Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Bozuk yolların efendisi 26"

2vwva80.jpg

hızlı 20"

2vafrs2.jpg

her işi gören 24"

scw0m1.jpg

Scudo
Katlanabilir bisikletlerden bahsetmişken strida dan bahsetmemek olmaz :) oda brompton gibi kendine has bir katlanma şekline sahip

• Beğen
Tepkiler: avcioglu ve Atasoy
Sizde üçü de varmı üçünü de kullanıyor musunuz? Anladığım kadarıyla 24" olan favori...:);) bende 24" e geçebilirim tilt500 satıp..

@0zan

Selamlar,

Bende katlanır bisiklet alacağım ve araştırmaya devam ediyorum. 24" bana da mantıklı geliyor. 80 kg 1.75 boyundayım. Toplu taşımadan kaçmak ve iş-ev arası ulaşım & spor amacıyla katlanır bisiklet bakıyorum. Güzergah üzerinde yokuş ve eğimler mevcut. Dahon IOS D9 harika duruyor gerçekten ama benim bütçemi ikiye katlıyor =(. Tahmini bütçem 2.000 TL. Bu bisiklete alternatif ucuz ve güvenilir olarak Salcano / Marina 24" önerebilir misiniz. Yada kabaca aralarındaki fiyat farkına değecek özellikleri belirtebilir misiniz. Teşekkür ederim.

@0zan ben katlandığındaki boyutlarından bahsettim , katlamadan önce gidon boyunu zaten minimuma getirip katlıyorsunuz , ayrıca bazı modellerde gidon boyu uzamıyor oldukça kısa (perfonmans serilerinde) , gidonun esnemesi model ve kaliteyle alakalıdır her 20” te bu problem yok , sirk bisikleti demelerinden de psikolojik olarak rahatsız olmam sanırım , 24 “ te teker ebatı büyük olduğu için ona yapılabilecek bişey yok , çünkü toplu ulaşımda tercih edilen katlanırdaki en büyük sorun tekerler, kalabalık metro ve metrobüse 24” tekerle kılıfsız olarak binerseniz insanların paçalarını kirletir tepki toplarsınız , ama 20 “ de taşıma daha kolay oluyor. Ayrıca 24” lerdeki ağırlık ve boyut daha fazla olduğu için elde taşıma da sıkıntı olur.

@ugurbump 24 büyük gelebilir bence en ideali 20. Bütçenize en uygun 2.el dahon mu d8 kompak sağlam

Merhabalar, bütçem 800 tl. Katlanır bisiklet satın almak istiyorum. Aklıma decathlondaki btwin katlanır bisikletler geldi. Sizin tavsiyeniz nedir?

• Beğen
Tepkiler: caglarhuseyin
@Cyclistic en az 8 vites li bir bisiklet bakın biraz daha bekleyip ikinci el tern veya dahon
Decathlon dan o fiyata alcaniz bisiklet 6 vites 14 28 ruble 53 t aynakol mevcut yokuş zor çıkar düz yolda zor hızlanır

• Beğen
Tepkiler: Cyclistic
@caglarhuseyin
Cevabınız için teşekkür ederim. Hedefim tabii ki dahon,tern almak ama ben şu anı kurtaracak uygun bir bisiklet arıyorum. Bu arada yokuşlu yollardan ziyade sahil şeridi gibi daha düz zeminlerde sürmeyi planlıyorum.

• Beğen
@Cyclistic merhaba , alma kardeşim , ne yap et 200 tl daha biriktirmeye bak ikinci el tern dahon modellerinden bak. Kış sezonu oldugu için fiyatlar biraz düştü , uygun bulabilirsin.Hem düzenli olarak kullanacaksan Btwinnalma , btwinngeçiş bisikletidir ha yok ben kafam estiğinde yokuşsuz yolda keyif olsun diye sahilde vs turlarım çok uzun kmler sürmem diyorsan alabilirsin

@ygt bikeBtwin kesinlikle almayın daha önce yazdım video da da bahsettim pişman olursunuz btwin alan elinden çıkarmaya çalışır hiç uğraşmayın temiz 2.el dahon bakın

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aldım sattım , sonra ulan İstanbul yokuşlu memleket vites olsun dedim Carraro 121 aldım o da yokuş çıkıyor ama ağır ve aynakoldan dolayı yavaş gidiyor onunda sattım şimdi Ternim var verge8 tadından yenmiyor. Bunlar hep tecrübe.

