Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

bugun yazdan sonraki en soguk günlerden biriydi. 7 dereceye kadar düştü hava. halen kolsuz içlik , yazlık forma ve rügzarlık kombinasyonunu kullanıyorum. 5 derecenin altı için uzun kollu formaya gececeğim. ellerim üşüdüğü için uzun eldiven de kullanmaya başladım.
Sayın @srdrmrs , bana "içlik, forma, rüzgarlık" önerisini yapan sizdiniz değil mi?
Maske, başlık, eldiven gibi şeyleri bilerek saymadım ki kişiye göre değişir.😋

Scudo
abi benim giyim konusunda tavsiyeme uymayın :)
Durmamak, oyalanmamak şartıyla ben uyabilirim sanırım. Tek çıkıp (bazen kızımla sürerim), sürekli sürdüğümde tavsiyeniz işe yarıyor.😁

bugun yazdan sonraki en soguk günlerden biriydi. 7 dereceye kadar düştü hava. halen kolsuz içlik , yazlık forma ve rügzarlık kombinasyonunu kullanıyorum. 5 derecenin altı için uzun kollu formaya gececeğim. ellerim üşüdüğü için uzun eldiven de kullanmaya başladım.
O ruzgarliktan biz de bi tane edinsek ozellikle Antalya da kisa forma ile kışı geçiririz. Ama sira oraya gelemiyor bir türlü. Simdi de 3/4 tayt ariyorum 😇

O ruzgarliktan biz de bi tane edinsek ozellikle Antalya da kisa forma ile kışı geçiririz. Ama sira oraya gelemiyor bir türlü. Simdi de 3/4 tayt ariyorum 😇

abi kısa tayt üzerine knee warmer alın. illa uzun almanıza gerek yok. benim uzun taytım yok mesela. spec. in knee warmeri var hava 3-4 derecelere gelirse kullanırım diye düşünüyorum.

(link)

Sora ruzgarlik bayagi kurtarci oluyor aslinda. 3/4 bib aldim soradan ama bana kalsa kisa tayt ve isitici daha mantikli. Istersen uzun isitici alirsin, ister yarim, termal secenek cogaliyor.

• Beğen
Tepkiler: Eshquia™
3/4 tayt alırken dikkatli olun, kumaşları çok farklı olabiliyor; yazlık taytın uzatılmışı şeklinde olan da var, kar yağarken giyilecek içi polarlı kışlık taytın bir karış kesilmişi gibi olanı da. Ayrıca, bacakları zor üşüyen biriyseniz, kışlık kısa taytlar da var, onlar da güzel alternatif.

3/4 tayt alırken dikkatli olun, kumaşları çok farklı olabiliyor; yazlık taytın uzatılmışı şeklinde olan da var, kar yağarken giyilecek içi polarlı kışlık taytın bir karış kesilmişi gibi olanı da. Ayrıca, bacakları zor üşüyen biriyseniz, kışlık kısa taytlar da var, onlar da güzel alternatif.

bende hindcapie kışlık kısa taytı var comutlerde onu kullanıyorum mesela.

• Beğen
Tepkiler: welcroix ve Fota
@eshquiaa filmi vardı bunun. Samel L Jackson ile Bruce Wills ( adamı sevmem aslında )

(link)
Gerçi benim ilk aklıma gelen bu adamdı. Izlerken bile üşüyorum.

Benim de şu film aklıma geliyor 😂

Üşütük Popolar diye çevirmiş terbiyesizler 🤣

Ben geçen kışı şununla geçirmiştim...
2 derece civarında 1 saatlik sürüş yaptım ve son derece etkili. O kadar soğuklarda daha uzun sürüşleri tercih etmediğim için uzun sürüşlerde ne kadar etkili olur bilemiyorum...

(link)

• Beğen
Tepkiler: TafLan ve amasseia
Hincapie benim de tavsiyemdir

Son düzenleme:
@Noldor bedenleri standart bedenimiz midir? Decathlon taytlarinda L giyiyorum. Bun da da L mi alacağım? Yardımcı olursanız sevinirim

Beli, göğsü, boynu ve başı korumak önemli. Bel için yün korse, göğüs için üçlü kombin, teri dışarı atan içlik, üstüne uzun kollu polar, onun üstüne rüzgar geçirmez yelek. Boyun için polar buff olmazsa olmazlardan. Hem boynu, hem de başı kaskın altından komple saran takılış şekilleri var. Alt için taytın üstüne dar kalıp içi polar eşofman altı ya da tayt giyebilirsiniz. Ağız bölgemizi de burun dahil kapatalım, mümkün oldukça burundan nefes alıp vermeye çalışalım, ağızdan soğuk havayı içeri çekmek bütün bu koruma unsurlarını devre dışı bırakır.

Son düzenleme:
@Noldor bedenleri standart bedenimiz midir? Decathlon taytlarinda L giyiyorum. Bun da da L mi alacağım? Yardımcı olursanız sevinirim
O kadarını hatırlamıyorum. Zaten çok şansa denk gelmiştim buna. Yahyakaptan'daki Arastapark'da gezerken denk gelmiştim.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Beli, göğsü, boynu ve başı korumak önemli. Bel için yün korse, göğüs için üçlü kombin, teri dışarı atan içlik, üstüne uzun kollu polar, onun üstüne rüzgar geçirmez yelek. Boyun için polar buff olmazsa olmazlardan. Hem boynu, hem de başı kaskın altından komple saran takılış şekilleri var. Alt için taytın üstüne dar kalıp içi polar eşofman altı ya da tayt giyebilirsiniz. Ağız bölgemizi de burun dahil kapatalım, mümkün oldukça burundan nefes alıp vermeye çalışalım, ağızdan soğuk havayı içeri çekmek bütün bu koruma unsurlarını devre dışı bırakır.
Hocam bu kiyafetleri giyip ne yapacagiz mangal falan mi? Bisiklet süremeyiz cunku😇

@Noldor Kocaeli'nde beraber sürüş yapabiliriz:harika:

@Bıyıkov ' Ah Antalya'm ah. Yazlar sicak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı... Kar nedir, kalorifer nedir bilmeden büyüdük:hhhhhh:

Hocam bu kiyafetleri giyip ne yapacagiz mangal falan mi? Bisiklet süremeyiz cunku😇

Herkesin teknik kıyafetlere verecek parası olmayabilir, bisiklet sürerken de teknik kıyafet giyilecek diye bir zorunlulukta yok. Şu saydıklarımdan sadece bunu çıkartıysan söyleyecek söz de yok.

• Hahaha
Tepkiler: okuyucuoptik
Geri