Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Akbulut
Scudo
Arkadaşlar sürekli tamam karar verdim alıyorum diyorum fakat vazgeçiyorum :) Bugün bu kararsızlığa bir son veriyorum bu arada tekrar belirteyim boy 179 kilo 108. Link paylaşamıyorum maalesef. Carraro Sportive 225 , Mosso Legarda 2021 MSM H arasında kaldım. Satıcının son verdiği fiyatlar Legarda 1950₺ Carraro 2450₺ arada ki fiyat farkına değer mi? Günlük max 15-20km kullanacağım

Carraro Gravel G4 inceledim Kadrosu hiç hoşuma gitmedi
Bisan Trx 8600 beni benden aldı
Ve Bisan All Trail modeli harika ama hiç bir yerde bulamıyorum.
En allttaki Bisan All Trail modelin Kadro Kalınlık sesine bakmak için bir arkadaştan rica ettim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Arkadaşlar sürekli tamam karar verdim alıyorum diyorum fakat vazgeçiyorum :) Bugün bu kararsızlığa bir son veriyorum bu arada tekrar belirteyim boy 179 kilo 108. Link paylaşamıyorum maalesef. Carraro Sportive 225 , Mosso Legarda 2021 MSM H arasında kaldım. Satıcının son verdiği fiyatlar Legarda 1950₺ Carraro 2450₺ arada ki fiyat farkına değer mi? Günlük max 15-20km kullanacağım
2450e Carraro Sportive 328 alabilirsiniz
Mosso'nun süspansiyonlu maşaları çok sağlam değil diyorlardı. Onun için 500lira fark değer bence. Ileride maşa bozulursa 200-300cebinizden çıkar zaten.

Arkadaşlar bisan trx8600 ün Gidon Boğaz’ı ölçüleri nedir?
25.4 ve 31.8 seçeneklerinden 31.8 olan daha yaygın sanırım Türkiye’de.
YouTube’da izlediğim videolarda alınan kelebek gidonu bisiklete uydurmak için 1 aparat kullanıyorlar. Kendi vücut ölçülerimize göre aldığımız bisiklette bu takacağımız harici aparattan dolayı konforda Ne gibi değişimler yaşanabilir.
Bu arada almayı düşündüğüm gidon Satori zone kelebek gidonu.
İyi forumlar

Arkadaşlar bisan trx8600 ün Gidon Boğaz’ı ölçüleri nedir?
25.4 ve 31.8 seçeneklerinden 31.8 olan daha yaygın sanırım Türkiye’de.
YouTube’da izlediğim videolarda alınan kelebek gidonu bisiklete uydurmak için 1 aparat kullanıyorlar. Kendi vücut ölçülerimize göre aldığımız bisiklette bu takacağımız harici aparattan dolayı konforda Ne gibi değişimler yaşanabilir.
Bu arada almayı düşündüğüm gidon Satori zone kelebek gidonu.
İyi forumlar
Gidon boğazıyla birlikte değiştirin değiştireceğiniz zaman. Ek aparatları gidonda pek güvenli olmuyor. Satori Zone kullanıyorum, diğerlerinden öyle aşırı bir artısı yok bilginiz olsun. Şimdi olsa xlc alıp geçerdim. Boşuna 3 4 kartlık fark vermek anlamsız.

Merhaba. Ben de şehir/tur bisikleti almak istiyorum. İşe gidip gelirken kullanmak istiyorum (yaklaşık 10 km.) Marka model tavsiye edebilir misiniz. Giant escape hoşuma gidiyor ama size danışmak istedim. Almışken kaliteli konforlu birşey almak istiyorum. Yerli marka tercih etmiyorum. Boy 1.75. İkinci el 2.000 - 2.5000 tl civarı bütçe ayırabilirim. Teşekkür ederim.

Gidon boğazıyla birlikte değiştirin değiştireceğiniz zaman. Ek aparatları gidonda pek güvenli olmuyor. Satori Zone kullanıyorum, diğerlerinden öyle aşırı bir artısı yok bilginiz olsun. Şimdi olsa xlc alıp geçerdim. Boşuna 3 4 kartlık fark vermek anlamsız.
Teşekkürler bilgileriniz için.

ghost cross 1300 edition adlı ikinci el bir bisiklet almayı düşünüyorum sizce fiyatına değermi 2 el alışveriş ilk defa yapacağımda
1700tllik bir fiyat vermiş arkadaş

Arkadaşlar merhaba 125 kg 180 boyunda birisiyim bisiklete başlamak istiyorum.Malum kaliteli bi bisiklet almak istiyorum ama fiyatlar çok yüksek şehir bisikleti almak istiyorum.Salcano kron sedona vb yerli sıfır bisiklet mi yoksa ikinci el merida scott trek vb avrupa bisiklet öş tavsiye edersiniz yani yerli bisikletlerimiz nasıl verdiğimiz paraya değer mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Bisiklet alicam . İki model arasin da gidip geliyorun markalari hakkında bi bilgim yok yardımcı olurmusunuz biri bisan paradise 28 jant 7 vites. Diğeride ümit alanya 26 jant 21 vites . Hangisi tercih etmeliyim adada kullanıcam . Spor gezi vasıta amaçla . Bisan mi ümit mi

@ilysbyrm Merhaba, öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Ben yaklaşık iki aydır Giant Escape 2 kullanıyorum. Ankara'daki bol yokuşlu inişli parkurlarda beni hiç üzmedi. Öncelikle bir şehir bisikleti için oldukça hafif. Kadro kalitesinden zaten bahsetmeye gerek yok. Üstünde gelen vites sistemleri (Altus, Tourney) üst seviyede değil ama benim için fazlasıyla yeterli. Frenlemesi iyi, patlamaya dirençli lastikleri başarılı. Ama katalog fiyatı en son 3590 liraydı. İndirimle ben 3200 liraya almıştım Haziran'da. Takdir elbette sizin ama ilk elden bir kullanıcı olarak şiddetle tavsiye ederim. İyi günler...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
ghost cross 1300 edition adlı ikinci el bir bisiklet almayı düşünüyorum sizce fiyatına değermi 2 el alışveriş ilk defa yapacağımda
1700tllik bir fiyat vermiş arkadaş

Fiyat yüksek geldi bana. Eski seri alivio set var sanırım. Bana kalırsa Bisan'ın 2018 ve sonrası modellerine de bir bakın. 2. el araştırmanızı ona göre yapın derim.

