Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gravel bisiklet sayfası

hoşbuldum. bisikleti 1 yıl önce çok severek aldım. hala da seviyorum, satmak istemedim, o yüzden dönüştüreyim dedim. bu bisikleti almak acemiliğime geldi, gravel bisikleti bilmiyordum. yol bisikleti performansına yaklaşmak ve uzun yolculukta daha konforlu olması için gravele çevirmeyi düşündüm. dediğiniz gibi pahalıya mal olacaksa, satıp gravel almak daha mantıklı olacak. teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
hoşbuldum. bisikleti 1 yıl önce çok severek aldım. hala da seviyorum, satmak istemedim, o yüzden dönüştüreyim dedim. bu bisikleti almak acemiliğime geldi, gravel bisikleti bilmiyordum. yol bisikleti performansına yaklaşmak ve uzun yolculukta daha konforlu olması için gravele çevirmeyi düşündüm. dediğiniz gibi pahalıya mal olacaksa, satıp gravel almak daha mantıklı olacak. teşekkürler...

Eğer araziye girme veya hafif kamplı tur (bikepacking) gibi niyetleriniz yoksa bir yol bisikleti hem asfaltta daha hızlı, hem de ikinci elde daha yaygın bulunabilir. Ayrıca bir gravel bisiklete göre genellikle epey hafiftirler. Özellikle uzun mesafe dediğiniz için endurance sınıfındaki modellere bakabilirsiniz.

Bunun dışında drop gidon sizin için zorunluluk değilse, mevcut bisikletinizi tutmanızı tavsiye ederim.

@Tahtabalık merhaba arkadaşım. Ben de GR14 almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz. Hoşunuza giden gitmeyen yanları neler ya da tavsiye edeceğiniz başka bir model var mıdır. Şimdiden teşekkürler.

Ben bisiklet tavsiyesi verebilecek bilgi birikimine maalesef sahip değilim. Kimseyi yanıltmak istemem. Ben sadece çok temel verilerden yola çıkarak ve en önemlisi dış görünüşüne bakarak bu modeli seçtim. Bir de an itibarı ile etrafta çok fazla alternatif olmadığı için beklemek istemedim. Bu ekonomik süreçte fiyatların artacağından çekindiğim için çok fazla araştırmadan ilk beğendiğimi aldım. Bütçem de bu sınırdaydı zaten. Ancak bunlar söyleyebilirim size.
@Tahtabalık Peugeot genel olarak kaliteli parçalar kullanıyor o açıdan doğru seçim yaptığınızı düşünüyorum. Bisiklet üzerinde edindiğiniz hissiyatı bizlere aktarabilirseniz seviniriz. Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim 👍🏼

@Yldrm17 çok teşekkür ediyorum. İlk bindiğimde mutlaka yazacağım. Pandemi, yaşım, ve İstanbul yoğunluğunda ne zaman binerim şu an bilemiyorum. Ama dilim döndüğünce yazacağım.

Ben bisiklet tavsiyesi verebilecek bilgi birikimine maalesef sahip değilim. Kimseyi yanıltmak istemem. Ben sadece çok temel verilerden yola çıkarak ve en önemlisi dış görünüşüne bakarak bu modeli seçtim. Bir de an itibarı ile etrafta çok fazla alternatif olmadığı için beklemek istemedim. Bu ekonomik süreçte fiyatların artacağından çekindiğim için çok fazla araştırmadan ilk beğendiğimi aldım. Bütçem de bu sınırdaydı zaten. Ancak bunlar söyleyebilirim size.

@Yldrm17 çok teşekkür ediyorum. İlk bindiğimde mutlaka yazacağım. Pandemi, yaşım, ve İstanbul yoğunluğunda ne zaman binerim şu an bilemiyorum. Ama dilim döndüğünce yazacağım.
Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Tahtabalık
Bence gravel kamplar için değil. Kamplar gravel için. Bisiklet o kadar farklı tarzlarda kullanım imkanı sunuyor ki sıkılmıyorsunuz! Mesela ben her gün gravel aldığıma şükrediyorum, ülkemizin bozuk yollarında o kadar rahat gidiyorum ki yol bisikletine gözümün ucuyla bile bakmıyorum artık. Ben daha çok uzun turlar değil de şehir içi kullanım ve zevk almak amacıyla sürüyorum. Uzun diyebileceğimiz turlara nadiren çıkıyorum. Bisikletin geometrisi sebebiyle hızlı gidebiliyorum, iyi kapanabiliyorum, iyi yatabiliyorum. Daha sportif kullanıyorum graveli. Ama zaman geliyor çok bozuk bir araziye giriyorum ve her yere taşlar fırlatarak çıkıyorum. Araziye gireceğim zaman basıncı azıcık bir şey düşürüyorum, yola çıkarken de 100psi civarında basıyorum bu sayede trafikle beraber gidebiliyorum. Ayrıca frenler... ah o frenler var ya, olamaz böyle güzel bir şey! GRX in hidrolikleri o kadar güzel tutuyor ki inanılmaz bir güven veriyor. Eski dağ bisikletimde ısınmasın diye az az frenlediğim ve işin sonunda genelde duramadığım yokuşlarda artık minimum 40-50 ile inmeme rağmen güvenle durabiliyorum.
Gidişi, duruşu, dayanıklılığı, çantaları... her şeyiyle müthiş bir tür. Aynı hormonlu yol bisikleti gibi.

