla birlikte biraz aşabilirim bütçemi.Arazilere girme isteğim oldukça fazla ve kaldırım in çık vs bir sorun yaşamamak için türü seçtim önereceğiniz bir model var mı? Ben Mosso Wildfire isimli bisikleti beğendim fakat bir videosunda kadro kırıldı diyince şüpheli yaklaştım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar, ben de bakıyorum bu aralar ve Carraro'nun force modellerini de tavsiye edebilirim o fiyat segmentinde dağ bisikleti anlamında. Ama Wildfire da iyidir Mosso'nun kadro tecrübesi kalitelidir. Kadro öyle kolay kolay kırılmaz çok yüklenmezseniz :)

Merhabalar, ben de bakıyorum bu aralar ve Carraro'nun force modellerini de tavsiye edebilirim o fiyat segmentinde dağ bisikleti anlamında. Ama Wildfire da iyidir Mosso'nun kadro tecrübesi kalitelidir. Kadro öyle kolay kolay kırılmaz çok yüklenmezseniz :)
Dediğiniz modele de bakacağım ve bir sorum daha var.Bisiklet merakım uzun zamandır yok o yüzden bu konuda bilgilenmek istiyorum.Şu an stoklar çok fazla yok yenilenme zamanları ne zaman olur acaba?

• Beğen
Dediğiniz modele de bakacağım ve bir sorum daha var.Bisiklet merakım uzun zamandır yok o yüzden bu konuda bilgilenmek istiyorum.Şu an stoklar çok fazla yok yenilenme zamanları ne zaman olur acaba?

O konuda maalesef bir bilgim yok, her firmanın ürün politikası farklı. Örneğin Carraro yeni sezon ürünlerini hazırlamışken Bisan geç kalabiliyor. Ben de baharda bir model bakacağım, umarım istediğim modeller olur. Fiyatlar şu aralar cidden yüksek, herkes bir an önce alın diyor. :)

Bu arada yerli ürünlerin dağ modelleri de fena değil amatör olarak ilgilenecekseniz; Salcano, Bisan, Corelli vb. güzel modeller gördüm radarımda olanlar var hatta. Corelli fiyatlarda daha iyi bu arada :)

O konuda maalesef bir bilgim yok, her firmanın ürün politikası farklı. Örneğin Carraro yeni sezon ürünlerini hazırlamışken Bisan geç kalabiliyor. Ben de baharda bir model bakacağım, umarım istediğim modeller olur. Fiyatlar şu aralar cidden yüksek, herkes bir an önce alın diyor. :)

Bu arada yerli ürünlerin dağ modelleri de fena değil amatör olarak ilgilenecekseniz; Salcano, Bisan, Corelli vb. güzel modeller gördüm radarımda olanlar var hatta. Corelli fiyatlarda daha iyi bu arada :)
Wildfire olsun Force modeli olsun stoklarda yok bı yüzden alamayacağım şu an sanırım.Etrafımda bir kaç bisikletçi var oralara gidip de bir bakmayı düşünüyorum.Zaten öğrenci olduğum için kendim satın alacağımdan mecbur taksitli yapacağım.Önerin için de teşekkür ederim.Şu an bir bisiklet alıp bu işte ilerlemek istiyor muyım yoksa öylesine takılacak mıyım bunu öğrenmek istiyorum.

• Beğen
Wildfire olsun Force modeli olsun stoklarda yok bı yüzden alamayacağım şu an sanırım.Etrafımda bir kaç bisikletçi var oralara gidip de bir bakmayı düşünüyorum.Zaten öğrenci olduğum için kendim satın alacağımdan mecbur taksitli yapacağım.Önerin için de teşekkür ederim.Şu an bir bisiklet alıp bu işte ilerlemek istiyor muyım yoksa öylesine takılacak mıyım bunu öğrenmek istiyorum.

Aynen internetten de almayin sakın, deneyerek alın, bisiklet uzerinde oturmadan dokunmadan anlasilmiyor kalite. Simdiden iyi surusler dilerim

