Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Karbon yol bisikleti olanların bizi takmaması

Scudo
Bisikletçi dediğin selâmda verir , yolda biri kalmışsa yardımda eder. Yolda lastiği patlamış , problem yaşayana biri görsem her zaman durur yardım lazım mı diye sorarım. Bisikletin materyali ile ilgilenmem. Hatta Bisikleti bineni motive için özellikle selam veririm. Karakter meselesi bence.

Nası selam vermeyebilirsiniz abi ben tanımadığım bisikletçileri geçene kadar el sallaya sallaya geziyom çok keyifli 🤣

Ben Selamünaleyküm den baska selama selam vermem. El, kafa, ayak sallayanlara bisiklet üzerinde ne selam veririm nede alirim. Bisikleti her 10m de el, kafa salamak icinmi kullanyioruz yoksa performans icinmi?

Konu basligida biraz hakaret gibi olmus, sanki selami tek aluminyum bisiklet kullanalar veriyormus gibi. Baslik sanki carbon bisiklet kullanalar hayvan aluminyum/diger kullananlar insan gibi dermis gibi birsey.

@Murat Cömez Selam verene selam verilir o kadar değil mi Murat gardaşım bu arada Angara ya bekliyorum ne zaman istersen bir de bana sağlam bir u kilit tavsiye eder misin. Elimde kiler bunlar bir tane daha almak istiyorum.IMG_E3095.JPGIMG_E3096.JPG

@Murat Cömez Selam verene selam verilir o kadar değil mi Murat gardaşım bu arada Angara ya bekliyorum ne zaman istersen
Aynen öyle.
Insallah yollar acilinca gelecegim. yilbasinda gelmeyi düsünüyordum ama malesef simdi de 2. pandemi dönemi uygulandi ve türkiye gelmek yine hayel oldu. Ama su pandemi bitsin türkiye riskli bölgeden kaldirsinlar söz yanindayim.

DIP NOT: O arkadasin cagirdigi pakada bi ugrariz, nedersin. :koptum: :koptum: :koptum: :koptum:

Aynen öyle.
Insallah yollar acilinca gelecegim. yilbasinda gelmeyi düsünüyordum ama malesef simdi de 2. pandemi dönemi uygulandi ve türkiye gelmek yine hayel oldu. Ama su pandemi bitsin türkiye riskli bölgeden kaldirsinlar söz yanindayim.

DIP NOT: O arkadasin cagirdigi pakada bi ugrariz, nedersin. :koptum: :koptum: :koptum: :koptum:
Gel gardaşım bekliyorum seni dağ evlerine bağ evlerine götüreceğim yengemi bebeleri al gel........Çoçuğun çocukluğuna vereceksin gardaşım sen beni çok iyi tanıyorsun salla gitsin unuttum bile la ömrüm o parkta geçti neyse dediğim gibi bana bir tane u kilit tavsiye eder misin

Bir gün Urla tarafından antrenmandan geliyorum. Formam kiyafetim, yol bisikletim, kaskım, gözlüğüm tam tekmil. Rüzgar arkamdan estiğinden sağlam da gidiyorum hani. Yolun kenarında 9-10 yaşlarında bisikletli gariban bir çocuk. Çocuk beni gördü, çocuğun
gözleri ışıldıyordu ve bana "Abi bana çak yapar mısın, ben de sen gibi gerçek bir bisikletçiyim" dedi. Ben de "çak taptım" ve yoluma devam ettim. Şimdi çok pişmanım; neden durup konuşmadım, neden bir dondurma ısmarlamadım diye. Bir de o yaştaki çocuk çak yapmak için neden "gerçek bisikletçiyim" deme ihtiyacı hissetti.

Bir gün Urla tarafından antrenmandan geliyorum. Formam kiyafetim, yol bisikletim, kaskım, gözlüğüm tam tekmil. Rüzgar arkamdan estiğinden sağlam da gidiyorum hani. Yolun kenarında 9-10 yaşlarında bisikletli gariban bir çocuk. Çocuk beni gördü, çocuğun
gözleri ışıldıyordu ve bana "Abi bana çak yapar mısın, ben de sen gibi gerçek bir bisikletçiyim" dedi. Ben de "çak taptım" ve yoluma devam ettim. Şimdi çok pişmanım; neden durup konuşmadım, neden bir dondurma ısmarlamadım diye. Bir de o yaştaki çocuk çak yapmak için neden "gerçek bisikletçiyim" deme ihtiyacı hissetti.
Yaraladın be abi. Nice çocukların hayali oluyoruz aslında biz , haberimiz yok. Çocuk kendisinin gerçekten profesyonel bisiklet olduğunu düşünmüş. Bende öyle düşünürdüm o yaşlsrda hayal kurmak bedava. Bizler hayal kuran çocuklara , bu işin iyi yönünü anlatarak , güzel örnek olarak teşvik edici rol oynamalıyız.

