Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona kadroları ve ağırlık konusu hakkında

bagaj ve çamurluk dahil 13 kg mı? yoksa 13 kg bagaj ve çamurluksuz ağırlığı mı?

Scudo
evet arkadaşlar bütün sedona marka bisikletlerin ağırlıklarını burada paylaşırsak güzel bir konu olabilir.
kategorilerde şöyle olabilir siz bildiğiniz bisikletlerin ağırlıklarını yazarsanız ben bu mesaja editlerim.
2007
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2008
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2009
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2010
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2011
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2012
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler
2013
dağ bisikletleri
yol bisikletleri
şehir bisikletleri
tandem bisikletler
çocuk bisikleti
bmx tarzı bisikletler

kesin bilmiyorum ama bir arkadaşımda 2009 model 711v vardı ağırlığına 13.5 kg demişti eğer kesin bilgiler veren olursa ilk mesaja editlerim.

pcye gecince editlerim baska sedonalari olan varsa tartip yazaarsa sevinirim.

2009 model 711v 13.5 kg
2013 model 729 13.8 kg
2011 model 321 11.3 kg
elimde olan bilgiler şimdilik bu ayrıca 2010 model 611 de 9 ya da 9.5 olmalı

tuhaf olan müşteri olarak bizlerin bunu araştırması. salcano aldım ben mesela onda da durum aynı.

2013 771'i merak ediyorum. Gerçi alacağım ya tartabilirim

Arkadaşlar Merhaba Ben Yeni Sedona 711 aldım boyum 1.70 , kadrom 18" lik , jant ise 26" lık , size bana uygun mu ?

Kadro size büyük, 16 inch daha doğru olurdu.

Daha 18 yaşındayım boyum uzarsa falan diye , öyle almıştım bilmiyorum , doğru mu yaptım yanlış mı ?

Şehir içinde kullanıyorsan sıkıntı olmaz

Hic bir sey olmaz. gidon ve sele yuksekligini ayarla, selenin on arka ayarini ergonomine gore yap (bu konularda bilgiyi forumda biraz gezin bulursun) keyifle pedalla. Boyun uzamazsa da birsey olmaz. Olabilecek terslikler; kaldirim veya dagda yukseltilerden inip cikarken dengen kaybolursa ayagini yere koymak istediginde kadro bacak arana carpar canini yakabilir, boyle durumlarda kontrolu daha zor olacagi icin dusup yaralanabilirsin. Ama normalde sehiricinde yolda vb. hic bir sey olmaz. Ergonomi ayarlarini iyi yapmazsan belin veya boynun - omzun agrir o kadar. Zaten bu ayarlari iyi yapmazsan 16 - 17 " bisiklette de bu sorunlari yasarsin.
Benim boyum 1,68, bacak aram 79 cm, 18" mtb kadro kullaniyorum. Boyun uzarsa da daha rahat edersin :)

Genelde Şehir içinde kullanıyorum , dağda kullanıyorum arada sırada verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim..

Sonuçta tabii ki sürebililrsin, sürüşe engel bir durum yok, resimler biraz abartı ama kadronun doğru olmasının önemini vurguluyor yine de, üstelik doğru ölçü sadece sürüş güvenliği değil görsel açıdan da önemli. Kendinize çok büyük kadro alırsınız sonra aşağıdaki MTB gibi kullanmak durumunda kalırsınız. Görsel olarak bu çirkin görüntüden kurtulmak isterseniz bir sürü ayar yapıp seleyi de yükseltirsiniz bu defa da sürüş hakimiyeti gider.
Doğru kadro boyu tercih edilmelidir.
http://k1307.hizliresim.com/1c/8/q12pl.jpg
http://n1307.hizliresim.com/1c/8/q12qc.jpg

Yusuf arkadaşın dediği gibi doğru mumkunse dogru kadro tercih edilmeli. Ancak maraz kardes bisikleti 18" olarak almış zaten. Kendisine 16 - 17" daha fit olurdu. Ama 19-20" kadar fark olmadigi icinde kabul edilebilir ve cok sorun cikarmaz diye dusunuyorum...

Seleyi öne kaydırabilirsiniz, biraz faydası olur.

Geri