Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Herkesin teknik kıyafetlere verecek parası olmayabilir, bisiklet sürerken de teknik kıyafet giyilecek diye bir zorunlulukta yok. Şu saydıklarımdan sadece bunu çıkartıysan söyleyecek söz de yok.
Teknik kiyafet falan degil olay Alanyada ustune altina polar mi giyiyorsun gercekten? O kadar terle nefes almayan bir seyle nasil bisiklet surulur? Surus esnasinda hareketleri de engelleyecek polar pantolon yada polar ustle nasil olacak anlamadim sadece

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Scudo
@Noldor Kocaeli'nde beraber sürüş yapabiliriz:harika:
İstanbulda yaşıyorum. İş gereği kocaeline gidiyorum sık sık. Yazları iş çıkışında yahyakaptan veya köseköy çıkışlı eşme yada maşukiye yapıyorum... Akmeşe tarafına da gittim ama çok köpek olduğu için o rotayı bir daha tercih etmedim...
seneye yine oralarda olursam beraber sürebiliriz...

Şu an eşme tarafında 2 aylık bir iş var ama hava erken karardığı için iş çıkışı uygun olmuyor. Öğle araları 30-40 dakikalık kaçak sürüşlerle idare etmeye çalışıyorum şuan...

Bugün uzun kol içlik, kısa forma ve tayt, rüzgar geçirmez yelek ile konforlu bir 80 km. sürüş yaptım. Ek olarak kafamda ve boynumda buff vardı. Ama daha uzun sürüşlerde kesinlikle hava durumunu takip edip daha uygun giyinmek gerekiyor. Şu bacak koruyuculardan edinmek lazım, çok pratik duruyor. Özellikle tırmanışın bol olduğu rotalarda altta uzun, bir süre sonra gereksiz geliyor sanki.

• Beğen
Tepkiler: cengower
Teknik kiyafet falan degil olay Alanyada ustune altina polar mi giyiyorsun gercekten? O kadar terle nefes almayan bir seyle nasil bisiklet surulur? Surus esnasinda hareketleri de engelleyecek polar pantolon yada polar ustle nasil olacak anlamadim sadece

Forumun tamamı Alanya iklimin de bisiklet sürmüyor. Polar pantolon ne alaka, içi polar dar kalıp eşofman altı ya da tayt dedim. Alanya da sadece hava güneşli olduğunda bisiklet sürülmüyor, güneş olmadığında da soğuğu iyi ısırır. Polar üst ne zamandır ter tutuyor, ayrıca polar üstün altına ter atan içlik dedim, teknik kıyafetler bile bir şekil de ter tutar, soğuk ve serin havalar da orta katmanın polar olması en iyi seçenektir. Ve ben evet Alanya da yıllardır bu seçimlerimle bisiklete biniyorum.

Forumun tamamı Alanya iklimin de bisiklet sürmüyor. Polar pantolon ne alaka, içi polar dar kalıp eşofman altı ya da tayt dedim. Alanya da sadece hava güneşli olduğunda bisiklet sürülmüyor, güneş olmadığında da soğuğu iyi ısırır. Polar üst ne zamandır ter tutuyor, ayrıca polar üstün altına ter atan içlik dedim, teknik kıyafetler bile bir şekil de ter tutar, soğuk ve serin havalar da orta katmanın polar olması en iyi seçenektir. Ve ben evet Alanya da yıllardır bu seçimlerimle bisiklete biniyorum.
Ne diyeyim ne mutlu size. Keyifli surusler.

@Ceyhun Özkan selam, sanırım gündüz ve güneşli bir havada yaptınız sürüşü? Öğlen güneşli havada benim de aklım hep bisiklette:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan
Biz her salı günü 20.30 bursa da gündoğdu köyüne tırmanırız. 6.5 km civarı %4.5 eğimli hızlı bir yokuş. Toplamda 40 km civarı da yol yapıyoruz. Bugün hava çok güzeldi , bende ona aldanıp içine termal üstüne montu yapıştırdım ve çıktık. Kahvede çay içelim dendi. Montu çıkardım ve çayımızı içtik. Yukarıda sıcaklık 3 4 derece idi ve saat 21 20 . İçimdeki termal korumadığı ve bizde soğuduğumuz için inerken titremekten dolgum düşecekti. 60 km civarı hızlarda derece muhtemelen sıcaklık 0 a düşmüştü. Benim nacizane tavsiyem ne giyerseniz giyin hava 10 derece altında ise antrenmanı durmadan tamamlayın yada yanınızda kuru bir içlik bulunsun.

