Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kahve kültürü

kahhve.com sitesinden uzun süredir birşeyler alırım, gayet iyiler bence

Scudo
yeni sanal baharat sayfasından 1 kg 4 farklı kahve aldım kargo dahil 72 tl civarı ödedim.
koku ve tadı açısından sıkıntı yok acemi yorumu olarak görebilirsiniz.

Tamda bu konuya cuk oturan videomuzu çektik ve yayına aldık. Buyrunuz :

Arkadaşlar kahve makinesi için önerebileceğiniz yurt dışı siteler var mı?

Arkadaşlar kahve makinesi için önerebileceğiniz yurt dışı siteler var mı?

Yarı otamatik , tam otomatik nasıl bir makine istiyorsunuz ? Profesyonelliğiniz ne düzeyde ,bilmediğim için birşey diyemeceyeceğim.
Edit:
Russell kullanıyorum .
(link)
Sega Barista kullanıyorum.
(link)
bunlar benim ev kullanımım için kullandıklarım ,ikisini de öneririm.

Son düzenleme:
@İsmetCanpolat Ev kullanımı için. Kardeşim almak istiyor fiyatlardan yakınınca bir iki modele baktım aynen bisiklet parçaları gibi onlarda yarıya yakın fiyatlarda yurtdışında. Güvenilir, tercih edilen sitelerden bakmak istedim ama hiç fikrim yok hangi siteler iyidir. Melitta, moccamaster vs...

@İsmetCanpolat Ev kullanımı için. Kardeşim almak istiyor fiyatlardan yakınınca bir iki modele baktım aynen bisiklet parçaları gibi onlarda yarıya yakın fiyatlarda yurtdışında. Güvenilir, tercih edilen sitelerden bakmak istedim ama hiç fikrim yok hangisi iyidir. Melitta, moccamaster vs...
Yukarıda belirttiklerimi kullanıyorum, fiyat olarak çok iyiler bence, tam fiyat performans ürünü.Link atarsanız, yardımcı olmaya çalışırım ,zira her markanın zibilyon tane ürünü var ve herbirinin özellikleri farklı.
EDİT:
(link)
melitta kullanmıyorum dediğim gibi nasıl bir marka bilmiyorum.Ama kendi sitelerinden satıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: alisirin
(link) yaklaşık bir ay kadar Ukrayna da kalacağım iş için bunlardan hangisi iyidir ?

Kahve makinesi secerken öncelikle ne tarz kahve sevdiğiniz önemli. Filtre kahve makinesiyle başka, espresso makinesiyle başka sonuçlar alırsınız. Sıcak suya erişiminiz olacaksa Hario V60, ocağa erişiminiz olacaksa mochapot gibi seçenekler de var. Tabii ki bunların hepsi için farklı inceliklerde çekilmiş kahve gerekiyor. Eğer kahvenizi çekirdek olarak alacaksanız, bir de elektronik ya da elle kahve öğütücü ye ihtiyacınız olacak.

Herkese merhaba uzun süre french press ve Phin filter kullanımından sonra MokaPota geçmeye karar verdim ve Amazondan güzel bir indirimle Bialetti aldım (her ne kadar rengi içime sinmese de :D).
Bugün elime ulaştı ve ilk defa kullanacağımdan ötürü aklıma takılan bir kaç şeyi size danışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle üst kısmın altındaki contalı filtre kısmını parmağımla döndürebiliyorum rahatça ,bu normal mi?:kötü:Çünkü arkadaşımınkinde sabitti.
photo_2020-12-26_19-30-42.jpg

2.sorum da alttaki su haznesinin tabanı değişik geldi gözüme değişik tabakalanma var gibi ve parmağımla dokunduğumda hafif yükseklik farkları hissediliyor.Burası normal midir?

