Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Selam! Taş çatlasın 300 tl tuhaf markalı bisikleti ile ortalıkta hava atan tiplere ne cevap verilmeli?
2. Salcano dünyanın en iyi markası diyen ve salcanonun 2 el bir çöpünü kullanan kitleye ne denilmeli?

Scudo
Selam! Taş çatlasın 300 tl tuhaf markalı bisikleti ile ortalıkta hava atan tiplere ne cevap verilmeli?
2. Salcano dünyanın en iyi markası diyen ve salcanonun 2 el bir çöpünü kullanan kitleye ne denilmeli?
1. ve 2. için cevap aynı. Gülümseyip, hiçbir şey demeyerek yavaşça oradan uzaklaşmalı.
Merhabalar ben bisiklete yeni başladım. Ve mükemmel bir şey olduğunu gördüm bu yaz abimle birlikte sürmek için bir bisiklet almayı planlıyorum. Ben bisikleti biraz spor amaçlı kullanacağım biraz da eğlence ve gezi amaçlı. Bisikletin konforlu olmasını ve hızlı olmasını istiyorum. Çoğunlukla sahilde falan süreceğim. Belki arada bir çakıllı toprak yollara falan girerim ama dağa çıkmak veya şehirlerarası bir yola çıkma hayalim yok. Şu üç bisiklet arasında kaldım. Mosso Legarda 2021 Mdm HD Fren, Mosso Legarda 2024 Msm V Fren, Carraro Sportive 224 ve Kron Tx 150 HD fren. Sizce hangisini almalıyım. Çoğu özellikleri birbirlerine benziyor ama teknik özellikleri farklı bende o teknik konulardan anlamadigim için buraya sormak istedim. 13 Yaşındayım boyum 1.70 64 kiloyum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bugün aldım bisikleti. Carraro Sportive 224 aldım 2260 TL idi ama indirimle 2020 TL'ye aldım. Aldıktan sonra bisiklet yolu olan bir yere gidip sürmeye başladım. Biraz sürdüm bisiklet gayet güzel kesinlikle düşünmeden alabilirsiniz. Amaaa benim gibi bisiklette yeniyseniz sakın hız yapmayın. Orası deniz kenarı olduğu için çok rüzgar vardı. Biraz sürdükten sonra rüzgarı arkama alıp diğer tarafa doğru sürmeye başladım - dediğim gibi çok rüzgar vardı, o yüzden bir anda çok hızlandım ve gaza gelip pedalları da hızlıca çevirmeye başladım - çok hızlıydım. Sonra bir saniyeliğine dikkatim dağıldı ve gidonun kontrolünü kaybettim sürekli sağ sol yaptım o sırada düşeceğimi anladım ve heyecanlanıp bir anda frenleri hızlıca sıktım. Frenler sayesinde yavaş düştüm ama bisiklet benimle düşerken bacağımı yamulttu (gerçekten bacağım yamuldu abartmıyorum) sonra düşünce dışarıdan bir şey olmuş gibi gözükmüyordu ama bacağımın içi öyle bir açıyordu ki hayatımda hiç bu kadar acı hissetmemiştim. Ama kırık gibi de değildi ama kırıktan daha çok acıyordu (bir kere kolum kırılmıştı). Ben bağırıyorum acıdan tabii. Abim arkadaydı hemen koşarak geldi annem de geldi çok acıdığını görünce ambulans aradılar (Araba yakındı ama yanlış bir şey yapmamak için aradılar). Ambulans hemen geldi. Sedyeye aldılar hastaneye de hemen götürdüler ambulansta bacağıma sprey sıktılar (Şu futbolcular sakatlanınca sıktıklarından). Sonra röntgen çekdiler kırık yokmuş. Ama lenf bağları zedelenmiş bacağımı hareket ettirince manyak açıyor. Şuan yatakta yatıyorum. 1-2 gün yatıcam doktor dedi. Biraz uzattım kusura bakmayın ama kendi başıma gelince her şeyi anlatmak istiyorum. Yani benim gibi yeni başladıysanız hız yaparsanız gözünüzü yoldan bir saniye bile ayırmayın. Profesyonellere bir şey diyemem tabi. Neyse anlatasım geldi çok sıkıldım yatmaktan. Eğer okuduysanız teşekkürler. İyi günler!