Dosyalar

• IMG-20201117-WA0012.jpg
    IMG-20201117-WA0012.jpg
    127,6 KB · Okunma: 72
Biz her salı günü 20.30 bursa da gündoğdu köyüne tırmanırız. 6.5 km civarı %4.5 eğimli hızlı bir yokuş. Toplamda 40 km civarı da yol yapıyoruz. Bugün hava çok güzeldi , bende ona aldanıp içine termal üstüne montu yapıştırdım ve çıktık. Kahvede çay içelim dendi. Montu çıkardım ve çayımızı içtik. Yukarıda sıcaklık 3 4 derece idi ve saat 21 20 . İçimdeki termal korumadığı ve bizde soğuduğumuz için inerken titremekten dolgum düşecekti. 60 km civarı hızlarda derece muhtemelen sıcaklık 0 a düşmüştü. Benim nacizane tavsiyem ne giyerseniz giyin hava 10 derece altında ise antrenmanı durmadan tamamlayın yada yanınızda kuru bir içlik bulunsun.
Bu arada ayaktaki zıpır benim😀

Bugün uzun kol içlik, kısa forma ve tayt, rüzgar geçirmez yelek ile konforlu bir 80 km. sürüş yaptım. Ek olarak kafamda ve boynumda buff vardı. Ama daha uzun sürüşlerde kesinlikle hava durumunu takip edip daha uygun giyinmek gerekiyor. Şu bacak koruyuculardan edinmek lazım, çok pratik duruyor. Özellikle tırmanışın bol olduğu rotalarda altta uzun, bir süre sonra gereksiz geliyor sanki.
Ben gibi sırtınızda taşımayında kısa sürüşlerde. İnsana yaşamı sorgulatacak bir durum.
Ben bunu niye taşıdım?🧐

@selim82 GNC deki eleman yedek kıyafeti poşete koyup sırt cebinde taşıyordu.
Ben normalde durmam. Cumartesi günü full yağmurda 117 km bindim hiçbişey olmadı. Vücut soğumayacak dururken vs yada yanında kesin kuru bişey taşımak lazım. Tek sürerken genelde durmam. En fazla benzinlikte 1 2 dk

• Beğen
Tepkiler: Fota ve Cemal Ç.
Konu bayağı ilerlemiş. 10 gündür yoktum . 80 dönüme yakın tarla ektim geldim. :) Traktörün üzerinde yemediğim rüzgar , solumadığım toprak tozu kalmadı.
Çoğu arkadaş kışlık cicilerini ikmal etmişler hayırlı ,uğurlu olsun. Güle güle pedallayarak eskitin bakalım.
Geçen kasım ayından Marttaki korana sürecine kadar kış sürüşlerine 9 yaşındaki oğlumu da dahil etmiştim. Daha sonbahar ve ilk bahar modun da giyiniyoruz. Bugün kış stiline geçtim tam olarak diyebilirim. Havalar iyice soğudu.

20201118_170003.jpg

Resimleri çocuk çekti.

20201118_165957.jpg

Arkadaşlar Çinden almıştım. Takım tam soft shell geçen sene kış aylarında çamurda,karda ve yağmurda test ettim. 0 derecenin altında alt üst bir normal bir içlikle rahat sürüş yapabiliyorsun.

Oğlum içinde decathlondan almıştım. Soft shell değil ama çocuk ne üşüyor nede terliyor. Hergün en az 10 km sürüyoruz kış aylarında. Çocuğu olan arkadaşlar düşünebilirler. Ben fotoları atayım.

20201118_165856.jpg
20201118_165911.jpg

Çocuğun kullandığı takımıda tavsiye ediyorum.
Çocuk fotoğrafı tuhaf çekmiş. Benim takımda çok şık. Psikopat gibi çıkmışım. :)

Benimki de yarın gelir. Atarım foto. Aynı renk, karşılaştırması kolay olur. 😊
IMG_20201118_160521.jpg
IMG_20201118_160656.jpg
IMG_20201118_161500.jpg
L beden. 170 boy, 80 kilo.
Ben ürünü beğendim. Gayet kaliteli duruyor. Alt kısmı dar. Güzel sarıyor.
O göbek eriyecek, merak etmeyin 😆

Konu softshell üzerinden ilerliyorken 19 Kasım'da A101'e böyle bir şey geliyormuş. İhtiyaç duyan olursa diye paylaşayım dedim.

(link)

bef035a4-f9aa-4615-b44e-a5df0b96b3ce_size780x780_quality60_cropCenter.jpg

@eshquiaa O göbek erimez. 1.70 boya 80 kg olduğunuza Emin misiniz ? 😂😂
@er ai Aşırı terleten bir mont molalı sürüşler için bir ızdırap kollardan ter damlar. Performans değilde günlük fiti fiti turlar için denenebilir.

Konu softshell üzerinden ilerliyorken 19 Kasım'da A101'e böyle bir şey geliyormuş. İhtiyaç duyan olursa diye paylaşayım dedim.

(link)

bef035a4-f9aa-4615-b44e-a5df0b96b3ce_size780x780_quality60_cropCenter.jpg
hocam aman diyeyim. Bisiklet sürerken tandır kebabı olmak istemiyorsanız almayın. Nefes almıyor. Ben bimden almıştım. Almaz olaydım. Sırılsıklam oluyorum hatta o kadar oluyor ki kollarımı çıkartamıyorum içinden. Ama piknikte falan iş görüyor. Rüzgar kesiyor.

Geri