Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

merhaba
oğlum ( 14yaşında ) ve kendim için şehir içi sahilde kullanmalık düşük bütçeli sorun yaşamayacağım katlanır bisiklet istiyorum(katlanırı bagaja koyup sahile getirmek daha rahat diye istiyorum)
marka ve model tavsiyesi rica ediyorum

Scudo
merhaba
oğlum ( 14yaşında ) ve kendim için şehir içi sahilde kullanmalık düşük bütçeli sorun yaşamayacağım katlanır bisiklet istiyorum(katlanırı bagaja koyup sahile getirmek daha rahat diye istiyorum)
marka ve model tavsiyesi rica ediyorum
Merhaba, 14 yaşındaki çocuk için ben kendi adıma katlanır tavsiye etmem, çünkü gidon sele arası mesafe uzun kalıyor çocuklar için. 24 jant erkek çocuk bisikleti daha uygun olur.

14 yaşında gibi değil aslıında :) 1.78 boyu iri yapılı

Maşallah, öyleyse sorun olmaz katlanır da kullanabilir. Bisan FX 3500 modellerine bakabilirsiniz. Fiyat performans olarak iyidir. Alüminyum kadro, çamurluk ve bagaj var, önde dinamolu ışık, göbekler Shimano gayet güzel bisiklet.

teşekkürler
son soru FX 3500 – Altus ile Bisan FX 3500 TRN arasında ne fark var

Son düzenleme:
Mosso marine 26 2d tavsiye edebilirim.

...son soru FX 3500 – Altus ile Bisan FX 3500 TRN arasında ne fark var

TRN'de vites ve kollar Tourney, 7 vites.
Altus'ta vites ve kollar Altus, 8 vites. Shimano tarafında 8'li vidalı ruble olmadığı için Shunfeng vidalı ruble kullanmışlar.

Merhaba, mevcut ekonomide 20 bin üst sınır (18 bin ekonomik sınırım ama psikolojik sınırım 20 bin :D ) olmak kaydıyla katlanır bisiklet bakıyorum. Beklentilerim şehir içinde günlük 20 km'yi geçmeyecek ev-iş arası ve yakın mesafeli yerlere ulaşımı sağlamak. Antalya'da yaşadığım için eğim çok az. %7'nin üstüne neredeyse çıkan yer yok. Katlanır alma sebebim ise küçük asansöre bisikletimin sığmaması. Aldığım bisikleti uzun süreler kullanmayı düşündüğüm için de dayanıklılık benim için önde gelen bir özellik. Bu şartlar altında önerebileceğiniz bisiklet var mı? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada burada çok değerli bilgiler var ve bunları göz önüne alarak birçok modeli teorik olarak inceledim ama kendim sürme şansım olmadığı için daha net bir şekilde sormak daha mantıklı geldi.

Masallah 🙂
5 yildir Carraro Flexi 121 kullaniyorum. Bisiklet kaya gibi oldukca saglam.
Uclu aynakol dik yokuslarda gercekten cok faydali oluyor. Mutlaka 21 vites alin, cogu katlanir bisiklette sadece arka aktarma var.

Yeni gördüm bu bisikleti, 9 vites Sora, 12 kg, 16 inç jantlar tam toplu taşımaya göre. Renk takıntısı olmayana bi seçenek olabilir.

Katlanir Bisiklet - Fold Light 1 - Yesil BTWIN - Decathlon — Mozilla Firefox.jpg

Merhaba, mevcut ekonomide 20 bin üst sınır (18 bin ekonomik sınırım ama psikolojik sınırım 20 bin :D ) olmak kaydıyla katlanır bisiklet bakıyorum. Beklentilerim şehir içinde günlük 20 km'yi geçmeyecek ev-iş arası ve yakın mesafeli yerlere ulaşımı sağlamak. Antalya'da yaşadığım için eğim çok az. %7'nin üstüne neredeyse çıkan yer yok. Katlanır alma sebebim ise küçük asansöre bisikletimin sığmaması. Aldığım bisikleti uzun süreler kullanmayı düşündüğüm için de dayanıklılık benim için önde gelen bir özellik. Bu şartlar altında önerebileceğiniz bisiklet var mı? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada burada çok değerli bilgiler var ve bunları göz önüne alarak birçok modeli teorik olarak inceledim ama kendim sürme şansım olmadığı için daha net bir şekilde sormak daha mantıklı geldi.

Katlanır bisiklet tecrübeleri başlığında son iki sayfada daha güncel tecrübe paylaşımları var hocam, bi bakın isterseniz çünkü herkesin önerdiği şey bazen tam olarak ihtiyacı karşılamayabiliyor.

İhtiyaçlarınızı net olarak belirlerseniz daha sağlıklı ürün almış olursunuz. Örneğin kaç vites olmalı, frenleri disk mi v fren mi olmalı, önceliğiniz hızlı gitmek mi yokuş tırmanmak mı?
Yanlış bisiklet tercihi malesef bir süre sonra değişime zorluyor, o da biraz bütçeye zarat veriyor :)

Ama çok genellersek, brompton ikinci el bulunabilir bu fiyatlara belki, tern-dahon, carraro, bulabilirseniz peugeot son kalan ürünleri. Böyle gider marka sıralaması. Komponent olarak da altustan aşağısı çok verimli değil, ona dikkat edebilirsiniz.