• Beğen
Tepkiler: akinbagbasi
Merhabalar (daha önce en iyi fiyat/performans başlığı altına yazmıştım bir de buraya yazayım dedim ilk defa bir foruma mesaj yazıyorum.) Bisiklet almak istiyorum. Dağ bisikleti ön amortisörlü bir bisiklet olabilir. Amacım gezinti yapıp kafa dağıtmak egzersiz için almayı düşünüyorum. Fakat hangi marka hangi model tabi burada sizlerin yardımlarını bekliyorum. Piyasada bulunan marka ve modellerin birbirleriyle karşılaştırılınca verilen parayı hak eden hangisi olur? Evet biliyorum bu sene bisikletlere zam geldi fiyatları çok arttı. Markaları tanıyanlar vardır çıkarttıkları modelleri araştıranlar vardır. Mesela X firma modeli fiyatına göre iyidir alınır yada x bisikleti alacağına şu alınır vs.
Örneğin görünüşünü beğendiğim modeller şunlar;

kron xc100-27-5-mtb-erkek-v-fren-21v
kron xc100-27-5-mtb-erkek-h-disk
kron 27-5-wildfire-ltd-hyd-bisiklet
carraro force-720-21v-hd-275-2020
umitbisiklet 2960-camaro-hyd_tr

mosso 27-5-raceline-h-bisiklet
carraro force-750-24v-hd-275-2020
kron xc150-27-5-mtb-erkek-h-disk

trekking
umit bisiklet 2863-magnetic Man v fren

Buna güldüm.
Yüklenirsek kırılır yani? Vah vah :D

Buna güldüm.
Yüklenirsek kırılır yani? Vah vah :D

Hocam her mesaja salça olmanız şart mı sizin ? Adam yukarıda kırılabileceğine dönük video içeriği olduğunu ifade etmiş, ben de yardımcı olması açısından cevap beyan ettim. Kadro çok yüksek gerilmelere maruz kalmadıkça elbette kırılmaz ama bu hiç kırılmayacağı anlamını da taşımıyor.

1613919549925.png

Foruma girmek için deneyim, yaş ve bilgi şartları konulsa keşke...

Hocam her mesaja salça olmanız şart mı sizin ? Adam yukarıda kırılabileceğine dönük video içeriği olduğunu ifade etmiş, ben de yardımcı olması açısından cevap beyan ettim. Kadro çok yüksek gerilmelere maruz kalmadıkça elbette kırılmaz ama bu hiç kırılmayacağı anlamını da taşımıyor.

256955 dosyayı görüntüle

Foruma girmek için deneyim, yaş ve bilgi şartları konulsa keşke...
E hocam sen de hemen çemkiriyorsun anlamadım ki. Koskoca Bisiklet Forumda Carraro kadrolar için, "Yüklenince kırılır" diyorsan işimiz var haksız mıyım? Bu gidişle daha çok görürüz sahil yolunda dağ bisikleti süren arkadaşları.

Ha kadro kırılmıyor mu? Kırılıyor.
Fırtınada kafana yıldırım düşebilir mi? Düşebilir.

Profil fotoğrafı için de ironik oldu. Bakın hem bisiklete yükleniyor hem fırtınalı havada şemsiye açıyor. Çok yaşamaz bence...

E hocam sen de hemen çemkiriyorsun anlamadım ki. Koskoca bisiklet forumda carraro dağ bisikleti kadroları için, yüklenince kırılır diyorsan işimiz var. Bu gidişle daha çok görürüz sahil yolunda dağ bisikleti süren arkadaşları.

Ha kadro kırılmıyor mu? Kırılıyor.
Fırtınada kafana yıldırım düşebilir mi? Düşebilir.

Kişinin nasıl kullanacağını nereden biliyorsun ? Belki adam downhill yapacak onun için istiyor ? Sırf tartışma olsun diye şuraya yazmayın rica ediyorum.
Ha bu arada yukarıda bilgi almak isteyen dostum sakın sahilde dağ bisikleti kullanma çarpılırsın falan Allah korusun. Sadece dağda kullan lütfen, dağ dışına çıkınca lazerli takibe alınıyorsunuz..

Kişinin nasıl kullanacağını nereden biliyorsun ? Belki adam downhill yapacak onun için istiyor ? Sırf tartışma olsun diye şuraya yazmayın rica ediyorum.
Ha bu arada yukarıda bilgi almak isteyen dostum sakın sahilde dağ bisikleti kullanma çarpılırsın falan Allah korusun. Sadece dağda kullan lütfen, dağ dışına çıkınca lazerli takibe alınıyorsunuz..
Aynen downhill yapacak. Tey allam :)
Sahilde dağ bisikleti kullananlar meselesine gelince. Bir kinim yok kendilerine, demek istediğimi daha açık anlatayım isterseniz.

X kişisi: Bisiklet almak istiyorum hiç bilgim de yok ne yapsam acaba? Bir arkadaş önermişti bisiklet foruma mı baksam?

*birkaç saat sonra*

+Aloo, yok ağbi yok, dağ bisikleti istiyorum ben kararımı verdim. Senin önerdiğin siteye de baktım. Görsen, ona bile kırılır dedi, 100 kilo adamım ben yol bisikleti mı dayanır bana...

