Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gümrük kanunu 2022

Arkadaşlar en son siparişim gümrüğe takıldı137 doalrlık sipariş. .DHL express gümrük müşaviri lazım diyor. Ne yapmam lazım. Sadece 7 adet ürün almıştım. teker teker. bu durumu nasıl çözebilirim?
Sevgili pedaldaşlar,
Ufak bir güncelleme yapıyorum. Bu durumu şikayetvar sitesine yazdıktan sonra ertesi gün kargom gümrükten geçti. Bununla alakası var mı bilmiyorum. Vergi maili geldi, ödedim ve 3 gün sonra kargom elimdeydi. Belki de şikayetvar sitesinin faydası olmuştur belki de CRC sitesi baskı yapmıştır. Bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo
Sevgili pedaldaşlar,
Ufak bir güncelleme yapıyorum. Bu durumu şikayetvar sitesine yazdıktan sonra ertesi gün kargom gümrükten geçti. Bununla alakası var mı bilmiyorum. Vergi maili geldi, ödedim ve 3 gün sonra kargom elimdeydi. Belki de şikayetvar sitesinin faydası olmuştur belki de CRC sitesi baskı yapmıştır. Bilemiyorum.
Sizin siparişinizdeki aracı firma DHL Express diye okudum. Ürünün gümrüğe takıldığını da size DHL bildirmişti.
Ürünün ne olduğunu bilmiyorum fakat mevzuat incelemesi sonucunda herhangi bir izin belge müracaatı çıkmadıysa gümrükten geçmesine izin vermişlerdir.
Eğer bu şikayetvar sitesi sayesinde olmuşsa da bundan sonrası için emsal teşkil edebilir.

çinden pedal siparişim gümrükte 32. gününe girecek. yapılması gereken nedir başına gelen veya bilgisi olan var mıdır?

• İnanılmaz
Tepkiler: mehmetbulak
çinden pedal siparişim gümrükte 32. gününe girecek. yapılması gereken nedir başına gelen veya bilgisi olan var mıdır?
Şahsınız adına geldiyse gümrükten size ulaşan yazı ile gidip vergilerini ödemeniz ve ürünü almanız.

Merhaba arkadaşlar yeni çıkan 150 € Üstü alış veriş sınırı mağduru olarak yazıyorum.Siparşimin tutatrı 151,18 kargo 19,99€ toplamda 171,17€ ödedim.Kargo ücreti sizinde bildiğiniz gibi vergi hesaplanırken dikkate alınmıyor.Fazla 1.18€ yüzünden gümrüğe çağırıldım.Oradaki görevli arkadaş ne kadar yardımcı olmaya çalıştıysada bir kaç kişiye sorduktan sonra yardımcı olamayacağını bildirdi.Teslim almak için ne yapabilirim diye sorduğumda boşuna uğraşma 2-3 bin TL masraf olur iade et 150€ altına düşürebiliyorsan tekrardan sipariş vermen senin için daha iyi olur dedi. 20 € kargo ücretide boşa gitmiş oldu.Lütfen siz dikkatli olun. Alış veriş yaptığım site ''bike-discount''.

Dosyalar

• asasasasa.JPG
    asasasasa.JPG
    61,2 KB · Okunma: 113
Merhaba arkadaşlar yeni çıkan 150 € Üstü alış veriş sınırı mağduru olarak yazıyorum.Siparşimin tutatrı 151,18 kargo 19,99€ toplamda 171,17€ ödedim.Kargo ücreti sizinde bildiğiniz gibi vergi hesaplanırken dikkate alınmıyor.Fazla 1.18€ yüzünden gümrüğe çağırıldım.Oradaki görevli arkadaş ne kadar yardımcı olmaya çalıştıysada bir kaç kişiye sorduktan sonra yardımcı olamayacağını bildirdi.Teslim almak için ne yapabilirim diye sorduğumda boşuna uğraşma 2-3 bin TL masraf olur iade et 150€ altına düşürebiliyorsan tekrardan sipariş vermen senin için daha iyi olur dedi. 20 € kargo ücretide boşa gitmiş oldu.Lütfen siz dikkatli olun. Alış veriş yaptığım site ''bike-discount''.

Çok sinir bozucu bir durum , yeni yasaya ilk takılanlardan birisiniz sanırım. Firma DHL mi yoksa PTT mi ? Vergisini ödeyerek bile ürün alamıyoruz artık , ülke her geçen gün daha da katlanılmaz bir hale geliyor.

Tek kelimeyle rezillik,3.dünya ülkesi olmaktan kurtulamıyoruz! Bu kanununu kim veya kimler düzenliyorsa,ülkeye giren Afgan mülteci ile aynı kafa yapısına sahip!

Benim 3 ay beklediğim siparişlerim oldumuştu,şu an 1aydan beri bekleyen siparişim var,muhtemelen 1,2haftaya çözülür.

DHL Express ile gönderildi dağıtıcı PTT. o kadar sinir bozucu ki dediğiniz gibi vergi ödemeyi bile göze alırken başıma gelenlere bakın.
Çok sinir bozucu bir durum , yeni yasaya ilk takılanlardan birisiniz sanırım. Firma DHL mi yoksa PTT mi ? Vergisini ödeyerek bile ürün alamıyoruz artık , ülke her geçen gün daha da katlanılmaz bir hale geliyor.