Ben hiç düşünmezdim 13 yaşında MTB 'mi aldığımda mahallemden uzaklaşacağımı , dışarı çıkacağımı bu kadar uzun bir birliktelik yaşayacağımı. Havalı bisikletlere bakar ulen bisikletliye bak be derdim içimden. Hep onların iyi bisikleti varsa ben bana ait olan bisikleti daha iyi kullanmalıyım derken Uzaklara gitmeyi , abilerle başladım sonra hayaller , ilkler geldi. Belki de bu yüzden halen 13 yaşında aldığım MTB 'ye bnmeye devam ediyorum. @mariokaldato 'nun dediği gibi " Bir nesneyi değerli kılan ederi değil yaşanmışlıklardır dostum."

Benim bisikletim şehir bisikleti dediğimiz türden, biraz büyükçe. Rengi de yeşil olduğu için adını Hulk koydum 😂 ne zaman bi çocuğun yanından geçsem "ohaaa bisiklete bak çok büyük" diyorlar. Her zaman güldürüyor keratalar :) Benden uzaksa el veya göz; yakınsa Niga selamlaması yapıp devam ediyorum. Bunu yapınca bizlerden bişey eksilmiyor, mutlu oluyor herkes. Pek çoğumuz o çocuğun söylediği gibi "gerçek bisikletçi" olamadık ama o çocuklar arasından gerçek bisikletçiler yetişecek. Çocukları ve hayvanları üzmeyelim.

@Anonim İki durum ile ilgili basiretim bağlandığında ya da elimden bişey gelmediğimde çok üzülüyorum:Birisi bir çocuğun mahzunluğunu gördüğümde bir de sokaklarda biçare ve aç dolaşan sokak canlarını gördüğümde.

Daha önce de farklı başlıklarda değinmiştim.
Post-modern yaşam düzleminde;sosyal bağı güçlü olmayan, kendine yontan," kendi bahçesinde ot olmayıp bize ağaçlık taslayan", özünü geliştirmeyi umursamadan biçimce var olan kişiler, yola çıktıklarında paralize olup bir tür transa geçerek çevreleriyle bağlantıyı koparır...
Handiyse sanal bir dünyanın kahramanı ilüzyonunda var olduğu çıkarsaması içine girip kendini paralar...
Elbette ki her birey kendi öznel seçimlerinde özgürdür, mutlu olduğu şeyleri yapabilir ve bu bir haktır. Ancak aidiyet duygusunu sınırlayan kişiler zamanla asosyal kişiler olma riski taşır.
Biz sosyalleşip çoğaldıkça var olabiliriz.
Kendi hinterlandını umursamayan gelecekte selam verse bile alan olmaz...

@hamlet2006 Evimin olduğu sitede komşumuzun ikizleri var. 7 yaşlarında, sapsarı bonus kıvırcığı saçlarıyla dünya tatlısı iki oğlan. Akşam işten eve katlanır bisikletimle dönüyorum; her akşam bisikletleriyle beni bekliyorlar ve sokağın başında beni görünce "Yarış! Yarış!" diye bağırıyorlar :) 20-25 metrede yarışıyoruz, yalancıktan beni geçmelerini sağlıyorum ve "Yahu bu kadar hızlı sürmeyin, yetişemiyorum!" diye de söyleniyorum arkalarından.

O 25 metre, çocukları mutlu etmeye yetiyor. Ne güzel ya çocuk olmak...

Tarmac sl4 karbonumla işe gdeken antreman yaparken, karşıdan geçen 20kiloluk süspansiyonlu biskiletlilere bile selam çakıyorum :D olmazsa en kotusu kafa sallarım
Di2 mu bari. Ruble, aynakol, grupset detaylarınıda merak etmiyor değilim. Ayrıntılar önemli. :)

Selamün Aleyküm :D bakalım doğrumu denilenler kimler almıcak slmı .d
Aleykümselam
Denilenler ister dogru olsun ister yanlis, ister alacak olsun ister almiyacak ama ben Allahin selamini görünce/duyunca ucunda ölüm de olsa alirim.

Di2 mu bari. Ruble, aynakol, grupset detaylarınıda merak etmiyor değilim. Ayrıntılar önemli. :)

Ultegra 6800 grupset, Praxisworks zayante seramik orta göbeki aynakol :D Rulmanlı stok jantlı :D

• Beğen
Tepkiler: Nis ve MAERKEK
Dün spil dağında mtb sürüşü yaparken yaklaşık 20 kişilik bir trekking grubu ile karşılaştım. Tempolu bir sürüş yapıyordum. Bu grubun ben yanlarından geçerken beni bir alkışlamaya başladılar. Bravolar falan.😀 Ben de teşekkürler sizede kolay gelsin dedim. Ama alkış devam edince gaza gelip tempomu iyice artırdım. Sonra az kalsın düşüyordum 😃😃 Böyle selam vermeyen yada almayan insanlarla karşılaşmadım. Ajitasyon yapılmış sanki bu başlıkta.

Geri