*birkaç hafta sonra*

"DAĞ BİSİKLETİ HAFİFLETME YÖNTEMLERİ"

• Beğen
Tepkiler: ag249
@taha____x Soru soran arkadaşa faydalı olduğunu mu düşünüyorsun ? Başka bir yerde de soru sorana 14-28 ruble ile de çıkamıyorsan zaten yapılacak bir şey yok gibi bir cevap yazmışsın. Lütfen sorulara ya tatmin edici cevap ver forum tadını yaşasın insanlar ya da başka yerde kendini tatmin et. Bu nedir arkadaş ...
@troy83 amacın gezi yapıp kafa dağıtmak ise bütçene en uygun kadrosu boyuna uygun rengi de gözüne hitap edeni al güzelce kullan bulunduğun yerin yollarına göre ise şehir ya da dağ bisikleti ikisininden birini seç. Şimdiden güle güle kullan detay sormak istersen yazabilirsin. Yardımcı oluruz sana her türlü. Herkese iyi pedallamalar ...

Aynen downhill yapacak. Tey allam :)
Sahilde dağ bisikleti kullananlar meselesine gelince. Bir kinim yok kendilerine, demek istediğimi daha açık anlatayım isterseniz.

X kişisi: Bisiklet almak istiyorum hiç bilgim de yok ne yapsam acaba? Bir arkadaş önermişti bisiklet foruma mı baksam?

*birkaç saat sonra*

+Aloo, yok ağbi yok, dağ bisikleti istiyorum ben kararımı verdim. Senin önerdiğin siteye de baktım. Görsen, ona bile kırılır dedi, 100 kilo adamım ben yol bisikleti mı dayanır bana...

*birkaç hafta sonra*

"DAĞ BİSİKLETİ HAFİFLETME YÖNTEMLERİ"

Sırf sizin için erinmedim baktım arkadaşın mesajına, adam ozellikle dağ bisikleti istediğini yazmış pek makul gerekçelerle. Fakat bir videoda kadro kırılmasından bahsedilmiş demiş, ben de cevap olarak ciddi bir yüklenme yapmazsanız kırılmaz demişim. Yani kırılır mı demişim. Ciddi yuklenmenin ne olduğu gayet aciktir. Downhill veya yuksek aksiyonlu dağ surusleri vb. seyler yaparsanız kırılma ihtimali düşük olsa da vardır. Bunun neresinden ne çıkardınız hocam ? Yol bisikleti almak istiyorum diye birsey geçmiyor, verdiğiniz örnekle alakasını anlayamadım...

@taha____x Soru soran arkadaşa faydalı olduğunu mu düşünüyorsun ? Başka bir yerde de soru sorana 14-28 ruble ile de çıkamıyorsan zaten yapılacak bir şey yok gibi bir cevap yazmışsın. Lütfen sorulara ya tatmin edici cevap ver forum tadını yaşasın insanlar ya da başka yerde kendini tatmin et. Bu nedir arkadaş ...
Kişisel fantezimin insanları aşağılamak olduğunu sandığın için öyle yazdığımı düşünüyorsun demek.

Dağ bisikleti kullanmış olsaydın dediğim şeyi anlardın. Burada açıklamak istemiyorum. Teknik dünyanızda yaşamaya devam edin. O adama 14-34 tak dersin takar. Ardından ahı da senin kulağını çınlatır. Sağduyulu olmak lazım. Gerçekler insanları incitiyorsa ne yapabilirim? Duyarlı oldum, başkaları gibi kulak tıkayıp geçemedim kusura bakma.

Zamanında bana sağduyu göstermeyenleri de unutmadım. Hayat işte, kendi başına gelince daha dikkatli oluyorsun.

Bu arada eklemek isterim ki iki soru sahibi de benden şikayetçi değil, biri teşekkür bile etti...

Kişisel fantezilerimin insanları aşağılamak olduğu için öyle yazdığımı düşünüyorsun demek.

Dağ bisikleti kullanmış olsaydın dediğim şeyi anlardın. Burada açıklamak istemiyorum. Teknik dünyanızda yaşamaya devam edin. O adama 14-34 tak dersin takar. Ardından ahı da senin kulağını çınlatır. Sağduyulu olmak lazım.

Hocam sen sadece foruma yazmak, tartışmak için bisiklet sahibi olmuşsun gibi geldi bana. Kimin nasıl süreceğine de uzman gibi cevaplar verme istersen. Adam dağ bisikleti istemiş, sebeplerini saymış öneri istiyor. Öneri vereceksen yaz vermeyeceksen kuru gürültü yapma, burayı tartışmalar ile atışmalar ile doldurmanın anlamı yok.

