Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

Hidrolik disk fren tercihinizin sebebi ne? Eper şehir içi kullanacaksınız v fren yeterli olur. O zaman o fiyata aynı bisikletin sıfırını alırsınız.
Bütçem maksimum 1700 Tl şehir içi kullanacağım belli bir kondisyona ulaşana kadar uzun turlar yapmaya çalışacağım bu fiyat aralığına sıfır bisikletler 2 teker 1 demirden ibaret ya da ben yanlış biliyorum. İkinci elde de güzel bisikletler var lakin 2018 veya 2017 model diyorlar derinlemesine araştırınca 2015 2014 model bisikletler olduğu ortaya çıkıyor. Ne yapacağımı şaşırdım daha almadan soğudum bisikletten :(

Scudo
Bütçem maksimum 1700 Tl şehir içi kullanacağım belli bir kondisyona ulaşana kadar uzun turlar yapmaya çalışacağım bu fiyat aralığına sıfır bisikletler 2 teker 1 demirden ibaret ya da ben yanlış biliyorum. İkinci elde de güzel bisikletler var lakin 2018 veya 2017 model diyorlar derinlemesine araştırınca 2015 2014 model bisikletler olduğu ortaya çıkıyor. Ne yapacağımı şaşırdım daha almadan soğudum bisikletten :(
Sıfır bisiklet bulalım size. Bütçeniz ile iyi bir bisiklet buluruz. 👍

Corelli tivor serisi olabilir. Ayrıca bütçe oluştururken kask, eldiven, gözlük, kilit için de bütçe oluşturun.

• Beğen
Tepkiler: Velespit61
Arkadaşlar bugün 2021 mdm h ile henüz 20 kmyi devirmişken zincir attı.Tabi daha ilk bakıma götürmedim ama altus takır takır atarken tourney grubun daha ilk günden geçişlerinde garip hissettirip sonrasında da atması beni düşündürdü.Ayar mayar da pek bilmem.Biraz daha teknik bilen arkadaşlar siz ne dersiniz?

@Nge Başarı aklınızda varsa bir model değerlendirebilirim
İlla hidrolik dağ bisikleti olacaksa carraro force 620 olabilir. Pazarlıklı olarak 1700 civarı alınır
Arkadaşlar bugün 2021 mdm h ile henüz 20 kmyi devirmişken zincir attı.Tabi daha ilk bakıma götürmedim ama altus takır takır atarken tourney grubun daha ilk günden geçişlerinde garip hissettirip sonrasında da atması beni düşündürdü.Ayar mayar da pek bilmem.Biraz daha teknik bilen arkadaşlar siz ne dersiniz?
Vites ayarı yaptırın düzelir. Vites ayarlamayı da öğrenirseniz iyi olur. Vites ayarlarının bozulması normaldir. Gitarda akort ne ise bisiklette de vites ayarı odur.

İlla hidrolik dağ bisikleti olacaksa carraro force 620 olabilir. Pazarlıklı olarak 1700 civarı alınır

Vites ayarı yaptırın düzelir. Vites ayarlamayı da öğrenirseniz iyi olur. Vites ayarlarının bozulması normaldir. Gitarda akort ne ise bisiklette de vites ayarı odur.
Teşekkürler yanıt için.Haklısınız yapmak lazım da aklımda 1-2 şey daha var basit sorun olarak ama hep ücretsiz ilk bakıma erteledim.Bu şekilde sürmeye devam etmem sizce aksama ciddi bi hasar verir mi?

Teşekkürler yanıt için.Haklısınız yapmak lazım da aklımda 1-2 şey daha var basit sorun olarak ama hep ücretsiz ilk bakıma erteledim.Bu şekilde sürmeye devam etmem sizce aksama ciddi bi hasar verir mi?
Vites attırıcılar ayarsız kullanımla kısa sürede zarar görmez fakat yaptığı seslerle rahatsız eder. İyi bir bisikletçi bisikletine iyi bakmalıdır. Bakmazsak o bizi değil biz onu taşımak zorunda kalırsınız.

