Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Fiyat uygunsa alınabilir. Piyasada bisiklet bulunmuyor zaten. Beklemeyi düşünmüyorsan al.
Tamamdır teşekkürler hocam. Valla hocam 1500 civarı alacak gibiyim. Mosso legarda fiyati beklersem 2000 civari gelecekmiş. Bekleyebilirim ama carraro eski fiyattan defolundiye indirimli alacağım defosuda 2 cmlik çizik

Scudo
@gıtgıtgıda Karbon maşa uzun turlarda o kadar gerekli mi, güvenilir mi bilemedim. Komponentlerde bi problem çıkarsa elinizdeki aletlerle halledebilmeniz gerekir. Bundan dolayıdır ki insanlar hidrolik fren pek tercih etmiyor uzun turlarda. Küçük ihtimaller bunlar tabi ama ne olur ne olmaz. Kadrolar 6061 alu olduktan sonra sağlamlık açısından da birbirine benzer olucaktır. Mesela ben triban 100-560 arası kadrolarının geometrisini sevdim. Uzun tur bisikleti olarak bana sorsanız bi triban 100 alıp komponentleri biraz geliştirirdim.

Hindistan ve bikaç ülkeyi daha turlayan bir tanıdığı geçen bi başlık altında gördüm tekrar bi tur yapıcakmış sanırım o da benimle aynı kanıya varmış ve triban 100 topluyordu.

Son düzenleme:
herkese merhaba trx8600 almayı düşünüyorum 20 inch lik modeli var 50.8 cm e denk geliyor benim boyum 1,78 iç bacak ölçüm 78 cm bu durum bana çok sıkıntı çıkarır mı yoksa bir büyük boyunu mu almalıyım ? ölçümlerde ve tablolarda 52-53 cm bana uyduğu görülüyor . teşekkür ederim şimdiden

herkese merhaba trx8600 almayı düşünüyorum 20 inch lik modeli var 50.8 cm e denk geliyor benim boyum 1,78 iç bacak ölçüm 78 cm bu durum bana çok sıkıntı çıkarır mı yoksa bir büyük boyunu mu almalıyım ? ölçümlerde ve tablolarda 52-53 cm bana uyduğu görülüyor . teşekkür ederim şimdiden
Herkes bisanın kadrolarının bir tık büyük olduğunu söylüyor, denemeden bilemezsiniz.

Selamünaleyküm arkadaşlar. An itibariyle Dahon Mariner d8 2019 model katlanır bisiklet kullanıcıyım. İstanbul Yenibosna'da ikamet etmekteyim. İşe bisikletimle gidip gelmekteyim. 8 vites olduğu için yokuş performansı beni tatmin etmiyordu. Ben de 52 aynakolu 44 ile değiştirdim. Hissedilir derecede faydasını görüyorum. Geçen hafta içi, değişimin ilk haftası idi. Bu değişime kadar gözüm şehir bisikletindeydi, hala da öyle... Bisiklet sevdası ben de geçen sene hasıl oldu. Geçen sene pek hevesimi alamamıştım. Bu sene ev ile iş arasında -E5 güzargahında, Yenibosna-Topkapı 2. Matbaacılar sitesi rotasında- doya doya biniyorum. Lakin yukarıda dediğim gibi, şehir bisikleti deneyimi yaşamak için de sabırsızlanıyorum. Katlanırım ilk göz ağrım olduğu için satmaya da kıyamıyorum. Bu noktada tercihimi belirlemede tavsiyeleriniz yol gösterici olacak. Bu arada almayı düşündüğüm şehir bisikletini az da olsa, günü birlik turlar ve doğada yapacağım sürüşlerde de kullanmayı düşünüyorum. Malum bu sene bisiklet sıkıntısı çekildiği için fiyatlar yüksek seyrediyordur diye düşünüyorum. Bu sebeple acaba seneye mi alsam diye diyorum. Hem nasipse seneye kadar biraz da birikim yapar, imkanlarımın el verdiği en iyi bisikleti alma şansım olur. Ya da; katlanırımı satıp, üstüne birikimimi de koyarak, gönlümde yatan aslana şimdi mi sahip olsam? 3. katta oturduğum için alacağım bisikletin Giant Escape 2 gibi 10 kilo civarında olması, en önemli tercih sebebim olacaktır. Onun da turuncu rengi çok tatlı ama tipi pek hoşuma gitmiyor. Bisan trx8600 de tasarım olarak hoşuma gidiyor ama o da 12,30 kg. Şehir bisikletleri görsellikten bu kadar uzak olmak zorunda mı? Bu soruyu, yol bisikletlerin yakışıklı mı yakışıklı üyelerine bakarak söylüyorum. Lafı fazla uzatmayayım. Son tahlilde almayı düşündüğüm yol bisikletinin genel özellikleri; hafif olmalı, haliyle yokuşlarda beni üzmemeli, en azından sora set olmalı (teknik bir nedenle değil, sadece giriş seviyesinin 1-2 tık üstü olsun istediğim için tercih ediyorum), görsel olarak göze hoş gelmeli. Gerçekten kafama yatan bir model ile karşılaşırsam, her ne kadar kıyamıyor olsam da, sattığım kişiye; ileri de satarsan ilk alıcısı ben olacağım şartıyla satmayı düşünebilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@dgszynd
TRX 8600'ün 50 52 54 kadro boyları var. 50 kadro üretilmedi. Sizin gördüğünüz 52 kadro olmalı. Ben 1.73 boyundayım. 50 kadro sipariş ettim. Size de 52 olacaktır diye düşünüyorum.