• Beğen
Tepkiler: kallone
Hocam sen sadece foruma yazmak, tartışmak için bisiklet sahibi olmuşsun gibi geldi bana. Kimin nasıl süreceğine de uzman gibi cevaplar verme istersen. Adam dağ bisikleti istemiş, sebeplerini saymış öneri istiyor. Öneri vereceksen yaz vermeyeceksen kuru gürültü yapma, burayı tartışmalar ile atışmalar ile doldurmanın anlamı yok.
Evet. Bugün de bir iftiradan doğan cevap hakkımı kullandığım için kavgacı oldum.

Merhabalar (daha önce en iyi fiyat/performans başlığı altına yazmıştım bir de buraya yazayım dedim ilk defa bir foruma mesaj yazıyorum.) Bisiklet almak istiyorum. Dağ bisikleti ön amortisörlü bir bisiklet olabilir. Amacım gezinti yapıp kafa dağıtmak egzersiz için almayı düşünüyorum. Fakat hangi marka hangi model tabi burada sizlerin yardımlarını bekliyorum. Piyasada bulunan marka ve modellerin birbirleriyle karşılaştırılınca verilen parayı hak eden hangisi olur? Evet biliyorum bu sene bisikletlere zam geldi fiyatları çok arttı. Markaları tanıyanlar vardır çıkarttıkları modelleri araştıranlar vardır. Mesela X firma modeli fiyatına göre iyidir alınır yada x bisikleti alacağına şu alınır vs.
Örneğin görünüşünü beğendiğim modeller şunlar;

kron xc100-27-5-mtb-erkek-v-fren-21v
kron xc100-27-5-mtb-erkek-h-disk
kron 27-5-wildfire-ltd-hyd-bisiklet
carraro force-720-21v-hd-275-2020
umitbisiklet 2960-camaro-hyd_tr

mosso 27-5-raceline-h-bisiklet
carraro force-750-24v-hd-275-2020
kron xc150-27-5-mtb-erkek-h-disk

trekking
umit bisiklet 2863-magnetic Man v fren

Bisikleti çoğunlukla dağ, bayir kullanacağım diyorsanız hidrolik fren şiddetle oneririm dostum. V fren daha cok jantları temiz tutabileceğin ve frenlemenin cok sert gerekmedigi yerlerde idealdir. Ben hidrolik frenleri çok seviyorum, verdiğin paranın karşılığını alabiliyorsun. Carraro Force 720 internetten incelediğim kadarıyla kadro tasarımı ve ekipmanları beni de cezbetmişti. Kron bana da yabancı bir marka ama araştırıyorum. Mosso'nun sehir bisikletini kullandım, gayet kaliteliydi, Wildfire ve Raceline serisi hakkinda olumsuz yorum duymadım. Bütceniz ölçüsünde daha iyi yardımcı olabiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: troy83
Bisikleti çoğunlukla dağ, bayir kullanacağım diyorsanız hidrolik fren şiddetle oneririm dostum. V fren daha cok jantları temiz tutabileceğin ve frenlemenin cok sert gerekmedigi yerlerde idealdir. Ben hidrolik frenleri çok seviyorum, verdiğin paranın karşılığını alabiliyorsun. Carraro Force 720 internetten incelediğim kadarıyla kadro tasarımı ve ekipmanları beni de cezbetmişti. Kron bana da yabancı bir marka ama araştırıyorum. Mosso'nun sehir bisikletini kullandım, gayet kaliteliydi, Wildfire ve Raceline serisi hakkinda olumsuz yorum duymadım. Bütceniz ölçüsünde daha iyi yardımcı olabiliriz :)
Cevap için Teşekkurler . Yani engebeli bir arazide dağda kullanmiycam şehir icinde sokaklarda olurda gidersem ormanda koşu yollari patikalarda sürerim yani öyle atlama zıplama yapmam ben düz sürüş yapip keyif yapmak istiyorum biraz fazlam var :) egzersiz de yapmiş olurum.

• Beğen
Trekking tarzında daha dik bir oturma açısı ile seyahat edersiniz ve teker inceliği size biraz sarsıntı ve daha az efor ile hareket imkanı verir. Dağ bisikleti ile biraz daha öne eğik ama manevra kabiliyeti yüksek ve kalın tekerlek sayesinde biraz daha konforlu bir sürüş elde edersiniz. İmkanınız var ise bisikletçide ikisi de bir tecrübe edip öyle karar verebilirsiniz. Daha önce dediğim gibi yazdığınız bütün bisikletler ile yazdığınız aktiviteleri icra edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: troy83
Geri