• Beğen
Tepkiler: kocaballı
Bence de çok güzel bir güzergah.
Daha çok yeniyim.
Biraz üst bacak ağrılarım var.Bir de üst bacak içi ağrıyor.Popo yazmıyorum bile.
Normal şartlarda 20-25 dk sürer ama daha acemi olmam ve biraz da bu ağrılar uzun sürüyor.Bir de rüzgar faktörü var.
Sabah 8:30 - 8:45 arası iskelede oluyorum.Akşam da 18:10 gibi yine aynı güzergahta.
Umarım karşılaşırız bir gün.
Selamsız geçmiyorum zaten.
Tanışmak ümidiyle...

Üst bacak ağrılarınız, kalça ağrılarınız vs sele ayarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Sele yüksekliğinizi; topuğunuzun pedala gelecek şekilde(Normalde biraz daha ayak ucunda kullanırız) ayarlarsanız daha rahat kullanım elde edeceğiniz için azaltmış olursunuz. Zamanla doğru kadans yakaladığınızda o ağrılarınız olmayacaktır.

Arkadaşlar Legarda sele kelepçesini alyanlı olarak değiştireceğim sele kelepçe ölçüsünü bilen var mı ?

@Nge Başarı başlangıç için corelli trivor 4 iyi midir (şehir için) bütçe maks 1000-1500 arası

Mosso msm h 1821 sele ölçüleri hakkında bilgisi olan ve benzer ölçülerde sele önerisi verebilecek olan?
@xRd bu yükseklik işi tamam da sele ileri geri,yukarı aşağı için videolar izleyip uygulamama rağmen belimde ağrı oluyor,nerede yanlış yapıyorum acaba..

Bugün bisikleti 1.ay bakımına götürmek için evden çıktığımda arka lastiğimin inmiş olduğunu gördüm. Şişirdim ve bakım yaptırmak için sundu bisiklete gittim. Bakım önceside arka tekere bakmalarını patlak olabileceğini söyledim. Bakımdan aldığımda sibobun gevşemiş olduğunu ve onu sıktıklarını sorun olmadığını söylediler ama eve gidene kadar teker iyice indi hatta iç lastik kolayca yerinden çıktı. Kontrol ettiğimde iç lastiğin sibop kısmından yırtıldığını gördüm. Yeni iç lastik aldığımda bunun olmaması için alabileceğim önlem var mıdır?
Biraz uzun anlatmışım kusura bakmayın:bsmagryr:

Mosso msm h 1821 sele ölçüleri hakkında bilgisi olan ve benzer ölçülerde sele önerisi verebilecek olan?
@xRd bu yükseklik işi tamam da sele ileri geri,yukarı aşağı için videolar izleyip uygulamama rağmen belimde ağrı oluyor,nerede yanlış yapıyorum acaba..

Merhaba,

Hafif bir kadroda selenizin yukarı&aşağı ayarı kadroya(yere) parelel olacak şekilde olmalı. Eğerki bunları ayarladınız hala bel ağrıları çekiyorsanız sürüş pozisyonundan kaynaklıdır. Büyük olasılıkla dik bir açı ile değilde ağimli kambur olarak sürüş gerçekleştiriyorunuz. Onun içinde bisikletinizin gidon açılarını ayarlayarak(yükseltme gibi) kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Gidon ayarını hiç yapmadıysanız, ne yazıkki fabrika standart ayarları bende dahil olmak üzere bazı kullanıcılar için uygun değildir.
Bugün bisikleti 1.ay bakımına götürmek için evden çıktığımda arka lastiğimin inmiş olduğunu gördüm. Şişirdim ve bakım yaptırmak için sundu bisiklete gittim. Bakım önceside arka tekere bakmalarını patlak olabileceğini söyledim. Bakımdan aldığımda sibobun gevşemiş olduğunu ve onu sıktıklarını sorun olmadığını söylediler ama eve gidene kadar teker iyice indi hatta iç lastik kolayca yerinden çıktı. Kontrol ettiğimde iç lastiğin sibop kısmından yırtıldığını gördüm. Yeni iç lastik aldığımda bunun olmaması için alabileceğim önlem var mıdır?
Biraz uzun anlatmışım kusura bakmayın:bsmagryr:

