Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Enflasyon

Şekere yüzde 67 yukarı yönlü iyileştirme gelecekmiş.
Az daha dayanın, hele bir 2023 gelsin. 2023 de Lozandaki şeker madenlerini çıkaramazsınız ibaresi de boşa çıkacak.

Scudo
Hocam şaka maka ne stoklayabiliriz, çok ciddiyim bu konuda stoklamak istiyorum
Yığınak önemlidir. Bu gönderiden sonraki 2 ay içinde, ömrüm sonuna kadar yetecek iç-dış lastik, SL ayakkabı ve zincir ihtiyacını da tamamladım. Artık tamamım. İç lastikler yıllanınca sorun çıkarmaz umarım.

bugün pendik'te bir bisiklet firmasına gittim.İnternet fiyatı 3850 TL olan Bisan FX 3500 – trn 20jant 7 Vites Ön Dinamo Farlı Katlanır Bisiklet 2022 Model 5300 TL'ye satıyorlar.evet enflasyon çok yüksek ama insanımızda ne yazık ki çok fırsatçı...

Coğrafya kaderdir.. .

Bugün sundu bisiklette hüsnü abiye selamlar🤣

2 disk rt 210,2 balata,zincir değişimi,vites ayarı,ruble temizliği.... işçilik dahilinde bu arada hepsi shimano 770 tl verdim.söyleyeceklerim bu kadar.!

• Beğen
Tepkiler: ÆSir
Türkiye cumhuriyeti uluslararası düzeyde fiilen batmıştır. Bakın cds 800 e dayandı. Bu değer Venezuela da 700 e geldiğinde yıllar önce bu ülkenin batmasına sebep olmuştu. Aynı şey bize de olacak. Aslında bu CDS, bir nevi güven endeksi ve borçlanma maliyetidir. Bunun 800 olması demek, bir ülkeye yatırımcı gelirse yüzde 800 oranında parasını riske atmış demektir. Bu kadar yüksek risk yüksek faizli borçlanma anlamına gelir. Yani devlet hazinesinin ihtiyacı olduğu zaman dışardan sıcak parayı sana çok yüksek faizden verirler riskin çok yüksek çünkü. Devlet dışardan para bulamayınca mecburen iç kaynaklara yönelecek. Dünkü açıklamaların benzerini (maliye tasarruf tedbirleri) daha önümüzdeki aylarda sıkça görürüz. En son çare mevduatlar ve halkın menkul gayri menkullerini el koymaya kadar gider çünkü devlet bütçesi özel sektör gibi değil çok büyük ve karışık bir sistemdir. Bu sistem bir kere batarsa geri dönüşü yok evlerinizi arabalarınızı alırlar yakında. O günler uzak değil maalesef.

ev araba almak mı? Hayal mi görüyorsunuz? Evimi arabamı alsa ne yapacak kime satacak da paraya çevirecek? Hangi gerekçe ile bunu yapacak? Yapsa yapsa banka mevduatlarına el koyabilir. Bunu yapamaz öyle kolay değil.
....

Bu arada mal sahibi olsam ve 1,5-2 milyonu bir eve saysam, ben de kira bedelini %100 yükseltirdim. Suçu ev sahiplerine atmamak lazım.

Kusura bakma hocam, suçlu ve aç gözlü olan ev sahipleridir. Toplamda 4 evim var. Üçünde kiracı oturuyor. Yıl başında zam yapmadım. Ara zam da yapmadım, yapmayacam. Herkes zor durumda. Yıl başında duruma bakar makul bir oranda karşılıklı oturur konuşuruz zam işini. Eğer kiracı evime güzel bakar ve kendi evi gibi sahiplenirse istediği kadar otursun.

Enflasyon en basit tabir ile "paranın değer kaybetme HIZI'dır". Dolayısıyla, para hızla değer kaybediyorsa, ürünlere zam geleceği (hem tedarikçi hem perakendeci açısından) kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bugün aldığımızı yarın alamama durumu direkt bununla alakalı aslında.

Kabaca; perakendeci bugünün değil, yarının fiyatından satmak zorunda ki bugün sattığında yarın aynı ürünü stoğuna koyabilsin. Bu noktada, hem üretici hem satıcı artan maliyetlerle mücadele ettiği için, kar topu gibi artış olmakta. Salt karlılık ya da salt fırsatçılık olarak genelleyerek değerlendirmenin tüm esnaf kesimine haksızlık olacağını düşünüyorum.

Bisiklet özelinde aklıma ilk gelen şey zincir. Ev için çamaşır deterjanı şeker makarna tuvalet kağıdı vs bozulmayacak ürünleri almaya başladım. Çünkü benzer durum Ocak ayında da oldu, memura yapılan zam kadar, hatta fazlasıyla her şeye zam yaptılar. Diyeceksiniz nereye kadar dayanacak bunlar, yorumsuz. Maaşıma o kadar zam gelmiyor
malesef çocuklara nasıl bir ülke bırakılacak kara kara onu düşünmeye başladı insanlar

Bisikletimi yaptırabilmek için evcil hayvanimi sattım. Düştüğümüz duruma bakarmısın. Dandik fren pabuçlari olmus 80 90 lira. B.ktan elcikler olmuş 100lira. Öğrenciyiz abi be birde

Bisikletimi yaptırabilmek için evcil hayvanimi sattım. Düştüğümüz duruma bakarmısın. Dandik fren pabuçlari olmus 80 90 lira. B.ktan elcikler olmuş 100lira. Öğrenciyiz abi be birde
aynen öyle malesef ki bi bakıma bile 500 istiyolar 0 arabanın bakımı 2000 lira zaten araba bakıma götürsem daha iyi[/QUOTE]

Yarın açıklanacak maaşlara değil, gelecek yeni zamlara hazır olun. Mutlu çarşambalar.

aynen öyle malesef ki bi bakıma bile 500 istiyolar 0 arabanın bakımı 2000 lira zaten araba bakıma götürsem daha iyi

Yaptıkları da bir şey olsa bari. Ben bakım parasının hakkını veren yer görmedim. Bu yüzden tüm işleri kendim yapmaya çalışıyorum. Mesela akort işini de bugün çözdüm. Evdeki bozuk rulmanın dış çemberinden akort anahtarı yaptım. 20220628_180012.jpg

Yaptıkları da bir şey olsa bari. Ben bakım parasının hakkını veren yer görmedim. Bu yüzden tüm işleri kendim yapmaya çalışıyorum. Mesela akort işini de bugün çözdüm. Evdeki bozuk rulmanın dış çemberinden akort anahtarı yaptım. 290565 dosyayı görüntüle
Helal olsun harbiden tebrikler

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
@M.İhsan Usta dediğin, 20 delikli çemberi 40 delik yapar. 24 delik göbeğin bi tarafına 12 delik daha ekleyerek bi tarafı 24, diğer tarafı 12 delikli göbek yapar. Bunu yapamayan kendine usta demesin.

Sen de rulmanı anahtara çevirerek potansiyelini göstermişsin. İleride göbekleri kafana göre delmeye başladın mı olay tamamdır :ssrtcbya:

Geri