haklısınız kadroda 20 inch yazıyordu o da 50.8 cm e denk gelinxe kafam karıştı yoksa ben de 52 kadro arıyorduum@Heraklia

Merhaba arkadaşlar, şehirlerarası tur yapmak için carraro sportive 340 modelini önerir misiniz? Donanım olarak üst seviye malzemeler kullanıldığını gördüm. 5000 tl bandında diğer markaların benzer donanımlı bisikletlerinin uçuk fiyatlara satıldığını görüyorum. Bu donanımlara ve karbon maşaya sahip yüksek fiyatlı markalardan kötü özellikleri mi var ya da kadronun daha kötü olduğu söylenebilir mi? Aynı fiyatlarda alınabilecek daha iyi bir önerisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tura çıkacaksanız sadece arka bagajla işinizi halledemezsiniz. Ön çatalada bagaj takmanız gerekir. Bunun için karbon maşa tercih edilmez. Mümkünse çelik , yoksa alüminyum maşalı bisikletlere bakmalısınız. Bisiklet seçiminizi buna göre yapın . Marka , model arasında kalırsanız tekrar yazın. Bildiğimiz kadarı ile yardımcı olalım.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tura çıkacaksanız sadece arka bagajla işinizi halledemezsiniz. Ön çatalada bagaj takmanız gerekir. Bunun için karbon maşa tercih edilmez. Mümkünse çelik , yoksa alüminyum maşalı bisikletlere bakmalısınız. Bisiklet seçiminizi buna göre yapın . Marka , model arasında kalırsanız tekrar yazın. Bildiğimiz kadarı ile yardımcı olalım.
Anladım, çok teşekkürler. Bir soru daha sarayım, uzun turlarda sadece arka bagajla gitmek problem olur mu, öne bagaj koymasam çok bir ağırlık dengesizliği yaratır mı?

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Anladım, çok teşekkürler. Bir soru daha sarayım, uzun turlarda sadece arka bagajla gitmek problem olur mu, öne bagaj koymasam çok bir ağırlık dengesizliği yaratır mı?

Rica ederim . İlk başta yaratmaz gibi düşünüyorsunuz. Aynı hatayı bende yaptım. Bisikletin arkasına aldıklarınız sığmıyor. Sığsa bu sefer yük sırf arkada olduğu için yokuşlarda problem çıkartıyor. En mantıklısı yükü 4 e eşit bölmek. Misal 20 kilo toplam yükünüz. Arka 2 çantaya 5 -5 ; ön 2 çantaya 5-5 gibi. Bu şekilde daha stabil ve dengeli şekilde yol alırsınız.

