Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Decathlon Van Rysel Edr Road Af 2020 Ülkemizde Satışta

@eyzerkan ben de bu koordinat ne diyordum :) . Flanders ‘ı gösteriyor sanırım.

Scudo
Bizim bisikletimiz geldi dün ilk sürüşü yaptık ailecek lakin bir problem var, bugün decathlon'a götürdük ve değişim kararı aldılar ancak stoklarda olmadığı için beklememiz gerektiğini bu problemin Türkiye'de satılan bütün edr af 105'lerde olabileceğini de not düştü yardımcı olan arkadaşımız.

Sorun şu ki; Fulcrum R6 jantın birleşim noktasında hem ön hem arka 1milimetrelik bir taşma mevcut, bu taşma yüzünden her frene basıldığında freni rendeliyor tıkır tıkır ses yapıyor.

Görselleri ekte gönderiyorum; sizden ricam bu bisiklete sahip olanlar jantın birleşim yerlerini kontrol edebilirler mi, görseldeki gibi bir çıkıntı var mı diye?

Ön teker jantı;

246308 dosyayı görüntüle

Arka teker jantı;

246309 dosyayı görüntüle
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Değişimle hiç uğraşmayın, kendi atolyelerinde lastiği söktürüp o kısmı birazcık törpületin/zımparalasınlar. Azıcık renk atması olur, kanalları biraz silinebilir ama hiçbir sorun teşkil etmez. Bu jantların çoğunda olan bir durum malesef.

@Nis güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz. Decathlon'da kontrol ettiklerinde zımpara ile düzelmeyecek durumda olduğunu söylediler yoksa bizde 3000lik ıslak zımpara ile belki kurtarılabileceğini söyledik lakin bu durumun zımparalık olmadığını değişim gerektiğini söylediler.

Açıkcası bizde zımpara ile çok uğraşmak istemedik inceltmesinden korktuk daha doğrusu son çare olarak buna başvurmak istedik diyelim bütün yolları denedikten sonra bir çıkar yol bulamazsak dediğiniz gibi zımpara yapıp kullanmaya devam edeceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Nis
Decathlon'a götürün kurulum için gösterin muhtemelen iade/değişim yapılması gerektiğini söyleyecekler.

Bzim başımızdan geçen; biz kurulum için götürdüğümüz Decathlon'da, bisikleti kuran arkadaşa sorduğumuzda; kendisi eğer kurulum aşamasında jantı görseydi kurulumu gerçekleştirmeyeceğini doğrudan iade ve değişim ürünü olduğunu söyledi bize, muhtemelen siz de jantı gösterdiğinizde değişim/iade yapılacağını söyleyecek.

B<ekliyoruz stoklara yeniden gelmesini değişim için.

• Beğen
Tepkiler: ahlaksahibi
Bisikleti ilk alan kullanicilardan biriyim, 8 aydir kullaniyorum, ayni taşma benim jantimda da var ama bence dert edilecek bi sey degil.Kaç kez lastik takip cikardim, scwalbe durano plus zirhli lastiklere gectim onu da taktim, jantta ne yamulma oldu ne akord bozulmasi.Fren mesafenizde problem yoksa keyfinize bakin bence.

@aysesaglam en yakın decathlon 1000 km uzaklıkta 🙁 maalesef iade talebi oluşturdum. Van rysel Facebook grubundayım onlarca edr af 105 paylaşımı gördüm hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. muhtemelen bilerek defolu ürünleri bize sattılar. adamlar resmen 3. Dünya ülkesi muamelesi yapmışlar yoksa kalite kontrol aşamasından bu şekilde geçmesi mümkün değil decathlon ile bundan sonra işim olmaz. Bisan mithra karbon bisiklet üretmiş 2021 yılı için o na bakacağım artık

@TatanQa_tr sizin bisiklette de aynı sorun var gibi sanki. bende ki bisiklette 1 mm diş var elim takılıyor resmen. genellikle arka jantlar sorunlu gibi

Bizim bisikletimiz geldi dün ilk sürüşü yaptık ailecek lakin bir problem var, bugün decathlon'a götürdük ve değişim kararı aldılar ancak stoklarda olmadığı için beklememiz gerektiğini bu problemin Türkiye'de satılan bütün edr af 105'lerde olabileceğini de not düştü yardımcı olan arkadaşımız.