Son düzenleme:
@efethefe Çok geçmiş olsun. Mutlaka kask kullanın. Dizlik, dirseklik falan olmasa olur ama kask olmadan olmaz. Bacağınıza darbe aldığınızda 2 gün yatarsınız geçerde darbeyi kafaya aldığınızda malesef öyle olmuyor. Ayrıca eldiven kullandırsanız yere düştüğünüzde eliniz parçalanmaz.

@efethefe Çok geçmiş olsun. Mutlaka kask kullanın. Dizlik, dirseklik falan olmasa olur ama kask olmadan olmaz. Bacağınıza darbe aldığınızda 2 gün yatarsınız geçerde darbeyi kafaya aldığınızda malesef öyle olmuyor. Ayrıca eldiven kullandırsanız yere düştüğünüzde eliniz parçalanmaz.
Evet bundan sonra kesinlikle kaskımı hiç çıkarmayacağım. Dediğiniz gibi kafama darbe alsaydım belki şuan bunu yazamıyor olurdum.

Carraro active 280 sizce çöp mü yoksa uygun bi bisiklet mi acaba?
KADRO : ÇELİK 1"
MAŞA : ÇELİK RİJİT 1"
ARKA VİTES : SHIMANO TOURNEY TY300
ÖN VİTES : SHIMANO TZ510
KRANK TAKIMI : ÇELİK 48X38X28T
ARKA DİŞLİ : SHIMANO TZ500 14-28T
VİTES KOLU : SHIMANO EF41 3X7
FREN : ALÜMİNYUM V-FREN
LASTİK : CHAOYANG 700X38C
JANT : CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE : DDK JELLİ
Hız odaklı bir şehir bisikleti. bir tık kalın lastik ile biraz daha macera yaşanabilir. modifiye ile güzel olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Merhabalar. Boyum 1.79 kilom 108. Mtb bakıyordum fakat genel olarak şehirde kullanacağım için fikrim değişti. Bütçem 1500-2000 lira. Seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar. İlk defa bisiklet alacağım. Kaliteli güzel bir bisiklet almak istiyorum uzun yıllar rahatlıkla, keyifle binebilmek için. Boyum 170 ilçe merkezinde oturuyorum. Genelde yollar kilit parke taş. Galiba almam gereken şehir/tur bisikleti. O kadar çok marka olmuş ki hiç anlamıyorum bilmiyorum. Arkasına çocuk koltuğu da bağlayabileceğim güzel bir bisiklet önerisi istiyorum siz değerli arkadaşlardan. Hiç anlamadığım için marka model önerirseniz ona göre alacağım bisikleti. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Sormak istediğim bi şey var.
Bulunduğum şehirde bütün bisiklet mağazaları selam verene MTB bisiklet kitliyor.
Müşteri geliyor ben işten eve gideceğim diyor. Bunu al abi diyor bakıyorum Bisan MTB. Başka bir müşteri geliyor ben akşamları spor olarak mahallede kullanacağım diyor. Abi ben bunu tavsiye ederim diyor bakıyorum Kron MTB. Her yer parklarda parkurlarda asvaltlarda dağ bisikleti sürenlerle dolu. Sabah herkes işe değil de Kaçkarlara çıkacak gibi mtb yle kıvranıyor.
Neden bu bisikletçiler şehirde kullanacak insanlara ısrarla mtb tavsiye ediyor?
Onların mı bir bildiği var benim mi bir bilmediğim var?

