Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Üstünüzdeki dış katman ceket mi yoksa yağmurluk mu? Ben havalar 5-6 derece olduğunda ve yağmurla birleştiğinde nasıl korunacağım konusunda çok emin olamıyorum. Üste Gore tex bir cekete ihtiyaç var mı yoksa softshell üstü yağmurluk mu? Yada Gore tex bot gerçekten ihtiyaç mı yoksa neopren ayakkabı kılıfı yeterli olur mu? Bu sorularla kışı bekliyorum resmen. Geçen kış yağmur olduğu zaman sürüşe çıkmayıp kökten çözmüştüm bu sorunu ama şu anda haftada 4-6 gün arası bir antreman rutinim var ve kışın da bunu olabildiğince korumaya çalışacağım için malzeme konusunu netleştirmem gerekiyor max 1 ay içinde.

Merhaba,
Bana sormamissiniz ama "Ben havalar 5-6 derece olduğunda ve yağmurla birleştiğinde nasıl korunacağım konusunda çok emin olamıyorum" durumu benim yilimin yarisini falan olusturuyor cevap vermeye calisayim.

Kisin bisiklet giyiminde mesele usumemek degil, vucudun kuru kalmasi. Yazin molalar iyi guzel, cok sahane hastasiyim bira molalarinin ama kisin cikip hic duraklamadan donmek vucut isisini korumak icin cok daha ideal.
Vucudun kuru kalmasi icin de ter buharlasacak ve disaridan gelen yagmuru keseceksiniz. Bu durumda en uygun cozum gore tex ceket. Softhell ceket, onun ustune yagmurluk, arasina iclik, ortaya karisik vs. ne varsa denedim malesef un etkili cozum colugun cocugun rizkini gore-tex'e yatirmak.

Kilif konusuna gelirsek, neopren sececegim en son malezeme olur ayakkabi kilifi icin. 5-6 derece havada ayaklarinizi guzel, kislik corapla sicak tutabilirsiniz usurseniz 2. kati da giyersiniz. Ayaklarin yagmur suyu ile islanmamasi bence daha onemli. Bu yuzden su gecirmez kilif bana gore uygun cozum. Kislik ayakkabi ise en etkili cozum dogal olarak.

Kis icin en guzel cozum trainer alip evde surmek. Disarida surmenin yerini tutmuyor, maliyeti yuksek, evde alan yoksa sorun oluyor vs. ama ben trainer aldigimdan beri kisin hafta sonu arkadaslarla goy goy yapmak icin cikiyorum suruse.
@umutcelik O degilde ben iskoç etegi desenli karton bardaklarin havasina tutuldum hsjsjsj 🤣🤣🤣🤣
Sponsored by Bim a.ş
10-15 derece soguklarda yeterli oluyor
246892 dosyayı görüntüle

abi 10-15 derece bahar, biz kisa kollu formaya geciyoruz 15 dereceyi gorunce.

Scudo
Wales'de g*tüm donuyor sabahları ,ama güzel .Antalya'da iken çok rahattım bu konuda.Burada üstüme ayı postu alsam donacakmışım gibi geliyor.Antalya'dan neden geldim buraya diye sorguluyorum.Mis gibi Katalancan var neden Barselona'ya yerleşmedin diyom bazen kendime ama buranın havası çok iyi geliyor bana.İleri seviyede astım hastasıyım zira ,sıcak öldürecek beni hele o Antalya neminden kurtulduğum için çok seviniyorum.Force GB'nin üst uzun kollu ve alt taytı kullanıyorum.taytın altına eskiden aldığım decathlondan alt silikonlu bike shortu giyiyorum.üstüme de voleybolda kullandığım siyah ince içlik üstüne uzun kollu forma üstüne de yelek giyiyorum.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Bisiklet giyiminde ciddi markalar giysilerini kullanılacak hava durumu şartlarına göre sınıflandırmışlar. Jerseyler veya ceketler ve taytlar 0-10 derece, 10-20 derece, jerseylerde yazlık olanlarda 20-30 derece veya 25-35 derece için sınıflamalar var. Bunlarda giysinin dizaynına göre bazılarının ön tarafı su geçirmez kumaş, rüzgar geçirmez kumaş, koltuk altları ve sırt gibi terlemenin olacağı olası bölgeler için buharlaşma sağlayan özel kumaşlar kullanılmış. Bir jersey üstünde 3-4 farklı kumaşın kullanıldığı özel modeller var. Sürüşe çıkılacağı gün hava durumuna bakıp duruma uygun giysiden sadece bir veya 2 şey giymek yeterli olabiliyor. Üst üste 3-4 şey giyildiğinde ise hareket kısıtlanıyor. Palto ile bisiklet sürmek gibi birşey.
Bu markaların fiyatlarının da biraz tuzlu olduğunu söylemek de gerek ne yazık ki... Hele bu döviz fiyalarının durmadan arttığı ortamda...