Sorun şu ki; Fulcrum R6 jantın birleşim noktasında hem ön hem arka 1milimetrelik bir taşma mevcut, bu taşma yüzünden her frene basıldığında freni rendeliyor tıkır tıkır ses yapıyor.

Görselleri ekte gönderiyorum; sizden ricam bu bisiklete sahip olanlar jantın birleşim yerlerini kontrol edebilirler mi, görseldeki gibi bir çıkıntı var mı diye?

Ön teker jantı;

246308 dosyayı görüntüle

Arka teker jantı;

246309 dosyayı görüntüle

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. 1 hafta önce kurulum yaptırmıştım kullanmak nasip olmadı. Sizin uyarınızdan sonra kontrol ettim. Arka jantta çok bariz değil ama ön jantta biraz taşma var. Jantların sağ tarafları çok düzgün ama sol tarafları öyle değil. Başka mağazada alt sekmen bisikletlere baktım ek noktaları çok düzgün. Bu kalitede bir bisiklette olmsması gerek. Bu akşam mağazaya götürdüm, hak verdiler. Yalnız internetten alındığı için değişim talebinin internetten yapılması gerektiğini kargoyla göndermem gerektiğini söylediler. Ben de kurulumun mağazada yapıldığını kutusunun olmadığını, kargoyla göndermenin zor olacağını söyledim. Bisikleti atölyeye aldılar. Mağazadan değişim kaydı açıp kendileri gönderebilecekler mi bakacaklar. O konuda bilgi eksiklikleri var. Telefonla sürekli birilerine soruyorlar. Sizin değişim talebini kim oluşturdu ve bisikleti mağazaya mı teslim ettiniz, teslim ettiyseniz hangi mağazaya? Başka yerde nasıl yapılmış diye sordular. Dediğim gibi değişimin nasıl yapılacağı husunda bilgi eksiklikleri var.

Tekrar teşekkürler

@tunsef Merhaba, bizim görüşmelerimiz sonunda online verilen bir sipariş olduğu için yine değişikliği müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmemiz gerektiğini söylediler. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde ekranlarında stok olmadığı için sadece iade oluşturabildiklerini yalnızca bisiklet stoklarına geldiği zaman ekranlarında değişim talebi oluşturduklarını bildirdiler.

Bizim Decathlon ile yaptığımız istişarelerimiz sonucunda aldığımız karar; şuan bisikleti evimizde muhafaza ediyoruz; stoklara gelir gelmez müşteri hizmetlerini arayacağız ve değişim talebinde bulunacağız ( ekranlarında açık olacak bu talep ) stoklara gelen yeni bisiklet ile bizim bisikletimizi değiştirecekler. Kesinlikle iade istemediğimi özellikle belirttim.

• Beğen
Tepkiler: tunsef
Merhaba, bende iki ay önce R13 almıştım. R13 Fulcrum racing sportlar ile gelmişti ve aynı problem ön jantımda da vardı. fren yaparken çıt çıt ses geliyordu ki bu baya rahatsız ediciydi, bisikletçi arkadaş bir süre kullan demişti ve kullanım(yaklaşık 150km) sonucu ses te çıkıntı da yok olmuştu.

@tunsef Merhaba, bizim görüşmelerimiz sonunda online verilen bir sipariş olduğu için yine değişikliği müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmemiz gerektiğini söylediler. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde ekranlarında stok olmadığı için sadece iade oluşturabildiklerini yalnızca bisiklet stoklarına geldiği zaman ekranlarında değişim talebi oluşturduklarını bildirdiler.

