Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el bölümünde alışveriş yapmadan önce mutlaka bakınız!

Arkadaşım bir sorunun varsa ararsın görüşürüz olmadı çıkar burya gelir misafirim olursun sorunun neyse çözeriz ok bu kadar uzatmana gerek yok
Adresimde var sende telefonumda...

Sana gönder dediğimde önce tamam dedin sonra ben bi karar verdim göndermekten vazgeçtim bilmem ne bilmem ne ?

Niye vazgeçiyosunda sonra yakınıp duruyosun anlamdım ya konuştuğunu yapacaktın yada hiç konuşmayacaktın ?

Benimle ilgili sana uyarı yapan kimse olmamıştır buna eminim çünki böyle bir alış verişim olmadı benim kimseyle oda senin çamurlarından biridir bunu biliyorum
Eğer öyle bir şey olsaydı oda senin yaptığını yapar burya yazardı...

Ben okadar çok ürün aldımki burdan küçük veya büyük fark etmez bir çoğunda hep karşı taraftan kaynaklanan sorunlar yaşadım
ama bir kez olsun burda o insanların şahsına veya kişiliğine dair hiç bir eleştiri veya yorum yapmadım ve yapmamda
yok bu kişi şöyle yaptı yok böyle yaptı dikkatli olun alış veriş yaparken gibi saçmalıklar yazıp kimseyi rencide etmem hemen ararım ve sorun neyse bi şekilde çözeriz bu kadar uzatıp reklam yapmaya gerek yok...

Dediğim gibi ya konuştuğunu yapacaktın yada hiç yorum yapmayacaktın...

Ha unutmadan sana şirin ve sempatik görünmeye çalışmıyorum ben zaten öyleyim...

Scudo
@Mehmet Can

Arkadaşım bir sorunum oldu zaten o sorun üzerine yorum yapıyorum seni zaten aradım konuştuk ama sorun çözmek yerine bahane üretmekten başka bişey yapmadın. oraya kadar gelmek sorunumu çözer diye düşünseydim onuda yaparım emin ol sorun çözmek olmayacak dahada çok sorun açılacak onun için edeceğim masrafa yazık . Hiç kendinimizi yormayalım .

Sana göndermekten vazgeçtim çünkü gönderseydim buraya yazmakla uğraşmazdım . zaten sendede o iyi niyeti algılamadığım için vazgeçtim .
Yakınmak dediğin de aslında sadece gerçeği söylemek olanı anlatmak çünkü buraya yazan her kes yakınmış oluyor senin tanımınla ama aslında buraya birileri hakkında yazdıkları faydalı olduğu için bu bölümde forum yönetimi tarafından açılmış .

Seninle ilgili bana uyarı yapan olmamıştır buna eminim diyosun ama şunada emin ol bildiğin yanıldığına yetmez ve beni uyaran seni çok iyi tanıdığı için zaten seninle bir alışverişi olmaz . Benim çamurla işim olmaz kimin çamur yaptığını okuyan anlamıştır . ( sattığın malın arkasında bile duramadın sorun yok dedin bana bisiklet konusunda bilgili olmana rağmen sorununu farketmediğini söylüyorsun )

Yaptığın alışverişlerde yaşadığın sorunları buraya yazmaman senin sorunun yazanda doğru olduğuna inandığı için yazıyor kimin rencide olacağıda önemli değil zaten amaç da insanları rencide etmek ama gerçekleri söylemek . Kimse isteyerek yazmamıştır bende istemezdim ama gelişmeler bunu gerektirdiği için yazdım kimsede bunun aksini idda edemez . Seni aradım sorunu çözmeye çalıştım ama aynı karşılığı alamadığım için vazgeçtim . Yaptığım şey reklam değil eğer reklam olsaydı reklamın kötüsü olmaz senin faydana olurdu reklam
Yazdıklarımda benim bir çıkarım yok üstelik ben zararımı kabullendim .

Yazdıklarıma dikkat et şirin sempatik görünmeye çalışma dedim bana zaten şirin ve sempatik görünme başaramazsın . Şirin ve sempatikliğinle insanlara bişeyler satmayı başarmışındır zaten ama altındaki olası gerçekleride göz ardı etmemeleri için buraya bu uyarı ları yapıyoruz .

Uzatma konusuna gelince sen yazdığın sürece ben karşılığını yazacağım yada en sonunda forum yönetimi olaya el koyana kadar .

• Beğen
Tepkiler: onurf
Bildiğimin yanıldığıma yetip yetmiceğini nerden anladın bir kaç dakikalık telefon görüşmesindemi hıı?

