Lastik hakkında sorular ve cevaplar

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar sedona 610 (2014) kullanıyorum üstüne fabrikasyon lastikleri mevcut ( lugano) geçen antremanda iki kere on lastik patladı. F/p açısında forumda biraz araştırma yaptım ve michelin pro3 ve pro4 iyi olduğu söyleniyor. Ama ortak bi kanı var continental en iyi imiş sanırım. Aranızda mıchelin pro 3 yada pro4 kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Zırhlı güzel bi lastiğe ihtiyacım var.

Edit: Michelin 2015 Lıthıon.2 modelini tavsiye eder misiniz?

Scudo
Tepki
30
arkadaşlar merhaba,
bisikletimi yeni aldım kurulum yapılırken arka lastiğin yamuk yumuk döndüğünü fark ettim.bisikletçi kullanmadan önce sabun suyla nemlendir dedi düzelecektir dedi.sorun jant mı dedim yok lastiklerden ve sabunlu suyla yumuşatıp kullanırsam düzeleceğini söyledi.lastikl:Continental Country Plus reflektörlü lastik. ayrıca etrafındaki reflektör bandıda yamuk yapıştırmılar.lastikler janta oturmuş görünüyor. yardımcı olursanız sevinirim

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmet zeki yalçın arka tekeri çevir janta bak jant 8 çizmiyosa lastiktendir zaten. zamanla düzelir o. yada havasını tamamen indir baştan bas havayı

Tepki
0
merhabalar. yeni dis lastik almayi planliyorum aklimda maxxis crossmark var ancak uygun fiyata guvenilir bir satici nerden bulabilirim. sizce lastik alicaksam nerden almaliyim ?

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross

alican93

Üye
Tepki
0
Merhabalar. Ben Bodrum'da oturuyorum. Dolayısıyla yağmursuz bir hava var. Mosso 681XC XT (26inch) bisikletim var ve antrenmanlarım için yol lastiği almak istiyorum. Benim aklımda Maxxis Detonator 26x1.50 var. Daha iyi bilen arkadaşların tavsiyelerini de dinlemek isterim. Teşekkürler...

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 ay önce aldığım bisikletin arka lastiği çatlaklarla dolmaya başladı lastiklerim schwalbe active road plus bana ilerde sorun çıkarırmı

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@tege Çatlak oluşumu ya lastik eskiyse (rafta beklerken de eskimiş olabilir) ya da düşük basınç kullanıyorsam başıma geliyor. Bu iki duruma dikkat edin bence.

B

BF Okuru

Misafir
basinc arttikca patlama riski artar mi,yani diyelim ki max psi 100 diyor lastikte,100 basarsam yoldaki bir tas,kaldirimdaki cikinti vs. patlatir mi lastigimi?

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@obezkirpi

Lastik ne kadar yüksek hava basıncıyla kullanılıyorsa, sertliği artacağı için o kadar zor patlayacaktır.
kaynak: (link)

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serden Us sürekli basıncı kontrol ediyorum zaten bunda sıkıntı yok iki lastiğimde aynı değerde ama ön tekerde birşey yokken arkada çatlaklar var

oyunbozan

Üye
Tepki
5
İsim
ceyhun
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar,

Malum 27,5 lastik pek fazla bulamıyoruz ülkemizde. Daha önce hiç alışveriş yapmadım fakat şirketten bir arkadaşımın yardımı ile yurt dışından bir lastik almak istiyorum.

Alışveriş yapmadan önce bilginize danışmak istiyorum.

* Siz hangi siteden alışveriş yapmamı tavsiye edersiniz. Satıcı ile sözlü irtibata geçemem ingilizcem üst düzey değil malesef.
* Lastiklerin gümrük vergisi yüksek olur mu? Ambalajına göre değişir mi? Ambalajı nasıl olmalı? Mesela 50 $ fiyatı olan bir lastik takımının bana maliyeti ne kadar olur her şey dahil,
* Sizin eklemek istediğiniz benim sormayı unuttuğum önemli bir detay var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

Not: Arama kısmına birkaç kelime yazıp aradım ama detaylı bilgi bulamadım.

batu aksel

Üye
Tepki
3
Kış için, Specialized Crossroads 700X38 satın almayı düşünüyorum. Aktif pedal da kampanya ile çifti peşin 46,50 TL. Bence fiyatı çok iyi. Ama bu lastik hakkında hiç bir bilgim yok. Tecrübesi olan var mıdır? Nasıl bilirsiniz ? (link)

Tepki
1
İsim
MEHMET HAKAN
Bisiklet
Carraro
Carraro R022 yol/yarış bisikletim var ancak tekerlerinden memnun değilim Bir haftada iki sefer patladı. Yeni iç ve dış lastik almak istiyorum. Dayanıklı olması çok önemli lütfen lasitik önerir misiniz? Hangisinden almalıyım. Şu an üzerinde michelin var. Lütfen acilen yardımcı olur musunuz.

iogee

Daimi Üye
Tepki
397
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@taner07

Selam dostum link belki işini görür

(link)

@MEHMET HAKAN YILMAZ

Continental Grand prix 4000 sII kullanıyorum gayet güzel

(link)

• Beğen
Tepkiler: taner07

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
506
Bisiklet
Salcano
Yol bisikleti kullaniyorum. Kisinda bisiklet surmek istiyorum. Hangi lastigin kis lastigi oldugunu nasil anlarim

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
Selamlar. Birkaç sorum olacak. Lastik konusunda acaba Continental mı daha iyi yoksa Schwalbe mı? Eğer bunlar iyi değil diyorsanız sizce hangisi en iyisi? Yol için 26" inç mi daha iyi yoksa 28" mi? Benim alacağım bisiklet 26" diye biliyorum ve eğer 28" inç ile değiştirirsem maşayı da değiştirmem gerekir mi?