Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

1656319417830.pngsizce hangisi daha iyi arasındaki fark çokmu bende yeni yeni bisikletlerle anlıyorum spx dediğim kron spx 450 fiyat: 3000 t11 dediğim peugeot t11 fiyat: 5000 (bunlar ikinci el) şimdiden teşekkürler.

Scudo
290497 dosyayı görüntülesizce hangisi daha iyi arasındaki fark çokmu bende yeni yeni bisikletlerle anlıyorum spx dediğim kron spx 450 fiyat: 3000 t11 dediğim peugeot t11 fiyat: 5000 (bunlar ikinci el) şimdiden teşekkürler.
Hocam tabiki peugeot daha iyi sürdükçe daha çok seviyorum. Bence ikisinide bir gorun inceleyin. Teknik ozelliklerden daha onemli olan sizin içinize sinmesi. Birde ne kadar kullanacaksınız bunuda belirleyin. Örneğin ben yilda yaklaşık 1300 - 1500 km arasi yapıyorum cok kullanmayacaksaniz çok para vermeye değmez.

53 kadro peugeot T11 im var, geçen sene aldım. Farkettim ki sanki bana büyük biraz. Bursa civarında oturan arkadaşlardan elinde 49 kadro olup ta küçük gelen varsa takas yapabiliriz. İlgilenenler özelden msj atsın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Merhaba.

Bisikletinin lastiklerini değiştirmeyi düşünen ama alacağı lastiğin jantına uyacağından emin olamayan arkadaşlar için bu yazı faydalı olacaktır.

Lastik ölçüleri lastiğin dış çapına göre ifade edildiği için ISO ölçüsü (mm cinsinden) aynı lastıkler birbirine uyar ama kalınlık konusu jantın inner (iç ölçü) değeri ile ilgilidir.

1- Aşağıdaki jant kesitine göre inner rim width yazan yeri kendi jantınızda ölçünüz.
2- Çıkan rakamı önce 1.45 ile daha sonra 2 ile çarpın.
3- Alacağınız lastiğin genişliği İSO cinsinden yani mm olarak bu iki rakam arasında olmalıdır.

Örnek:

Inner rim width 19 mm

1.45x19= 27.55 kabaca 28 mm
2x19=38mm

Alacağınız lastiğin genişliği ISO cinsinden yani mm olarak bu iki rakam arasında olmalıdır.

Olması gerekenden ince lastık takılırsa jantlar zarar görür.Titreşim artar. Lastikler çabuk yıpranır.

Olması gerekenden geniş lastik takılırsa virajlarda lastik yana yatar ve dengesizlik oluşturur. Kazalara sebep olabilir.

Doğru lastik seçimi önemlidir.

JantKesit.jpg

Merhaba.

Bisikletinin lastiklerini değiştirmeyi düşünen ama alacağı lastiğin jantına uyacağından emin olamayan arkadaşlar için bu yazı faydalı olacaktır.

Lastik ölçüleri lastiğin dış çapına göre ifade edildiği için ISO ölçüsü (mm cinsinden) aynı lastıkler birbirine uyar ama kalınlık konusu jantın inner (iç ölçü) değeri ile ilgilidir.

1- Aşağıdaki jant kesitine göre inner rim width yazan yeri kendi jantınızda ölçünüz.
2- Çıkan rakamı önce 1.45 ile daha sonra 2 ile çarpın.
3- Alacağınız lastiğin genişliği İSO cinsinden yani mm olarak bu iki rakam arasında olmalıdır.

Örnek:

Inner rim width 19 mm

1.45x19= 27.55 kabaca 28 mm
2x19=38mm

Alacağınız lastiğin genişliği ISO cinsinden yani mm olarak bu iki rakam arasında olmalıdır.

Olması gerekenden ince lastık takılırsa jantlar zarar görür.Titreşim artar. Lastikler çabuk yıpranır.

Olması gerekenden geniş lastik takılırsa virajlarda lastik yana yatar ve dengesizlik oluşturur. Kazalara sebep olabilir.

Doğru lastik seçimi önemlidir.

290661 dosyayı görüntüle
Ben lastiği değil de jantı değiştirmeyi düşünüyorum. Kilo var biraz, jantın akordu çabuk kaçıyor. Var mı önereceğiniz sağlam bir jant tavsiyesi bizim biikletlere uygun?

Son düzenleme:
T11'in V frenlisi çıksa kendi bisikletimi satıp bunu alırdım. HD fren ne ara bu kadar moda oldu ya?

T11 bisikleti şehir içinde uzun süredir kullanan var mı? Lastiklerinin çok ince olması sıkıntı oluyor mu? Mazgallara girip devrilme tehlikesini sık yaşıyor musunuz? Ankara Eryaman içinde kullanımı uygun mu sizce? Şimdiden teşekkürler.

2300 km oldu satın alalı, mazgallara dikkat ediyorum. çok şükür başıma olumsuz bir olay gelmedi. Ben aldığımda üzerinde schwalbe lugano 700x32 geldi. arka lastik değişti benim hatam yüzünden ön lastik hala güzel

• Beğen
Tepkiler: MYD
Peugeot T11 modeli aldım. Ankara Eryaman'da kullanımı çok iyi.