photo_2020-12-26_19-30-46.jpg

2.sorum da alttaki su haznesinin tabanı değişik geldi gözüme değişik tabakalanma var gibi ve parmağımla dokunduğumda hafif yükseklik farkları hissediliyor.Burası normal midir?
Aynı ürün var bende de. Bir kaç kullanım sonrasında zaten iç kısım öyle bir hal alıyor ki kullanmaya içim varmadı benim şahsen... Kapkara, pütürlü bir yapı oluştu (Pas gibi). Süresi geçmediyse iade edip farklı ürüne yönelin derim.
(İkea'da satılan modelde bu sorun olmuyormuş diye duydum mesela. Ama ben değişim trenini kaçırdım malesef)

• Beğen
Tepkiler: hauy
Aynı ürün var bende de. Bir kaç kullanım sonrasında zaten iç kısım öyle bir hal alıyor ki kullanmaya içim varmadı benim şahsen... Kapkara, pütürlü bir yapı oluştu (Pas gibi). Süresi geçmediyse iade edip farklı ürüne yönelin derim.
(İkea'da satılan modelde bu sorun olmuyormuş diye duydum mesela. Ama ben değişim trenini kaçırdım malesef)

Teşekkürler:).Ürün yeni elime ulaştığı için iade yönünde sıkıntım yok.Amazon Şubat ayına kadar iade kabul ediyormuş. Fakat biraz daha araştırıp bilgi alarak adım atmayı düşünüyorum .İlk defa kullanacağım için kuruntu yapıyor da olabilirim :koptum:

@Sigma Male Teşekkürler :),o şekilde kullandım kahve acılaşmasının önüne geçmek için. Eğer bahsettiğim noktalar da bir mokapot için hasar kabul edilmiyorsa güzel bir ekipman edinmiş olacağım.:hhhhhh:

Mokapotta plastik contanın dönmesi sorun değil. Zaten kahveyi koyup kapattığında yerine oturur. Alt haznenin tabanının pütürlü olması da normal. Moka podda dikkat edilmesi gereken şey, içine koyduğunuz kahvenin uygun incelikte çekilmiş olması. Alt haznede gördüğünüz o vidayı geçmeyecek miktarda su koymanız da önemli. Yoksa sıcak su soğuk su falan gibi şeylerin hiçbir önemi yok. Mekanizma gayet basit; kaynayan su sıkışarak oluşan basınçla üst haznedeki kahvenin içinden geçerek üst haznede birikir. Burada eğer kahve kalın çekildiyse aromasını yeteri kadar alamaz. Moka pod kahvesi espressoya yakın sertlikte olduğu için normal bir filtre kahve gibi içermeyebilirsiniz. Amerikano da olduğu gibi sıcak suyla açabilirsiniz ya da espresso gibi içebilirsiniz.
Bir diğer tavsiye de moka podunuzu sabunlu suyla falan yıkamayın. Sudan geçirip çalkalayın yeter.

@dercan teşekkür ederim:) ,öyleyse iadeye gerek yok sanırsam ,sevindim.:harika:

Kahve Fabrikası Şerif Başaran ustanın öne çıkan çekirdeği (link)yeniden stoklarda denemek isteyene tavsiye olunur ayrıca Kronotrop sevenler için Aralık ayı sonuna kadar geçerli indirmeden faydalanmak isterseniz (link)

• Beğen
Tepkiler: Akbulut

Bulaşık makinasına atmamanız lazım Bialettileri, ondan olmuştur. Ben sadece su ile temizliyorum ve hemen sonrasında kuruluyorum.

yıllarca french press kullandım, tadından sıkılıp şöyle güzel bir makine alayım diye gezinirken hem makine fiyatlarının uçması hem de daha önceden bilmediğim pratik ve ucuz bir yöntem gibi geldiğinden phin filtreye yöneldim. bu mucize tenekeyle yakaladığım tat ve yoğunluğu daha önce ne kendim yapabildim ne de herhangi bir kahvecide içtim. :) filtrenin iki boyu vardı, önce küçüğünü almıştım fakat kahvemi genelde büyük saplı çorba kasesinde içtiğim için büyüğünü de sipariş ettim. herkesin denemesini öneririm.

Geri