Lastik inik vaziyette kullandıysanız jant kesmiş olabilir. Sibopun takıldığı yer keskin hatlara sahip olabilir. Veyahut bir camdır,dikendir vs batarak oluşmuş olabilir. İlk başta dış lastiğinizi kontrol etmelisiniz, daha sonrada jant kısımlarını elinizle. kontrol edin bazı kenarları gereğinden fazla keskin olabilir. Eğer bunlarda br problem yoksa iç lastiğiniz fabrikasyon olarak hatalı olmuş.

Demiş olduğum gibi bir çok farklı sebepleri olabilir. Ne yazık ki görmeden kesin bir şey diyemem. Tek tavsiyem yazmış olduğum yerleri kontrol etmeniz ona göre tekrar yazamnız

@xRd bel ağrımın sebebi başka bişeyden mi kaynaklı yoksa selenin ömrünün dolmasından mi bilemedim stok seleyi değiştirmem lazım fakat fazla genişe(abartı çirkin olanlar)geçmek istemiyorum .Gidon açısı tamam,yükseklik tamam,zemine paralel fakat şu sele altı ray konumu min max muhabbetinin ortasına da alsam hafif ilerisine de alsam ayağıma göre bu ara zorlanıyormuş gibi belim. İki yıldır kullanıcıyım.

@xRd bel ağrımın sebebi başka bişeyden mi kaynaklı yoksa selenin ömrünün dolmasından mi bilemedim stok seleyi değiştirmem lazım fakat fazla genişe(abartı çirkin olanlar)geçmek istemiyorum .Gidon açısı tamam,yükseklik tamam,zemine paralel fakat şu sele altı ray konumu min max muhabbetinin ortasına da alsam hafif ilerisine de alsam ayağıma göre bu ara zorlanıyormuş gibi belim. İki yıldır kullanıcıyım.
Gidonu dikleştirin, selenizi jel sele ile değiştirin sorun çözülür aynısını yaşadım

Merhabalar, yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum. Mosso cavalier 700 claris kullanan varsa olumlu veya olumsuz yönlerini yazabilir misiniz, memnun musunuz ?

@fensinn benim anlamadığım olay şu iki yıldır aynı açıda ağrımıyorken iki yıl sonra mi ağrı yapmaya başladı?

jel sele için kısa süreli sürüşlerde iyi uzunda kötü olduğu söyleniyor.

• Beğen
Tepkiler: imamyakali
Hangi seleyi aldınız?
Ben decathlondaki trekking 900 jel seleyi aldım çok konforlu tayt kullanmıyorum 25-30km sürüşlerde.Daha uzun sürüşlerde tayt gerekir mi bilmiyorum daha denemedim
@fensinn benim anlamadığım olay şu iki yıldır aynı açıda ağrımıyorken iki yıl sonra mi ağrı yapmaya başladı?

jel sele için kısa süreli sürüşlerde iyi uzunda kötü olduğu söyleniyor.
2 yıl önce ağırmıyor şimdi ağırıyorsa bel fıtığı olma ihtimali yüksek mutlaka doktora gidip emar çektirin.Yoldaki sarsıntıları daha az hissettirir jel sele uzun sürüşlerde deneyimim olmadı ben daha çok dağ yollarında sürüyorum.Bel ağrısı yokuş çıkarken ve ani çukurlardan sonra oluyordu

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe
Geri