Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

Teşekkür ederim :) öyle bişey demedi ama söylediğiniz iyi oldu 1 ay sonra götüreyim bari diğer viteslerdeki ses sorunu düzeldi yalnız 1.viteste biraz böyle ses yapıyo o kadar.

Teşekürler dediğim gibi sorun düzeldi sadece 1.viteste bi ses sıkıntısı kaldı oda zamanla düzelmezse 1 aylık bakıma gittiğimde söylerim.Bu arada 3 gündür yaklaşık 60 km yol yaptım çok güzel bişeymiş bisiklet herkese tavsiye ederim sadece biraz kondisyon lazım :D
100-200km kadar kullanırsanız 1 ay kadar beklemenize gerek olmaz.

Scudo
100-200km kadar kullanırsanız 1 ay kadar beklemenize gerek olmaz.
O zaman "1 aylık" süreye değil yapılan km'ye göre ilk bakıma götürmek lazım diye anlıyorum.
Bisikleti alalı 1buçuk ay oldu daha 10km yapamadım bu yasaklardan dolayı :ckskc:

@Alptug55 bir müddet kullanın zaten çoğu yer bakım yapmıyor 1 gece sizden alıp sadece vitesleri ayarlayıp size teslim ediyor. Sonra da bakım kuponunuz çöp oluyor. Artık hayatta bir bisikletçiye bu konuda güvenmem.

@Alptug55 bir müddet kullanın zaten çoğu yer bakım yapmıyor 1 gece sizden alıp sadece vitesleri ayarlayıp size teslim ediyor. Sonra da bakım kuponunuz çöp oluyor. Artık hayatta bir bisikletçiye bu konuda güvenmem.
Hiç şaşırmadım öyle yapmalarına.
Bakım yapacaksa gözümün önünde yapacak bitirecek alıp döneceğim. Yoksa bırakmam bisikleti

O zaman "1 aylık" süreye değil yapılan km'ye göre ilk bakıma götürmek lazım diye anlıyorum.
Bisikleti alalı 1buçuk ay oldu daha 10km yapamadım bu yasaklardan dolayı :ckskc:
1 ay denilen süre zaten ortalama 100-200km sürülsün bisiklet otursun da ayarlarını yapalım demek zaten. Kesin 1 ay yada 100-200km diye bir ibare yok üç aşağı beş yukarı şeklinde düşünebilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim, illaki sürersiniz acele etmeyin :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
1 ay denilen süre zaten ortalama 100-200km sürülsün bisiklet otursun da ayarlarını yapalım demek zaten. Kesin 1 ay yada 100-200km diye bir ibare yok üç aşağı beş yukarı şeklinde düşünebilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim, illaki sürersiniz acele etmeyin :)
Teşekkürler bilgilendirme için.
Yasaklar biraz gevşesin araziye atacağım kendimi artık yapacak bişey yok.
Yasak sanki sadece bize varmış gibi tek biz evdeyiz. Site içerisi parkta oynayan çocuk mu ararsın, banklarda sohbet eden yetişkin mi ararsın hepsi var maşallah:mad:

Merhaba eşim ile birlikte kullanmak için MOSSO LEGARDA 2121 MDM V modelini düşünüyorum, tavsiye edermisiniz , hafif olması açısından amortisörlü modelini tercih etmedim,amortisörlü olanınımı almalıyız, bu bisiklet ile en fazla kaç km. yol yapabilirim, birde kadro boyu olarak hangisini alalım, eşim 1,63 ben 1,76 daha önce bianchi discovery vardı o 46cm di. yine 46cm. alsak benim açımdan sakınca olurmu. Kısaca kadro boyu sele yüksekliği ile ayarlanırsa yeterli olurmu. yani 46cm. olanı alsak ben seleyi yükselterek kullansam yeterli olurmu.Başka bir model tavsiye edermisiniz.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
@Yasin ÇİĞ merhaba.