Bizim Decathlon ile yaptığımız istişarelerimiz sonucunda aldığımız karar; şuan bisikleti evimizde muhafaza ediyoruz; stoklara gelir gelmez müşteri hizmetlerini arayacağız ve değişim talebinde bulunacağız ( ekranlarında açık olacak bu talep ) stoklara gelen yeni bisiklet ile bizim bisikletimizi değiştirecekler. Kesinlikle iade istemediğimi özellikle belirttim.
Konuya çok salça oluyorum farkındayım ama Decathlon ya da çalışanlar biraz işgüzarlık yapıyor. Ürünü online aldınız, değişim ya da iade için tekrar aynı kanalı kullanma zorunluluğu yok. Mağazaya gidip teslim edebilirsiniz, sizin tercihinize kalmış. Bu arada sizin gördüğünüz stok durumu ile kendilerinin kullandığı (arka tarafta) görünmeyen bir stok, yedek parça destekleri var :) Son olarak bu bisikletin aynısı stoklara gelmeyebilir. Gelirse disk modeli gelecek ve önümüzde ki sezon başında karbon modelini stoklara alacaklar. Burdan spoiler vermiş olayım. :acpsnr:
Merhaba, bende iki ay önce R13 almıştım. R13 Fulcrum racing sportlar ile gelmişti ve aynı problem ön jantımda da vardı. fren yaparken çıt çıt ses geliyordu ki bu baya rahatsız ediciydi, bisikletçi arkadaş bir süre kullan demişti ve kullanım(yaklaşık 150km) sonucu ses te çıkıntı da yok olmuştu.
bir takım fren papucu hediye etseymiş keşke bisikletçi arkadaş. :)

Son düzenleme:
Bende 15 gün önce sipariş vermiştim bir kaç gün sonra stokta olmadığı ile ilgili iptal mesajı geldi ve bir kaç haftadır da stokta yoktu. şimdi baktım 1 adet M ve 1 adet L stokta almak isteyen arkadaşlar baksın. Ben başka bisiklet aldım.

Bende 15 gün önce sipariş vermiştim bir kaç gün sonra stokta olmadığı ile ilgili iptal mesajı geldi ve bir kaç haftadır da stokta yoktu. şimdi baktım 1 adet M ve 1 adet L stokta almak isteyen arkadaşlar baksın. Ben başka bisiklet aldım.

O stoktaki 1 adet L benim ilk baktığım mağazada ; Antalya/Muratpaşa.

• Beğen
Tepkiler: karaomermustafa
Merhabalar arkadaşlar yaşadıklarımız ile ilgili bir bilgilendirme yapayım;

Fulcrum'un Italya'daki merkezi ile görüştük; görüşmemiz sonucunda jantların hatalı üretim olduğunu ve değişim gerçekleştireceklerini bildirdiler; değişim yapabilmeleri için jantları gönderecekleri Decathlon'da yetkili bir kişiyi de ekleyerek iletmemizi istediler; mail içeriğinde kısaca jantların değişimini yapacaklarını söylediler.

Decathlon genel merkezine gittik ( Merter ); durumu anlattık ve Fulcrum'un bize gönderdiği maili kendilerini de ekleyerek ilettik.
Bugün Decathlon'dan geri dönüş yaptılar önümüzdeki günlerde bu bisikleti alan bütün müşterilere mail/telefon ile ulaşarak ufak bir anket yapacaklarını ve jantlarında problem yaşayanların oranını çıkartarak ya toptan bir jant değişimine gidileceğini veya tamamen bu ürünün ( bisikletin edr af 105 ) hatalı üretim olduğundan dolayı tamamen ülkemizde geri çekileceğini bildirdiler ve bu olayın aksiyonunu hızlıca alacaklarını söylediler.

Bu süreçte Fulcrum'un bize sunduğu jant değişimi durumu ile ilgili bu sadece bizim çabalarımız ile oluşmuş bir fırsat kısaca şahsa özel bir değişim olacağı için şuanda böyle bir adım atmak yerine; Decathlon'un bize önerdiği şekilde bütün müşteriler ile beraber hatalı jantları toptan değişim yoluna gitmek istediler; biz de bize özel bir değişim sağlanmaması ve diğer Decathlon'un bütün müşterilerine de aynı şekilde yaklaşabilme fırsatı sunabilmek adına şahsi olarak Fulcram'ın bize söylediği jant değişim seçeneğini tercih etmedik bütün müşteriler ile beraber bekleme yoluna girdik.

Süreç ile ilgili gelişmeler olursa bilgilendirmeye devam edeceğim.

Geri