Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merlin Cycles

merhaba merlinden jant cemberi ve göbek aldım ptt sorgulatıgımda gönderi yurtdışına sevk edildi die bişi geliyor track trace da Sizin gönderi hedef ülkeye geldi ve gümrük üzerinde olan diyo durumu nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz

Dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,1 KB · Okunma: 87
  • Adsızds2.png
    Adsızds2.png
    52,8 KB · Okunma: 82
  • cxcc.png
    cxcc.png
    30,8 KB · Okunma: 84
Scudo
@furkan0711 bildiğim kadarıyla kargo ücreti hariç (ürün ücretinin %18'i) birde damga pulu ücreti alıyorlar 0.60 kuruş :)

Bende de aynı durum var, gümrükten geçmesini bekliyorum.

yanılmıyorsam haziran ayında yeni gümrük düzenlemesi geldi. 75 euro -1500 euro arası ürünlerin bireysel ithalatı için yeni bazı şartlar getirildi. Merlin gönderisi bu yeni kurallara uymuyorsa zaman alabilir veya sorun çıkabilir diye tahmin ediyorum.

Şurada bir şeyler anlatılmıştı.

Yeni gümrük kuralları neler getiriyor?

@furkan0711 yukarıda yazanlara da bakabilirsiniz ama sonuç olarak zaten gümrükte bir sıkıntı varsa size iletecekler, gelin diyecekler. aceleniz yoksa merak etmenize gerek yok.

Süre açısından değişen bir durum var şuan

Merlin eskiden Royal Mail ile gönderi yapıyordu, şuan Trakpak denen bir sistem/firma ile gönderi yapıyor,

1- Royal Mail den yavaş çalışıyorlar, RM en geç 1-2gün içinde TR de oluyordu, Trakpak 5günde geldi.
2- PTT şuan ramazan havasında çalışıyor

15 Haziran da verdiğim sipariş normal şartlarda 20-22 Haziran civarı elimde olması gerekiyordu ama 24 Haziran itibarı ile daha yeni gümrük kontrolünden çıktı paket 20 Haziranda geldi halbuki....

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Teşekürler bende şimdi kontrol etim türkiye gimiş 134tl vergi binmiş

130

Dosyalar

• image.png
    image.png
    23,2 KB · Okunma: 63
  • image.png
    image.png
    17,7 KB · Okunma: 63
dsd.PNG erere.PNG

O kadar şanssızım ki ikisi de girmedi daha :(

Arkadaşlar bugün Türkiye ye gelen 71 Euro + kargo olan siparişim ukim e gitti. Bu normal mi? Yoksa bana gümrük vergisi mi çıkacak demek oluyor?

Zimmet alındı ne demek kargo sorgulama sayfasında?

Benim 14te aldığım urun bu gün Türkiye ye girmiş görünüyor... MERLİN de bir işler var.... şimdiye 3 kez gelirdi bu track pack i hiç sevemedim

@Anonim @Sadettin Z. değerli yönetici arkadaşlar, koskoca bir konu başlığı dururken bu konunun buraya tekrar açılması kafa karıştırıcı, konuyu diğer başlığın altına taşıyabilir miyiz acaba? Konu yeni kargo sistemiyle devam edecekse de orada devam etsin burada kafa karıştırmanın bir anlamı yok, ayrıca aynı sorular dönüp duruyor, diğer konu başlığında çoğunun yanıtı olan sorular, selamlar.

Merlin Cycles'tan Alışveriş

@Anonim

Konu başlıkları birleştirilmiştir.

Teşekkür ederim @Anonim. Ayın 15 inde verdiğim sipariş bugün Türkiye ye geldi.
Gümrükten çıkmış. Muhtemelen yarın yada pazartesi elimde olur.

merhaba bişi daha sorcaktım benim aldıgım ürün bi cember bide göbek bide tel toplam 3kg yazmışlar diger sitede 5.2 kg yazıo nie öle

Benimkinde hala bir hareket yok çok ilginç. Benden önce verenlerinki gümrüğe geldi, benimki ortalıkta yok.

Geri