Merhaba herkese, foruma yeni geldim. Bir giriş selamı vermek istedim. 1ay kadar önce goat 1.0 gravel bisiklet aldım. Zaten yaklaşık 2 yıldır cube attain pro disc bisikletime bir miktar kalın lastik takarak gravel tadında kullanmaya çalışıyordum. Bu disiplinin yaygınlaşması işime geldi. Kadro şekli ve tabi fiyat uygunluğu sebebiyle 2. El bulduğum bu model tercihim oldu. Şimdilik bir şikayetim yok hatta memnunum. Kullanım olarak beklentimi karşılıyor. Tabi ben ilk alan arkadaşların yaşadığı sorunları yaşamadığım için tarafsız olarak değerlendirebildim. Ama bir taraftan da rahat duramıyorum, aklım Peugeot gr14 e kayıyor sürekli.😄IMG_20210420_213728.jpgIMG_20210420_171543.jpgIMG_20210420_174728.jpg

Bence gravel kamplar için değil. Kamplar gravel için. Bisiklet o kadar farklı tarzlarda kullanım imkanı sunuyor ki sıkılmıyorsunuz! Mesela ben her gün gravel aldığıma şükrediyorum, ülkemizin bozuk yollarında o kadar rahat gidiyorum ki yol bisikletine gözümün ucuyla bile bakmıyorum artık. Ben daha çok uzun turlar değil de şehir içi kullanım ve zevk almak amacıyla sürüyorum. Uzun diyebileceğimiz turlara nadiren çıkıyorum. Bisikletin geometrisi sebebiyle hızlı gidebiliyorum, iyi kapanabiliyorum, iyi yatabiliyorum. Daha sportif kullanıyorum graveli. Ama zaman geliyor çok bozuk bir araziye giriyorum ve her yere taşlar fırlatarak çıkıyorum. Araziye gireceğim zaman basıncı azıcık bir şey düşürüyorum, yola çıkarken de 100psi civarında basıyorum bu sayede trafikle beraber gidebiliyorum. Ayrıca frenler... ah o frenler var ya, olamaz böyle güzel bir şey! GRX in hidrolikleri o kadar güzel tutuyor ki inanılmaz bir güven veriyor. Eski dağ bisikletimde ısınmasın diye az az frenlediğim ve işin sonunda genelde duramadığım yokuşlarda artık minimum 40-50 ile inmeme rağmen güvenle durabiliyorum.
Gidişi, duruşu, dayanıklılığı, çantaları... her şeyiyle müthiş bir tür. Aynı hormonlu yol bisikleti gibi.

@Teoman Ağır o kadar güzel ve içten anlatmışsın ki bir an bisiklete atlayıp turlayasım geldi. Klavyene sağlık.
Merhaba herkese, foruma yeni geldim. Bir giriş selamı vermek istedim. 1ay kadar önce goat 1.0 gravel bisiklet aldım. Zaten yaklaşık 2 yıldır cube attain pro disc bisikletime bir miktar kalın lastik takarak gravel tadında kullanmaya çalışıyordum. Bu disiplinin yaygınlaşması işime geldi. Kadro şekli ve tabi fiyat uygunluğu sebebiyle 2. El bulduğum bu model tercihim oldu. Şimdilik bir şikayetim yok hatta memnunum. Kullanım olarak beklentimi karşılıyor. Tabi ben ilk alan arkadaşların yaşadığı sorunları yaşamadığım için tarafsız olarak değerlendirebildim. Ama bir taraftan da rahat duramıyorum, aklım Peugeot gr14 e kayıyor sürekli.😄262103 dosyayı görüntüle262104 dosyayı görüntüle262105 dosyayı görüntüle

@eeerrddeemm keyfiniz daim olsun. Dilerim en kısa süre içerisinde Peugeot GR14 hayalinize kavuşursunuz. Ben ilk görüşte vuruldum ve aldım.

Herkese Merhaba,
Arkadaşım için bizde Peugeot GR14 aldık. çok keyifli bir bisiklet.
Şunu sormak istiyorum. Bu bisiklete arka bagaj taktınız mı? Varsa fotoğraf gönderir misiniz?

Montaj deliği olmadığı için sele borusuna takılan modellerden buldum. fakat çok çirkin göründü gözüme. Çözüm bulduysanız bende uygulamak isterim.

