Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gravel bisiklet sayfası

@chemistburc kadro bana tam oldu fren kollarına uzanmada felan bir sorunum yok üst boru ile az bir boşluk var ayaktayken dokunmuyor koltuk ayarlı şekilde parmak ucuyla yetişebiliyorum ama sorun olmuyor

Scudo
selam. Benim boy 1.79 kadro boyu 50. Kronik boyun ağrısı çekiyorum ama bisikletten de vazgeçemiyorum. G2 aldım sanki kadro biraz küçük gibi geliyor bazen ama mtb de yaşadığım ağrıları azalttığını söylemek istiyorum. Şimdi boyu ve kadrosunu yazan diğer arkadaşları görünce hakketten küçük mü diye kendimi sorguluyorum 😅
Bacak boyunuz cok kisa degilse 50 kadro size epey kucuk olmali. Uzun vadede agri sizi yakanizi birakmayabilir. Imkaniniz varsa mutlaka 52 kadro denemenizi oneririm. Hatta bacak boyunuz 80den fazlaysa 55 bile deneyebilirsiniz. Benim boyum 178 bacak boyum 83, 55 kadro G2 kullandım 1 yil kadar. Sele boyu disinda ayar yapmadan kullanabilirdim sıkıntısız.

İyi günler.All trail Eco bisikletinin selesinden pek memnun değilim biraz kiloda fazla olunca çok rahatsız ediyor alinexpres uzerinde jel dolgu bir sele buldum fakat oturma açısı vs değişiklik yaratıp daha fazla rahatsızlık verebilirmi bilgim yok tavsiye edebileceğiniz sele varmıdır acaba kendim bulduğum selede bu şekilde bir model

Dosyalar

• 1900561972-1607457853.jpg
    1900561972-1607457853.jpg
    31,9 KB · Okunma: 32
Ortası delik selelerden öneririm, terletmiyor :D

İyi günler.All trail Eco bisikletinin selesinden pek memnun değilim biraz kiloda fazla olunca çok rahatsız ediyor alinexpres uzerinde jel dolgu bir sele buldum fakat oturma açısı vs değişiklik yaratıp daha fazla rahatsızlık verebilirmi bilgim yok tavsiye edebileceğiniz sele varmıdır acaba kendim bulduğum selede bu şekilde bir model

Herbirimizin vücut yapısı farklı olduğu için sele tavsiyeleri genelde çok faydalı olmuyor. Birine tv koltuğu konforu sunan bir sele bir başkasında çivili tahta etkisi yapabiliyor. Bu nedenle mutlaka deneyerek alın.

İşin detayına inildiğinde leğen kemiklerinin oturma yüzeyine basınç uygulayan noktalarının ara mesafesi ölçülüp buna göre bir sele genişliği tercih edilmesi gerekir. Forumun sele tavsiyeleri başlığında derinlemesine bilgi mevcut.

Gençler, carraro yeni gravellerini görücüye çıkartmış sitesinde, Almalık değil bakmalık tabi:)

@Hititenduro g6 da 27,5 de ayrı bir güzellik olmuş. g2 ve go zaten eski model. g4 de revize herhalde ama daha satışta bir şey yok. Lakin Carraro'yu takdir ediyorum, sonunda g6 ile gravel ruhunu tam olarak yakalamış bence parası olan kaçırmasın değer diye düşünüyorum..

G4 ve 6'nın renkleri harika olmuş. Belki ürünlerin kendileri de gelir bir gün : )

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt
Decathlondan alınan kasklarda üretim tarihi etikette yazıyor diyor ama göremedim yanlışmı bakıyorum acaba bilen varmı dükkanda sormayı unuttum

Geçmişler olsun. Hiç canınızı sıkmayın 2000 yılında masa tenisi yüzünden iki dizimde GRADE II yırtık oluştu. Gittiğim doktor hemen seni ameliyat edeceğim demişti. Sonra kulakları çınlasın GATA nın ortopedi bölümü başkanı bir paşa ya gittim. MR lara baktı bundan sonra spordan para kazanmayı düşünüyor musun diye sordu. Hiç unutmam güldüm. Bana kas yapısınız güçlendirecek bazı hareketler verdi. Çok uzattım sene 2021 hala sorunsuz yaşıyorum. Yaşım 61 Masa tenisi de oynuyorum, bisiklete de biniyorum.

Tek yapmanız gereken kas yapısını güçlendirmeniz.

Tekrar geçmişler olsun.
Bende bu yolla bisiklete basladım işte :) cok fazla suremesemde ıse yaradığını düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Tahtabalık
@Kadir İLBAY gördüm gizlenmiş altta teşekkürler
İlk lastik patlaması evde oldu hava düşüktü basayım dedim kendiliğinden patladı iç lastik birleşim yerinden yarılmış.decathlondan aldığım iç lastiği taktım patlayan iç lastiğe göre kalın ve kaliteli aklınızda olsun carraro gravellerın orijinal iç lastik çok ince yedekte taşıyın...

Son düzenleme:
(link)

carraro yayınladı bugün modelleri. 48 kadroda gelmiş G2 ye

Arkadaşlar QR mandalı nasıl kapatırsam kapatayım jant sola doğru biraz kayıyor ve disk sürtme yapıyor. Teker tam ortada değil.
Hocam o tekerleği direkt söküp kendiniz ayarlama yapmalısınız bu durumu ben de yaşadım sonra hallettim. QC milini söktükten sonra ana mili de söküp uzaklıkları manuel olarak ayarlayın eminim sorun çözülecektir.
Ah ah bakıp bakip ozeniyorum gezenlere. 1 ay oncesine kadar ben de geziniyordum malesef 2 dizimin de menisküsünü yırtmayı başarmışım.
Hocam çok geçmiş olsun menisküsleri nasıl yırttığınızı sorabilir miyim hocam?

Fiyatları nasıl buluyorsun g2 için ? Sen bu işin pirisin yorumla bakalım. :harika:
Valla fazla, ben 2019 model aldım 2020'de bunun yarısı kadar para verdim neredeyse. Dönüp bakıyorum aradaki 1.7 katı farkı neye veriyoruz bulamıyorum. Ama piyasa böyle, şuan bakıyor olsam peugeot gr14 ile g2 arasında kalırdım gene ama muhtemelen g2'yi tercih ederdim. Jant setini değiştirmeyi düşünüyorum bu arada fiyatlar yüzünden ne yapsam bilemedim.

Geri