Sana bir şey söyleyim bildiğimin yanıldığıma yetip yetmiyeceğini anlamak senin ömrünü alır anlıyormusun ?

Ne ben senden çok şey biliyorum nede sen benden herkesin bilgisi kendisinde saklıdır bunu unutma (El Elden Üstündür)

Yine her seferinde yaptığın şeyi yapıyor ve tek taraflı düşünüp sürekli ön yargılı davranıyosun bu iyi bir alışkanlık değil
Bu beni ilgilendirmez ama benimkisi sadece dostça bir uyarı...

O kadar iyimser cümleler sarf etmeme rağmen sürekli ters tepki veriyosun ama canın sağolsun sorun değil.

Şu benimle ilgili sana uyarı yapan ve beni çok iyi tanıyan şahıs her kimse beni sana karşı nasıl kötülüyor bilmem ama
Ona deki arkamdan dedikodu yapacağına delikanlı gibi karşıma geçip konuşsun sorunu neyse çözelim
Ha eğer karşıma çıkacak cesaretide yoksa söyle perde arkasına geçip dedikodu yapmasın erkek adama yakışmaz...

Şunuda not geçeyim
(Laf Taşıyan Adam Lafta Götürür Çok Laf Yalansız Çok Parada Haramsız Olmaz)
bunu unutma ve gözünle görmediğin bir şeyede asla inanma...

Beni sana karşı ne kadar kötülerse kötülesin hiç umrumda değil ama şuna emin olki

Beni gerçekten tanısan ve nasıl biri olduğumu bilsen bu yazdıkların için pişmanlık duyarsın.

@Mehmet Can

Bilip bilmediğini telefon konuşmasından değil yaptığın alışveriş den anladım çok konuşan çok yalan söyleyendir derler herkesin bildği kendinedir benim seninle ilgili öğrendiğimde her kesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm için buraya yazdım Senin kim olduğun yada ne biçim bir insan olduğun fazlası beni ilgilendirmiyor tanıdığım kadarı bana yetti onuda hiç tanımasaydım keşke diyecem ama yaptığı her hata insana tecrübe kazandırır ben kazandım ve seninle ilgili tecrübemi herkesle burada paylaşmaya çalışıyorum . Hala bişeyler deme ihtiyacı duyman da zaten tanıdığım kadar olan kısmın doğru bir tanımlama olduğunu gösterir.

bildiğin ne nekadardır bilmiyorum ama yaşından büyük laflar etme bence daha senin ömrünü alır diyecek yaşta değilsin. Bir halt bildiğinde yok boşuna büyük kelimeler kullanma el elden üstündür dediğin gibi akılda akıldan üstündür .

Akıllı olmakla uyanık olmayı birbiri ile karıştırma sen akıllı olmaya çalışan değil uyanık geçinensin .

ben önyargılı davranmıyorum karşılaştığım duruma tepkimi gösteriyorum. alışkanlık konusunda benimle yaptığın alışveriş sende alışkanlık yapmamış olsunda herkesin bildiği kendine .

Kimin ne kadar delikanlığı olduğunu yorumlamak sana kalmamış başkalarının delikanlılığını sorgularken sen kendi delikanlılığınıda sorgula Dürüstlükde delikanlı adamın vasfıdır . ( dürüst olmakda arkadan konuşmak kadar delikanlıya yakışmaz ) Hem senden daha delikanlı olduğunu biliyorum merak etme . Kimsenin bana laf taşıdığı yok sadece uyardı , çok laf yalansız olmaz doğru bu yaptığın çok laftan belli oluyor , çok para haramsız olmaz ama helal olmayan az para olur .

Seni gerçekten tanımam ama tanımakda istemem bu saat den sonra bana lazım olan esnaflığını tanımak tı onuda tanıdım fazla sı bana zarar azı karar oldu zaten .

Senden sonra daha iki gün önce TRABZON'dan bir kardeşimden alışveriş yaptım sağolsun güzel bir insanmış alışverişimizi yaptık helalleştik . Her kese böyle insanlar lazım dürüst neyse onu söyleyen eksik yada yalnış olmadan Dürüst davranan insanlar lazım . Gerisi yalan dolan çok laf ............. başka bişey değil

@Mehmet Can

Mehmet can iyi tanırım.Asla art niyet veya yanlış bir iş yapacağını dünmem dahi.Bu benim Fikrim.

