Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Neden dağ bisikleti alıp şehirde kullanıyoruz?

25 yıl sigara icme gecmisimin ilk 15 yılı günde 1 paket, son 10 yılı ve halen ise günde 2 paket.
Sigara tiroit iltihabı yaptığından ilk zamanlar her gün balık yiyormuş gibi olursunuz ama sonradan tiroit eksikliği çekersiniz.
2015 yılına kadar 67 kg olan ben son 7 yılda 115kg kadar cikmistim.
Acaba neden, tiroid hormonunuza baktırdınız mı? Aynen bu şekilde olur çünkü.

Scudo
Sağlık sektörüne yakın olduğumda dolayı 6 ayda bir check-up tarzı kontrol oluyorum. Tsh ve T3-T4 ler normal hep. İnsülin direnci hariç bir sağlık problemim yok. Motosikleti bırakıp arabaya alısınca neredeyse hic yurumez olmustum. O yuzden kilo aldım. Bisiklet ile eski günlerime döneceğim umarım 👍👍

Herkese iyi pazarlar. İyi pedal lamalar. Ben öncelikle şöyle geçerim böyle kon diksiyonum var gibi tartışmaları gereksiz görüyorum. Kimisi zevk için biner, kimisi spor için, kimisi de yarışma için kullanır. Her sporun doğasında olduğu gibi burada da rekabet olması doğal. Çok iddialı arkadaşlarımızın bizi Türkiye adına yarışlarda temsil etmesi ve başarılar elde etmesi öncelikle benim gibi bu sporu hem zevk hem de zinde kalmak için yapanları her halükarda mutlu edecektir.

Konumuza gelince iki bisiklet sahibiyim biri yol biride dağ. Eşimin hamilelik ve çocuğumun doğması süreçleri kendi adıma baya sıkıntılı geçti. Bu sebepten ötürü neredeyse bisiklete 1 sene binemedim. Şuan çocuğum 7 aylık ve çok süre bulamadığımdan ötürü Elite direto xr aldım. Evde antrenmanlarımı yapıyorum. Başlangıçta 150 olan ftp 2.5 ayda 210 seviyesine çıktı. Bana göre antrenman ve performans sürüşleri tranier üzerinde yapılması en mantıklı olanı . Dışarıdaki performans sürüşlerinin yol,trafik vb. nedenlerden çok sağlıklı sonuçlar vereceğini düşünmüyorum.

Dışarıda bisiklet sürmeyi daha çok bir noktayı gezeyim göreyim modunda sürdüğümden ötürü dışarıda performans sürüşü yapmıyorum. Bu yüzden dağ bisikletime silik lastik taktım. Slx setli 32 aynakol 10-51 ruble ile gayet memnun memnun ilerliyorum . Yakınımda 45 km toprak yolluk parkur var. Oraya gideceğimde takıyorum normal mtb lastiklerini devam ediyorum. Tabikî bu iş için üretilen yol bisikletinin performansını tutmaz. Tutar diyen arkadaşlar bence yanılıyor.

Şartların eşit olduğu bir durumda yol bisikleti yolda daha avantajlıdır. Şartların eşit olduğu toprak, bozuk satıhlarda dağ bisikleti veya gravel daha avantajlıdır.

Dosyalar

• 1662880630941.jpeg
    1662880630941.jpeg
    75,3 KB · Okunma: 55
İyi ayarlanmış bir dağ bisikleti gayet hızlı gidebilir. Traktör olduğunu düşünmüyorum (çift süspansiyonlu olabilir).

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
Bundan birkaç sene önce bir yarışta mtb li vardı. Adam baya bir basıyordu. YouTube videosu da vardı hatta

Son düzenleme:
Bende ilk aldığımda mtb almıştım alma sebebim aslında alışkanlıktı daha önceki bisikletimde mtb di baktım asfalt da gitmiyor değiştirdim Bisan cross aldım gayette memnunum.

Bir kaç gündür Strava verilerime bakıyorum, PR olan dereceler ya scott cr 1 yol bisikleti ile yaptığım ya da scott spark rc ile yaptığım değerler. PR dğeül se de spark ile 2. en iyi dereceler var. Bugun denemek için mtb ile çıktım. Fenerbahçe orduevi - bostancı arası basit tempo yaptım. PR oldu gene. Ve ilginç tarafı önceden 3x9 olan bisiklet şimdi 1x11. T32 aynakol ile zaten hız yapmam imkansız. Öyle çok da yorulmadan. Enteresan geldi paylaşmak istedim.

