Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kask tavsiyeleri

Merhaba,

53,5-54cm kafa çapı için uygun kask bulamıyorum, yol bisikletim var, dechatlon da 53-56cm ler büyük geliyor, ne önerirsiniz?
yoksa çocuk kaskı mı bakmalıyım?

Bisikletim Carraro sportive 220, kask çeşitleri de dağ, yol vb ayrılıyor. herhangi birini alsam çok fark eder mi?

teşekkürler,

Scudo
Merhaba,

53,5-54cm kafa çapı için uygun kask bulamıyorum, yol bisikletim var, dechatlon da 53-56cm ler büyük geliyor, ne önerirsiniz?
yoksa çocuk kaskı mı bakmalıyım?

Bisikletim Carraro sportive 220, kask çeşitleri de dağ, yol vb ayrılıyor. herhangi birini alsam çok fark eder mi?

teşekkürler,
Kafanıza ne uyuyorsa ve beğeniyorsanız onu alın hocam çocuk yetişkin diye pek farketmez ama mağazaya gidip orada çalışanlardan yardım alsanız ve deneyerek alsanız daha iyi olur sanki. Bisikletçileri de dolaşabilirsiniz.

Güncelleme:
Bu arada decathlon Van rysel roadr 500'ü iade edip Lazer sphere mips aldım. Rahatlık farkı inanılmaz. Kulak altına gelen askı da ayarlanabildiği için (roadr 500'de sabit) hiç bir sorun yaşamadım. Roadr 500'de kafamın yanlarından sıkıyordu sanki biraz, Lazer sphere adından da anlaşılacağı gibi KÜRE yapılı olduğu için yanlardan sıkmıyor ve daha iyi uyum sağladı benim için. Sundu bisikletten indirimde aldım ama ellerinde kalan son üründü ve üretim tarihi 2021 4. aydı. O yüzden indirimdeydi muhtemelen.

Son düzenleme:
kask alacağım. 1000tl civarı bütçem var. Decathlon'da beğendiğim 2 kask var. Birisi (link) diğeri ise (link) Genelde asfaltta sürüyorum. Haftasonları farklılık olsun diye birkaç kilometre arazi yollarında sürüyorum. Yol bisikleti kaskı daha mantıklı olsa da dağ bisikleti kaskı (özellikle mavi olan) çok hoşuma gitti. Sizce bu ikisi arasında çok fark hisseder miyim ve bana önerebileceğiniz bütçeme uygun kırmızı renkleri olan kask var mı?

kask alacağım. 1000tl civarı bütçem var. Decathlon'da beğendiğim 2 kask var. Birisi (link) diğeri ise (link) Genelde asfaltta sürüyorum. Haftasonları farklılık olsun diye birkaç kilometre arazi yollarında sürüyorum. Yol bisikleti kaskı daha mantıklı olsa da dağ bisikleti kaskı (özellikle mavi olan) çok hoşuma gitti. Sizce bu ikisi arasında çok fark hisseder miyim ve bana önerebileceğiniz bütçeme uygun kırmızı renkleri olan kask var mı?

Eski kaskım KED markaydı. Beğenerek kullandım. Bütçenize uygun bir modelini önerebilirim:

(link)

MTB kaskı ile yol kaskını kıyaslayamam ama bana kalırsa ne kadar çok hava giriş boşluğu varsa, kaskın kullanımı o kadar rahat oluyor. Sebebi şu: Sıcak havalarda nispeten kapalı kasklar çok terletiyor; çözümü yok. Tam tersi durumda yani soğuk havalarda, basit bir kask altı bere sıcak kalmaya yetiyor.

Eski kaskım KED markaydı. Beğenerek kullandım. Bütçenize uygun bir modelini önerebilirim:

(link)

MTB kaskı ile yol kaskını kıyaslayamam ama bana kalırsa ne kadar çok hava giriş boşluğu varsa, kaskın kullanımı o kadar rahat oluyor. Sebebi şu: Sıcak havalarda nispeten kapalı kasklar çok terletiyor; çözümü yok. Tam tersi durumda yani soğuk havalarda, basit bir kask altı bere sıcak kalmaya yetiyor.