@Tahtabalık teşekkür ederim. Sizin de keyfiniz bol olsun. Kullanım tecrübelerinizi ve fotoğraflarınızı bekliyoruz o halde... Artı, eksilerine ve kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var. Ağırlığını ölçünüz mü mesela hiç?

Eyyy siz gravelciler karboncular gibi biz MTB'cileri selamlamadan geçerseniz başlık açarım. Adını da " Selamsız grawelciler" koyarım bilginize olsun. :koptum:

Şaka maka ne kadar pahalandı gravel bisikletler. Karbon gibi fiyatları arttı gitti. Tutabilene aşk olsun.:)

@Tahtabalık teşekkür ederim. Sizin de keyfiniz bol olsun. Kullanım tecrübelerinizi ve fotoğraflarınızı bekliyoruz o halde... Artı, eksilerine ve kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var. Ağırlığını ölçünüz mü mesela hiç?

@eeerrddeemm Erdem Bey, şu an yapabildiğim bisikleti alıp eve getirmek. Maalesef başka bir şey yapamadım. Ağırlığı ölçmek aklıma gelmedi açıkçası :) 10,50 kg civarı diye biliyorum. Şu an en acili tavana yatay asabileceğim bir aparat yapmak. Yoksa evde kriz çıkacak.
Eyyy siz gravelciler karboncular gibi biz MTB'cileri selamlamadan geçerseniz başlık açarım. Adını da " Selamsız grawelciler" koyarım bilginize olsun. :koptum:

Şaka maka ne kadar pahalandı gravel bisikletler. Karbon gibi fiyatları arttı gitti. Tutabilene aşk olsun.:)
@necmeddin maalesef korkum daha da artması. Dilerim ben yanılırım ama bu gidişatla fiyatlar pek buralarda durmayacak gibi bir his var içimde. Selamsız grawelciler güzelmiş :)
Herkese Merhaba,
Arkadaşım için bizde Peugeot GR14 aldık. çok keyifli bir bisiklet.
Şunu sormak istiyorum. Bu bisiklete arka bagaj taktınız mı? Varsa fotoğraf gönderir misiniz?

Montaj deliği olmadığı için sele borusuna takılan modellerden buldum. fakat çok çirkin göründü gözüme. Çözüm bulduysanız bende uygulamak isterim.

@Mehmet Vidinli GR14 için yapılan olumsuz yorumların içerisinde montaj deliklerinin olmayışı da vardı yanlış hatırlamıyorsam. Diğer tarafları beni öylesine cezbetmişti ki açıkçası hiç umursamadım. Özetle bende şimdilik çözüm yok. Sizin gibi takipte kalacağım.

Arkadaşınız keyifle güzel günlerde sürsün.

Son düzenleme:

Korkarım bisikleti olanların yaya olarak yürüyenlerin olduğu tarafa bile bakmayacağı dönemlere giriyoruz galiba. İki tekerleği olan ve gidebilen bir bisiklet en az 2 bin civarlarında ve buna da herkesin gücü yetmeyebilir.

@necmeddin bey, Selamlar efendim. İki teker dostluğu kazansın.☺️
@eeerrddeemm Erdem Bey, şu an yapabildiğim bisikleti alıp eve getirmek. Maalesef başka bir şey yapamadım. Ağırlığı ölçmek aklıma gelmedi açıkçası :) 10,50 kg civarı diye biliyorum. Şu an en acili tavana yatay asabileceğim bir aparat yapmak. Yoksa evde kriz çıkacak.
@Tahtabalık teşekkürler. Sabitlemek için sem çantanin sitesinde spider diye bir aparat var, eğer duvara monte etmeyi düşünürseniz. Pratik bir ürüne benziyor.

@Tahtabalık teşekkürler. Sabitlemek için sem çantanin sitesinde spider diye bir aparat var, eğer duvara monte etmeyi düşünürseniz. Pratik bir ürüne benziyor.

Maalesef sadece tavana asabilme ihtimalim var. Çok güzel bir aparat da buldum. Onu yapacağım.

Son düzenleme:
Bugün (link) siparişini verdim. umarım iş görecektir. biraz yüksekte kalması çirkin bir görüntü oluşturur mu bilemiyorum. Sele borusu ile kadronun birleştiği yerde sele borusuna takıcam.

@Mehmet Vidinli bagaj ne için lazım kuyruga takılan büyük çantalar gerekli yükünüzü taşıyabilir ağırlıktan epey tasarrufta edersiniz.

@Mehmet Vidinli bagaj ne için lazım kuyruga takılan büyük çantalar gerekli yükünüzü taşıyabilir ağırlıktan epey tasarrufta edersiniz.
Çocuk koltuğu var. Öncelikle onu takmak için.
Ayrıca günlük turlarda yemek + yedek kıyafet koymak için gerekecek. Sağlam olmazsa zaten dediğini yola gireceğiz mecburen.

• Beğen
Tepkiler: Tahtabalık
Geri