Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Selamlar, bugün çok konforlu bir sürüş yaptım arkadaşlar. Hava sıcaklığı başladığımda 18 idi, bitişte 15 oldu.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kısa tayt üstüne de uzun koşu taytımı giydim.

2 tane de çorap :hhhhhh:
Bu 18C giyimiyse 8C'yi merakla bekliyorum 😂

Scudo
@eshquiaa selamlar, Poyraz vardı, hissedilen daha azdı (desem yırtar mıyım acaba:D)

Gerçekten, gidişte karşıdan bayağı bir rüzgar vardı. Güneş olsa iyiydi ama, çok saklandı bugün.:)

Sonunda kurumuş ben de hızlıca foto çekmeye çalıştım.

IMG_1350.jpg IMG_1351.jpg
Edit. Birkaç da kelam edelim , ürün L boyda tam sarıyor güzel oturuyor. İçinde bir etiket göremedim . Malzemesi sağlam , cepleri bol ...

Son düzenleme:
Velotoze ayakkabi kilifi kislik kullanim icin nasildir?

Selamlar arkadaşlar, evet bugünkü sürüş ile ilgili, kaptanın seyir defterinden...

Dışarısı 9-10 C⁰, ayak parmaklarım dondu:D.
Sanki terlikle kar topu oynamışım gibi. Kan dolaşımı tekrar, sıcak duşun 12.dk'sında başladı:koptum:. (12'nin bir anlamı yok😄)

Önlemler: Evdeki termal çorap sayısı arttırılacak. Arkadaşlardan konu ile ilgili tavsiye alınacak.🙏

Üste bir tık kalın olan softshell giyildi. Hava akışı önlendi, ter içeriye hapsedildi, sürüşte konfor yakalandı.

Bu arada, sizlere bu vücudun kuru olması olayını da sormak istiyorum. Islak vücudu kuru tutmak, hava ile olacaksa, bu hava konforunuzu bozmuyor mu? En azından kaç dereceye kadar? Açıkçası ben, 15 C⁰ altı hava akışında üşüyorum ve havasızlığı tercih ediyorum👍

Selamlar arkadaşlar, evet bugünkü sürüş ile ilgili, kaptanın seyir defterinden...

Sanki terlikle kar topu oynamışım gibi. Kan dolaşımı tekrar, sıcak duşun 12.dk'sında başladı:koptum:. (12'nin bir anlamı yok😄)

Önlemler: Evdeki termal çorap sayısı arttırılacak. Arkadaşlardan konu ile ilgili tavsiye alınacak.🙏

Üste bir tık kalın olan softshell giyildi. Hava akışı önlendi, ter içeriye hapsedildi, sürüşte konfor yakalandı.

Bu arada, sizlere bu vücudun kuru olması olayını da sormak istiyorum. Islak vücudu kuru tutmak, hava ile olacaksa, bu hava konforunuzu bozmuyor mu? En azından kaç dereceye kadar? Açıkçası ben, 15 C⁰ altı hava akışında üşüyorum ve havasızlığı tercih ediyorum👍
Ter iceriye hapsedilmeyecek disari atilacak. Buna uygun kiyafet secimi olacak. Hem ruzgar alan bolgelerde ruzgari kesecek hem de teri disari atacak.
Ayaklar icin neopren kılıf yada kislik bisiklet botları var. Butcenize ve kullanim amacınıza gore karar verebilirsiniz.
Softshell de belli bolumlerinde ruzgari kesen belli alanlarindan teri disari atan yapida olmali.

Hocam sana tam kan testi yazıyorum. Bu üşümenin sebebini bulacaz, merak etme 🤣

PS: Doktor değilim, üzerime gelmeyin 😊 Ancak, demir eksikliği veya şeker sorunu olabileceğini de gözardı etmeyelim.