Son düzenleme:
Selamlar, Exuma sitesinden sipariş ettigim termal içlikler ve softshell üst geldi. (Oğlan bir uyusa, foto yükleyeceğim ama uyumadı işte hala kerata :) )

L beden aldım hepsini. Içlikler, Decathlon modeli gibi yapışmadı üstüme ama çok sıcak tutacak gibiler. Yapışsa çok mu boğar? Yapışmalı mı anlamadım. Decathlon içliğinin üstüne giyip yarin akşamki koşuda deneyeceğim. Duruma göre 2 tane de M alabilirim, zira tanesi 30tl'ye geliyor.

Üst ise n11'den aldığımız ürüne göre daha sade, aynı kumaş ve beden olarak da sardı vücudumu. Çok begendim bunu da. 150 tl.

Bisiklet kıyafetlerinde bu beden olayı birbirini pek tutmuyor anladığım. N11'deki üst M beden, Exuma sitesindeki üst L, Decathlon içlikler L, Exuma M. :kötü::kötü::kötü:

@eshquiaa bey, Quantum teorisi ve bu konu benzer zorlukta diyecek yine ama, durumu bu hale getirip, bizi çözmekle uğraştıranlar utansın diyorum.:koptum:

Son düzenleme:
Decathlon'dan koşu için aldığım taytı kısa bisiklet taytının altından giyiyorum. Üste de uzun kollu Decathlon bisiklet içliği aldım. Şimdilik iş görüyor ama çok sert havalarda yetmeyeceği kesin.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Ben bu şekilde giyindim hava 10 derece ve yağmurlu ; herhangi bir problem yaşamadım; sürdükçe lastiklerden arkama gelen su hariç 😁 Bir de çorabı taytın altına alsam iyi olurmuş 👍

04DE49FD-E4E7-4E3C-AAE9-A667CC6B80F1.jpeg

@Fota bey, bu bisiklet nasıl temizlenecek şimdi, çamurluk da yok sanki :hhhhhh: . Mizah bir yana, ben de birazdan çamurluk almaya gideceğim. Artık, kuru zemin şansımız iyice azalıyor. Biraz da ıslanmak gerek...:harika:

@Fota bey, bu bisiklet nasıl temizlenecek şimdi, çamurluk da yok sanki :hhhhhh: . Mizah bir yana, ben de birazdan çamurluk almaya gideceğim. Artık, kuru zemin şansımız iyice azalıyor. Biraz da ıslanmak gerek...:harika:
Valla eve almadan dışarıda bi 10-15 dk suların süzülmesin bekledim, yoksa hatundan veto yiyorum 🤨 sonrası da artık haftasonu yarım saat ayırıp sileceğiz; sürerken en çok düşündüğüm konu bu oldu 😁 tüm dertlerimiz bu olsun, sağlık olduktan sonra hepsi hallolur.

@Muhammet Ağrı benim bahsettiğim (link) pantolondu
Selam, bugün Decathlon'a gittim. Bu pantalonu almak için. Kotun üzerine deneyebilecegimi söylediler. M beden gayet güzel oldu. Paçalarda cırt var, sarkma yapmıyor. Üst yağmurluğu da vardı. Biraz bol olsun diye, onu da L beden aldım. Fiyatı 200tl. Kasaya yöneldim. Aklıma ayakkabı kılıfı geldi.

Bisiklet reyonuna yönlendirdiler beni. Görevli, kılıf olmadığını ama ayağı örten pantalon olduğunu söyledi. Daha cazip geldi. Fiyat aynı. 120tl. Buradaki, üst yağmurluklar da daha rahat geldi, bisiklete özel dikilmiş olabilirler. Uzanınca kollarınızı alt kısımdan germiyor ve arkası da uzun. Fiyatı 110tl idi. Elimdekileri bırakıp, bunları aldım. Mağazaya gidip bakınca daha iyi seçenekler çıkıyor karşınıza.
Ben, bu içliklerden çok memnunum.
(link)
Selam, bu içlikten de alacaktım. Iç kısmı pamuklu oldugundan olabilir, teri dışarı atmadığını söyledi arkadaş. En son aldığım Exuma termal içlikler de benzer olduğu için gerek kalmadı.

(link)

Bu modelden bir tane daha yedek aldım. Size de tavsiye ederim. Teri dışarı attığı için vücudunuz daha kuru kalır.

