Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

@umutcelik reklam mottosundan sonra tatmin oldum hocam tamamdır değiştirmiyorum 😄

@TatanQa_tr @eshquiaa ben para harcadim diye yanıma bir kaç kişiyi çekip onlara da para harcatip rahatlamakti amacim :)

Şaka bir tarafa, mont harbi güzel, şimdiden hayırlı olsun 👍

Scudo
@amasseia :) anca beraber kanca beraber , sermayeyi daha da zengin edelim hobbaa .
Bir de kadro üstü çanta aldım , procycle ın böylece 250₺ üzeri 30₺ indirim kuponu uygulayabildim.

(link)1605120519447.png

@amasseia selamlar herkese, sürüşteydim, henüz okuyorum mesajlarınızı :). Benimki de geldi ama büyük oldu. Esnek yapısından dolayı düzgün durması için vücuda yapışması gerekiyor. Bol giyilecek bir model değil.

Şimdi, M beden sipariş edeceğim ben de, hazır fiyat da düşmüş:hhhhhh:.

Son düzenleme:
@amasseia selamlar herkese, sürüşteydim, henüz okuyorum mesajlarınızı :). Benimki de geldi ama büyük oldu. Esnek bir yapısi olduğu için düzgün durması için vücuda yapışması gerekiyor. Bol giyilecek bir model değil.

Şimdi, M beden sipariş edeceğim ben de, hazır fiyat da düşmüş:hhhhhh:.
Boy ölçüleriniz nedir sorması ayıp? L beden sipariş ettim , hazır sipariş aşamasındayken değiştirmek gerekebilir belki .

@_Madmexx _ fiyatının düştüğünü söylemeyin yahu cok zoruma gidiyor 😁

Aslında aklima geldi 2 gün sonra 11.11 var kupon da var, ama ya kalmazsa diye 2 gün önceden sipariş verdim çünkü çoğu zamam kısmetsizim herkes alır bana kalmazdı. Pahali da olsa alacağım dedim ve aldim. Olsundu...

@TatanQa_tr selam, boy 1.72cm. kilo 71kg. Size L daha iyi olur, boy farkından:)
@amasseia mont üzerinize çok güzel olmuş, güle güle kullanın.

Bu arada, bu M beden size biraz küçük gelmiş(!), iyisi mi siz başka bir M beden sipariş edin, fiyat da düşmüşken.:harika:

Son düzenleme:
@_Madmexx _ fiyatının düştüğünü söylemeyin yahu cok zoruma gidiyor 😁

Aslında aklima geldi 2 gün sonra 11.11 var kupon da var, ama ya kalmazsa diye 2 gün önceden sipariş verdim çünkü çoğu zamam kısmetsizim herkes alır bana kalmazdı. Pahali da olsa alacağım dedim ve aldim. Olsundu...
Boşverin alınmış alınmışdır güle güle giyin :)
@TatanQa_tr selam, boy 1.72cm. kilo 71kg. Size L daha iyi olur, boy farkından:)
@amasseia mont üzerinize çok güzel olmuş, güle güle kullanın.

Bu arada, benden duymuş olmayın ama, fiyat sizi çok üzdüyse, bir tane daha M beden siparişi verip, ilk siparişinizi iade edin.:harika:

teşekkürler L gelsin bekleyelim o zaman.

@TatanQa_tr çok teşekkürler, Allah güle güle giymeyi nasip eder inşallah.

@_Madmexx _ çok teşekkürler. Aklıma neler geldi neler ama uğraşmak istemedim ya, olsun bakalim bu sefer pahaliya alan ben olayim hep ucuza alacak degilim ya 😁

@TatanQa_tr Türkiye de alınmış alınmıştır kuralının ne kadar geçerli olduğunu gösteren bir başlık oldu benim için. Bu çantayı 3 ay önce 66 TL ye montu da yaklaşık 1 sene önce üzerinde buff ıyla 100 TL ye almıştım.
@mariokaldato 10-15 derece soğuk mu abi. :kötü::kötü:

Son düzenleme:
IMG_5701.jpg
Benim kıyafetlerim standart. hava daha da sogursa bu kombinin içine kışlık uzun kollu forma ve eldiven giyiyorum. kulakları koruyan ve su geçirmez birde capim var . yağmur varsa çamurlukları takıp , botları giyiyorum.