Son 5-10 sayfadaki önerileri okursanız sorularınıza cevap alabilirsiniz diye düşünüyorum :)
Hocam sanırım bir 50 sayfa kadar okudum dün :) Alınabilecek bisikletler kısıtlı, istediğim fiyat aralığında. Hemen hemen aynı donanımlara sahip fakat benim için önemli olan acaba hangisi beni daha iyi taşıyabilir bu yüzden kilomu belirterek bir yardım istedim

Merhabalar. Boyum 1.79 kilom 108. Mtb bakıyordum fakat genel olarak şehirde kullanacağım için fikrim değişti. Bütçem 1500-2000 lira. Seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Mosso legrda 2021 tavsiye ederim. V fren veya hidrolik senin tercihine kalmış. İkiside bütçen içerisinde.

Merhabalar. Merida Crossway 100 2016 model galiba 2.600'e alayım mı sizce? Acera setli

Merhabalar. İlk defa bisiklet alacağım. Kaliteli güzel bir bisiklet almak istiyorum uzun yıllar rahatlıkla, keyifle binebilmek için. Boyum 170 ilçe merkezinde oturuyorum. Genelde yollar kilit parke taş. Galiba almam gereken şehir/tur bisikleti. O kadar çok marka olmuş ki hiç anlamıyorum bilmiyorum. Arkasına çocuk koltuğu da bağlayabileceğim güzel bir bisiklet önerisi istiyorum siz değerli arkadaşlardan. Hiç anlamadığım için marka model önerirseniz ona göre alacağım bisikleti. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Geçmiş sayfalarıda okudum ama hiç anlamadığımdan karar vermesi çok zor. Her bisikleti açıp bakıyorum ama özellik, kalite bilmeyince karar veremiyorum. Kaliteli bir bisiklet önerisi rica ediyorum lütfen bu işten anlayanlar bana yardımcı olur mu? 5bine kadar bütçe ayırabilirim.

• Beğen
@firatkrky cebinde paran var araba almak istiyorsun. Amacın ailenle haftasonları veya akşamları şehir içi gezinti ve akraba ziyaretleri. İlk gördüğün araç satış bayisine gidiyorsun o da senin kullanım amacına bakmadan sana elinde ne varsa onu kakalıyor, aynen böyle.
Sen desen ki ben Opel seviyorum Astra falan alırım veya astra yoksa benzeri Egea, Focus falan alırım, bilinçli olsan gidip o arabayı alırsın. Ama sen marka bilmezsen, model bilmezsen, fiyatlardan bilgin olmazsa, adam sana Kia Sportage satar elinde o var diye.

Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum. Uzun zaman sonra bir bisiklet almaya karar verdim. Burda okuduklarım içinde kayboldum açıkçası. Ve yeni konu da açamıyorum bilmiyorum neden. Neyse birinin tavsiyesiyle shimano alivio 11-36 dişli grubuna sahip. Alüminyum kadro. Aynakol( tabiri tam hatırlamıyorum) 3 dişli ve mümkün olduğu kadar küçük olan, v fren, amortisörsüz veya amortisörlüyse bile kilitlenebilen hem şehirde hem arazide kullanabileceğim bisiklet tavsiye edebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: AyPars2626
Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum. Uzun zaman sonra bir bisiklet almaya karar verdim. Burda okuduklarım içinde kayboldum açıkçası. Ve yeni konu da açamıyorum bilmiyorum neden. Neyse birinin tavsiyesiyle shimano alivio 11-36 dişli grubuna sahip. Alüminyum kadro. Aynakol( tabiri tam hatırlamıyorum) 3 dişli ve mümkün olduğu kadar küçük olan, v fren, amortisörsüz veya amortisörlüyse bile kilitlenebilen hem şehirde hem arazide kullanabileceğim bisiklet tavsiye edebilir misiniz?
V fren yerine disk fren olur dersen deore setli bisan trx 8600 düşünebilirsin.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar Carraro 28" SPORTIVE 230 30-Vites Hidrolik Disk Fren bu model bisikleti almaya karar vereceğim sanırım. Bu bisiklet hibrit model denilen mi acaba? Birde kadro ne olmalı boyum 170?

Geri