Bilip bilmediğini telefon konuşmasından değil yaptığın alışveriş den anladım çok konuşan çok yalan söyleyendir derler

Evet kesinlikle haklısın tıpkı senin yaptığın gibi

herkesin bildği kendinedir benim seninle ilgili öğrendiğimde her kesin bilmesi gerektiğini düşündüğüm için buraya yazdım

Bir kez daha düşün istersen kimsenin senin bu kadar gereksiz bilgilerini öğrenmek istediğini hiç sanmıyorum herkes bilmesi gerektiğini öğrenir boş lafları değil...

Senin kim olduğun yada ne biçim bir insan olduğun fazlası beni ilgilendirmiyor tanıdığım kadarı bana yetti onuda hiç tanımasaydım keşke diyecem

Fazlası seni ilgilendirmiyorsa fazla kurcalama eline yüzüne bulaştırırsın...

yaptığı her hata insana tecrübe kazandırır ben kazandım

Ne mutlu sana hayırlı olsun ama yanlış bir tecrübe kazanmışsın

seninle ilgili tecrübemi herkesle burada paylaşmaya çalışıyorum

Paylaşmayı çok seviyorsan gerekli şeyler paylaş
Biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan konuşma bişey sansınlar

Hala bişeyler deme ihtiyacı duyman da zaten tanıdığım kadar olan kısmın doğru bir tanımlama olduğunu gösterir.

Öylemi iyi bak o zaman bir daha göremezsin tanımlamalarını doğru yap
2 - den 1 + doğmaz buda sana bişey kazandırmaz...

bildiğin ne nekadardır bilmiyorum ama yaşından büyük laflar etme bence daha senin ömrünü alır diyecek yaşta değilsin.

Bundan eminmisin acaba ?

Bir halt bildiğinde yok boşuna büyük kelimeler kullanma el elden üstündür dediğin gibi akılda akıldan üstündür.

Ben nerde nasıl bir kelime kullanacağımı iyi biliyorum sen merak etme
Bu yazdığın akıllı ve mantıklı insanlar için geçerli gereksiz kelimeler yazmak için günlerce düşünen insanlar için değil...

Akıllı olmakla uyanık olmayı birbiri ile karıştırma sen akıllı olmaya çalışan değil uyanık geçinensin

Yaptıklarına bakılacak olursa burda uyanık geçinmeye çalışan ne yazıkki sensin...

ben önyargılı davranmıyorum karşılaştığım duruma tepkimi gösteriyorum. alışkanlık konusunda benimle yaptığın alışveriş sende alışkanlık yapmamış olsunda herkesin bildiği kendine .

Bu yazdığın kelimeler içinde nasıl bir akla ve mantığa sahip bir insan olduğunu gösteriyor (alışkanlaık konusunda benimle yaptığın alışveriş sende alışkanlık yapmamış olsunda) diye yazıyosun ve yazdığın kelimenin cevabını yine kendin veriyosun (herkesin bildiği kendine) diye, evet yazdığı şeyin cevabını yine kendi veren birisi nasıl bir mantığa sahiptir acaba

Nasıl bir alışkanlığım varsa bu seni ilgilendirmez anlıyormusun boyunu aşma istersen...

Kimin ne kadar delikanlığı olduğunu yorumlamak sana kalmamış başkalarının delikanlılığını sorgularken sen kendi delikanlılığınıda sorgula Dürüstlükde delikanlı adamın vasfıdır

Arkadaşının delikanlılığına bu kadar güveniyorsunda neden insanlar hakkında bilip bilmeden yorum yapmasına izin veriyorsun ve neden burya arkadaşım tarafından uyarılmıştım zaten diye yazıp ortaya başka birini atıyorsun ve insanları yanlış bilgilendirip birbirlerine karşı kışkırtıyorsun delikanlı adam bunu yaparmı hıı?
sende onun gibi birimisin yoksa ha öyleyse ona bişey diyemem birbirinizi bulmuşsunuz zaten

Delikanlılığın vasfı buysa eğer çok yazık...

Kendi delikanlılığımı sorgulatacak bişey yapmış olsam bunu yapardım

dürüst olmakda arkadan konuşmak kadar delikanlıya yakışmaz

Evet kesinlikle haklısın...