Screenshot_20220912_171733_com.strava.jpgScreenshot_20220912_171831_com.strava.jpg

PR dışındaki değerlerin %95 i yol bisikleti ile yapılan değerler.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Bir kaç gündür Strava verilerime bakıyorum, PR olan dereceler ya scott cr 1 yol bisikleti ile yaptığım ya da scott spark rc ile yaptığım değerler. PR dğeül se de spark ile 2. en iyi dereceler var. Bugun denemek için mtb ile çıktım. Fenerbahçe orduevi - bostancı arası basit tempo yaptım. PR oldu gene. Ve ilginç tarafı önceden 3x9 olan bisiklet şimdi 1x11. T32 aynakol ile zaten hız yapmam imkansız. Öyle çok da yorulmadan. Enteresan geldi paylaşmak istedim.

294314 dosyayı görüntüle294315 dosyayı görüntüle

PR dışındaki değerlerin %95 i yol bisikleti ile yapılan değerler.
Sahil yolunda nasıl hız yapabiliyorsun, çok erken veya geç saatte mi çıkıyorsun? Ben ne zaman öğle vakti sahil yolunu tercih etsem yayalar bisiklet yolundan gider, çoluk çocuk yola atlar, piknik yapanlar sağ soluna bakmadan karşıdan karşıya geçer vb.

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu
Sahil yolunda nasıl hız yapabiliyorsun, çok erken veya geç saatte mi çıkıyorsun? Ben ne zaman öğle vakti sahil yolunu tercih etsem yayalar bisiklet yolundan gider, çoluk çocuk yola atlar, piknik yapanlar sağ soluna bakmadan karşıdan karşıya geçer vb.
Bugun çok müsaitti. Tenha idi.. Toplasan 5 kişiye falan dikkat etmem gerekti. Önceki değerlerde de en az 4 gidiş falan böyle boş denk gelmiş ve basmıştım. Yoksa ne mümkün.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Bisikleti aldığım dönemdeki bilgisizliğim nedeniyle dağ bisikleti aldım. Büyük, cüsseli ve sağlam duruyordu. Ayrıca bana yardımcı olan bisikletçi arkadaş sağolsun dağ bisikletinden başka bisiklet yokmuş gibi sadece onları önermişti.
Yol bisikletleri de şehir kullanımına uygun gibi gelmiyor bana. Aynı soru neden yol bisikleti alıp şehirde kullanıyoruz diye de sorulabilir.Şehir bisikletleri, hibrid bisikletler, katlanırlar vs. daha iyi sanki şehir içi.

Konu ile bağımsız olarak yeni konu açmak yerine buraya yazayım dedim, bu dağ bisikleti lastiklerinde grip dedikleri şey nedir tam olarak?

Konu ile bağımsız olarak yeni konu açmak yerine buraya yazayım dedim, bu dağ bisikleti lastiklerinde grip dedikleri şey nedir tam olarak?
Grip yere tutuşluk anlamına gelir, yol hakimiyeti, yol tutuşu vb gibi.

• Beğen
Tepkiler: Guanzo45
katlanır dağ bisikleti var Mıdır acaba ?

Baslik, mtbcilerin yolculara atar gider yapip meydan okuma basligina dönmüş. Yolcular da hic umursamamis.
Ne zaman yol bisikletimle ciksam mutlaka bir mtbci musallat olur, kapismaya davetiye cikartir, arkadas bizimle niye yarismaya calisiyorsunuz, biz sizinle yarismaya calisiyor muyuz? :)

Baslik, mtbcilerin yolculara atar gider yapip meydan okuma basligina dönmüş. Yolcular da hic umursamamis.
Ne zaman yol bisikletimle ciksam mutlaka bir mtbci musallat olur, kapismaya davetiye cikartir, arkadas bizimle niye yarismaya calisiyorsunuz, biz sizinle yarismaya calisiyor muyuz? :)
Mtb ci arkadaşların yol bisikletini geçmek için gösterdiği çaba temsili : (link)

Geri