Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

Scudo
@Orhan Akarkut
Orhan bey 90 kiloyum. 50 psi uygun mudur?

@Orhan Akarkut hocam benim jantin distan disa olcum yaptim 25 mm geliyor..2,5+2,5 mm jant et kalinligi desek 20 mm ic eni diyebiliriz..acaba en kucuk kac lastik takilabilir.

28'lik takabilirsiniz, ama bence ince durur, 32 daha iyi olur.

3 hafta önce Scott Aspect 950 2016 aldım.Arka ve ön göbeklerini değiştirmeyi düşündüm ve bisikletçimle görüştüm. O da bana iyi göbeklerin 500-700 tl arası olduğunu söyledi biraz çekindim. Ama elinde Merida Big Nine 7000 den söktüğü bir jant seti var. Hiç kullanılmamış daha tertemiz. Göbeklerden daha uygun fiyata veriyor 300-400 tl arası.. Meridadan sökülen jantta yüksek kalitede görünüyor göbeği olsun çemberi olsun ve o jantlara göz dikmiş durumdayım.. Sizin de fikrinizi alabilirim :) Teşekkürler iyi pedallamalar..

Merhaba,

Linkte ki ürüne hem 700x22c demiş hemde 27x1 demiş biri 28" biri 27" her iki ölçüye de uydun olabilir mi.

Continental Giro Tubular Road Bike Bicycle Tyre Black / Skinwall 27x1 / 700x22c
(link)

@ErsanAkpınar
Pek mümkün değil çünkü 27 jantların çapı 630 mm, 28 yada diğer adıyla 700 jantların çapı ise 622 mm. Satıcıya nesaj atarsanız size mm türünden söyleyecektir.

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ErsanAkpınar
@Volg Lastik Tubular olduğu için mi acaba diye düşündüm. Bu arda Tubular hem iç hem dış lastiğin bir arada olması anlamına mı geliyor.

Dün jantlarımda hiç bir ölçü yazmadığı için lastikleri sökerek kumpas ile ölçüm yaptım.

Ölçüler bu şekilde 25lik dış lastik takabilirmiyim. 18x1,4 =25,2 oluyor sanırım.
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Volg
@ErsanAkpınar
Abi ayıp olmazsa sorabilir miyim? O kadro Gios mu?

@ErsanAkpınar
Evet :D çok da güzel duruyor.

@ErsanAkpınar
hocam cevabı sen kendin yazmışsın zaten
(Ölçüler bu şekilde 25lik dış lastik takabilirmiyim. 18x1,4 =25,2 oluyor sanırım.)

@barış barış
Jantinizin ic genisligi fazla gibi duruyor..hatta jantiniz buyuk duruyor..olctunuzmuydu, 25 mm lik saglam duruyormu.

• Beğen
Tepkiler: Volg
jant genişliği 19 mm takılacak en ince lastik 700x28
ama ben 7000x25 taktım epeyce bir yol gittim yokuş indim çıktım bozuk yollara girdim hız yaptım şimdilik bir problem yok
ama yokuş aşağı giderken patlarsa lastik janttan fırlayabilir tabi belli olmaz dikkatli olmak lazım

Geri