Tek kelimeyle rezillik,3.dünya ülkesi olmaktan kurtulamıyoruz! Bu kanununu kim veya kimler düzenliyorsa,ülkeye giren Afgan mülteci ile aynı kafa yapısına sahip!

Bu simülasyondan çıkmak için Ctrl + Alt + Del kombinasyonu da işe yaramıyo. 😡

Bu siparisleri yeni kanunun bilinciyle mi vermistiniz?
Su yuzden soruyorum, birden fazla urun siparis etmissiniz ve hepsinin ithalat gumruk vergisi ayridir.
Ayrica kdv'leri ve kontrole tabi urun varsa onun masraflari da ekleniyor.
Tabi bir de tasiyici firmanin hizmet masrafi.
Bilincli olarak siparis verdiyseniz kendinizi bilerek magdur etmissiniz.

Yazdiklarimi yanlis anlamayin. Sadece kanuna gore yorumladim.
Yapilan kanunlari hicbir zaman savunmadim.

Misal bir adet ruble , 1 adet zincir ve iki adet lastik aldım.Toplam 310 euro kargo dahil ücret ödedim.Şimdi
bekliyorum bakalım ne olacak ?

Ben türkiyede bir balataya 98 lira veriyorum adamlarda 10 avro yazık bize...
Gümrük muhabbetine 150 avro sınıra yaşanan olaya laf edersem zaten ağzımı bozarım berbat bir coğrafya da sıkışıp kaldık.!!

fazla 1.18€ yüzünden gümrüğe çağrıldığınız gibi sepette 6 ürün olduğunu görüyorum. son 30 gün içinde sipariş sayısına bakılmaksızın sizin adınıza maksimum 5 adet ürün gümrükten geçebilir diye biliyorum. yeni siparişinizde bu konuda da bir sıkıntı olabilir bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: SemihT.
Bu siparisleri yeni kanunun bilinciyle mi vermistiniz?
Su yuzden soruyorum, birden fazla urun siparis etmissiniz ve hepsinin ithalat gumruk vergisi ayridir.
Ayrica kdv'leri ve kontrole tabi urun varsa onun masraflari da ekleniyor.
Tabi bir de tasiyici firmanin hizmet masrafi.
Bilincli olarak siparis verdiyseniz kendinizi bilerek magdur etmissiniz.

Yazdiklarimi yanlis anlamayin. Sadece kanuna gore yorumladim.
Yapilan kanunlari hicbir zaman savunmadim.

Direkt olarak söyledikleri 150 € aşmasıydı.Söylediğiniz KDV tutarları ile ilgili bi konuşma geçmedi. Alış verişi yeni kanunun bilinciyle yapmaya çalıştım YouTube den videoları izledim 150€ aşan siparişlerde kanunun nasıl uygulanacağını kimse yorumlayamıyordu.Bu tür video hazırlayan Murat Gamsız'ın videosunu izledim.Açıkçası deneme yanılma yöntemiyle bi tecrübe etmek istedim.Acı bir tecrübe oldu diyebiliriz. Bana söyledikleri diğer bir şeyde 0.01 € bile geçse sürecin yine aynı böyle olacağıydı.
fazla 1.18€ yüzünden gümrüğe çağrıldığınız gibi sepette 6 ürün olduğunu görüyorum. son 30 gün içinde sipariş sayısına bakılmaksızın sizin adınıza maksimum 5 adet ürün gümrükten geçebilir diye biliyorum. yeni siparişinizde bu konuda da bir sıkıntı olabilir bilginiz olsun.
Bu durumu gözardı etmişim.Sonra ki siparişimde dikkat edeceğim maşa anahtarını çıkartıp tekrar sipariş verdiğimde bakalım neler olacak iade sürecim tamamlandığında tekrar deneyeceğim.Süreç hakkında yine bir paylaşımda bulunacağım.

Son düzenleme:
Direkt olarak söyledikleri 150 € aşmasıydı.Söylediğiniz KDV tutarları ile ilgili bi konuşma geçmedi. Alış verişi yeni kanunun bilinciyle yapmaya çalıştım YouTube den videoları izledim 150€ aşan siparişlerde kanunun nasıl uygulanacağını kimse yorumlayamıyordu.Bu tür video hazırlayan Murat Gamsız'ın videosunu izledim.Açıkçası deneme yanılma yöntemiyle bi tecrübe etmek istedim.Acı bir tecrübe oldu diyebiliriz. Bana söyledikleri diğer bir şeyde 0.01 € bile geçse sürecin yine aynı böyle olacağıydı.

Bu durumu gözardı etmişim.Sonra ki siparişimde dikkat edeceğim maşa anahtarını çıkartıp tekrar sipariş verdiğimde bakalım neler olacak iade sürecim tamamlandığında tekrar deneyeceğim.Süreç hakkında yine bir paylaşımda bulunacağım.
Kanunda ithalat vergi oranları ve vergilendirme kuralları deniliyordu.
Kanun maddesi 150 Eur sınır dediği için süreç değişmeyecektir. Bizim gibi sıradan bireylere esneklik sağlanamaz.

Geri