246898 dosyayı görüntüle
Benim kıyafetlerim standart. hava daha da sogursa bu kombinin içine kışlık uzun kollu forma ve eldiven giyiyorum. kulakları koruyan ve su geçirmez birde capim var . yağmur varsa çamurlukları takıp , botları giyiyorum.
Üstünüzdeki dış katman ceket mi yoksa yağmurluk mu? Ben havalar 5-6 derece olduğunda ve yağmurla birleştiğinde nasıl korunacağım konusunda çok emin olamıyorum. Üste Gore tex bir cekete ihtiyaç var mı yoksa softshell üstü yağmurluk mu? Yada Gore tex bot gerçekten ihtiyaç mı yoksa neopren ayakkabı kılıfı yeterli olur mu? Bu sorularla kışı bekliyorum resmen. Geçen kış yağmur olduğu zaman sürüşe çıkmayıp kökten çözmüştüm bu sorunu ama şu anda haftada 4-6 gün arası bir antreman rutinim var ve kışın da bunu olabildiğince korumaya çalışacağım için malzeme konusunu netleştirmem gerekiyor max 1 ay içinde.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Bıyıkov Kaç sefer yazdım hatırlamıyorum ama kıstas olarak @srdrmrs bey i almayın lütfen. @Özcan güler bey mesela standartlar içinde değerlendirilemeyecek bir kişi. Normal şartlar altında bizim gibi fanilerin önerilerine kulak asın. İllaki onlarda bizim gibi süreçlerden geçmişlerdir ama güncel giyimlerini değil o zamanlar neler giydiklerini dikkate alın bence. :komik: :komik: :komik:

Üstünüzdeki dış katman ceket mi yoksa yağmurluk mu? Ben havalar 5-6 derece olduğunda ve yağmurla birleştiğinde nasıl korunacağım konusunda çok emin olamıyorum. Üste Gore tex bir cekete ihtiyaç var mı yoksa softshell üstü yağmurluk mu? Yada Gore tex bot gerçekten ihtiyaç mı yoksa neopren ayakkabı kılıfı yeterli olur mu? Bu sorularla kışı bekliyorum resmen. Geçen kış yağmur olduğu zaman sürüşe çıkmayıp kökten çözmüştüm bu sorunu ama şu anda haftada 4-6 gün arası bir antreman rutinim var ve kışın da bunu olabildiğince korumaya çalışacağım için malzeme konusunu netleştirmem gerekiyor max 1 ay içinde.

@trainspotting35 hocam güzel söylemiş :) bizim @BerkEvren in oluşturdugu bir grubumuz var ve hafta sonları mümkün oldugu kadar beraber sürüyoruz. herkes farklı giyiniyor. öncelikle kendinizi tanımanız bilmeniz gerekli. tempoya anatomiye göre işler değişiyor. arkadaşlar da benim kıyafet önerimi pek dikkate almazlar zaten :D :D

üzerimdeki rüzgarlık ve çok yogun olmayan yagmura karşı başarılı bir ürün. geçen haftalarda çok yogun yağışa maruz kaldıgımda ıslandım. ama ürün iyi hava aldıgı için hemen kurudu ve rüzgarla olan iletişimimi kesti. kıyafet olayında sürüş sırasında ne kadar durdugunuz , temponuz bence çok önemli. sürüşe başlarken bende üşüyorum ama 10 dakika sonra ısınmış oluyorum.

@Bıyıkov Kaç sefer yazdım hatırlamıyorum ama kıstas olarak @srdrmrs bey i almayın lütfen. @Özcan güler bey mesela standartlar içinde değerlendirilemeyecek bir kişi. Normal şartlar altında bizim gibi fanilerin önerilerine kulak asın. İllaki onlarda bizim gibi süreçlerden geçmişlerdir ama güncel giyimlerini değil o zamanlar neler giydiklerini dikkate alın bence. :komik: :komik: :komik:
Çok dert etmiyorum aslında en fazla hanımın dediği gib yapıp " aman yarın da çıkmayıveririm" ama hava sıcaklıkları her ne kadar iyi olsa da burada yağmur başlayınca 10-15 gün yağıyor. Bisiklete binmeyi unutur insan 2 haftada :)
O yüzden aklım hep ayaklarımı ve üst vücudu sudan en az maliyetle nasıl korurum sorusunda :D

@Bıyıkov Yağmur sürüşleri yazın zevkli olsa da kışın tam olarak bir eziyete dönüşüyor. 15 gün süren yağmurlar için size 1 adet trainer ve trainer lastiği yazıyorum.

