Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Komple ön aynakolu göbeği söküp tekrar takın muhtemelen ses sağ ayağınız pedalda tam aşağıdayken geliyor değil mi ?
Evet aynen hep aynı konumda geliyor ses. Dediğiniz gibi aynakol göbek sökülecek dedi götürdüğüm usta da.

Scudo
Evet aynen hep aynı konumda geliyor ses. Dediğiniz gibi aynakol göbek sökülecek dedi götürdüğüm usta da.
Vidalı alyanlı tüm bağlantı noktalarını söküp bağlantı yerlerini hafif yağlatarak taksın usta , sorun düzelir kaptan 👍

Arkadaşlar 105 kiloyla Dahon Espresso alsam sıkıntı yaşar mıyım ? Sadece parklarda süreceğim

@den1905 ben daha yeni aldım ciddi mi bu.2014 mü cidden

@den1905 iki elcikte fren var ön arka mı oluyor

@coyote3880
Herkeze keyifli pedallar arkadaşlar... sanırım aradığınız tüm cevaplar bende 1.85 boy ve 130 kg ile yaklaşık 1 senedir mariner d8 kullanıyorum katlanir bisiklet tercih etmemin sizinle benzer sebepleri var sabahları işe servisle gidip dönüşte ortalama 20 km demir atımla dönüyorum... En önemliside bunu yaparken onu üzmüyorum kaldırımdan atlamıyor çukurlara girmemeye dikkat edip kasislerden geçerken onu esnetmemek için ayağa kalkıyorum bu şartlar altında jantların akortu bile bozulmadı...
187 boy 105 kiloyum, Tern JOE P27 almayı düşünüyorum, umarım bir sorun yaşamam, biraz tuzlu da fiyatı

Arkadaşlar Dahon Mariner d8 kullanıcısıyım. Biraz önce resimdeki olayı fark ettim. Dış lastiği değiştirmeli mi? Orjinal lastikleri bunlar. Değiştirin diyorsanız da; hem uygun hem bu bisiklete gidebilecek lastik önerisinde bulunur musunuz? Teşekkür ederim.C0B25C84-8E42-456A-977D-C47C31CA6A98.jpeg

Başkentte’ki dostlar müsait bir hafta sonununuzda tur atalım diyorum 🙂
@Aazam Güvenli bir sürüş için mutlaka değiştirmeniz gerekli..

Son düzenleme:
Başkentte’ki dostlar müsait bir hafta sonununuzda tur atalım diyorum 🙂
@Aazam Güvenli bir sürüş için mutlaka değiştirmeniz gerekli..
Merhaba,
öneri güzel buradan kendi adıma katılamama durumum nedeni ile şimdiden özür bildireyim. henüz bisiklet sıfır durumda daha tekeri toprağa değmedi,
gerek kendim ve gerekse kayınpeder sağlık durumu nedeni ile henüz düzenli bir duruma geçemedim. öneriyi uyguladığınızda keyifli sürüşler şimdiden.
herkes için önce sağlık diyerek

• Beğen
Tepkiler: Kubiilay
Öyle yapacağız çok sağolun eyvallah.
Maalesef orta göbeğide değiştirmemize rağmen ses yine oldu. Sorun çözülmedi. Ustaya tekrar götürecem ama çok ümitsizim. Bisiklettende iyice soğudum. Burdaki yetkili serviside bakmıyor. Baksada anlamıyor. Görünürde bişey yok diyip geçiştiriyor.

Maalesef orta göbeğide değiştirmemize rağmen ses yine oldu. Sorun çözülmedi. Ustaya tekrar götürecem ama çok ümitsizim. Bisiklettende iyice soğudum. Burdaki yetkili serviside bakmıyor. Baksada anlamıyor. Görünürde bişey yok diyip geçiştiriyor.
Dahonlarda eski kalite maalesef yok. Özellikle 2014 sonrası kalite yok artık. 2013 VYBE kullandım 1000 km ne ses ne bir sorun olmadı. Satıp 2015 Videsse D8 aldım. 500 km kullanmadan hub dağıldı. Hiç yağ koymamışlar sanki açınca pas döküldü içinden. Hub değişmiyor haliyle. Göbeği değişelim bari dedik uygun göbek aslı bisiklette yok. Piyasada uyumlu göbek bulamayınca arka jantı değiştirdik. 2 sene önce 500 TL jant. Zincir uzamış. Zincir de değiştik. Ama bir daha asla Dahon almam. Ancak sattığım VYBE yi sattığıma halen pişmanım.

