Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Kışın üşümemek için içlik giymen lazım dedi yeğenim. Biraz garip geldi ya dedim hani pamuklu şeyler gitmeyecektik. Neyse sonra başlığı okuyunca olayın bambaşka bir içlik olduğunu anlamış bulundum. Başlığa yazan arkadaşlara çok teşekkürler. Decathlondan bir çok ihtiyacım için alışveriş yaptım. Alt eşofman, eldiven, pedli tayt (6 ayda olay nereden nereye gelmiş 1😅) 2 içlik ve bir forma aldım yazın pamuklu atletle neler çekmişim Pazar sabah sürerken kafama dank etti. Termal uzun kollu içlik ve kısa kollu bisiklet formasının üstüne 3.katmanı nasıl almalıyım sadece onu çözemedim. Soft shell mont denmiş ama daha önce hiç giymedim sanırım kafamda canlanmadı. Doğu Karadeniz'de bir sahil kentinde yaşıyorum kışın 0 derecenin altı çok nadir görülür ama yağmuru bitmez. Bisikleti de kışın seyrekte olsa sürmek istiyorum. Haftada en az 2 gün. Buna göre bir 3.katman öneren olursa çok teşekkür ederim.
Daha önce şu ürünü almıştım ama iş görür mü bilemedim.
(link)
Bence rüzgarlık yeterli olacaktır. Sürdükçe ısınıyor insan. Geçen kış 5° de rüzgarlıksız idare ettim ben. İçlik + Uzun kol forma + Kısa kol forma ile.
Bu kış bir rüzgarlık almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: emreipekci
Scudo
@emreipekci daha önce 10.000 mm su basıncına dayanıklı bir ürün kullandım ve elek gibiydi. 20.000 mm nin altında kullanma dedi outdoor mağazasında çalışan bir arkadaşım. Şu an nort face resolve 2 modelini kullanıyorum, memnunum. Bunu da tavsiye ederim (link)

• Beğen
Tepkiler: emreipekci
Bence rüzgarlık yeterli olacaktır. Sürdükçe ısınıyor insan. Geçen kış 5° de rüzgarlıksız idare ettim ben. İçlik + Uzun kol forma + Kısa kol forma ile.
Bu kış bir rüzgarlık almayı düşünüyorum.
Sanırım 2.forma rüzgarlık yerini gördü sizde. Bu hafta sonu sabah sürüşe çıktım malum dağlar denize paralel olduğu için burada güneşi ancak 11den sonra gördüm. Birde nedendir bilmiyorum yolun belirli kısımlarında sanki yayla rüzgarı esiyor aşırı soğuk alanlar vardı. Haliyle üzerimde o mont olmasa üşürdüm diye düşünüyorum. Videolarda izlediğim rüzgarlıklarda o kadar ince ki hiç korur gibi gelmiyor bana.
@emreipekci daha önce 10.000 mm su basıncına dayanıklı bir ürün kullandım ve elek gibiydi. 20.000 mm nin altında kullanma dedi outdoor mağazasında çalışan bir arkadaşım. Şu an nort face resolve 2 modelini kullanıyorum, memnunum. Bunu da tavsiye ederim (link)
Bu çok güzelmiş ama çokta tuzlu hocam. İyice açıldık gitti zaten. Hanım en son yeter diyecek 😀

Yağmur bu, şakaya gelmez ;)

Ben çok memnunum ama fiyat uçmuş biraz. Boyunluk koymayı unutuyorlar boyunluk isteyin siparişten sonra.

Ben çok memnunum ama fiyat uçmuş biraz. Boyunluk koymayı unutuyorlar boyunluk isteyin siparişten sonra.
🙃
** Görsellerde yer alan boyunluk aksesuar olarak eklenmiştir, paket içeriğine dahil değildir.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Decathlondaki uzun pedli taytları dışında İstanbulda Uzun pedli tayt alabileceğim bir mağaza varmı?Bütçe 250-400 ₺
Decathlonun termal içliklerini önerirmisiniz? yoksa onuda diğer bisiklet mağazalarından mı alayım?

Exuma mağazalarına bakabilirsiniz. Hem içlik hem de uzun pedli tayt bulabilirsiniz. Eğer Çatalca ya yakınsanız fabrika satış mağazasında güzel indirimler oluyor. Geçen haftasonu gittiğimde askısız pedli kışlık taytlar 100 TL di.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Ben de Afyon Excuma dan Hincapie marka rüzgarlık ve knicker tayt aldım (uzun da beden kalmamıştı 😕); 2 üründen de son derece memnunum.
F3BC1B1B-CC77-4FD4-9FEF-49234BE0921B.jpeg

4B945E24-16F8-4293-916A-B0C184269F80.jpeg949BE117-FF66-4FCC-8995-3D29F852C634.jpeg

