Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

Scudo
Bisikletim yeni, isimsiz göbekler kullanılmış. Bisiklet akmıyor gibi geliyor bana, yeni olduğu için midir sizce, kullandıkça açılır mı acep?

Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
Bisikletin göbeklerinde shimano yazıyor benim ama acaba değiştirdiler mi yeni modelde?

Bisikletin göbeklerinde shimano yazıyor benim ama acaba değiştirdiler mi yeni modelde?
Öyle olmuş, benim göbekler isimsiz. Yalnız arka göbekten hatrı sayılır bir hub sesi geliyor car car car.

• Beğen
Tepkiler: templeos
XL kadrosunu önerebilirim . yerli firmalarda 190 boy için trekking ve şehir bisikletlerinde uygun olacak büyük kadrolar yok malesef bildiğim kadarıyla
Escape 2 disc rijit maşa galiba onun yerine roam 2 disc nasıl? Bir de ikinci el de scott aspect 930 buldum ama o da dağ bisikleti

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan
Escape 2 disc rijit maşa galiba onun yerine roam 2 disc nasıl? Bir de ikinci el de scott aspect 930 buldum ama o da dağ bisikleti
yeni model roam 2 lerde çok güzel bisikletler. tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Gepamar
T11x2 satıldı arkadaşlar. Forumdan Sertaç beye hayırlı olsun. Satarken biraz burukluk oldu bende :D Gerçi dün vites ayarını yaptırmaya gittim. Yolda bir yarım saatlik sürüşte yine diz ağrısı yaptı. Kadro gerçekten bana uymuyormuş. Ona emin olmuş oldum. Güzel günlerde kullanılsın. Yolu açık olsun. :)

Kadro küçük mü geldi size? Konunun başına bakamadım.

Benim T11’in son hali. İyice tur bisikleti oldu kerata. Yapılan güncellemeler,
-Elcikler değişti
-Barent takıldı
-Bagaj ve çamurluk takıldı
-Lastikler 700x35 schwalbe greenguard ile değişti
-Aynakol 22/32/44 ve ruble 11/../36 değişti
-Pedallar shinano pd-ef202 değişecek
-Sele selle san marino sm-73 jelli sele ile değişti ama miadını doldurdu, tur selesi tavsiyesi aranıyor
Valla bence güzel oldu. Geçen 30 km sürdüm yokuşta çok memnun kaldım. Kadro biraz büyük geliyor ama yine de keyifli. Aynakol ve rubleyi değiştikten sonra yokuş filan düşünmüyorum artık. Ortalama hız biraz düştü ama süreklilik telafi ediyor hız kaybını. Yol bisikletini kenara koydum şimdilik. Bu yaz bununla geçecek sanırım 🙂👍

Dosyalar

• IMG_8684.jpeg
    IMG_8684.jpeg
    171 KB · Okunma: 105
  • IMG_8685.jpeg
    IMG_8685.jpeg
    156,5 KB · Okunma: 98
  • IMG_8683.jpeg
    IMG_8683.jpeg
    72,9 KB · Okunma: 89
  • IMG_8681.jpeg
    IMG_8681.jpeg
    63,1 KB · Okunma: 86
  • IMG_8675.jpeg
    IMG_8675.jpeg
    190 KB · Okunma: 87
Benim T11’in son hali. İyice tur bisikleti oldu kerata. Yapılan güncellemeler,
-Elcikler değişti
-Barent takıldı
-Bagaj ve çamurluk takıldı
-Lastikler 700x35 schwalbe greenguard ile değişti
-Aynakol 22/32/44 ve ruble 11/../36 değişti
-Pedallar shinano pd-ef202 değişecek
-Sele selle san marino sm-73 jelli sele ile değişti ama miadını doldurdu, tur selesi tavsiyesi aranıyor
Valla bence güzel oldu. Geçen 30 km sürdüm yokuşta çok memnun kaldım. Kadro biraz büyük geliyor ama yine de keyifli. Aynakol ve rubleyi değiştikten sonra yokuş filan düşünmüyorum artık. Ortalama hız biraz düştü ama süreklilik telafi ediyor hız kaybını. Yol bisikletini kenara koydum şimdilik. Bu yaz bununla geçecek sanırım 🙂👍
Selam Dostum,

(link) bu seleyi aldım bende bugün elime ulaştı daha dar Tur versiyonu da mevcut deneme imkanım olmadı henüz ancak yorumları çok iç açıcı.

ilgilerine sunarım :)

• Beğen
Tepkiler: kimbell71
Selam Dostum,

(link) bu seleyi aldım bende bugün elime ulaştı daha dar Tur versiyonu da mevcut deneme imkanım olmadı henüz ancak yorumları çok iç açıcı.

ilgilerine sunarım :)
Teşekkürler dostum 🙏.
Jelli sele iyi güzel de benim aldığım çabuk gümledi.500 km sonra deneyimlerini bekliyoruz 🙂

bugün takıp bir 30 km deneyimlemeyi düşünüyorum maşşallah taht gibi sele :)

T10x2 siparişi verdim (53.5) kadro .1.85 boy malum .T11 hayellerim vardı ama son haftalarda bir zam geldi ve stock sıkıntısı var 53.5 kadro kolay bulunmuyor .Ön aktarıcımız tourney olsada kadrosu bana uysun yeterli :) umarım bana uğur getirir ve güzel bir yol arkadaşı olur .İzlenimleri burada paylaşacağım .Yol bisikletimi satıp öyle aldım bakalım :)

