Dağ bisikletine yol bisikleti lastiği takmak

avare

Aktif Üye
Tepki
137
Bisiklet
Salcano
@ATALAY16 mazgallarımızın maşallahı var :) evin önünde mahallenin çocuklarından biri takla attı, ambulans geldi, hırsla devam ediyor pedallamaya. Araç kullanımı üzerine olan tecrübem ile bir tahminde bulunursam, teker yanak yumuşaklığı da bir nebzede olsa etkiliyor olabilir konforu.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16
Scudo

Naberland

Aktif Üye
Tepki
48
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Arka amortisörükapatabiliyor muyuz acaba?

avare

Aktif Üye
Tepki
137
Bisiklet
Salcano
@OsmanAltuntekin benim o konuda bilgim yok. Yardımcı olabileceğim bir konu değil

City ve mtb lastik arasındaki farkı program üzerinden paylaşmak istedim. Bu konuya çok takıldığım için bu kadar üzerinde duruyorum. Kusura bakmayın. 19.3 km. Olan sürüş, şehir içi, iniş çıkışlar ve city lastik. 19.1 km. Olan bisiklet yolu ve mtb. Lastikler ile yapılan.
image.pngimage.png

Timbildor

Üye
Tepki
4
İsim
Kuntay
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
29 jant dağ bisikletine ince lastik önerilerinizi bekliyorum. ince lastikten kasıt yol bisikleti lastiği değil tabii ki 2.00 den düşük tercihen. şu an 2.25 lik dişli lastik var bisiklette

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.411
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Timbildor
Madem ince olacak ama ince MTB olmayacak ozaman size tek önerim Continental Grand Prix 4000 S II 650x23C yollastigi. 28" olmasi sorun degil 29" jantlar 28" jant ebati ile ayni.
Piskopat bir görüntüye sahip olur ve yolda giderken ucmamaniz elde degil.:koptum:

Bu bir sakaydi tabiki, siz ince lastik ariyorsunuz ama jantinizin ebati nekadar inceye müsade veriyor onu yazmamissiniz. Her lastik her janta uyumlu degildir, 29" inch olarak ince veya genis lastik aranmaz.
jantinizin ölcüsünü verirseniz daha iyi yardimci olabiliriz size.:harika:

• Beğen
Tepkiler: Timbildor

Timbildor

Üye
Tepki
4
İsim
Kuntay
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez

öncelikle teşekkürler yardımcı olduğunuz için jant modeli olarak Starrims HL-QC yazıyor jantın ne kadar inceye müsade edebileceğine nerden bakıyoruz söylerseniz bakarım eğer model bilgisi yardımcı olmaz ise

Arkadaşlar şuna bir yardımcı olsanız? Starrims HL-QC janta hangi aralıklarda lastik takabilirim jantın üstünde herhangi bir bilgi yok

@Timbildor

B

BF Okuru

Misafir
bisikletim kron xc 150 15kg ağırlığında dağ bisikleti
öncelikle şunu belirtelim mtb ye yol lastiği takılmaz tamamen kural dışıdır ama isterseniz uygun ölçülerde uygun bir tur lastiği takabilirsiniz
ikinci olarak ben kuraldışına çıkıp mtb ye yol lastiği taktım iki aydır geziyorum siz beni örnek almayın
dün sabah erken saatte çıkıp yalovadan bursaya gidip dönüştede pendik bostancı arası dolaşarak 170 km civarında bir yol yaptım fazla kasmak istemedim yoksa 200ü geçerdim
demek istediğim ince düz bir lastikle ve yüksek basınçla tüm bisikletler epey uzun mesafeler kat edebiliyor demekki
birazda kondisyon olacak tabiki
ayrıyetten yalovadan bursaya epeyce bir kamyon trafiği ve uzun rampalar var
kondisyonu olmayan arkadaşlar hiç denemesin bazı yerlerdede emniyet şeridi sıfırlanıyor biraz tahkikeli olabilir

biraz baştan sağma bir video oldu idare edin

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@barış barış Hocam merak ettim o lastikleri nasıl uydurdunuz mtb jantına fotoğraf var mı?

B

BF Okuru

Misafir
yola mtb lastiği takamazsınız ama mtb ye yol takılıyor

ister araziye çıkın ister uzun yola gidin

lastik deişmek yeterli

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.015
Bisiklet
Giant
@barış barış

çünki gerek yok yol bısıkletıne mtb lastıgı takmaya.

B

BF Okuru

Misafir
zevk meselesi gerek meselesi değil

aydos ormanlarına çıkmak istediğimde yol bisikletiylemi gidicem

yada şileye dağ bisikletiylemi gideyim

700 liralık bisikletle heryere gidebiliyorum ya siz

bende para çok diyorsanız hepsinden alırsınız birertane herkeste yok okadar para

Benim paylaşımlarım düşük bütçeliler için

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.015
Bisiklet
Giant
@barış barış

yani şahsen bendede çok para yok:)bende zamanında mtb kullandıgım ıcın mtb artık bellı bı yerden sonra tad vermedıgı ıcın yol bısıkletı aldım.ıyıkıde almısım dıyorum.en azından hammallık yapmıyorum.kırsal yerlerde mtb kullanılır ama ıstanbul gıbı bır yerde mtb den cok yol tercıh edılmelı..hemen celallenmenizede gerek yok ayrıca.ve zannetmeyin ki yol bisikleti ile hafif bozuk arazıye gırılmıyo..çamur olmadıgı surece yol bısıkletı ıle bozuk arazıyede gırdım he ne oldu mtb gıbı hoplayıp zıplamadım.

B

BF Okuru

Misafir
celallenme yok herkesin bisikleti kendine

ben size yazmadım siz bana yazdınızz

B

BF Okuru

Misafir
:harika::harika::harika:

üç takım lastiğim var
2.35 arazi lastiği
700x32 tur lastiği
700x25 yol lastiği
kudret hocayı geçme işi yaş
o lastikke geçilmez

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@barış barış Dağ bisikletine mi kullandın? Ben de şehir bisikletine 700x28 olur mu olmaz mı kaç gündür vıdı vıdı ediyorum.:)