Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

@Atlas1982

aralarındaki en bariz fark kadro mimarisinin getirdiği oturuş pozisyonu,sürüş yatıklığı gibi geldi bana. Kısmi donanım, fiyat farkları varsa da bunlardan ziyade tercih edeceğiniz sürüş pozisyonuna uygunluk içermesi karar vermede donanım - farkının önüne geçmelidir diye düşünüyorum.

330 daha agresif, daha sportif kullanıma dönük, daha yatık sürüş gerektiren bir kadro geometrisi barındırıyor gibi.
Dar gidon alnına sahip. Üretici ayarlanabilir gidon boğazı da koymamış bu modele. Ki daha alt donanımlı 327 ye koymuş mesela.
Zannımca 327 de konfor hedeflenmişken 330 da sportif sürüş amaçlanmış.

T11 ise 327 gibi daha dik oturuşlu sanki kadro olarak. 330 veya t11 den birinin üzerine çıkmanız çok fikir verecektir size imkan bulursanız. 330 size fazla yatık sürüşlü gelirse tercihinizi t11 den yana kullanırsınız misal...
Düzenli bisiklet kullananlarda gittikçe daha agresif, yol bisikletine doğru bir meylediş temayülü olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek bir yandan.

Bu etkenlerin dışında t11 zannımca bir kg. dan daha az farkla daha hafiftir.
Donanımlar da 330 da daha nitelikli tabii, gerek full deore olması,gerek kojak lastikleriyle. 330 da ekstradan 36 dişli ruble olması dik yokuşta bir nebze daha rahat etme sağlarsa da t11 de de yine yakın güzellikte dişli oranları mevcut...

Tercih sizin...

Scudo
@Daytona cidden öyle ben 330 kullanıyorum bisiklet bana yol bisikleti yap beni diyor 😂 Geçiş bisikleti için biraz üst model oldu ama açıkcası değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında o agresifliği 330 fazlasıyla veriyor ama daha fazla performans meraklısı oldum nedense 😁

@Atlas1982

aralarındaki en bariz fark kadro mimarisinin getirdiği oturuş pozisyonu,sürüş yatıklığı gibi geldi bana. Kısmi donanım, fiyat farkları varsa da bunlardan ziyade tercih edeceğiniz sürüş pozisyonuna uygunluk içermesi karar vermede donanım - farkının önüne geçmelidir diye düşünüyorum.

330 daha agresif, daha sportif kullanıma dönük, daha yatık sürüş gerektiren bir kadro geometrisi barındırıyor gibi.
Dar gidon alnına sahip. Üretici ayarlanabilir gidon boğazı da koymamış bu modele. Ki daha alt donanımlı 327 ye koymuş mesela.
Zannımca 327 de konfor hedeflenmişken 330 da sportif sürüş amaçlanmış.

T11 ise 327 gibi daha dik oturuşlu sanki kadro olarak. 330 veya t11 den birinin üzerine çıkmanız çok fikir verecektir size imkan bulursanız. 330 size fazla yatık sürüşlü gelirse tercihinizi t11 den yana kullanırsınız misal...
Düzenli bisiklet kullananlarda gittikçe daha agresif, yol bisikletine doğru bir meylediş temayülü olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek bir yandan.

Bu etkenlerin dışında t11 zannımca bir kg. dan daha az farkla daha hafiftir.
Donanımlar da 330 da daha nitelikli tabii, gerek full deore olması,gerek kojak lastikleriyle. 330 da ekstradan 36 dişli ruble olması dik yokuşta bir nebze daha rahat etme sağlarsa da t11 de de yine yakın güzellikte dişli oranları mevcut...

Tercih sizin...

Bu güzel cevabınız için teşekkür ederim. Ben işe giderken kullanmak niyetindeyim. T11 benim için daha mantıklı olacak gibi.

