Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Btwin tilt 940 ve tern link a7 arasında kaldım . Önerileriniz ne olur?

Scudo
Ben tilt 940 kullanıyorum. Dahondan geçtim ve memnunum. Benim için önemli olan katlama kolaylığı ve katliyken iki tekerlek üzerinde bavul gibi surulebilmesiydi çünkü toplu tasimada kullanıyorum. Onun dışında göbekten vites, kayışlı sistem, entegre dinamolu aydınlatma sistemi gibi ayrıntılar bulunmaz nimet. A7 ise daha hafif ve gidon yükseklik ayarı ile öne çıkıyor. Boyunuz uzunsa gidon yükseklik ayarı işinize yarayabilir.

Arkadaslar merhaba
Istanbulda ise gidip gelmek icin kullanacagim 2.el katlanir bisiklet ariyorum.butcem 500-600 tl civari.3 secenek arasinda kaldim hangisini almami onerirsiniz.?
Bianchi foldingbike 6 vites(turuncu siyah)
Btwin hoptown 320 6 vites (siyah yesil)
Btwin tilt 120 mavi

Onerinize gore bu hafta araniza katilacagim

Tesekkurler

@Haqan1987 Merhaba ,

Toplu ulaşımda kullanıcaksanız , seleden tutup sürerek götürmek isteyeceksiniz yeri geldiğinde doğal olarak ama Bianchi nin o dediğiniz modelinde gidon kadro arasına değilde dışa doğru katlanıyor , seleden tutup gotürmek istediğinizde ağırlık merkezi kayarak gidon sola doğu açılacaktır ve elinizden tutup sürerek götüremeyeceksiniz , Btwinler ise ikisi hemen hemen aynı bisiklet adını değiştirdiler sadece , ağır çelik kadro bisikletlerdir , günlük süreceğiniz km 10 km altında ve yokuş çok yoksa tercih edebilirsiniz ama bana sorarsanız bütçeyi biraz daha esnetebilirseniz daha hafif daha rijit katlanan Dahon ,Tern modellerini 2. el olarak alınız derim.

Arkadaşlar merhabalar,
Yaklaşık 2 aydır katlanır bisiklet almak istiyor ve araştırma yapıyorum. Sizlerin de sayesinde birçok marka ve model hakkında epey bilgi edindim. Öncelikle bisikleti neden almak istediğime değineyim ki sonrasında sorduğum soru anlamlı olsun.
  • Gün içinde ortalama 3-5 km arası işe gidip gelirken toplu taşıma duraklarına gitmek,
  • Akşamları yemekten sonra kısa sahil turları atmak,
  • Haftasonları ortalama 20 km menzilli kendimce amatör turlar düzenlemek.
Durum bu olunca da aklıma şu soru takılıyor ve bu soruya cevap veremeden de bisiklet almaya çekiniyorum.

Almışken "Dahon Vybe D7" gibi kısmen fiyatı uygun ama kaliteli bir ürün mü almalıyım? Yoksa "Btwin Hoptown 320" gibi fiyatı gayet makul olan ortalama bir bisiklet mi almalıyım?

Daha önce hiç bisiklet alıp satma tecrübem olmadığı için satma fikri bana pek sıcak gelmiyor, o nedenle 1-2 sene içinde elden çıkaracağım birşey de almak istemiyorum. Fakat yukarıda yazdığım iki modelin arasında 1000 TL gibi bir fark var.

Tecrübeleriniz ve yorumlarınız benim için çok değerli arkadaşlar, şimdiden ellerinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Mura7Mac1t
mosso marine 20" 2017
mosso-marine-2d-2016-katlanir-bisiklet.jpg
bunu almayı istiyorum bisikletçiye gittim 1100 tl olduğunu söyledi. Ve 2 hafta sonra bunun 2018 modeli geleceğini söyledi
768-mosso-marine-20-2d-katlanir-bisiklet-2017-mosso-marine-2d-katlanir-bisiklet-1jpg-mosso-marine-2d-katlanir-bisiklet-1.jpg
buda 2018 modelmiş ama ana gövde fren vites takımları aynı olduğunu söyledi bu 1300 tl bu 7 fites diğer 2017 olan 6 vites açıkcası 2017 olanın jantları daha çok hoşuma gitti onu almayı düşünüyorum 2018 almak bana bir avantaj sağlar mı ?