@trainspotting35 hocam güzel söylemiş :) bizim @BerkEvren in oluşturdugu bir grubumuz var ve hafta sonları mümkün oldugu kadar beraber sürüyoruz. herkes farklı giyiniyor. öncelikle kendinizi tanımanız bilmeniz gerekli. tempoya anatomiye göre işler değişiyor. arkadaşlar da benim kıyafet önerimi pek dikkate almazlar zaten :D :D

üzerimdeki rüzgarlık ve çok yogun olmayan yagmura karşı başarılı bir ürün. geçen haftalarda çok yogun yağışa maruz kaldıgımda ıslandım. ama ürün iyi hava aldıgı için hemen kurudu ve rüzgarla olan iletişimimi kesti. kıyafet olayında sürüş sırasında ne kadar durdugunuz , temponuz bence çok önemli. sürüşe başlarken bende üşüyorum ama 10 dakika sonra ısınmış oluyorum.
Benim sorunum ıslanmakla ilgili. Zaten sabahın kör karanlığında sprint yada interval yapmak yeterince sıkıcı. Kışın vücudu ısıtmak da biraz daha zor. Üstüne bir de ayaklarım yada üstüm ıslanırsa kalan 2 gıdım keyfi de kaçar işin :)
Misal bende bir rüzgarlık var bir de yağmurluk. Ama ikisi de sizin giydiğinizin özelliklerinde değil. Rüzgarlıkla hafif yağmurda bile ıslanırım. Yağmurluk da tam bir yağmurluk. rüzgar alma, hava geçirgenliği falan yerlerde malesef.
@Bıyıkov Yağmur sürüşleri yazın zevkli olsa da kışın tam olarak bir eziyete dönüşüyor. 15 gün süren yağmurlar için size 1 adet trainer ve trainer lastiği yazıyorum.
Hanımın 3. gün atacağına öyle eminim ki wiggle da o sayfayı blokladım :D

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@Bıyıkov Benim hanım Trainer olayından çok memnun kışın gelmesini iple çekiyor. Hayatım bisiklete bineceğim diyorum hoppp hazırlanması bisiklete binmesi 2 dk. 1 saat sürüş duşa gir çık 1 saat 15 dk sonra dizlerinin dibindeyim. Bundan daha iyisi Şam da kayısı.

Öncelikle eski bir yazımı bırakayım şuraya:
Yol bisikleti için kışlık giyim

Asla aksatmamanız gereken bir antrenman programınız varsa veya bisiklete ulaşım amaçlı biniyorsanız, goretex ceket şart gibi. Ancak, "saat 8'de yağmur çoksa 11'de çıkarım", "bugün hava berbat, evde ağırlık ve esneklik çalışırım" diyebiliyorsanız, sadece softshell bile (İstanbul kışı için) yeterli.

Ayakkabı kılıflarını giyip çıkarması kolay değil, çabuk eskiyorlar ve kışlık bot kadar da sıcak tutmuyorlar. O yüzden bence bot iyi bir yatırım ama illa almanız gereken birşey de değil. Ayrıca, bileğin kapalı olması esnekliği azalttığı için çok da rahat değiller; kışlık ayakkabılar daha iyi bir alternatif olabilir, özellikle ılıman iklimli bir yerdeyseniz.

Benim sorunum ıslanmakla ilgili. Zaten sabahın kör karanlığında sprint yada interval yapmak yeterince sıkıcı. Kışın vücudu ısıtmak da biraz daha zor. Üstüne bir de ayaklarım yada üstüm ıslanırsa kalan 2 gıdım keyfi de kaçar işin :)
Misal bende bir rüzgarlık var bir de yağmurluk. Ama ikisi de sizin giydiğinizin özelliklerinde değil. Rüzgarlıkla hafif yağmurda bile ıslanırım. Yağmurluk da tam bir yağmurluk. rüzgar alma, hava geçirgenliği falan yerlerde malesef.

Hanımın 3. gün atacağına öyle eminim ki wiggle da o sayfayı blokladım :D

hava alan hafif yağmurluklar oldukça pahalı. onun yerine normal yağmurda sizin koruyan rüzgarlıkları tavsiye ediyorum. bende castelli var ama sportfulun rüzgarlıgı da çok uygun ve iyi. bunlar kullandıgım ve bildiğim ürünler oldugu için öneriyorum belki daha ucuza da vardır.

(link)
(link) bu ürünün fiyatı baya iyi şuan.

Geri