Son düzenleme:
@_Madmexx _ (link)

Mağaza fiyatı 60 TL olan bu içliği denediniz mi memnun musunuz?

@amasseia selam, tabii denedim. 3 kere bisiklet, 2 kere de koşu. Çok güzel bir ürün. Esnek ve vücudu saran bir yapısı var. Teri dışarı atıyor. Çok başarılı. Bugün 1 tane daha aldım.

Bugün Decathlon'daki arkadaş en iyi ürünümüz diye bir içlik gösterdi, 185tl idi sanırım fiyatı, şaşırdım tabii biraz, tamamen hava alıyor diye anlattı. Bence 60tl fiyati ile bu da yeterli hava aliyor.

@amasseia sizin kilo ve boyunuz kaçtı bu arada, N11'den M beden geldi. Üzerime çok yapıştı. L ile M arasında bir beden kaybolmuş sanki:D

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@_Madmexx _ iyiyse o iclikten bir tane de ben alayım o vakit.

174 cm boy, 71 kg kilo ile M beden aldım. Görselini paylaşmıştım. Ürün üstten alta doğru hafif daraliyor, göbeği olmayan slim fit vucutlara göre tasarlanmış ancak benim hafif göbeğim olunca göbek tarafı yapıştı vücuda, L alirsam da bol olabilir diye M de kaldım. Evde giy çıkart derken alıştım bedene :)

Siz de paylaşın bakalim nasil olmuş.

@amasseia benim de bugün geldi ama hiç giymeden makineye attım kısa program . Kurusun giyip resim koyarım. Malzeme kalitesini beğendim ilk görüşte . Çok sağlam ve görüntü olarak da çok şık.

@TatanQa_tr kesinlikle malzeme kalitesi çok çok iyi, hava alma detayları fermuarlarina kadar düşünülmüş. Birde benim iç kısımda etiket var oraya bir şeyler karalanmış sizde de var mi?

@_Madmexx _ ayakkabıları örten pantalon mu?
Kulağa hoş geliyor. Bakabileceğim internet adresi var mı? Ya da pantalon un resmini atabilir misin?

@TatanQa_tr kesinlikle malzeme kalitesi çok çok iyi, hava alma detayları fermuarlarina kadar düşünülmüş. Birde benim iç kısımda etiket var oraya bir şeyler karalanmış sizde de var mi?
Ona bakınca haber vereyim , ilk baktığımda görmemiştim ama...

Evet gittik ve decathlonun montunu aldık 😃 İnternet stoğundaki son xl yi ben aldım herhalde. Daha önceki mesajlarda öven çok arkadaş vardı. Tavsiye verenlere de ayrıca çok teşekkür ederim. 2 sürüş yaptım altına uzun kollu içlik ve kısa kollu forma giydim. En güzel yanı rüzgarın sizi karşıladığı yerlerde rüzgar geçirmez kaplama var. Ama rüzgarın direkt temas etmediği yerler ve yan kısımlar da esnek polarımsı bir malzeme var. Sırt kısmı ise yine rüzgar geçirmez malzemeden. Yine de soğuk havalarda muhtemelen üşütür gibi geldi. Kollar ayrıca uzun böylelikle içine rüzgar almıyor. Arka alt kısımda da sarkan ek bir parça var çamurdan vs korumak için diye düşünüyorum normal zamanda giymek isterseniz içeri katlanabiliyor ama sabit durmasını sağlayacak bir düğme vs yok. Üst kısımda teri dışarı atmak için boşluklu bir yapı var yüzde yüz teri dışarı atamıyor belki ama ıslakta bırakmıyor. Ayrıca üst kısım rahat bir sürüş için bol kesim düşünülmüş
Almayı düşünenlere fikir olsun.
(link)

Selamlar, bugün çok konforlu bir sürüş yaptım arkadaşlar. Hava sıcaklığı başladığımda 18 idi, bitişte 15 oldu.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kısa tayt üstüne de uzun koşu taytımı giydim.

2 tane de çorap :hhhhhh:

Üst softshell ince veya hava aldığından olabilir, 15 derece altında beni üşütür sanki, sizleri bilemem tabii.

Lakin bugün kısa kollu tişört ve tayt ile sürüş yapanlar da vardı.

Yine Exuma'nin hiç hava almayan başka bir softshell modeli var, daha az esnediginden, hava geçirgenliği daha az oluyor sanırım. Onu giyerim daha soğuklarda.

IMG-20201115-WA0004~2.jpg
.IMG-20201115-WA0004~2.jpg

Son düzenleme:
Geri