Dahonlarda eski kalite maalesef yok. Özellikle 2014 sonrası kalite yok artık. 2013 VYBE kullandım 1000 km ne ses ne bir sorun olmadı. Satıp 2015 Videsse D8 aldım. 500 km kullanmadan hub dağıldı. Hiç yağ koymamışlar sanki açınca pas döküldü içinden. Hub değişmiyor haliyle. Göbeği değişelim bari dedik uygun göbek aslı bisiklette yok. Piyasada uyumlu göbek bulamayınca arka jantı değiştirdik. 2 sene önce 500 TL jant. Zincir uzamış. Zincir de değiştik. Ama bir daha asla Dahon almam. Ancak sattığım VYBE yi sattığıma halen pişmanım.
Doğru diyorsunuz. Piyasada 26 jant katlanır bulabilseydim bende almayacaktım bunu. Ama mecbur kaldım. Fiyatının karşılığı kalite kesinlikle yok. Bide Türkiye için ürettikleri farklı sanırım. Bende ne kadar daha katlanırım bilmiyorum. Bugün zinciride değiştirdim...

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp
Herkese iyi geceler

Dahon d8 katlanır bisiklet yeni aldım. Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.

1. Alınması gereken, olmaz olmaz diyeceğiniz aksesuar nelerdir ?

2. Yolda lastik patlatma ihtimaline karşı " sprey köpük " var araba, motor yada bisiklet lastiği patlağı için kullanan var mı? Kullanışlı mı ?

3. Dahon d8 üzerinde gelen lastik nasıl iyi mi? Değişitirmeye yada patlatmayan zırhlı lastik yada sağlamlaştırmak için önerisi olan var mı ?

Teşekkür ederim.
@Kubiilay iyi geceler, aynı modelden bende aldım, sizi bu konuda tecrübeli gördüm. İzninizle size sorum olacak

Lastik konusunda birşey yaptınız mı? Zırhlı lastik gibi yada patlatmaya karşı sprey köpük gibi...
Teşekkür ederim

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: devrikcumle
İzmir Parkur bisikletten bu gün Dahon vitesse D8 2020 aldım. Ön gidonda boy ayarı var. Fiyatı 4000 tl /6 taksit.
Sürüş deneyimlerimi zamanla paylaşırım.
özellik olarak mariner d8 den üst bir versiyon gibi duruyor. Katlama mekanizması olsun, ön ve arka cant göbeklerinin mandallı oluşu olsun. Zil olmayışı sürüş esnasında baya sıkıntı oluyor, ilk iş zil ve öne şarzlı lamba alacağım.
Bir ay sonra ilk bakımı da yaptırırken arka sele çantası almayı planlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
1 ay kadar önce ilk bisikletim Dahon vitesse d8'le aranıza katılmıştım. Bugün itibariyle bisikleti sattım.

Bu kararı yol bisikleti olan arkadaşımla 40-50 km'lik sürüşler yaptığımda aldım ve yol bisikletinin bana uygun olduğunu anladım. Arkadaşımın 2 katı enerji harcayarak ona zor yetişiyordum. Ayrıca bu sürüşlerden sonra ellerimde uyuşma oluyordu. Sürüş pozisyonuyla alakalıymış. Katlanır bisiklet performans işi değilmiş. Acemiliğime gelmiş.

Ancak taşıma ve az yer kaplaması anlamında çok iyi. İmkanım olsa elimde tutup 2. bisiklet olarak kullanırdım.

Son düzenleme:
@kimi2 Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Katlama mekanizmasında nasıl bir farklılık var mariner d8 e göre?

Herkese iyi geceler

Dahon d8 katlanır bisiklet yeni aldım. Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak.

1. Alınması gereken, olmaz olmaz diyeceğiniz aksesuar nelerdir ?

2. Yolda lastik patlatma ihtimaline karşı " sprey köpük " var araba, motor yada bisiklet lastiği patlağı için kullanan var mı? Kullanışlı mı ?

3. Dahon d8 üzerinde gelen lastik nasıl iyi mi? Değişitirmeye yada patlatmayan zırhlı lastik yada sağlamlaştırmak için önerisi olan var mı ?

Teşekkür ederim.
@Kubiilay iyi geceler, aynı modelden bende aldım, sizi bu konuda tecrübeli gördüm. İzninizle size sorum olacak

Lastik konusunda birşey yaptınız mı? Zırhlı lastik gibi yada patlatmaya karşı sprey köpük gibi...
Teşekkür ederim
Merhaba, 3 mm zırhlı lastikler kesinlikle çok yetersiz, Ankara’da şehir içerisinde gezinirken bir tel girmesi sonucu arka lastiğim patladı, sinir oldum, schwalbe 5 mm marathon serisi almak üzereyim, road cruiser vasat bir seri !

Sprey köpük daha çok mtb kullanıcıları için mantıklı, 5‘Nci seviye zırhlı lastikler yeterli olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: İzmirdenmete35
Geri