Merhabalar yıllar sonra bir T12FS alarak bisiklet dünyasına dönmeyi planlıyorum ancak boyuma hangi kadro uygun olur emin olamıyorum. Boyum 174 bacak boyum doğru mu bilmiyorum ama 77-80 gibi. Bir satıcı sana 46 civarı olur diyor diğeri kurtarmaz diyor emin olamadım o yüzden. Denemek istedim ama 51 kadro neredeyse hiç kalmamış piyasada. Bir tık küçük olsa seleyi ve gidonu yükseltmek mümkün olur mu? Benzer bisikletlerin fiyatları almış başını gitmiş kaçırmak istemiyorum ama yanlış seçim yapmak da istemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: kimbell71
Merhabalar yıllar sonra bir T12FS alarak bisiklet dünyasına dönmeyi planlıyorum ancak boyuma hangi kadro uygun olur emin olamıyorum. Boyum 174 bacak boyum doğru mu bilmiyorum ama 77-80 gibi. Bir satıcı sana 46 civarı olur diyor diğeri kurtarmaz diyor emin olamadım o yüzden. Denemek istedim ama 51 kadro neredeyse hiç kalmamış piyasada. ...

Ben 174/81 ile 46 kadro Mosso Legarda kullanıyorum, ideal geliyor. 51 kadro üst boru nedeniyle tam sınırda hissettiriyor ama Legarda'larda kadro boyuna göre ölçü değişimi çok sınırlı, seattube dışında değişen yer neredeyse yok.
(link) için de 47 kadro doğru olmalı. Peugeot'nun sitesine göre T12FS'te 46 kadro yok 47, 51 ve 54 var:
1686055606955.png

...Bir tık küçük olsa seleyi ve gidonu yükseltmek mümkün olur mu?...

Evet. Sele yükseltme kısmında çok fazla pay var, gidon yükseltme kısmında da bisiklette gelen ayarlı gidon boğazı çok yardımcı olur. Bu yeterli gelmezse (link) ile epey daha yükseltilebilir.

...Denemek istedim ama 51 kadro neredeyse hiç kalmamış piyasada....

Varsa T12FS dışındaki Peugeot trekking modellerinden 47'den bir büyük kadroluları deneyebilirseniz az çok fikir verir.

• Beğen
Tepkiler: Adigefd ve MaliSen
Merhabalar yıllar sonra bir T12FS alarak bisiklet dünyasına dönmeyi planlıyorum ancak boyuma hangi kadro uygun olur emin olamıyorum. Boyum 174 bacak boyum doğru mu bilmiyorum ama 77-80 gibi. Bir satıcı sana 46 civarı olur diyor diğeri kurtarmaz diyor emin olamadım o yüzden. Denemek istedim ama 51 kadro neredeyse hiç kalmamış piyasada. Bir tık küçük olsa seleyi ve gidonu yükseltmek mümkün olur mu? Benzer bisikletlerin fiyatları almış başını gitmiş kaçırmak istemiyorum ama yanlış seçim yapmak da istemiyorum.
Hocam T11 sahibiyim. Boy 180, bacak yüksekliği 82. 53 kadro bana büyük geldi. Hangi kadro seçeyim diyorsan sana tavsiyem, seleden indiğinde üst boru apış arasına değiyorsa o kadro sana büyüktür. 2-3 parmak boşluk varsa ideal kadroyu buldun demektir.

Merhaba, T11 3x9 siparişi vermeyi düşünüyorum.178 Boy, 78 iç bacak boyu için hangi kadro alınabilir? Hemen yukarıda ve önceki sayfalarda yer yer belirtilmiş ancak bisikletçi (Atek bisiklet) 49.5 kadronun ufak geleceğini ve 53.5 olması gerektiğini söylüyor. Online alacağım için biraz riskli oluyor. Bunun yanı sıra 160-74.5 cmlik eşimin de zor da olsa arada bir bisikleti kullanabilmesini umuyorum. Bu istek hangi kadrolarda ne derece mümkün olabilir? Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba, T11 3x9 siparişi vermeyi düşünüyorum.178 Boy, 78 iç bacak boyu için hangi kadro alınabilir? Hemen yukarıda ve önceki sayfalarda yer yer belirtilmiş ancak bisikletçi (Atek bisiklet) 49.5 kadronun ufak geleceğini ve 53.5 olması gerektiğini söylüyor. Online alacağım için biraz riskli oluyor. Bunun yanı sıra 160-74.5 cmlik eşimin de zor da olsa arada bir bisikleti kullanabilmesini umuyorum. Bu istek hangi kadrolarda ne derece mümkün olabilir? Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
Bir yanlış anlama olabilir. Ben hemen hemen aynı ölçülerle 49,5 cm kadro kullandım. Gayet uygundu. 53,5 en büyük kadro boyu o bisiklet için ve bence size büyük gelir.

Sakın. 180 boy 82 bacak boyu ile 53.5 kadro bana bile büyük geliyor. Tavsiyem 49.5 kadro almanız

@kimbell71 Bisiklet bu di mi? Bunda 53.5 cm, "gerçek kadro boyu" (ing. effective seattube) olarak 63-64'e gelir en az. En az 1,90'lık birinin süreceği bir kadro kullanıyorsun.

1686073933066.jpeg

Geometry-Explainer-Image-v1-800px.png

Geri