Arkadaşlar merhaba 125 kg 180 boyunda birisiyim bisiklete başlamak istiyorum.Malum kaliteli bi bisiklet almak istiyorum ama fiyatlar çok yüksek şehir bisikleti almak istiyorum.Salcano kron sedona vb yerli sıfır bisiklet mi yoksa ikinci el merida scott trek vb avrupa bisiklet öş tavsiye edersiniz yani yerli bisikletlerimiz nasıl verdiğimiz paraya değer mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Yerli bisikletleri değerlendirmemeniz için bir sebep göremiyorum. Yukarda yazdığım gibi bisan'ı da değerlendirin derim. Yanlız kilonuzdan dolayı arka göbeği Rulmanlı 36 tel bir göbekle değiştirmenizi/değiştirtmenizi tavsiye ederim. 700x40mm ölçüsünden daha ince teker kullanmayın ve çukurlara girmeyin. 2. el bisikletleri de değerlendirin.

Bisiklet alicam . İki model arasin da gidip geliyorun markalari hakkında bi bilgim yok yardımcı olurmusunuz biri bisan paradise 28 jant 7 vites. Diğeride ümit alanya 26 jant 21 vites . Hangisi tercih etmeliyim adada kullanıcam . Spor gezi vasıta amaçla . Bisan mi ümit mi

Bisan daha şık görünüyor. 2 si de işinizi görür ama çelik kadrolu ağır bisikletler. Aluminyum kadrolu modellere ya da katlanır bisikletlere(20-24 jant) bir bakın. Klasik katlanırlardan daha ufak taşıması daha rahat bir model olarak Bisan FX 3800'e bir bakın(16 jant). Ama teker küçüldükçe kontrolü biraz zorlaşır bunu da gözardı etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Nrglmrl
Merhabalar.
Uzun zamandır bisiklet kullanıyorum ama şu anki bisikletim eski bir şehir bisikleti. Genel olarak şehirler arası ve okula git gel için kullanmıştım. Eski bisikletimde vites ve fren sorunları olduğundan yeni bisiklet almayı düşünüyorum. 3000lira gibi bir sınırım var. Carraro'nun Sportive 328 modelini düşünüyorum. Ama emin de değilim. Bu fiyata daha iyi ya da daha iyi performansta bisikletler vardır diye düşünüyorum. Eğer ki güzel bir öneriniz ya da bu bisiklete karşılık daha iyi bir öneriniz olursa çok mutlu olurum.

Merhabalar.
Uzun zamandır bisiklet kullanıyorum ama şu anki bisikletim eski bir şehir bisikleti. Genel olarak şehirler arası ve okula git gel için kullanmıştım. Eski bisikletimde vites ve fren sorunları olduğundan yeni bisiklet almayı düşünüyorum. 3000lira gibi bir sınırım var. Carraro'nun Sportive 328 modelini düşünüyorum. Ama emin de değilim. Bu fiyata daha iyi ya da daha iyi performansta bisikletler vardır diye düşünüyorum. Eğer ki güzel bir öneriniz ya da bu bisiklete karşılık daha iyi bir öneriniz olursa çok mutlu olurum.
Eğer bulabilirseniz Bisan TRX8600 e bakabilirsiniz. Ama bulunmuyor, sınırlı üretim mübarek :D

Herkese selamlar, ilk mesajım forumda mazur görün. Sayenizde çok güzel bilgiler edindim şimdi yükseltme yapmak istiyorum, şehir içinde kullanmak için (Kadıköy vb.) 2000 Tlye kadar bir sehir/tur bisikleti arıyorum. Araştırmalarım sonunda Sedona 410 (11-11.5kg) edinmeye karar verdim fakat üretimi durmuş sanırım hiç bir yerde bulamıyorum. İkinci el de düşünebilirim. Bana bu fiyat bandında kaliteli bir şehir/tur bisikleti önerebilirseniz çok mutlu olurum.

Unutmadan:
173 boy iç bacak 75 kilo 80

Tüm ahaliye teşekkürler.

@Nurullaah18 ah bi bulsam kaç gundur mağaza arıyorum tek tek. Yada olan 400 500 fazlaya satıyor fırsatçılık amaçlı

@Nurullaah18 ah bi bulsam kaç gundur mağaza arıyorum tek tek. Yada olan 400 500 fazlaya satıyor fırsatçılık amaçlı
Hocam geçen hafta perşembe günü bisan bisikletlerine zam yaptı, o yüzden yüksek fiyat çekiyor olabilirler. Hatta akşam itibari ile de sitelerine güncel fiyatları yansıttılar.

Merhabalar.
Bahsettiğiniz modeli ben kullanıyorum. Gayet rijit sportif bir model şahsen memnunum. 38c Lastiklere sahip, koruma seviyesi yüksek olsa da kalın ve ağır buluyorum. 32 veya 35 olarak değiştireceğim yakın zamanda nasipse.

Son düzenleme:
Geri