Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

Scudo
@barış barış hayirli olsun hocam..jantlar kac mm imis..25 lik lastik 20 lik janta takildiysa dediginiz gibi bu is karli is..onceki lastikden tercih etmissiniz..
Bende salcomu 25 lik lastige bir ara gecireyim bari.38 likler eskiye dursun.

tekrar ölçtüm takmadan önce içten içe 19 mm eğer yanlış ölçmüyorsam iş karlı iş ama nekadar sağlıklı bilemem

ben kullanıyorum bu şekilde

Arkadaşlar merhaba
Benim şehir bisikletim var ve lastiğin üzerinde 700x40c yazmakta.
Kaç janta tekabul eder bu ?
Yeni lastik almak istediğimde ve jant değişimi yapacak olursam almam gereken ölçüler nelerdir ?
Şimdiden cvplarınız için tşk ederim

hocam sen lastikte yazana bakma
jant genişliğini içten içe ölç ona göre lastik bakarsın
lastik ölçüleri var forumda bikaç yerde

jantın üstünde yazıyorsa ölçüler ölçmene gerek yok

forumda yazana göre takılacak en ince lastik
jant genişliği x 1.4
en kalın lastik
jant genişliği x 2.2
jant genişliği mm cinsinden

örneğin jant 19mm ise
19x1.4=26.6 en ince lastik ölçüsü

forumda böyle yazıyor

ben 19 c janta tüm lastikleri takıyom ama sen bana bakma

bu konunun en başındaymış zaten ölçüler

:D :D tamamdır evde ölçüp bakayım :)
tşk ederim ilgilendiğin için.

Estağfurullah bende bi ara kafayı takmıştım epey

en son 29 mtb aldım hem arazi lastiği hem tur lastiği hem yol lastiği aldım hepsinide kullanıyom

Resim atmışım zaten

Bisikletim Mosso Legarda 1624

bunlara lastik almak istiyorum ama şöyle hem inceden toprak arazi yol tutuşu olan hemde asfaltta gidilecek bir lastik. Kaynak y.dışı aslıdan çeşit bol ama bir türlü karar veremiyorum. Alışveriş sitelerinde lastiklerin 3D çizim resimleri var sanırım gerçek fotoğraf çok az.

nasıl bir dişli lastik almam gerekir sizlerinde görüşlerini almak istedim. bir kaç link aşağıya yazıyorum.

(link)

(link)

(link) (700*35 olanıda mevcut)

(link)

illla bunlardan biri demiyorum sadece bunlar yada bu tarz veya daha başka bir lastik olabilir mi?

@Taxonera Rubena Scylla yı direk eleyebilirsiniz. Gitmek için ekstra ekstra efor gerektiren bir lastik. Ben kullandım ve pişman oldum. Eğer asfaltta gitmek istiyorsanız yuvarlanma direnci düşük bir lastik seçmelisiniz. Bu yüzden de sırt deseni sürekli olan bir desen seçmelisiniz. Sırt deseninden kastım lastiğin tam ortasındaki desen. Sizin gönderdiğiniz örneklerden benim söylediğime en uygun olanı schwalbe.

@serdarsezgin peki rubena gripper modeli nasıl olur. Asfaltta çok mu efor ister. Bi whatsapp grubumuz çoğunluk mtb eh öyle olunca da rotalar toprak yol yaylalar v.s.
Elbette çamur atlama zıplama bana göre değil zaten. Yardımlarınız teşekkürler.

Bu arada fazla da para vermek istemiyorum. Max. Toplamda 75-100tl arası 2 lastiğe

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Taxonera O lastiği kullanmadım ama sadece resimdeki diş yapısına bakarak scylla dan daha akıcı olacağı kanaatindeyim. Kullanan ya da lastik konusunda deneyimli olan birileri daha doğru cevabı verir.

@barış barış Hocam önceki bisikletiniz mosso model neydi galiba aynı model benimki ile 1521 benim model numarası jantın neresinde yazdığını bulamadım:kötü: Bende yol lastiği takmak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Metincetiner
@zlatan_1903 benim janttada yazmıyordu ölçü
içten içe kemdim ölçüm 19 mm çıktı aslına bakarsan ben ölçülere aldırış etmedim taktım yol lastiğini doğrumu yanlışmı orasını bilmiyorum ama kullanıyorum

Biraz ölçü dışı olabilir benimki

yüzlerce km yaptım iniş çıkış viraj bozuk yol herşeyi denedim bende sorun yok
ama yokuş aşağı giderken lastik patlarsa janttan fırlayabilir mesela
ben 29 mtb ye bile yol lastiği taktım siz beni örnek almayın isterseniz

@zlatan_1903

@serdarsezgin
Ürün yeni bir ürün sanırım. Kullananı bulmak zor. Satışı da zaten Türkiye de 2 firma da mevcut. Alırım bir süre denerim olmadı yapacak bir şey yok. Tane 30tl

• Beğen
Arkadaşlar lastiklerin üzerinde üretim zamanı yazıyor mu?

• Beğen
Merhaba arkadaslar,
Almayı düsündüğüm bisiklet üzerinde Vera Corsa DPM27 rims 24/28H, alloy hubs, black spokes jantlar var (20 Jant Katlanır Bisiklet) ve Kenda Kriterium 20 x 1-1/8" lastikler var.
Daha sonra Schwalbe Korumalı Lastik takmayı düsünüyorum 1.5 1.75 gibi. Sorun yasarmıyım?. Bunu sormamın sebebi Dohanda yasanan lastik ve jant sorunundan kaynaklanıyor.
Tesekkkür ederim.

• Beğen
Merhabalar Yardım lütfen
90 kiloyum eski bir bisiklet aldım iç ve dış lastik almam lazım. Ama ihtiyacımı hangisi karşılar yardım rica ediyorum...daha çok işe gidip gelirken Asfaltta ve kaldırımda kullanacağım. Ortalama günde 10 km bineceğim
559×22
26×1.75

Son zamanlarda ben de Continental Double Fighter III bakıyorum ama karar veremiyorum. Dönüşlerde falan biraz daha fazla güven verir bence.

Geri