Bende dahon mup8 den aldığım keyfi hiçbir bisikletten alamiyorum. Lastikler sgwalbe marathon racer Hem hafif hem akıcı diğerlerine göre. Yokuş bayir problem yaşamadım hiç. Selesi biraz rahatsız di. brooks b17 special kullanıyorum artık o sorunda çözüldü.

@alterno1903 o modelde jant boyutundan dolayı başka 20” lastikler janta rahat geçmiyor diye duydum 20” den az daha büyük ölçüde sanırım ebat bilginiz var mı?

Merhaba arkadaslar. simdi aklıma geldi de yazayım buraya dedim. bundan yıllar önce yani 2013 yazında ilk katlanır bisikletimi aldigimda , sahile gidip turladigimda herkes uzaylı görmüş masum koylu gibi bakiyordu. minik cocuklar "Aaaa bisiklete bak, cocuk bisikleti sürüyooo" diyordu. dayılar amcalar teyzeler zaten tepkisine değinmiyorum bile. keza onlarda ayni tepkiyi veriyor, o ne öyle bebe bisikleti diyorlardı. hatta o donem çok istememe rağmen 16 inch bir katlanır iyi ki almamisim, demistim. gel zaman git zaman yıllar aktı gitti, devir değişti, ben yine, yeni bir katlanir adim ve ciktim yola. tabi artık 16 inch bir katlanırım vardi. daha kucuk olduğu icin acaba benzer tepkiler alirmiyim diye düşünmüştum aslına bakarsaniz. ama öyle olmadı. en azından insanlar cocuk bisikleti olmadigini biliyor, merak edenler de gelip nerden aldigimi vs soruyordu. ve sanırım farkindalığın en gözel örneklerinden biri de minik bi çocuğun annesine dönerek "aaa anne bak katlanır bisiklet" demesiydi.
Katlanirlar cogaldi, insanlarımız bilinçlendi. umarım katlanır bisikletler daha çok cogalir ve umarım insanlarımız, sadece katlanır degil, bisiklet konusunda daha da çok bilinçlenir, bisiklet yollarına park etmez ve trafikte bisikletlilere daha çok saygı gösterirler.

t5@ygt bike içindeki şeridi çıkartınca hiçbir sorun kalmıyor. Dahon mu p 8 var sürmesi çok keyifli ne yokuşta nede düz yolda hiç üzmedi

• Beğen
Tepkiler: Folding Man
@ygt bike

24" ile kıyas yaptığım 20" belkide tüm dünya pazarındaki en hızlı ve sağlam 20" ( tern verge x20 )

Zira giriş sınıfı bir 20" ile kıyas yapsaydım daha iyi bir modelde belki bu sorunlar yoktur diye aklımda hep bir şüphe kalacaktı.

Diğer yandan bahsettiğiniz sorunları 26" de bile yaşamadım. Her zaman bisikleti sokacak bir yer buldum. Ancak kalabalık iş çıkış saatlerinde bisikletsiz bile zaten metroya binmek kolay olmuyor.

Abimle birlikte iki tane 26" katlanırla motor metro tramvay hepsine rahatlıkla binebiliyorduk.

1zdmzqt.jpg

2wom3pz.jpg

@ugurbump

Salcano/marina 24" hakkında pek bir fikrim yok ancak iki bisiklet arasında mutlaka fark vardır. En basitinden d9 da jant göbeklerinde kullanılan formula rulmanlar ve schwalbe kojak lastikler asfalt direncini ciddi oranda düşürüyor.

• Beğen
@ygt bike Dahon Mup8 in jantlari kinetix marka sorunsuz. Mu d8 de ve viscde o sorun vardı bildiğim kadarıyla. Temiz bulabiliyorsaniz mu p8 candir .

• Beğen
Tepkiler: Folding Man
Geri