Kışın üşümemek için içlik giymen lazım dedi yeğenim. Biraz garip geldi ya dedim hani pamuklu şeyler gitmeyecektik. Neyse sonra başlığı okuyunca olayın bambaşka bir içlik olduğunu anlamış bulundum. Başlığa yazan arkadaşlara çok teşekkürler. Decathlondan bir çok ihtiyacım için alışveriş yaptım. Alt eşofman, eldiven, pedli tayt (6 ayda olay nereden nereye gelmiş 1😅) 2 içlik ve bir forma aldım yazın pamuklu atletle neler çekmişim Pazar sabah sürerken kafama dank etti. Termal uzun kollu içlik ve kısa kollu bisiklet formasının üstüne 3.katmanı nasıl almalıyım sadece onu çözemedim. Soft shell mont denmiş ama daha önce hiç giymedim sanırım kafamda canlanmadı. Doğu Karadeniz'de bir sahil kentinde yaşıyorum kışın 0 derecenin altı çok nadir görülür ama yağmuru bitmez. Bisikleti de kışın seyrekte olsa sürmek istiyorum. Haftada en az 2 gün. Buna göre bir 3.katman öneren olursa çok teşekkür ederim.
Daha önce şu ürünü almıştım ama iş görür mü bilemedim.
(link)
Merhaba,

Sizinkine benzer iklimde yasiyorum. Cok soguk degil ama surekli ruzgarli ve yagmurlu.
Giydiginiz termal iclik ve forma sizi sicak tutacaktir, ayni zamanda vucudunuzdan teri emip buharlastiracaktir da. Bu durumda bunlarin uzerine giyeceginiz 3. kat urunun sizi hem yagmurdan korumasi hem de ter buharini disariya atabilen bir urun olmasi gerekecek. Eger su gecirirse islak kalacaksiniz, nefes almazsa da buharlasan ter iceride kalip sizi islak tutmaya devam edecek. Bu durumda en uygun cozum gore-tex urunler.

Link verdiginiz urunun kumasi gore-tex degil ( olsa yazarlardi mutlaka ), dechatlonun kendi sitesinde de belirli kosullarda su gecirmedigi ve teri disariya atildigi da yazilmis ama ne kadar etkilidir belli degil. Gore-tex urunlerin maliyetleri yuksek malesef, eger butceniz uygunsa bu kumasa sahip bir urun alirsaniz kafaniz rahat eder.

Son düzenleme:
Merhaba,

Sizinkine benzer iklimde yasiyorum. Cok soguk degil ama surekli ruzgarli ve yagmurlu.
Giydiginiz termal iclik ve forma sizi sicak tutacaktir, ayni zamanda vucudunuzdan teri emip buharlastiracaktir da. Bu durumda bunlarin uzerine giyeceginiz 3. kat urunun sizi hem yagmurdan korumasi hem de ter buharini disariya atabilen bir urun olmasi gerekecek. Eger su gecirirse islak kalacaksiniz, nefes almazsa da buharlasan ter iceride kalip sizi islak tutmaya devam edecek. Bu durumda en uygun cozum gore-tex urunler.

Link verdiginiz urunun kumasi gore-tex degil ( olsa yazarlardi mutlaka ), dechatlonun kendi sitesinde de belirli kosullarda su gecirmedigi ve teri disariya atildigi da yazilmis ama ne kadar etkilidir belli degil. Gore-tex urunlerin maliyetleri yuksek malesef, eger butceniz uygunsa bu kumasa sahip bir urun alirsaniz kafaniz rahat eder.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yoğun yağmur altında çok süreceğimi sanmıyorum. Genelde kapalı ve soğuk havaları tercih ederim sanırım. Aslında goratex ürünler her açıdan çok mantıklı ama giyim için fazla bir bütçe istiyor malesef.
İşe de bisikletle gidiyorum aslında orada geçirdiğim zaman kısa olmasa dediğiniz gibi bir mont kesin edinmem gerekirdi.
Yağmur bu, şakaya gelmez ;)
Kesinlikle haklısınız ama yağmurda süreceğimi pek sanmıyorum. Gerçi olur da yağmura rastlarsam ve sararsa sürmek o zaman fikrim değişebilir sanırım.

Yaz, kış şort ve tişört.
Yer: Ankara Peçenek yolu.
Tarih: 8 Aralık 2019

245405 dosyayı görüntüle
Hay maşallah ilk yorumu benim yazmam lazımdı . Ben ninja gibi giyiniyorum bu arada.

Altta içlik.
Ortada kışlık forma.
Kalın kışlık çorap.
Üstte set softshell takım.

Geçen kış ayı boş geçmedi . Aylık 450 km altına düşmemeye özen gösterdim. Sürüş sonrası soğuk duş.

can onur
Maşallah hocam motor içten yanmalı galiba:komik: Ayakkabı kılıfım yırtıldığı için sabahları ayağıma buzdolabı poşeti geçiriyorum,geçirmezsem bütün gün ayaklarım uyuşuk geziyorum:acpsnr: wcye kaç kere gittiğimi sayamıyorum bile

Sora'nın geçen sezon ki kışlık taytı + Boost+ uzun kol kışlık forması ve softshell ile dün gece çok rahat bir sürüş yaptım. Başta bir üşüme geliyor ama sürdükçe geçiyor.

Geri