Hem senden daha delikanlı olduğunu biliyorum merak etme

Tahmin edebiliyorum

Kimsenin bana laf taşıdığı yok sadece uyardı

Yalan söz taşıyarak sana yanlış uyarı yapmış seni insanlarla birbirine düşürmeye devam etsin

çok laf yalansız olmaz doğru bu yaptığın çok laftan belli oluyor

Sorunu çözmek varken konuyu açarak kimin çok laf yapıtığı ortada zaten boşa nesef tüketme yorulursun

çok para haramsız olmaz ama helal olmayan az para olur

Evet az para ödemek için sürekli indirim peşinde koşan sen gibi
Artık helalmi harammı orasını ALLAH bilir

Seni gerçekten tanımam ama tanımakda istemem

Ama ben senin nasıl bir insan olduğunu tanımak isterim buna emin ol

bu saat den sonra bana lazım olan esnaflığını tanımak tı onuda tanıdım fazla sı bana zarar azı karar oldu zaten

Zararını çöpe atarsın kararını cebine koyarsın
Bir inasının esnaflığını öğrenmek o kadar kolaymı sanıyorsun öğrenebilmen için onu görmen gerekir ve karşılıklı oturup konuşman gerekir kişiliğini bilmen gerekir iyi tanıman gerekir onu dinlerken kaçamak kelimeler kullanıyormu onu öğrenmen gerikir
Nasıl bir ortamda çalışıyor nasıl bir mekanı var bunları bilmen gerekir esnaflığı ve esnaf olmayı kolaymı sanıyorsun sen

Senden sonra daha iki gün önce TRABZON'dan bir kardeşimden alışveriş yaptım sağolsun güzel bir insanmış alışverişimizi yaptık helalleştik . Her kese böyle insanlar lazım dürüst neyse onu söyleyen eksik yada yalnış olmadan Dürüst davranan insanlar lazım . Gerisi yalan dolan çok laf ............. başka bişey değil

Nasıl bir alış veriş yaptığını sana soran oldumu hayır
Kiminle nasıl bir alış veriş yapıyorsan bu beni ilgilendirmez seninle onun arasında olan bişey bu

Üstüne basa basa yine söylüyorum sana gönder dediğimde biraz fedakarlık yapıp gönderecektin ama laf yapıcaksın ya burya yazmak insanları kötülemek senin daha çok işine geldi dimi delikanlı
Fazla tutmasın diye sana ptt ile göder dedim yine sorun çıkardın önce kabul ettin sonra göndermekten vazgeçtim dedin yine söylüyorum (ya konuştuğun şeyi yapacaktın yada hiç konuşmayacaktın) boşa nefes tüketme

Telefon verdim ara dedim yok
Adres verdim gel dedim yok
Sorunu çözelim dedim oda yok
Herşeye yok diyosun herşeye itiraz ediyosun kusura bakma ama senin gibilerin kafrı hiç çekilmez

Senin bu yazdıklarına cevap vermekten sıkıldım anlamıyorsun çünki
Benim senin kadar saçmalık yazıcak boş vaktim yok anladınmı

Buda sana son sözüm ne yazmak istersen yaz artık umrumda değil...

@Mehmet Can

Laf ebeliği yapma kardeşim olan neyse onu buraya yazdım yaptığın şeyin yalnış olduğununda farkındasın fedakarlık yapmak ne hem dürüst davranma sonra karşındakinden fedakarlık bekle güzel alışveriş ......?

kimin ne kadar delikanlı olup olmadığını yorumlamak kimseye düşmüyor herkes ne kadar delikanlı ise yorumu kişiye göre değişir . bana göre böyle sana göre şöyle

Kimin senin karalisteye eklediği seni ilgilendirmiyorsa önemli değilse daha neden uzatıyorsun ben bana yaptığını buraya yazdım başkasınada yapmayasın diye insanlarında dikkat etmesi gerektiğini söylüyorum ve yine söyleyecem hep söyleyecem . benden detay öğrenmek isteyenlere söylediğim gibi bundan sonrada söyleyemeye devam edeceğim .

Sen delikanlı adamsın dürüst adamsın.................! vesaire vesaire kimse kendine toz kondurmaz burda adı geçen kimse de aynı şekilde inkar etmiştir zaten sen istediğin kadar yaz ben olanı anlattım .

Yaşından büyük laflar etmeye devam et Zaten buraya baştan beri yazdığın kendini savunmaya çalışırken bile hep saçmalıkdı onun için saçmalık da saçmalığı getiriyor .

Kimseyi ortaya attığımda yok sana isim vermedim etmedim etmem de sadece haklı olduğunu tecrübe ederek anladığım için belirttim .
beni ilgilendiren yönündenm bahsediyorum ve istediğim kadar da bahsederimm bildiğimi gördüğümü konuştum zaten benim kazanacak bişeyim YOK başkaları kaybetmesin diye yazdım .