• Beğen
Tepkiler: Daytona
@Atlas1982 bu bisikletleri piyasada bulmakta zor. Bulabildiniz mi?
merhaba İzmir de ikinci el satılık vardı fakat 49 kadro bana küçük geldi (3000tl) şansıma bugün bir sitede satılık 53 kadrosu vardı (3600tl) onu aldım. Nakit 3000 yerine 9 taksit ve sıfır bisikleti 3600 e almış oldum. Ellerinde tek vardı sanırım benden sonra kalktı ilanı.
Aralarındaki farkları bilmiyorum fakat t12 modeli 3.485tl ye mevcut sitede şu an

3000 liraya manisa da bir bisikletçide gördüm bir 10 gün önce 48 kadroydu @mtahabal

Nokta atışı sıfır bisiklet bulabilmek kolay değil, pek çok model-kadro boyu tükenmiş durumda. Hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Atlas1982
T11 için genel şikayet elcikler olmuş. Hem renk(bisikleti ile uyum) hem rahatlık açısından sorun yaşamayacağım bir elcik tavsiye edebilir misiniz

Elcikleri bir deneyin begenmezseniz degistirirsiniz. ben cok memnunum belki sizde begenirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Atlas1982
Herkese merhaba bu da benim T11, bisikleti tur bisikletine çevimeyi düşünüyorum. Aksesuar eklemeleri yaptıkça burda paylaşacağım. Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim iki şey var. Arkadaki 11x32 9’lu rubleyi, 11x36 9’lu yapmayı düşüyorum. Ayrıca ön arttırıcıyı Altusdan Alivioya yükseltmek istiyorum. Bahsettiğim ürünlerin fotoğraflarını alta ekliyorum. Bu ürünleri bisiklete takarken uyum sorunu olur mı acaba?
69674658-B3D8-4E81-8B4C-613F6945618B.jpeg4F10DBCB-F452-4AF3-95DD-52CB1E5BA45C.jpeg8AC61A38-AC4C-47F8-AE64-28F0179DC7C6.jpeg

• Beğen
Tepkiler: co2brix
Bende yeni aldım Peugeot t11 sizce bisiklet üzerindeki yorumlarınız nedir memnun kalırmıyım acabasignal-2021-01-09-232948 (1).jpgsignal-2021-01-09-232948.jpg
@Atlas1982 ne kadara aldınız peki

• Beğen
Tepkiler: Sigma Male
@muhammedagar02 Sorduğunuz soru almadan önce sorulur genel de ama siz almışsınız bu yüzden sizler inceleme yapıp bizlere aktarması daha doğru:)

Bende yeni aldım Peugeot t11 sizce bisiklet üzerindeki yorumlarınız nedir memnun kalırmıyım acaba
Hayırlı olsun. Allah kaza göstermesin. Sele değişmiş sanırım. Markasına bakıp yazabilirmisiniz.
Bizimki selle royal Avio idi. Aşırı rahatsız bir sele bizimki. Umarım sizinki rahattır

Son düzenleme:
Bende yeni aldım Peugeot t11 sizce bisiklet üzerindeki yorumlarınız nedir memnun kalırmıyım acaba253766 dosyayı görüntüle253767 dosyayı görüntüle
Merhaba 3500 e aldım. Sonrasında Alba elektrik kiti taktırdım. Aksesuar(kask,far çocuk koltuğu vs) derken 12.000 civarı masraf yaptim. Bisiklet çok güzel hafif. Eksi yani ıslak zeminde gelen tekerler çok kayıyor. Elcikler ile ilgili olumsuz yorumlar vardı eldiven kullanan biri olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Elektrikli kit takmayı düşünürseniz de ön teker motor almayın kesinlikle. Ben arkaya çevirdim sonradan. başka sorunuz olursa seve seve cevaplarım IMG_20201020_151321.jpgIMG_20201023_170255.jpgIMG_20201120_164503.jpgIMG_20201023_170317.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar, ruble ve ön aktarıcı ile ilgili sorduğum sorulara kimse cevap vermemiş sağlık olsun. Bisikleti uzun tura hazırlamaya başladım. Henüz eksikleri var ama sona doğru yaklaşıyoruz.

Dosyalar

• 06A9AF40-0779-4BAC-9323-A4305A26C327.jpeg
    06A9AF40-0779-4BAC-9323-A4305A26C327.jpeg
    1 MB · Okunma: 70
@Whistle1358 yerinizde olsaydım orjinal halini bozmazdım, bisikletinizin 1. Vites oranı yeterince düşük, yokuşları çıkarken sorun yaşamazsınız, ben aynı vites oranlarına sahip T12 yi 600km boyunca kullandım, vites oranlarından oldukça memnundum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Suphi3434
Benimde çıkamadıgim yokuş olmadi genel olarak memnunum

• Beğen
Tepkiler: Sigma Male
Geri