Dağda, taşta çok işiniz yoksa amortisörü düşünmemekle iyi bir karar vermişsiniz.
Seyahatinizin çoğunu yolda yapacaksaniz düz maşa doğru seçim ve aynı zamanda gereksiz ağırlıktan kurtulma açısından da kazanç sağlar.

Bisiklette yalnızca ön aktarıcınin Tourney olması cok hosuma gitmedi ama elin Avrupalisi full Tourney setle ülkeler arası turlara çıkıyor. Bakımı yapılırsa işinizi görecektir. Maddi açıdan daha fazlasini verebilecekseniz daha üst donanımlari tercih edebilirsiniz.

Kadro boyu olarak hepsi standart büyüklükte, yalnizca ust boru küçük kadroda daha asagida iken buyuk kadrolarda daha yukarda.Bu faktör de bisiklete inip binmeyi belirler.

Burdan denemeden beden önermek doğru olmaz ama yaklaşık olarak eşinize 41, size 46 uygun olacaktır gibi duruyor. Denemeniz daha kesin sonuç verecektir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende eşimle kullanmak için geçen sene legarda 2021 mdm v bisiklet aldık. Benim boyum 173, esiminin 165 cm. 41 ve 46 kadro aldık. Biz bisiklet bakarken kadroyu çok düşünmüştük ama çok kritik bir durum degil. Bisikletten indiginizde kadro bacak aranızı zorlamiyorsa yeterlidir. Zaten seleyi hayvan gibi yükseltip kullanıyorsunuz, kadronun tek espirisi durdugunuzda sizi rahatsız etmemesi. Bisiklet ne kadar düz olursa sizi o kadar az uğraştırıyor. Bisikletlerimiz düz masa. Hiç keşke amortisör olsaydı demedik. Bisikleti toprak patika yollarda da kullandık. Frenler v tıp. Ayarlaması müdahale etmesi çok basit. Bir diğer durum ise vites sayısına çok takılmayın. Alt ve üst sınırları ayni orana sahip olduktan sonra 21 vites ile 27 vites kullanımda farketmeyecektir. Bizim bisikletler 2021 mdm v serisi bunlarda 14-28 ruble kullanılmış. Gördüğüm kadarıyla 2121 lerde megarange 14-34 ruble var. Yokuşlarda daha rahat edersiniz daha iyi olmuş. Ben de bisikleti alırken kılı kırk yarmıştım açıkçası. Ama o zamanda araştırdığım ve şimdide deneyimlerinin üzere, bisiklet mümkün mertebe oyuncaksız düz olsun masraf açmasın. Bu anlamda özellikle bizim gibi yeni baslayacak arkadaşların üst seviye bisikletlere bakması biraz gereksiz.

• Beğen
Tepkiler: Yasin ÇİĞ
Arkadaşlar merhaba. Mosso Black Edition dağ bisikletimi alalı henüz 1-2 hafta oluyor. Bisikletin arkasından böyle bir dalgalanmalı uğultu ses geliyor. Ne olduğunu çözemedim. Konu da açamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

@newbierider disk, kalipere sürtüyor olabilir ya da göbeklerden geliyor olabilir, sanki göbek daha olası gibi.
Sorunu dikkatli şekilde inceleyin, olmadı güvenilir bir bisiklet tamircisinden destek alın ki bu ses daha büyük sorunları beraberinde getirmesin.

@newbierider disk, kalipere sürtüyor olabilir ya da göbeklerden geliyor olabilir, sanki göbek daha olası gibi.
Sorunu dikkatli şekilde inceleyin, olmadı güvenilir bir bisiklet tamircisinden destek alın ki bu ses daha büyük sorunları beraberinde getirmesin.
Çok teşekkür ederim. Şu kapanma bitsin ilk işim yetkili servise götürmek. Zaten yeni aldığım için 2 hafta kullandıktan sonra getir bakım yapalım dediler. Benim anlamadığım sıfır bisiklette böyle sorun olur mu?