Herkese merhaba,
İzmir deyim T11 X2 modelini aldım ilerleyen zamanda kendi tecrübelerimi paylaşacağım iyi sürüşler dilerim.

Merhabalar, riverside 500, kron tx 500, rockrider 540 maceralarımdan sonra nihayet 11x2 alabildim. 6600₺ fiyata hollowtech aynakol, arka deore ön altus set gayet makul gibi geldi.

Merhabalar, riverside 500, kron tx 500, rockrider 540 maceralarımdan sonra nihayet 11x2 alabildim. 6600₺ fiyata hollowtech aynakol, arka deore ön altus set gayet makul gibi geldi.

İyi fiyata bulmuşsunuz hayırlı olsun . Ön aktarıcı acera ,ön set altus piyasada bu fiyata kesinlikle iyi bir tercih .Lastikler daha iyi bir marka model ile değişirse çok daha iyi olur düşüncesindeyim.

• Beğen
Tepkiler: SdtBnd
Selamlar, ben de biri geçen ay biri bu ay iki adet T11 X2 satın aldım. Geçen ay aldığım 6750 bu ayki 6600 liraya geldi. Şimdilik oldukça memnunuz. Bisikletlerde farkettiğim tek nokta arka rublenin tekerlek boşta dönerken hafif sallanması oldu. Vitesleri etkileyecek kadar değil ama çok küçük bir hareket mevcut.

Bisikletlerin ikisi de inanılmaz akortsuz ön jantlar ile geldi. Servisler de sağolsun hiçbir işe yaramıyorlar. Tüm ayarları ve akordu kendim yaptım. Bundan sonra da böyle devam edecek.

Bu arada ön aktarıcı Acera ve aynakolun Altus değil de Alivio olduğunu biliyorum.

(link)

Son düzenleme:
... Bu arada ön aktarıcı Acera ve aynakolun Altus değil de Alivio olduğunu biliyorum.

(link)

Öyle. (link)'de Alivio grubundan (link), (link)'de (link) Acera diye sattığı ama Shimano'nun Altus grubunda dediği (link) var.

• Beğen
Tepkiler: gkon
Aynakol internette altus olarak görünüyor kafa karıştı biraz

Aynakol internette altus olarak görünüyor kafa karıştı biraz

Verdiğim linklerden resmi siteye baktığınızda ne yazıyor?
HepsiBurada gibi yerlerden bakıyorsanız oralarda çelik kadrolu bisikletlere alüminyum, düz maşalı bisikletlere kilitli süspansiyon yazıyorlar.
(link)
(link)

Evet hocam ben verdiğiniz linkleri görmemişim şuan sevindim biraz daha teşekkür ederim. Peugeot sitesinde hangi gruba ait olduğu yer almıyordu.

Merhabalar,
Ben de geçen ay t11x2 aldım mavi olanından. Aslında çok memnunum bisikletten sadece ön tekerlek hafif yalpalıyor ve vites ön 1 arka 8 de atmaya başlıyor.bisikletçiye sordum ''abi bisiklet yeni biraz daha kullanman lazım'' dedi. Ok dedim.
Bence tekerleklerin çok ince olması da Diyarbakır gibi bir yerde dezavantaj yaratıyor. Değiştirmeyi düşünüyorum ama uyum konusunda bir fikrim yok.
akıcılık derseniz iyi ama ben daha iyi beklerdim. çünkü düz yolda bile hız düşümü yaşıyorum. Diyarbakırda donanımlı bir bisikletçi bulamadım henüz, bakalım artık bulduğumda baktırıcam bu eksikliklere.

Merhabalar,
Ben de geçen ay t11x2 aldım mavi olanından. Aslında çok memnunum bisikletten sadece ön tekerlek hafif yalpalıyor ve vites ön 1 arka 8 de atmaya başlıyor.bisikletçiye sordum ''abi bisiklet yeni biraz daha kullanman lazım'' dedi. Ok dedim.
Bence tekerleklerin çok ince olması da Diyarbakır gibi bir yerde dezavantaj yaratıyor. Değiştirmeyi düşünüyorum ama uyum konusunda bir fikrim yok.
akıcılık derseniz iyi ama ben daha iyi beklerdim. çünkü düz yolda bile hız düşümü yaşıyorum. Diyarbakırda donanımlı bir bisikletçi bulamadım henüz, bakalım artık bulduğumda baktırıcam bu eksikliklere.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Tabiki de uğraşmak işlerine gelmiyor. Ben jant akordunu da vites ayarlarını da yaptım herşey düzgün çalışabiliyor "biraz daha" kullanmasanız bile. Bisiklet bana da aynı şekilde geldi. Biraz araştırıp deneme yanılmaya yapılabilecek işler. Kendiniz yapmanızı tavsiye ederim.

Bu arada akıcılığını ben gayet iyi buldum. Karşı rüzgar yok ise düz yolda bayağı iyi akıyor. Ama kullandığım en iyi bisiklet bu olunca karşılaştırabileceğim başka bir model yok tabi. Belki de çok kötüdür ve haberim yoktur. :)

Geri