• Beğen
Tepkiler: hucumkedi
Arkadaşlar oğlum 11 yaşında. Ona btwin 120 tilt alsam uygun olur mu? Yoksa başka bir bisikleti bakmalıyım. Siz nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz ?

@HamunpatraKızım 11-13 yaş arası 2 yıl Sedona 241 kullandı. 24 jant, çok memnun kaldık. Günlük 60Km, 2 günde 100Km yaptığı oldu.
Sadece boyut nedeniyle düşünüyorsanız kesinlikle katlanır yerine 24 jant bir bisiklet öneririm.
Yanlış anlamazsanız, bir arkadaşımın oğlunda erkek modeli var, fiyat sorabilirim. Bizimki artık 28 janta geçti ama arkadan kardeşi geliyor, saklıyoruz 241'i.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

goccia city zero kullanıyorum bahsettiğin yokuşu bilmem ama ben yokuşlarda zorlanmadım.bir elektrikli bisiklet için de oldukça ucuz.ama diğer katlanırlara oranla daha ağır ve daha cüsseli.bisikleti sadece ulaşım maksatlı kullanacaksan alabilirsin.bir yılda ulaşım masrafından dolayı kendini amorti eder.

@MicroNano bu bisiklet oldukça esniyor , benim görüşüm başka modellere yönelmeniz.

@Hamunpatra btwin katlanır modelleri gayet iyi. Bir arkadaşımın kızına aldık. Arada arkadaşta biniyor. Gayet memnun. Fiyat/performans olarak yeterli.

@nonsterilÇocuk için bisiklet almak na kadar da zor. Daha önce yazan arkadaş paranı çöpe atma dedi.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Hamunpatra
Dediğim gibi arkadaş gayet memnun. Decathlon ürünleri de genel olarak bisikletçiler arasinda beğenilir bilirsiniz.

Merhaba,
Sizden şöyle bir bisiklet için öneri alıcam.
Şehir içi toplu taşıma aracı kullanmıyorum.
Fakat katlanabilir bisikletleri seviyorum. Öncelikli amacım 20-30 km'lik doğa turları.
Ve akabinde otobüs yada bir vasıta seyahatiyle uzak bölgelere gidip oralarda tur ve gezilere katılmak.

O yüzden aradığım bisiklette öncelik olarak hız, performans, hafiflik arıyorum.
iyi katlanması ya da küçük lastikli olması önceliğim değildir.
Fiyat aralığım 1000-1600TL arası olabilir. Aklımdaki bazı ekipmanlarla beraber max. 2000TL olmasını düşünüyorum.
Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

@zcaner54 Hız,performans ve hafiflik istiyorsanız giriş seviyesi modeller işinizi görmez. Üst modellere bakılabilir, bütçenize göre bir şeyler söyleyebiliriz.

@Bahadır ÖZEL evet bütçemi yazmayı unutmuşum. Düzelttim post'u. Bütçem ortalama 1500TL civarında. Birde merak ettiğim, diğer büyük 26'' 28'' bisikletlerle karma bir grup içerisinde olacak bir gezi de uyum sağlayamama, geride kalma gibi problemler oluşur mu? Ona göre katlanabilir bisikletler sektörüne girmeden fikrimi değiştirebilirim :)

@zcaner54 1500 civarına alacağınız katlanırla grup sürüşlerinde geride kalma durumu olur tabi. Ya da yetişebilseniz bile daha çok yorulursunuz sonuçta.
Alacağınız bisikletin öncelikle katlanır olması gerekmiyorsa diğer türlere bakın derim. Ya da 2500-3000 civarındaki katlanırlara yönelmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: zcaner54
@zcaner54 bence disli oranlarına bakın. Örneğin bizde abime bakıyoruz katlanır. Carraro flexi 106 için aynakola da 48 dişli var yazıyor. Gayet buyuk bir oran. Rublede 6 secenek var. En düşük dişli orani yazmamis. 14 se o da gayet gider diye düşünüyorum. Tabi kullananlar daha iyi bilir. Ayrica tur gruplari 15 20 ortalama hiz ile giderler. Katlanir da disli sayıları yeterse is görür diye düşünüyorum.

Geri