Nasıl bir alışveriş yaptığımı bana soran olmamıştı ama buraya açılan bölüme yazmak için bana kimsenin sormasına gerek duymadan yazabilmem için bir imkan var ve bende kullandım . Benimle senin aramızda kalması işine geliyor galiba başkasının bilmesini istemiyorsun. baştan sorunu söyleseydin ona göre iletişim kurardık . Şimdi oturup da pc başına benim fiyat düşürmeye çalışmamı yazıyorsun ..................:) kendini anlatmaktan başka bir anlamı yok .

Senin iyi bilen varmış ne mutlu sana ama beni bildiğim kadarını söylerim ve yorum yapan arkadaşa katılamıyorum . Her kes hata yapar ama hatasını kabullenmek de erdemdir .

• Beğen
Tepkiler: onurf
@yasevyaterket

Bu Kadar Tartışmanızı Gerektirecek Bir Konu Göremiyorum Ortada Yani Dünya Malı Kimse Kimsenin Onurunu Rencide Etmemeli Bence. 2. Elin Kaderidir Buraya Konu Açmakta Saçmalık Bence!! Sonucta cevap Hakkı Doğuyor Şahısa ve Şahıs Anlatımında Doğruluk Çıkıyorsa Bu sefer Sen Haksız Konuma Düşüyorsun Forum Herşeyi Log Olarak Tutuyor Boş Yere Aralıklı Yazışmayla Log Alanını Doldurmayalım Bence Hayırlı forumlar....

muhammed akan adlı kullanıcıdan şu linkteki https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=73168 aktarıcıyı aldım. Sıfır olarak iddia ettiği aktarıcının karbon kısmında hafif kırık vardı. Kırık sorun değil ama aktarıcı düzgün de çalışmıyor. Arkadaşa özlel mesaj yazdım online olduğu halde cevap vermedi. Lanet olsun diyorum başka birşey demiyorum, eline dizine durur inşallah..

kusura bakmayın forumcular kara listede oldugumu yenı gördum ve özel mesajınıza cvp verdiğimi cok iyi hatrlıyorm ben her zaman onlınedurumdaydım ve parcayı alan abimizlede konustugumu hatrlıyrm
aktarıcı evet yınede söyluyorum sıfır alındı 105 ön vitesle beraber sadece sagda solda satılmayı beklemekten ufak bi çizik olusmustur buna çizik değilde vernik kalkması tabı ettgımız durum olusmustur ve siz buna kırık demişsiniz hayr kesınlıkle kırık diğil eger parcayı iyice incelediysenız makara veya ayar vida yerlerini anahtar degmedıgını anlarsınız bu arada parca sıfır düzgün calısıp calısmadıgını bende bılemezdım yanı ama siz kargoya verdıysenız elime ulasınca zararınızı karsılarım tekrardan ii akşamlar iyi forumlar

arkadaşlar barışla birçok alışverişim oldu benim...hiç para almadan ona 500 tl değerinde bir çok parçayı yolladım..oda benim alacağım parçaları alıp bana yolladı..daha sonra aynakol aldım ama vidası eksıktı daha oncede bana belirtti ama ben belkı bulurum umudu ıle aldım fakat vidasını bulamayınca ona gerı ıade ettım..hiç bir sıkıntı yaşamadan geri iade aldı malını..

burada istemeyen bazı durumlar olmuş ama yinede barış sozunun arkadasında durur...bu tur seyleri kimse istemez ama yaşanmış bir kez..

Ya insanlar sanal alem diyip sorgusuz sualsiz dalıyo, biraz sakin, kibar olmak lazım, olur böyle şeyler yüz yüze konuşmuyoruz sonuşta duygularımızı bu aletlerle iletmeye çalışıyoruz...

Oğulcan Ünsal Hakkında,

Aralık 2010 da Shimano s540 Pedal alan bu arkadaşımız, ürünün bedelini ödememiştir.Kendisi mersinde ikamet etmektedir ve 15 yaşındadır.Bedelini ödemeği ürünü Mersinde satmaya çalışmıştır.

Forumdaki arkadaşlarımızın ve bir başkasının başına gelmemesi adına önemli bir paylaşım olduğunu düşünüyorum.

İyi forumlar.

@Fatih Ertörün

fatih abi bahsettiğin oğulcan ünsal benımde bisiklet satısında kalan 185 TL göndermemiştir.bilginize:boese157:

valla bu kadar beklemiyordum kara listeyi peki benim bir önerim olsa:

şimdi bu yatırılan paralar bisiklet forumun hesabına yatsa parca alıcının içine sinerse parayı forum göndericiye yatırsa hem güvenli hemde güzel bir alıs veriş olmazmı aceba

tamam buyuk bir sorumluluk ama insnların canıda yanmasın yani

Geri