Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona kadroları ve ağırlık konusu hakkında

arkadaşlar sedona istanbulda M kaç inç oluyor _? hiç bir yerde bulamadım cevabını

Scudo
2011 sedona 311 siyah renk şehir ve tur bisikleti triple butted 19 inçh 6061 kadro 24 vites acera kitlenebilir maşa ağırlık 14.9 kg

2009 model 711v 13.5 kg
2013 model 729 13.8 kg
2011 model 321 11.3 kg
2010 model 611 9.5 kg
2011 sedona 311 siyah renk şehir ve tur bisikleti triple butted 19 inçh 6061 kadro 24 vites acera kitlenebilir maşa ağırlık 14.9 kg

• Beğen
Tepkiler: levent koç
bu arada benim siyah sedonam bu.. https://www.bisikletforum.com/a/img202/3029/8634.jpg

• Beğen
Tepkiler: observer
701 , 711, borla
modellerinin agırlıklarını nereden ogrenebilirim

Bu bisikletlerde ağırlık çok ön planda değil aslında. Merdiven altı çift amortisörlü bisikletlerle kıyaslanmaz, onlar gibi kalitesiz değiller ama çok düzey bisikletler gibi hafiflik ve performans beklemek te doğru olmaz. Bu modellerin ağırlıkları 13-14,50 kg arasındadır diye tahmin ediyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Sedona bisikletlerinin kadrolarının nerede üretildiği hakkında bir bilginiz varmı paylaşırsanız sevinirim.

Salcano Tayvan ise Sedona da aynıdır diye biliyorum ama ..

Sedona markası, Aslı Bisiklet'in sahibi olduğu, patentli bir Türk markası.
Bisikletlerinin tüm donanımı yurtdışından geliyor, kadroları da (yani asıl Sedona markasına sahip olan parça) Tayvan'da üretiliyor. Bisikletlerin montajı Türkiye'de yapılıyor.
Montajının tamamının Türkiye'de yapıldığı bir çok marka var, ancak üretiminin tamamının Türkiye'de yapıldığı marka sayısı sıfır.
Alıntıdır..

tayvan axman firması diye duydum. dünyadaki çoğu marka kadrolarını tayvan ve çin de üretiliyo zaten. arge çalışmaları markalardan,üretim tayvan ve çin den

Salcanoda axman diye biliyorum, iki farklı marka aynı kadroları kullanıyo demekki biraz garip geldi bana

Aynı mutfaktan sadece tek çeşit yemek çıkmaz.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN
Salcanonun kadroları axman tarafından üretiliyor ama Sedona hangi firmadan alıyor onu tam bilmiyorum. Yurt dışından geldiği kesin. Muhtemelen de Tayvan dan. Salcano nun kadrolarını axman yapıyor diye Sedona nınkileri yapamayacak diye bir şey yok. Eyüp Öztürk Bey gayet güzel söylemiş aynı mutfaktan tek çeşit yemek çıkmaz diye. Örneğin Dedacciai firmasının kaç tane firmaya kadro verdiğini saymakla bitiremezsiniz. Ben kafadan saymaya kalksam Pinarello, gios, bisan, raleigh, bianchi, orbea, guercıottı, benotto 8 tane yaptı. Arasak daha da buluruz mesela.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek
SEDONA 610 almayı düşünüyorum kendi sayfasında ağırlıgından bahsetmemiş şu anda bütçem bu bisiklete yetiyo tavsiyede bulunabilicek?

Sitede ağırlıktan bahsedilmediği için biz de ağırlını bilemeyiz alıp tartmanız gerek forumda kullanan henüz yok.
Başlangıç için ideal bir bisiklet bence alabilirsiniz pek alternatif model de yok aslında onun yerine.

mosso race 722 bir alternatiftir ve ağırlığının gerçek olduğu söyleniyor.

tüm aparatlarıyla 9kg gibi bişey yapar belkide biraz geçer . . . ama o beni baya aşıyo bakalım yarına kararımı verip sedona 610 u alıcam herhalde

kullanan birisi vardı sitede sanırım 9.6 kg civarında birşeydi.

yol bisikleti için çok iyi bir kilogram 9,6 bakalım hala sedona 610 u arastırıyorum ınternet den hala ağırlıgını bulamadım :S

Geri