• Beğen
Tepkiler: amasseia
@newbierider yeni bisikletlerde bazen böyle durumlarla karsilasilabiliniyor. Aslinda yeni bisiklet, bu tarz arızaların yasanmamasi gerekiyor ancak gerek montaj hatası gerekse kompanentlerin arıza vermesinden dolayı az da olsa görülen bir durum.

Bisikletinizin servis bakımı var, orada halledilir.

• Beğen
Tepkiler: newbierider
Merhabalar

Katlanır bisikletten dağ bisikletine geçiş yapmak istiyorum. Mosso black edition 27.5 modelini beğendim. Kapanma sırasında deneme şansım olmadan alabilir miyim diye araştırma içindeyim. Boyum 176 bacak boyu 78. Normalde MTB ler için 17 inc olabilir duruyor. Ancak Mosso black edition da 16 ve 18 kadrolar var.

Kullanan bilen arkadaşlara sorum. Kendi bisikletlerine göre 16 veya 18 için bilgi verebilirler mi? 18 çok büyük büyük gelir mi? Ani duruşlarda bacak arasında sorun yaratır mı? 16 çok ufak kalır mı?

Bilgiler için şimdiden teşekkürler

@CengoCenk Benzer açılarda olan groovy modelini kullanıyorum. 174 boy, 81cm iç bacak boyu ile 18 kadroda rahat edebildim. 16 kadro küçük gelebilir.

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk
@Fthynr biraz daha zorlayip Claris grupsetlisini alabilirsen ilerde bana çok dua edersin.

Aero olan modelden bahsetmiyorum, bulaşma bile.

@CengoCenk Merhaba, gecen sene mosso raceline almıştım. Boyum 181 ic bacak boyum 83-veya 85 cm. Bisikletçim 20' önermişti ancak bana fazla gelebilir diyerek 18' istemistim. Boyle olunca fabrikayi aradik onlar da 18' kadroyu tavsiye etmislerdi.
Bence fabrikayi bir arayin derim. Eger deneme firsatiniz yoksa.

Ücretsiz bakım kuponu ile yapılan bakımların kapsamı zaten o şekildedir. Bisikletinizin vidaları genel olarak kontrol edilir, gevşemiş bir vida varsa tekrar sıkılır. Ardından jant tellerine bakılır ve önemli ölçüde bir akort akort bozulması varsa o da giderilir. En sonunda da vites ayarlarınız yapılıp teslim edilir. Ancak bisiklet parçalanıp göbek, furş takımı vs yağlanmaz. Bu tarz işlemler özel bakıma girer ve ücreti karşılığında yapılır bilginiz olsun. Ücretsiz bakım kuponlarında bisiklet firmaları bu tarz işlemleri karşılamazlar.

• Beğen
Tepkiler: sspl
Merhabalar

Katlanır bisikletten dağ bisikletine geçiş yapmak istiyorum. Mosso black edition 27.5 modelini beğendim. Kapanma sırasında deneme şansım olmadan alabilir miyim diye araştırma içindeyim. Boyum 176 bacak boyu 78. Normalde MTB ler için 17 inc olabilir duruyor. Ancak Mosso black edition da 16 ve 18 kadrolar var.

Kullanan bilen arkadaşlara sorum. Kendi bisikletlerine göre 16 veya 18 için bilgi verebilirler mi? 18 çok büyük büyük gelir mi? Ani duruşlarda bacak arasında sorun yaratır mı? 16 çok ufak kalır mı?

Bilgiler için şimdiden teşekkürler
Ben 2 ay önce 29" Wildfire aldım. Kadro konusunda 18 ile 20 arasında bende kararsız kalmıştım. Aldığım yerde 2 kadro da vardı. Denedim 18 kadro daha uygun olduğu için 18 tercih ettim. He 20 kadro alsam o da olurdu ama ben bisikletin arkasına çocuk koltuğu bağlayacağım için 18 kadronun daha kontrol edilebilir olduğunu gördüm.
Boyum 183cm

Geri