Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona Borla hakkında

ince bi farktan bahsedeyim.. XC 500'de kadro kulağı yok. arka aktarıcı direkt kadroya monte ediliyo. bilginize...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik
Scudo
bende paramın miktarı az olması sebebiyle yarın borla alıyorum kadro olarak 17" düşünüyordum boyum 171/173 arası bişey borlanın 17" i üretiliyormu biliyormusunuz

@özgüç

aldıktan 5 ay kadar sonra bende de arka göbeğin için de bilmem ne çubukvari bişiyi kırılmıştı (parçaların teknik isimlerinden hiç anlamam)..

gittim aldığım yere (erdoganlarbisiklet / ankara), iki saat için bıraktım bisikleti, geldiğimde eskisinden daha sağlam bi şekilde teslim aldım bisikletimi.. sağolsunlar kırık parçayı yenisiyle değiştirmişler.. ve ne işçilik ne de parça masrafı istediler..

alacaksanız böyle satış sonrası müşteri memnuniyeti hizmetleri olan güzel bir bisiklet mağazasından almanızı öneririm...

mili yamulmuştu ve göbek çanakları içine kaçıyodu ama sedona artık o göbekleri kullanmıyor değiştirdi,gönül rahatlığıyla borla alabilirsiniz...

Sedona 17'' kadro üretmiyor.

16'' ve 18'' var...

ayrıca '' ne demek arkadaşlar ? :eek:

@emreden

ben 711 arka göbeğini 2 haftada 3 kere boşluk yaptırıp 4.de parçaladım ama bi bayan sürüşüyle sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum... :rolleyes:

borla 375 ytl duyduğum kadarıyla iyi bisiklet tavsşye ediyorum sorunuza olumsuz bi cevap yok ztn şimdiden hayırlı olsun.

inanılmaz sağlam bi bisiklet. şöyleki ben bunu asansöre e kaptırdım o normalde eğilmesi mümkün olmayan sele borusu basınç nedeniyle eğildi ve kadroya hiç bişey olmadı... sele borusunu da zor düzelttik.. normal bi bisiklet olsa bakır tel gibi eğilirdi sanırım

Merhabalar

Yeni üyeyim. Forum sayesinde bisiklet konusunda az çok bilgi sahibi olup büyük kazık yemekten kurtuldum diyebilirim.(Bianchi alacaktım:))Teşekkürler.Bugün forumdaki tavsiyeler üzerine bir sedona Borla almak üzerre İzmir'deki Doruk bisiklete uğradım.Bayide Sedona Vitra mevcut.Bayi Vitra ve Borlanın tamamen aynı olduğunu söylüyor.Bu bilgi doğrumudur?Arka vites shimano tourneoydu bu bu Borlanın standart setimidir yoksa standart kompenantlar değiştirilmiş olabilir mi? Bir de benim boy 1.87.Bayideki arkadaş 18" kadronun bana uygun olacağını söyledi siz ne dersiniz? Bu gün yarın bisikleti almayı düşünüyorum fiyat 380 YTL yorumlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
@ertugrulmutlu

evet hepsinde tourney var ve boyuna göre daha uygun olur 18 lik scud un kadrosunu gördüm borlanınki daha güzledi siyah güzel duruyor borlada en azından bana göre sedonanın sitesinde parçalar yazıyor
lastik ve seleye dikkat et

scud ın kadro şekli borla dan daha kötü bence de. tabiki subjektif bir durum bu sana göre farklı olabilir. eğer uygunsa maddi durumun ve ileride de, çeşitli parçaları yenilerim vb gibi düşüncelerin varsa, sd 711 almanı öneririm. kadrosu daha iyi, jantlar daha iyi, geri kalan tarafları da bozulunca veya durumun olunca değiştirirsin, kadro iyi olduktan sonra. 1,87 boya eğer arazide bineceksen 18" yeterli olabilir fakat genel kullanım için küçük kalabilir. üzerine binip rahat hissedersen al, unutma sele üzerinde pedal alt noktadayken bastığında, dizin tam açılmalı bükük kalmamalı.

• Beğen
Tepkiler: S. Burak Cebeci
Bisikletçinin dediği gibi Borla ile Vitra arasından pek fark yok. Hatta bana Metin Bisiklet'in dediği Vitra'nın Borla'nın yerine çıktığıdır ve ikiside Shimano'nun Tourney modeli olan giriş seviyesi kompenantlarını kullanıyor ama sizi yarı yolda bırakacağını sanmıyorum. Şimdiden hayırlı olsun. Fiyatıda doğru o sınırda zaten.

arkadaşlar merhaba
biz bir iki hafta önce arkadaşımla iki adet sedona borla bisiklet aldık.ikimizde bisiklet dünyasında çok yeniyiz.o yüzden soracağım soruları mazur görün lütfen...
öncelikle sorum şu bisikletler 21 vites önde 3 dişli arkada 7 dişli var anladığım kadarıyla.sedona borlamdaki vites göstergeleri soldaki 1 den 3 e kadar sağdaki 1 den 7 ye kadar.örneğin bisikletim 21. vitesteyken soldaki 3 sağdaki 7 de olduğu durumda zincirin öndeki dişlilerden en geniş olanındaa mı olması gerekiyor.çünkü benim biisikletimde 21. viteste iken zincir ortanca dişlide kalıyor.bu bir sorun mudur?ayrıca arka freni çok kullandığımızdan mı oldu bilmiyorum fren ayarında bir sorun oldu.fren pabuçları fren sıkmazken bile tekerleği rahat bırakmıyor :) bu konuda ne yapabiliriz...cevaplarınız için şimdidien çok teşekkür ederim.yanlış yere konu açtıysan kusura bakmayın...

Geri