Merhabalar. Kışın bisiklet sürerken elimdeki ürünler yeterli olmuyor ben de alternatif aramaya başladım. Daha fazla kat daha sıcak tutar diye düşünerek içime futbol forması giymeyi düşünüyorum içlik olarak. Acaba iş görür mü diye merak ediyorum. Terimi üst katmanlara başarıyla aktarır mı, böyle kullanan var mı acaba?

Genel olarak yazıyorum, üşüyenlere tavsiyem yüksek kadans ama olabildiğince yüksek kadans. Bir süre sonra üstünüzdekileri çıkartmak isteyebilirsiniz.

Sabah 6'da Antalya icin soguk sayilabilecek bir gunde 1 saatlik bir eşik altı (zone3-4) antremani yaptim. Sicaklik rota boyunca 8-13 derece arasındaydı Garmin'e göre. Ruzgar 10-15km hizla zaman zaman karsidan geldi.
Kisa bir ozetle yazacak olursam ilk 5 dakika disinda hic usumeden ve zone 4 surus olmasina ragmen hic terlemeden daha dogrusu teri vucudumda hissetmeden antremani bitirdim. Ellerim ve ayaklarim hic usumedi.

Tam bir Decathlon sponsorluk gunu gibiydi bu sabah. Ozellikle formanin tam bir fiyat performans ürünü oldugunu söyleyebilirim. 120 lira fiyati ile cok fazlasiyla beklentilerimin ustune cikti.
(link)
(link)
Corap ve kask icin bir sey yazmama gerek yok.
Formanin altina sadece teri atmasi icin termal olmayan koşu içliğimi giydim.
(link) gecen yil wiggle dan 14 euroya almıştım. Epey zam gelmis yada indirim yok.
Bir de ayakkabi kiliflari var. Yine 10-12 euro bandinda wiggledan aldigim (link)ayakkabi kiliflarini kullandim.

Son düzenleme:
Merhaba, 0 rakımlı bir yerde yaşıyorum. Son bir haftadır sürüşlerim 17-23 derece aralığında. Bugüne kadar (inişlerde rüzgarlık giydim) kısa tayt, kısa forma kullandım. Yaşadığım şehirde en sert kış günü bile 7-8 derecelere anca düşüyor. Bu kış için sora tekstilden baselayer ile classic slim uzun forma, altımada jordanred airmesh uzun tayt almayı düşünüyorum. Daha önce kısa forma altına termal uzun kollu içlik, altımada uzun termal içlik üstüne kısa tayt giyiyordum. Amacım çift katmandan tek katmana, bunun getirisi olarakta hareket kabiliyeti ve konfor sağlamak. Baselayer ilk kez kullanacağım, bunun amacıda terlediğim zaman forma ile vucüdum arasında katman görevi görüp yapışmayı önlemek.

bugun yazdan sonraki en soguk günlerden biriydi. 7 dereceye kadar düştü hava. halen kolsuz içlik , yazlık forma ve rügzarlık kombinasyonunu kullanıyorum. 5 derecenin altı için uzun kollu formaya gececeğim. ellerim üşüdüğü için uzun eldiven de kullanmaya başladım.

@_Madmexx _
@TatanQa_tr

2 gün önce 135 km'lik Karacabey-Bandirma-Erdek turu yaptim.

Bu sürüşte dönüş yolunda yer yer hava sıcaklığı 6-7°C'ye düştü .

Üstümde 1 adet içlik, 1 adet kisa kol forma, 1adet de bu yeni aldığımız Btwin mont vardı.

Montu "kış şartlarında" test etmis oldum ve kesinlikle terleme-sicaklik muhafaza dengesi çok iyi ve yerindeydi. Ne içime çok fazla rüzgar aldı ne de teri içerde hapsetti.

Yalnızca koltuk altlarında hafif nemlenme vardi lakin bunu da koltuk altlarındaki fermuarlari açarak nem tahliyesi sağlanabilirdi.

Demem o ki, aldığımız bu üründen ben çok memnun kaldım ve çok başarılı buldum.

Geri