Ben bugün yeni bir bisiklet daha alacak olsam tern link d8, dahon mini, carraro 108hd diye sıralama yapardım şahsen.

Hocam satışta Dahon Mu D9 bisikletim mevcut. 9 vites 52 aynakol 11-32 ruble ile hem son hız olarak hem yokuş olarak sizin belirttiğiniz şartlara en uygun modellerden biri. 4 aylık, çok çok az(max 50 km) kullanılmış. Kırıkkaledeyim. Bir tane de sıfır kutulu İzmir de mevcut. Bu bisikletin sıfır fiyatı 24 bin civarında şu anda. Dahon markalı bütçenize uygun en iyi bisiklet bu.

Bu benim bisiklet:
(link)

Bu da İzmir'deki:
(link)

İzmir'deki bisikleti düşünürseniz güncel resim istemeyi unutmayın kutulu haline ait. Ben satıcıya ilettim ancak resim koymadı.

@Mazm için yazıyorum. Henüz alıntı yapma hakkım yokmuş. :)
Keşke katlanır bisikletler hakkında tecrübem olsa da ruble numaralarına kadar yazsam. :) Örneğin tur bisikleti alacak olsam Eylül'de çalınan tur bisikletimin aynı özelliklerini direkt alır geçerdim burada kimseden fikir alma gereksinimi duymadan ama şu anda katlanırda hangi dişliler beni idare eder, hangi vites seti bana yeterli olur kestiremiyorum. Bu sebeple yukarıda yazdım kullanacağım yerleri. Sonuçta da önce bir ikinci el Mariner D8 bulup kullanmaya karar verdim.
@Mustaac
İlanınızı daha önce görmüştüm. Ama şu anda MU D9 2022 modelin sıfırını Antalya Bikehouse'tan 18 bin TL'ye alabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
@Mazm için yazıyorum. Henüz alıntı yapma hakkım yokmuş. :)
Keşke katlanır bisikletler hakkında tecrübem olsa da ruble numaralarına kadar yazsam. :) Örneğin tur bisikleti alacak olsam Eylül'de çalınan tur bisikletimin aynı özelliklerini direkt alır geçerdim burada kimseden fikir alma gereksinimi duymadan ama şu anda katlanırda hangi dişliler beni idare eder, hangi vites seti bana yeterli olur kestiremiyorum. Bu sebeple yukarıda yazdım kullanacağım yerleri. Sonuçta da önce bir ikinci el Mariner D8 bulup kullanmaya karar verdim.
@Mustaac
İlanınızı daha önce görmüştüm. Ama şu anda MU D9 2022 modelin sıfırını Antalya Bikehouse'tan 18 bin TL'ye alabiliyorum.
Hocam sıfırını o fiyata bulabiliyorsanız bence alın. Bir müddet sonra bulamayacaksınız çünkü. Piyasada tek tük var, eski fiyattan ellerinde olan bayiler eski fiyattan veriyorlar. Üzerindeki ekipmana göre güzel bisiklet

Hocam sıfırını o fiyata bulabiliyorsanız bence alın. Bir müddet sonra bulamayacaksınız çünkü. Piyasada tek tük var, eski fiyattan ellerinde olan bayiler eski fiyattan veriyorlar. Üzerindeki ekipmana göre güzel bisiklet
Haklısınız. Sırf bu yüzden Cuma günü (dün) bir an önce gidip almayı da düşündüm zam gelmeden veya bitmeden. Ama sonra ihtiyacımı net kestiremediğim bir ürüne 18 bin vermek fazla geldi. O yüzden şimdi 10 bin ve altı civarlarda bir Mariner bakmaya başladım.

Haklısınız. Sırf bu yüzden Cuma günü (dün) bir an önce gidip almayı da düşündüm zam gelmeden veya bitmeden. Ama sonra ihtiyacımı net kestiremediğim bir ürüne 18 bin vermek fazla geldi. O yüzden şimdi 10 bin ve altı civarlarda bir Mariner bakmaya başladım.
Hocam çok az kullanılmış ise 2.el alabilirsiniz. Ancak katlanır bisikletler yapısı itibariyle sık katlanıp açılmışsa esneme ve ses gibi problemler yapabiliyorlar. İkinci el alacaksanız az kullanılmış olmasına dikkat edin. Mümkünse yokuşta sürün, esneyip esnemediğine bakın.

Hocam çok az kullanılmış ise 2.el alabilirsiniz. Ancak katlanır bisikletler yapısı itibariyle sık katlanıp açılmışsa esneme ve ses gibi problemler yapabiliyorlar. İkinci el alacaksanız az kullanılmış olmasına dikkat edin. Mümkünse yokuşta sürün, esneyip esnemediğine bakın.
Buna dikkat edeceğim. Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Merhabalar, linkteki katlanır bisiklet hakkında yorumlarınız var mıdır? Bisikleti şehir içinde günlük ulaşımda kullanacağım. Kompakt olması, kolay katlanıp açılması, katlandığı zaman elle sürülebilir olması benim için önemli. Katlandığı zaman muadillerine göre epey minik oluyor gibi. Varsa yorumlarınızı duymak isterim.

(link)

Geri