Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

D8 Mariner aklıma yatmıştı.Bayramdan sonra almayı planlıyordum ama bu söylediğin kafamı karıştırdı.Deneyimli arkadaşlar ne der acaba bu konuya?Beklemek mi yoksa D8 Mariner’i almak mı?

Scudo
herkese selamlar, yol bisikletinden katlanır bisiklete geçeceğim, araştırmalarım sonucunda
Mariner D8
dahon vybe d7
ve plasede troya modelini düşünüyorum
Özellikle d8 ile vybe d7 arasında ne gibi farklar var, model olarak vybe d7 istiyorum ama okuduğum izlediğim d8 öneriliyor.
kararsız kaldım..
şehir dışı yokuş ve şehir içi kullanımım olacaktır..
teşekkürler

herkese selamlar, yol bisikletinden katlanır bisiklete geçeceğim, araştırmalarım sonucunda
Mariner D8
dahon vybe d7
ve plasede troya modelini düşünüyorum
Özellikle d8 ile vybe d7 arasında ne gibi farklar var, model olarak vybe d7 istiyorum ama okuduğum izlediğim d8 öneriliyor.
kararsız kaldım..
şehir dışı yokuş ve şehir içi kullanımım olacaktır..
teşekkürler
Ben de D8 Mariner’e karar verdim.Troya da aklımı çelmiyor değil.Bir de nereden alacaksınız.Bir yer belirlediniz mi?

Dostlar merhaba, yakın zamanda Dahon mariner bisikletine zincir bakımı yapan oldumu acaba

Arkadaslar bir sorum olucak, bir dahonun Aynakolun altindakinseri numarasindan Uretim yili bulunabilir mi bunu sorgulayabildigimiz bir site var midir? Bir arkadas altta yazan veya hologram varsa kadro uzerinde, seri numarasi paylasabilir mi belki sifrelemeyi cozebiliriz bu sayede...

@abudabi ne için gerekli?Dahona mail attım vakti zamanında renk kodu için kesin birşey söyleyemediler (seri nodan)

Mariner d8den mu d9a geçmeyi düşünüyorum. Farka değer mi?
@abudabi hâlâ gelmemiş olması covidden dolayı mı yoksa

2.el alirken cok ise yarayacak bir bilgi bu bence...
Bu siteyi buldum az once üzerinde Hologram numarasi olan bir arkadas sorgulayabilir mi acaba rica etsem dahonun kendi sitesi bakalim ne verecek sonuc olarak... @cnmrtpkc

222.128.31.249/dahon/index.aspx

Muhtemelen hocam @Türko

@abudabi hocam o link işe yaramıyor gibi (seri nodan dolayı)
yarın barkod üzerinden test edeceğim birde.

Dahon bu işlerde maalesef dediğim gibi iyi değil.4-5 ay kadar önce iki adet mup8 için (beyaz ve mavi) Dahon Amerikayla iletişime geçtim,amacım renk kodlarını öğrenip rütuş boyası yaptırmaktı sonuca varamadık.
@Türko Symbol'den megana geçmiş gibi olursunuz emin olun ama seçenekler arasına MuD10 u eklemeyi unutmayın D9 ile neredeyse aynı fiyat

Aslinda kodlama mantığını araştırmalarım sonucu çözdüm gibi ama 1 tane hologram sorgusu teyit alirsak daha saglam olur.
Ornek :
Seri kodumuz D20171234 olsun, D-2-01-(7)-1234 sekilde dusunuyoruz ve bunun da açılımı şu Marka-Uretim yili-Uretim ayi- Kadro malzemesi- Bisikletin model numarasi olarak kodlanmis;
D(dahon)- 2(Yili gosteriyor) - 01(Ay) - 7(Aluminyum kadro oldugu) - 1234(Bisiketin model numarasi)nı gösteriyor.

D20171234 : D(Dahon) -2( 2002,2012 veya 2022 yılı üretimi) - 01(Ocak) - 7(Alluminyum olduğunu) - 1234(Model numarasını) gösterir.

Not: Bu arada baştaki (D) harfi bana saçma gelmişti sanki başka harf mi koyar tabiki hepsi D olur diye düşünmüştüm ama firma zamanında Hon (H) ismi ile de üretim yapmış sonradan Dahon olmuş bu yüzdenmiş.

@cnmrtpkc

@cnmrtpkc Sırf rengini beğenmedim için düşünmedim d10u 😔 biraz beklesem mi 2020 modellerini.
Düzenleme: Hızlı bir karar vererek bendeki mariner d8i elden çıkararak stoktaki son dahon mu p9u sipariş verdik bakalım.

Son düzenleme:
@abudabi 0001711414 benim eski dahonlarımdan birisinin seri numarası bu.Boşuna uğraşmayın derim
@Türko hayırlı olsın.bu yıl mu p8 gelecek siyah renk olması lazım

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam
Bastaki birinci sifiri yanlis okumus oldugunuzu varsayip D001 olarak kabul edersek 2000 veya 2010 Ocak cikisli oldugunu soyleyebilirim... @cnmrtpkc

Hayirli olsun gule gule kullanin hocam ne kadar verdiniz? @Türko

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam
@abudabi aynakol altındaki numaralar D ile başlamıyor

@hgercek ben de şeytana uydum Mu D9 aldım. Çamurluk vs sonradan eksikliğini hissedeceğim neler eklediniz?
@noconnect stock mu d9 ile aranızdayım. :) olmazsa olmaz aksesuat / modifiye nedir?

Son düzenleme:
@Baybora iyi günlerde kullanın sanırım Ankabike’da bulunan son d9 satın aldınız :)

@Baybora hayırlı olsun ilk etapta çamurluk yeterli.Arka bagaj çanta/heybe takmayacaksanız çok gerekli değil onun yerine gidona veya ön kadro deliğine bağlanan çanta alınabilir.

Şuraya bir mu p24 bırakalım.

Dosyalar

• IMG_20200307_081714.jpg
    IMG_20200307_081714.jpg
    1,7 MB · Okunma: 53
@Baybora iyi günlerde kullanın sanırım Ankabike’da bulunan son d9 satın aldınız :)
Velo istanbulda kalan sonu aldım ama piyasada var. Gözü karartmak gerekiyor maalesef paramız çok değersiz. Aynı paraya honda pcx aldığımı hatırlamak kötü oluyor

• Muhteşem
Tepkiler: Kubiilay
@Baybora ı
Velo istanbulda kalan sonu aldım ama piyasada var. Gözü karartmak gerekiyor maalesef paramız çok değersiz. Aynı paraya honda pcx aldığımı hatırlamak kötü oluyor
O kadar haklısınızki

Geri