Selamünaleyküm arkadaşlar. An itibariyle Dahon Mariner d8 2019 model katlanır bisiklet kullanıcıyım. İstanbul Yenibosna'da ikamet etmekteyim. İşe bisikletimle gidip gelmekteyim. 8 vites olduğu için yokuş performansı beni tatmin etmiyordu. Ben de 52 aynakolu 44 ile değiştirdim. Hissedilir derecede faydasını görüyorum. Geçen hafta içi, değişimin ilk haftası idi. Bu değişime kadar gözüm şehir bisikletindeydi, hala da öyle... Bisiklet sevdası ben de geçen sene hasıl oldu. Geçen sene pek hevesimi alamamıştım. Bu sene ev ile iş arasında -E5 güzargahında, Yenibosna-Topkapı 2. Matbaacılar sitesi rotasında- doya doya biniyorum. Lakin yukarıda dediğim gibi, şehir bisikleti deneyimi yaşamak için de sabırsızlanıyorum. Katlanırım ilk göz ağrım olduğu için satmaya da kıyamıyorum. Bu noktada tercihimi belirlemede tavsiyeleriniz yol gösterici olacak. Bu arada almayı düşündüğüm şehir bisikletini az da olsa, günü birlik turlar ve doğada yapacağım sürüşlerde de kullanmayı düşünüyorum. Malum bu sene bisiklet sıkıntısı çekildiği için fiyatlar yüksek seyrediyordur diye düşünüyorum. Bu sebeple acaba seneye mi alsam diye diyorum. Hem nasipse seneye kadar biraz da birikim yapar, imkanlarımın el verdiği en iyi bisikleti alma şansım olur. Ya da; katlanırımı satıp, üstüne birikimimi de koyarak, gönlümde yatan aslana şimdi mi sahip olsam? 3. katta oturduğum için alacağım bisikletin Giant Escape 2 gibi 10 kilo civarında olması, en önemli tercih sebebim olacaktır. Onun da turuncu rengi çok tatlı ama tipi pek hoşuma gitmiyor. Bisan trx8600 de tasarım olarak hoşuma gidiyor ama o da 12,30 kg. Şehir bisikletleri görsellikten bu kadar uzak olmak zorunda mı? Bu soruyu, yol bisikletlerin yakışıklı mı yakışıklı üyelerine bakarak söylüyorum. Lafı fazla uzatmayayım. Son tahlilde almayı düşündüğüm yol bisikletinin genel özellikleri; hafif olmalı, haliyle yokuşlarda beni üzmemeli, en azından sora set olmalı (teknik bir nedenle değil, sadece giriş seviyesinin 1-2 tık üstü olsun istediğim için tercih ediyorum), görsel olarak göze hoş gelmeli. Gerçekten kafama yatan bir model ile karşılaşırsam, her ne kadar kıyamıyor olsam da, sattığım kişiye; ileri de satarsan ilk alıcısı ben olacağım şartıyla satmayı düşünebilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Nacizane, bisiklet araştırmaya ve öğrenmeye devam etmenizi, satın almak için acele etmemenizi önerebilirim. Bu arada araştırmalarınıza Gravel bisikletleri de ekleyiniz. Bu forumda Gravel kullanıcılarının bir sayfası var, orayı takip ediniz. Gravel bisikletler tasarım olarak ta güzel görünüyorlar. Hem yol bisikletlerinin yakışıklılığı, hem şehir bisikletlerinin konforu, hem de tur bisikletlerinin sağlamlığı karışımı var. Hatta hafif arazi koşullarında rahatça kullanılabilir bir bisiklet türü.
Gerek vites aralıkları olsun, gerek sağlamlıkları, gerek teker kalınlığı (İstanbul'un kötü yollarını düşünüyorum), gerekse hızı olsun her telden biraz koymuş bir bisiklet türü.

Merhaba. İndirimli oldukları için sizden sadece bu iki bisiklet arasında yorum olabilir miyim. Çok anlamadığım için yardımlarınız çok önemli. Bunun dışında Marka benim için önemli değil Ümit bisikletteki parçalar Salcanoya göre daha pahalı gibi geldi iki bisiklet aynı fiyata gelecek bana. (1000 TL)

SALCANO CITY EXPLORER 30 V

ÜMİT 2832 VENTURA MAN

Fiyat aralıklı şekilde şehir bisikleti önerileriniz ne olurdu ? Carraro Sportive 227 hiçbir yerde kalmamış. Dengi olarak ne önerirsiniz ? İstanbul'da şehir içinde ve adalarda gezinmek ve spor amaçlı kullanacağım. Yaklaşık bütçem 3000₺.

Aralık yazma sebebim diğer arkadaşların da bütçesine göre öneri bulmasıdır.

2000-2500 ₺ aralığı => ?
2500-3000 ₺ aralığı => ?
3000-3500 ₺ aralığı => ?

BMW Cruise Bike almayı düşünüyorum. Tecrübesi olan fikrini paylaşabilir mi?

mosso legarde 2024 msm hidrolik disk 2230 tl 9 taksit işe gidip gelmek ortolama 20km yol gideceğim.alınırmı...

3000 lira bütçe ile yeni bisiklet arıyorum.Atik ve hafiflik ön planda bu fiyat bandında karbon maşa bulunabilir mi?

Arkadaşlar ikinci el bisiklet almayı düşünüyorum.Marka ve modeli:Ghost cross 1300 edition mış.Fiyatını 1700 den 1500 e indirdi.sizce fiyatına değermi? almalıyım?

Arkadaşlar ikinci el bisiklet almayı düşünüyorum.Marka ve modeli:Ghost cross 1300 edition mış.Fiyatını 1700 den 1500 e indirdi.sizce fiyatına değermi? almalıyım?

Merhaba,

Bisiklet büyük olasılıkla 2012 model ve 26''. Tabi burada Ghost gibi kendini kanıtlamış bir markadan söz ediyoruz. Şahsi fikrimi söylemek gerekirse 7-8 yıllık ve 26'' bir bisikleti satın almazdım. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Tabii bu yorumumu ikinci el piyasasını bilmeden yapıyorum

• Beğen
Tepkiler: Gkt34
Merhaba,

Bisiklet büyük olasılıkla 2012 model ve 26''. Tabi burada Ghost gibi kendini kanıtlamış bir markadan söz ediyoruz. Şahsi fikrimi söylemek gerekirse 7-8 yıllık ve 26'' bir bisikleti satın almazdım. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Tabii bu yorumumu ikinci el piyasasını bilmeden yapıyorum
Model yılı:2018 diyor bisiklette temiz 28 jant 24 vites
Model yılı:2018 diyor bisiklette temiz 28 jant 24 vites
IMG_20200728_173202.jpg

Geri