Hocam attığınız kask güzel ama sadece M bedeni(52-56) var. Decathlonda denediğim M beden(55-59) tam oturmuştu yani bu kask muhtemelen bana küçük gelir.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun

Her iki kaska da sahip ve aktif kullanan birisiyim.
Yol bisikleti kaskı biraz daha aerodinamik. Ancak bir iki mesaj önce de bahsedildiği gibi kulak memesi kısmına gelen kordonda ayar yeri yok. Şayet kulak memeniz biraz kalın ve sarkıksa rahatsız edebilir. Gayet kaliteli ve güzel bir kask.
Dağ bisikleti kaskı ise kafanızı biraz daha sarıyor. Özellikle arka tarafı daha korunaklı olması için aşağıya doğru uzun. Bu kaskın ise en önemli özelliği siperlik kısmı. Özellikle güneş doğuş ve batışlarında sürerken gözünüzü koruyor.

Her iki kasktan da (orta segment olmaları düşünüldüğünde) memnunum. Her ikisinde de pedler çıkarılarak ılık suda nazikçe yıkanabiliyor. Umarım bilgilendrici olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
Ben bu kaskı kullanıyorum.Gayet memnunum.

(link)

Merhabalar,

Şu kasktan kullanan var mı ?

Yada bu fiyat aralığında yol bisikleti kaskı tavsiye edecek olan ?

(link)

Şehir içinde günlük giysilerimle çıktığımda kullanayım diye Lazer Lizard kask aldım geçen ay. Kompaktlığı ve sadeliği cezbetti. Lazer'in Autofit sistemi var kaskta. Kaskı taktığınızda sıkılık ayarı yapmanıza gerek kalmıyor fakat o nasıl bir eziyet! Amansızca sıkıyor kafayı. Alışmadık kafada autofit durmazmış. Bugün dayanamadım artık; bir tornavida ve kerpetenle komple iptal ettim mekanizmayı. Kask şu an kafama büyük geliyor haliyle. Polar bereyle denedim, tam ve rahat oldu. Kışın soğuk havalara saklıyorum artık mecburen.

Bu kaskı almayı planlıyorum. Kullanım amacı yol. Daha önce kullanan oldu mu tavsiye edermisiniz? Veya alternatif sunmak isteyen varsa iyi olur. Kırmızı olması şart.
(link)

Alternatif olsun MIPS

(link)

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
sipariş verdiniz mi?
Evet dün sabah sipariş verdim ve bugün kargolandı. Sipariş verirken arayıp sipariş verdim demeniz gerekiyor aksi taktirde siteden sipariş veren var mı yok mu diye bakmıyorlar. En kötüsü ptt kargo ile yolluyorlar 159 TL kargo parası.

Son düzenleme:
Evet dün sabah sipariş verdim ve bugün kargolandı. Sipariş verirken arayıp sipariş verdim demeniz gerekiyor aksi taktirde siteden kim siteden sipariş var mı yok mu diye bakmıyorlar. En kötüsü ptt kargo ile yolluyorlar 159 TL kargo parası.

Kargo parasını ödemiyorlar mı? Benim için bitmiştir. Saygılar

Kask alacaksaniz bikeinn.com üzerinden 150euroyu gecmeyen modellere bakabilirsiniz trden herşekilde ucuza geliyor saygilar..

• Beğen
Tepkiler: ufuq81
Kask alacaksaniz bikeinn.com üzerinden 150euroyu gecmeyen modellere bakabilirsiniz trden herşekilde ucuza geliyor saygilar..

Çok acil ihtiyacım var hafta sonu bursa da olacak yarışa kadar çözmem lazım.
@StanicEnemy erdoğanlar bisikletin gözünü seveyim.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81
Geri