Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

Herkese merhaba;

Ben yedek iç lastik almak istiyorum ama bu durum biraz karışık geldi bana.

Lastik bu şekilde.

https://i.hizliresim.com/LAM7LV.jpg

Ne ölçülerde bir iç lastik almam gerekiyor? Araştırdım ama burada internet ortamında yanlış baktığımdan dolayıdır belki bulamadım.Link vererek (Türkiyedeki sitelerden) yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Scudo
@hackxien Bu sizin jantınız. Dış lastik ölçüleriniz gerekli.
(link) bu olur sanırım. Bir de presta siboplusu var, seçebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hackxien
@Orhan Akarkut

Teşekkür ederim :)

selamın aleyküm abiler ben yol bisikletine geçtim carraro cr 022 race kullanıcısıyım lastiklerimin biri michelin diğeri cst CST 700X23C 23-622 iç lastik almak istiyorum yedek 23 inçmi diyicem ne diyicem bana yardımcı olursanız.

@Orhan Akarkut Şuan bisikletimin üzerinde olan lastikte 37-622 yazılı yeni alacağım lastiğin de 35c olmasını istiyorum ama kadroya sığmaz diye çekiniyordum. Dediğinize göre bu konuda bir sıkıntım olmayacak gibi. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler :)

Merhabalar
Ben bianchi slr 200 kullanıcısıyım ama oturdugum yer dolayısıyla (yol bozuklugu ve çok fazla sivri madde bulunusu) arka lastiğimde sürekli sorun yaşıyorum. Jantımın üzerindeki ölçüler 622x14 etrto şeklinde.Ben şimdiki lastiklerim yerine linkteki lastikleri almayı düşünüyorum jantım için uygun olan ölçü 700 c ye 25 c midir ayrıca kullanan arkadaşlarımız varsa memnunlarmıdır lastikten. (link)

Birde ekstradan iç lastik olarak almam gereken boyut 18-25 c veya 25-32 c hangisi olmalıdır ayrıca iç lastiğin sibob kısmının size i önemlimidir. Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: nurettincerek
ISO 5775

Detaylı pdf i bulamadım. Ama genel anlamdaki ölçüler anlamları aşağıdaki linkte var.

(link)

Konuyu hortlatiyim. Benim teker in üzerinde 700*38c,1.5 yaziyor. Bu janta en ince lastik olarak hangi lastiği takabilirim ?
Formüle gore 28*1.4= 39.2 nasıl oluyor bu ?
Bu arada bisiklet Salcano city life v 20
Teşekkürler.

@mfmayliba 28'i nereden buldunuz?

1.4'le çarptığınız 28 nedir???

Jantınızın üzerinde ne yazıyor? Jant ölçünüz ne?

Verilen ölçülere göre specialized sirrius bisikletimde specialized yanlış lastikmi kullanmış. 700X30 lastik var . jant 622X21

@Orhan Akarkut ilk yazıda diyor ya 28*1.4 ondan dolayı 28 jant bisiklet lastikte 700*38 , 1.5 yaziyor

Bisikletçiye schwalbe marathon 20"lastik sordum. 110 tl dedi. İnternet de Yabancı siteleri araştırdım schwalbe marathon plus (sanırım bir üst model oluyor) çifti 170 liraya kadar buldum Yurtdışından alabileceğim güvenli bir site biliyor musunuz tavsiye edebileceğiniz bir site var mı?

• Beğen
Tepkiler: nurettincerek
@Orhan Akarkut abi bisiklet tekerleri 28 jant .1. Sayfada adam demiş ya jant ölçüsü *1.4 en ince teker kalınlığı diye.
Bisiklet 28 jant ışte
Yada kısaca şunu söyleyim Teker üstünde 700*38-1.5 yazıyor bu teker in yerine en ince hangi lastiği takabilirim ?

@Orhan Akarkut abi bisiklet tekerleri 28 jant .1. Sayfada adam demiş ya jant ölçüsü *1.4 en ince teker kalınlığı diye.
Bisiklet 28 jant ışte
Yada kısaca şunu söyleyim Teker üstünde 700*38-1.5 yazıyor bu teker in yerine en ince hangi lastiği takabilirim ?

Dosyalar

• Screenshot_2016-05-26-16-18-21.png
    Screenshot_2016-05-26-16-18-21.png
    29 KB · Okunma: 38
@mfmayliba Jantınızın üzerinde yazan bir sayı vardır jantınızın çapı değil genişliği önemli jantın üzerinde yazan rakamı bu katsayılarla çarpmanız lazım yanlış sayıyı çarpıyorsunuz galiba.

Geri